Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6622
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.06.2022 15:33

Mikromir napisał(a):Przenosiny po tygodniu to nie taka zła rzecz - gdy pierwszy apartament nadaje się do gruntownego sprzątania, po prostu przechodzisz do już posprzątanego. ;)
Miłego pobytu. :)

Dzięki :D
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5259
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.06.2022 16:03

Habanero napisał(a):Dzięki, zaraz poprawię. Staram się , ale ortografia nie jest moją mocną stroną :oops:

No i nie zdałeś do następnej klasy. :mrgreen:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6622
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.06.2022 16:05

Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):Dzięki, zaraz poprawię. Staram się , ale ortografia nie jest moją mocną stroną :oops:

No i nie zdałeś do następnej klasy. :mrgreen:

Z w-fu jestem dobry :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.06.2022 16:51

cropag napisał(a):Mam nadzieję, że jakiś nawiedzony Administrator/Moderator

Gdybym ja napisał pod Twoim adresem,że jesteś nawiedzony, lament by się niósł przez trzy strony.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4970
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.06.2022 20:00

Habanero napisał(a):Wszystko z rezerwacją ok :D
:D
Nie, nie napiszę, że coraz częściej- ale jakoś tak czasem przychodzi mi do głowy hiszpańska mañana :wink:
gdy czytam o czyichś chorwackich perypetiach, bądź sam je przeżywam.
Ale póki co, "i tam i tam" dobrze się zawsze kończyło. Oni jednak inaczej rozumieją "na ostatnią minutę" :lol:

Konradzie, nie napiszę "będzie dobrze", bo "jest dobrze" :hut: :papa:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6622
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.06.2022 08:18

empire13 napisał(a):Przynajmniej masz jakiś kontakt.
Szefuncio z mojego app milczy od 2 tygodni.
Będzie trzeba napisać do bookingu. Coś czuję, że w tym roku Vis nie wypali.


Jak tam sytuacja ?
Masz jakieś wieści ?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8781
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.06.2022 21:06

Napiszę, bo może jeszcze nie wszyscy użytkownicy tego serwisu są zorientowani :D .
Przy szukaniu noclegów na bookingu warto sprawdzać ceny na urządzeniach mobilnych. Niektóre obiekty mają specjalne oferty i cena, która wyświetla się na smartfonie potrafi być sporo niższa niż ta, która pokazuje się np. na laptopie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2022 21:10

I jeszcze warto sprawdzać na kontach z różnym statusem Geniusa, bo ostatnio u Pana. M. genius 1 cena lepsza niż na moim koncie z wyższym poziomem.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8781
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.06.2022 21:19

piekara114 napisał(a):I jeszcze warto sprawdzać na kontach z różnym statusem ..

Dzisiaj to juz w ogóle był hit, bo dostaliśmy różne ceny mobilne dla tego samego konta genius :lol: . Za ten sam app. w takiej samej opcji bezpłatnego odwołania na moim telefonie było 288 €, a u Pawła 275 € :roll: 8) .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2581
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.06.2022 22:22

Na mobilnym zawsze taniej, a z cenami to loteria. Na tym samym urządzeniu, ten sam app. raz cena 276$, za pół godziny 292$, po 10 minutach po wyjściu z aplikacji i ponownym zalogowaniu znów 276$.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 412
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 21.06.2022 22:36

Cena zmienia sie od ilosci klikniec im czesciej ogladamy tym cena nam rosnie. Jak chcecie kupic np bilety lotnicze czy apartament wbijajcie inna date do ogladania zdjec.I tak przy okazji moj pokoj za 3 osoby 2 linia brzegowa 60 euro za dobe a na booking 4400 za 11 noclegow.Na booking daja ogłoszenia osoby prywatne to doliczaja sobie koszt obslugi serwisu czesto około 5 euro za dobe a natomiast jezeli serwis wynajmuje od wlascicieli ryczaltem ceny moge byc i sa bardzo czesto około 100 procent wyzsze niz bezposrednio.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.06.2022 22:45

wiola2012 napisał(a):Na mobilnym zawsze taniej, a z cenami to loteria. Na tym samym urządzeniu, ten sam app. raz cena 276$, za pół godziny 292$, po 10 minutach po wyjściu z aplikacji i ponownym zalogowaniu znów 276$.

Właśnie do takich działań służą cookies :)
Tanie linie lotnicze podobno od dawna stosują tę technikę; przy każdym następnym wejściu do systemu cena jest wyższa, więc klient kupuje bilet za aktualną cenę w obawie, że za chwilę będzie jeszcze droższa.
W tym roku przerabialiśmy to przy kupnie komunikacyjnego OC - jak żona już wybrała sobie ofertę, to gdy ponownie zalogowała się żeby wykupić to ubezpieczenie, to cena już była o 50 zł droższa.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2581
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.06.2022 22:59

nenek napisał(a):Cena zmienia sie od ilosci klikniec im czesciej ogladamy tym cena nam rosnie. .....Na booking daja ogłoszenia osoby prywatne to doliczaja sobie koszt obslugi serwisu czesto około 5 euro za dobe a natomiast jezeli serwis wynajmuje od wlascicieli ryczaltem ceny moge byc i sa bardzo czesto około 100 procent wyzsze niz bezposrednio.

Trudno się z tym nie zgodzić, ale zdarzyło mi się kilka razy uzyskać cenę bezpośrednią gorszą niż z booking. Np. w ubiegłym roku w Tolo. Zawsze trzeba sprawdzać dwie opcje.

Ku przestrodze
Stare przysłowie mówi "chytry dwa razy traci". Przekonałam się na własnej skórze rezerwując apartament na Majorce 2 lata temu. Dostępność była dość duża, bo to był początek października. Apartament nad samym morzem na booking 365 euro, na stronie hotelu (również w języku polskim), ten sam apartament 350 euro. I tu, i tu oferta bezzwrotna bo rezerwowany na za 2 dni. Cena jak na standard hotelu świetna, wszystko oczywiście przez covid. Przeczytałam regulamin, warunki itp. i zarezerwowałam bezpośrednio. Na miejscu okazało się, że w Hiszpanii doliczany jest podatek, o którym nigdzie nic nie było napisane. Zamiast 350 zapłaciliśmy 415 euro. Z bookingu by było 365. Poprosiłam Pana w recepcji, żeby pokazał mi gdzie jest informacja, że kwota za pokój jest netto. Odpowiedział, że nie ma, ale wszyscy o tym wiedzą. Ale on rozumie moje zdenerwowanie i to, że mogłam nie wiedzieć i jak chcę to mogę zrezygnować :roll:
Byliśmy 2 miesiące wcześniej w Hiszpanii i nikt nam nic nie doliczał. :-|
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2022 23:19

Chris_M napisał(a):Tanie linie lotnicze podobno od dawna stosują tę technikę;
Podobnie biura podroży i wiele innych punktów sprzedaży, także nasze PKP od pewnego czasu...

wiola2012 napisał(a):
nenek napisał(a):Cena zmienia sie od ilosci klikniec im czesciej ogladamy tym cena nam rosnie. .....Na booking daja ogłoszenia osoby prywatne to doliczaja sobie koszt obslugi serwisu czesto około 5 euro za dobe a natomiast jezeli serwis wynajmuje od wlascicieli ryczaltem ceny moge byc i sa bardzo czesto około 100 procent wyzsze niz bezposrednio.
Trudno się z tym nie zgodzić, ale zdarzyło mi się kilka razy uzyskać cenę bezpośrednią gorszą niż z booking. Np. w ubiegłym roku w Tolo. Zawsze trzeba sprawdzać dwie opcje.
Ja także trafiłam przez booking cenę lepszą lub ogólna wartość lepsza (brak przedpłat, odwołania, zwrot za reflink itp.) niż bezpośrednio i bez usług dodatkowych...właściciel był zdziwiony, że kosztów sprzątania nie doliczyło...


PS1.Wiola, z tą Hiszpanią to mnie zaskoczyłaś. Będę pamiętała w przyszłości, aby się to dopytywać..

PS2. My na apce mieliśmy teraz na Sycylię różnicę w cenie coś 50 eur na app. Nie chciała przejść rezerwacja przez system, a w między czasie spadła jeszcze inna oferta i zaoszczędziłam ostatecznie na tej jednej kwaterze ok.70 eur.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2106
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.06.2022 21:54

Habanero napisał(a):
empire13 napisał(a):Przynajmniej masz jakiś kontakt.
Szefuncio z mojego app milczy od 2 tygodni.
Będzie trzeba napisać do bookingu. Coś czuję, że w tym roku Vis nie wypali.


Jak tam sytuacja ?
Masz jakieś wieści ?

Nadal cisza.
Napisałem do bookingu, zobaczymy co oni na to.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone