Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 07.12.2022 14:04

599 napisał(a):
robiz napisał(a):,,,,,,,,,,,,,

W Chorwacji od dobrych kilku lat rezerwuję noclegi bezpośrednio u właścicieli i zawsze jesienią na wrzesień następnego roku.


każdy robi jak"lubi"
ale rezerwować "na wrzesień" to coś nie teges,
ile razy byłem w wrześniu to można było wybierać co się chce,


Chyba w Koziej Wólce albo w Baskiej Vodzie:lol:
Jakoś na miejscu nigdy nie widziałam zbyt wielu ogłoszeń z wolnymi apartamentami.
No chyba ,że w Baskiej Vodzie :hut:

Czekajcie do wiosny a zostaną same apartmany powyżej 150euro za dobę :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.12.2022 22:27

robiz napisał(a):
Chyba w Koziej Wólce albo w Baskiej Vodzie:lol:


W Primosten, Baskiej Vodzie, Orebiciu, Tucepi i Pakostane - zawsze rezerwowane wiosną, bez żadnych problemów, ceny w przedziale 40-70 euro za 2-osobowy apartman. Zaznaczę tylko że nie przez Booking, bo w Chorwacji są o wiele lepsze metody rezerwacji.

Koziej Wólki nie kojarzę - to pewnie na którejś z wysp, bo te znam słabiej. :mrgreen: :mrgreen:


Jakoś na miejscu nigdy nie widziałam zbyt wielu ogłoszeń z wolnymi apartamentami.


Bo istnieje wynalazek zwany internetem i obecnie znakomita większość kwater rezerwuje się właśnie w ten sposób. Jeszcze kilka lat i tabliczki w ogóle mogą zniknąć.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.01.2024 08:37

Obserwuję na bookingu spory rollercoaster z cenami noclegów w Cro. Wiem, że jest to uzależnione od kilku czynników, ale takich rozbieżności i skakania cen to nie widziałem jeszcze.
W zasadzie to czasem bez logowania pokazuje mi lepsze lub te same ceny co z moimi geniusami.
Mam nadzieję, że na Lasta zmienią ceny.

Co ciekawe ceny w Austrii i Słowenii bez zmian od 2 m-cy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2024 09:58

Nie tylko w Cro, w wielu krajach są takie dziwy z cenami. Końcem sierpnia syn rezerwował Grecję na wrzesień i nie mając konta (dopiero założył przy tej rezerwacji) miał niższą cenę niż ja ze statusem 2, a mąż 1. Jeszcze jak porówna się ceny komp a apka w telefonie to można mieć już duży rozstrzał cen...

W maju 2022 jak robiłam rezerwację na Sycylii, dzięki tym różnicom cen między kontami, statutami itp. przy rezerwacji 4 baz noclegowych (łącznie 8 nocy) zaoszczędziłam 100 eur, a biorąc pod uwagę, że na noclegi wydałam 413 eur, to uważam, że warto pobawić się w różne konta. Ja jestem zadowolona z tego skakania cen....

Druga sprawa, często wyszukiwarka nie pokazuje wszystkich obiektów... Teraz na Brać robiłam rezerwację, ceny dwójek min. 65/70 eur w lipcu (wiem, że booking ma często drożej niż bezpośrednio, przynajmniej w Cro, ale dla mnie to zawsze punkt wyjścia), a przeglądając punkt po punkcie na mapie z obiektami trafiłam na miejscówkę, która początkowo nie wyskakiwała w propozycjach. Rezerwacja zrobiona - 10 nocy w lipcu po 523 eur (540 eur - kasa z portfela ze wcześniejszych rezerwacji) + 30 eur tax klimatyczna oraz później zwrot 52 funtów z kodu zniżkowego. Będę bliżej wyjazdu pisała jaka cena jak bezpośrednio zrobię rezerwację.... ale czy zejdzie poniżej 50 eur :co:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 10.01.2024 10:46

piekara114 napisał(a):Teraz na Brać robiłam rezerwację, ceny dwójek min. 65/70 eur w lipcu (wiem, że booking ma często drożej niż bezpośrednio, przynajmniej w Cro, ale dla mnie to zawsze punkt wyjścia), a przeglądając punkt po punkcie na mapie z obiektami trafiłam na miejscówkę, która początkowo nie wyskakiwała w propozycjach. Rezerwacja zrobiona - 10 nocy w lipcu po 523 eur (540 eur - kasa z portfela ze wcześniejszych rezerwacji) + 30 eur tax klimatyczna oraz później zwrot 52 funtów z kodu zniżkowego. Będę bliżej wyjazdu pisała jaka cena jak bezpośrednio zrobię rezerwację.... ale czy zejdzie poniżej 50 eur :co:



Serio taka niska cena na booking w lipcu? Chyba, że to bez oddzielnej sypialni, to w sumie się nie orientuję.
Co to za miejsce? Mnie jakoś nie ciągnie z powrotem na Brač, choć nie wszystkie miejsca udało nam się zobaczyć.


Pomimo wyższych cen, ja jednak jestem wierna bookingowi, bo wolę mieć możliwość modyfikacji miejsca pobytu bez straty zaliczki, a poza tym nie chce mi się poświęcać czasu na samodzielne wyszukiwanie i wysyłanie zapytań.
Aktualnie mam dwie rezerwacje na początek lipca - Pag za ok. 80 euro i Poljica za 75 euro (2+1).
Nie wykluczam, że jeszcze cos innego mi wpadnie w oko :) Choć nie jest łatwo znaleźć poniżej 100 euro w tym terminie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2024 11:49

Kasia i Krzyś napisał(a):Serio taka niska cena na booking w lipcu? Chyba, że to bez oddzielnej sypialni, to w sumie się nie orientuję.
Też byłam zaskoczona, ale jak pisałam, app nie wyskakiwał jak zadałam daty, dopiero powiększając mapkę się pokazał.

Namiarem mogę się podzielić później jak będę wiedziała czy Szwagry do mnie dołączą, bo jeszcze jeden app jest wolny...

Ten dla nas (5-15.07) to 30m2, osobna sypialnia i w salonie rozkładana kanapa, taras ma, ale bez widoku na morze (szkoda, będę jeszcze czegoś szukała bezpośrednio z widokiem, ale nie wiem czy w cenie poniżej 60 eur znajdę). Miejsce: zachód Sutivanu (w tym regionie miałam też rezerwację na 2020 r., ale babeczka nam odwołała rezerwację przez covid, niby nie wynajmowała i był Pag)...

Pag mi się bardzo podobał :D
Ostatnio edytowano 10.01.2024 12:04 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 10.01.2024 11:57

piekara114 napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):Serio taka niska cena na booking w lipcu? Chyba, że to bez oddzielnej sypialni, to w sumie się nie orientuję.
Też byłam zaskoczona, ale jak pisałam, app nie wyskakiwał jak zadałam daty, dopiero powiększając mapkę się pokazał.

Namiarem mogę się podzielić później jak będę wiedziała czy Szwagry do mnie dołączą, bo jeszcze jeden app jest wolny...

Ten dla nas (5-15.07) to 30m2, osobna sypialnia i w salonie rozkładana kanapa, taras ma, ale bez widoku na morze (szkoda, będę jeszcze czegoś szukała bezpośrednio z widokiem, ale nie wiem czy w cenie poniżej 60 eur znajdę). Miejsce: wschód Sutivanu (w tym regionie miałam też rezerwację na 2020 r., ale babeczka nam odwołała rezerwację przez covid, niby nie wynajmowała i był Pag)...

Pag mi się bardzo podobał :D


Też stacjonowaliśmy w Sutivanie, tylko po zachodniej stronie, blisko plaży Likva. Fajne miejsce :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2024 12:03

Pomyliłam się :oops: , po zachodniej stronie mam rezerwację, właśnie ze względu na dzikie plaże.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.01.2024 13:30

Wczoraj na jeden dzień cena na lapku mojego App spadła o kilkanaście Eur, by dziś znów powrócić do ceny wyższej na smarcie i to po zalogowaniu... :ciska:
Pocieszeniem jest 10% nagrody do realizacji, bo zmieszczę się w terminie.

Pytanko mam, bo już raz tak miałem w PL i czy jest tak zawsze... jak nie zapłacę od razu przez booking tylko na miejscu (przedpłata nie jest wymagana), to rabat bookingowy przepada? 56Eur to jakby nie patrzeć jeden obiad.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2024 14:44

Po rezerwacji z kodem na potwierdzeniu będzie informacja, że po realizacji pobytu otrzymasz zwrot do portfela w wysokości ok.... zł/eur... Nigdzie nie miałam nigdy informacji, że zwrot zależy od formy płatności, a z tej promocji korzystałam już kilka razy.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.01.2024 16:05

Nie, nie chodzi mi o nagrodę 10%.
Chodzi o rabat kwoty do zapłaty.

Czy ten rabat jest tylko przy płatności przez Booking, czy również na miejscu o tyle samo zapłacę mniej.
Zawsze płacę od razu, ale teraz rozważam na miejscu, jeśli byłaby taka sama kwota do zapłaty.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2024 16:51

Chodzi Ci o rabat z tytułu Geniusa? Jeśli tak to na miejscu płacisz tą cenę jaką będziesz mieć w podsumowaniu.

Chyba, że jeszcze o czymś innym piszesz?
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 13.01.2024 17:31

Czasami booking daje ofertę z lepszą ceną jeśli zapłaci się od razu. Tu nie chodzi o Genius, ani nagrodę do portfela. Jest to zawsze napisane przy wyborze płatności i wtedy gdy to booking ją rozlicza, nie obiekt. Kilka razy trafiło mi się , że cena zapłać teraz była niższa od ceny zapłać później .
Zauważyłam też, że booking sobie ze mnie ostatnio „zażartował” i zaoferował lepszą cenę na laptopie niż na komórce. Zawsze było odwrotnie. Teraz sprawdzam i tu , i tu.
Jeśli booking daje rabat, a płacimy na miejscu to nie ma się o co martwić. Płacimy tyle co na potwierdzeniu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2024 17:56

wiola2012 napisał(a):Czasami booking daje ofertę z lepszą ceną jeśli zapłaci się od razu. Tu nie chodzi o Genius, ani nagrodę do portfela. Jest to zawsze napisane przy wyborze płatności i wtedy gdy to booking ją rozlicza, nie obiekt. Kilka razy trafiło mi się , że cena zapłać teraz była niższa od ceny zapłać później .
Tak chyba było zawsze, od kiedy ja pamiętam, z 10 lat na pewno...

wiola2012 napisał(a):Zauważyłam też, że booking sobie ze mnie ostatnio „zażartował” i zaoferował lepszą cenę na laptopie niż na komórce. Zawsze było odwrotnie. Teraz sprawdzam i tu , i tu.
Jak czytam to na to nie ma reguły, nie raz na kompie miałam lepsze ceny niż w apce. Od dłuższego czasu sprawdzam i tu i tu.


wiola2012 napisał(a):Jeśli booking daje rabat, a płacimy na miejscu to nie ma się o co martwić. Płacimy tyle co na potwierdzeniu.
Dokładnie. Wiążące to co na potwierdzeniu. Ja zawsze robię jeszcze fotkę/zrzut na ostatnim etapie rezerwacji, aby porównać wszystkie zapisy z potwierdzeniem. Robię to od momentu, gdy robiąc szefowi rezerwację na potwierdzeniu pojawił się inny zapis niż przy rezerwacji (mniej korzystny) i po konsultacji z bookingiem sami podpowiedzieli, aby tak robić, bo wtedy reklamację uznają (jest dowód).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.01.2024 17:59

Tak, raczej chodzi o to o czym pisze Viola.
W ofercie jest przekreślona Kwota i obok podana Kwota po zniżce, tytułowanej "Otrzymujesz zniżkę, bo obiekt oferuje zniżkę".
Zobaczę jutro jak będę rezerwował, jak będzie...

Pamiętam jak kiedyś w Solina Resort wybrałem opcję zapłać w obiekcie i niestety tam musiałem zapłacić więcej, bo tam na miejscu zniżka nie obowiązywała.
Tylko płacąc przez booking. Zastanawiam się czy tak jest i w tym przypadku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone