Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 12.08.2019 22:39

Jedyny problem w Cro to większość miejsc na gotówkę. Niestety 800zł to przy Konobach mizerny wynik. Jednak 2% powyżej tej kwoty to i tak taniejj niż metalowa karta lub inne banki, oczywiście przy jednorazowym wypadzie.
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 13.08.2019 13:50

Czy ktoś miał problem z weryfikacja tożsamości w Revault.?
Od kilku dni próbuję przesyłać zdjęcia dowodu/ zasłoniłem newralgiczne dane/i pojawia mi się komunikat :" Błąd aparat jest niedostępny, prawdopodobnie jest użytkowany prze inna aplikację"
Mimo to klikam na selfie i potwierdzam..
Zdjęcia niby przechodzą ale , komunikat cały czas pojawia się po ponownym zalogowaniu : twoje dane są niezweryfikowane.
Wszystkie operacje na aplikacji pokazuje c , tzn. opłata za kartę którą wysłano na mój adres..
Możecie coś podpowiedzieć , wyjaśnić..
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 13.08.2019 15:29

raven66 napisał(a):
Misieq napisał(a):Witajcie ponownie! Z góry przepraszam za,być może podstawowe pytania,ale jestem nowym użytkownikiem karty Revolut zaczynającym przygodę z płatnościami walutowymi i nie jestem w tych sprawach jeszcze obeznana.
Będąc za granicą (SK) zapłaciłam kartą Revolut za winietę,ale serwis zamiast pobrać mi z konta EUR,na którym miałam środki po wymianie waluty, ściągnął pieniądze z konta podstawowego PLN które sam sobie przewalutował. Na jakiej zasadzie odbywają się w takim razie płatności walutowe karta? Czy muszę za każdym razem wymieniać w aplikacji PLNy na inną walutę,czy serwis sam rozpoznaje walute przy platnosci I ja automatycznie przewalutowuje?
I jeszcze jedno pytanie-czemu po zalogowaniu do aplikacji widoczne są tylko środki w walucie podstawowej PLN A te wymienione na inną walutę są ukryte (niewidoczne)?

Miałaś na 100% wystarczającą ilość środków w EUR, żeby wystarczyło na pokrycie kosztu transakcji?
Jeśli tak, a mimo to pobrało ci kwotę z konta PLNowego, to na chwilę obecną jedyne, co mi przychodzi do głowy, że ty lub sprzedawca wybraliście na terminalu płatniczym opcję obciążenia w PLN lub opcję przewalutowania. Wtedy faktycznie mimo posiadania odp. ilości środków w walucie tej co płacimy, obciąży się inne konto.

Ad 2: Nie musisz za każdym razem przewalutowywać, bo jeśli na danym koncie waluty, którą chcesz płacić, nie ma odpowiedniej ilości środków, to Revolut zrobi to "w locie". Jest tylko jedna istotna uwaga - jeżeli to się stanie w weekend, to zapłacisz prowizję (chyba ok. 2%, ale może mnie ktoś poprawić? bo piszę z głowy).

Czyli jeśli dobrze rozumiem, jeśli mam na Revolut tylko PLN i będę płacić w weekend w HR zostanie mi doliczona prowizja 2%?? :?:
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 13.08.2019 15:34

Będziesz płacić po wyższym kursie zamrożonym na weekend.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 13.08.2019 15:50

agulus napisał(a):
raven66 napisał(a):Ad 2: Nie musisz za każdym razem przewalutowywać, bo jeśli na danym koncie waluty, którą chcesz płacić, nie ma odpowiedniej ilości środków, to Revolut zrobi to "w locie". Jest tylko jedna istotna uwaga - jeżeli to się stanie w weekend, to zapłacisz prowizję (chyba ok. 2%, ale może mnie ktoś poprawić? bo piszę z głowy).

Czyli jeśli dobrze rozumiem, jeśli mam na Revolut tylko PLN i będę płacić w weekend w HR zostanie mi doliczona prowizja 2%?? :?:

Nie pamiętam, czy jest to 2% dokładnie, ale tak, jeśli masz dowolną inną walutę, niż tą, w której ma być płatność, to w weekend jeśli nie zrobisz ręcznie wcześniej przewalutowania, to będzie cię to kosztować prowizję.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 13.08.2019 16:01

DominikI napisał(a):Będziesz płacić po wyższym kursie zamrożonym na weekend.

Kurs rozumiem, ale prowizję też dolicza tak? Pierwszy raz będę korzyść z Revolut
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 13.08.2019 16:09

Jeśli chodzi o kuny to 0,5% przy płatności kartą.
Przy bankomacie Cię więcej jeśli przekroczysz 800zł.
Ogólnie to i tak marginalne sprawy.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 13.08.2019 16:26

agulus napisał(a):
DominikI napisał(a):Będziesz płacić po wyższym kursie zamrożonym na weekend.

Kurs rozumiem, ale prowizję też dolicza tak? Pierwszy raz będę korzyść z Revolut

W aplikacji utwórz konto w kunach. Potem naciśnij wymień i kup kuny po korzystnym kursie teraz on-line 0,5842. Płacisz w kunach kartą bez żadnej prowizji. Z bankomatu korzystaj jak musisz od poniedziałku do piątku bez prowizji do kwoty 800 PLN Tyle na lody i owoce na straganie chyba wystarczy. Cała reszta płatność kartą w sklepie czy lokalu.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 13.08.2019 20:01

agulus napisał(a):
DominikI napisał(a):Będziesz płacić po wyższym kursie zamrożonym na weekend.

Kurs rozumiem, ale prowizję też dolicza tak? Pierwszy raz będę korzyść z Revolut

"Prowizję" czy też "zamrożony kurs" (ogólnie: zapłacisz więcej) będzie doliczać TYLKO w weekendy i TYLKO w wypadku, jeżeli wcześniej nie wymieniłaś sobie na walutę docelową.

Przykład:
Jedziesz do Chorwacji, w Revolucie masz konto w HRK i PLN (dla uproszczenia).
Jeśli masz saldo HRK 800, PLN 200, i płacisz w dni robocze 100 HRK, to ściągnie ci z konta HRK 100 i zostanie ci 700.
Jeśli masz saldo HRK 800, PLN 100 i płacisz w weekend 100 HRK, to ściągnie ci z konta 100 HRK i nic więcej (ponieważ miałaś/miałeś wymienione wcześniej).
Jeśli masz saldo HRK 0, PLN 200 i płacisz w dni robocze 100 HRK, to ściągnie ci z konta 60 PLN (dla uproszczenia) i nic więcej, ponieważ w dni robocze przewalutowania działają identycznie, gdybyś to zrobił(a) wcześniej sam(a) manualnie.
Jeśli masz saldo HRK 0, PLN 300 i płacisz w weekend 100 HRK, to ściągnie ci z konta PLN 60 PLN (dla uproszczenia) + jakąś drobną "prowizję" (przesadziłem chyba z tym 2%, tutaj jest podane 0,5%, ale to najlepiej sprawdzić u źródła), czyli 3 PLN, czyli w sumie 63 PLN


https://wearefromlatvia.com/revolut-car ... _Is_Higher
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.08.2019 10:18

woojtekg napisał(a):A mi dzisiaj Bank Millenium i Visa policzyli zakup winiety słowackiej po złodziejskim kursie, około 4,55 Euro.
Podobno tak ma być. Kurs sprzedaży około 4,46 i do tego 2% prowizji do kursu.
Chyba trzeba będzie się przerzucić na gotówkę i kantory.

HRK przeliczają na dolary/euro tez po złodziejskim kursie.

Trzeba było Revolutem płacić. I trzeba znać "swój" bank jakie ma prowizje za co i jakie kursy.

Jakby ktoś chciał założyć sobie Revoluta, to właśnie promocja jest. Dają po 20 zł polecającemu i nowemu. Mój referal:
https://revolut.com/referral/rafa77i7!G10D21
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 14.08.2019 15:07

Zamawiając kartę metal będziecie mieli problem z niektórymi bankomatami, po prostu nie wchodzi :-P jest za gruba!
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.08.2019 08:41

kylo78 napisał(a):Revolut vs PKO S.A. w tym roku w Chorwacji.
1. Wypłaty z bankomatu
-Revolut: 58,5zł za 100kun, po przekroczeniu limitu darmowych wypłat 59,5zł za 100kun.
-PKO: 61.5zł za 100kun, karta wielowalutowa i zwykła tak samo
2. Przy płatności kartą PKO korzystniejsze od Revoluta o kilka groszy. W Chorwacji , Bośni i Hercegowinie i na Węgrzech wszędzie minimalnie lepszy kurs w PKO.

Wypłaty Revolutem z bankomatów EURONET
W pierwszym dniu wypłaciłem 800kun z bankomatu Euronet bez żadnej prowizji ze strony Euronetu. Po kilku dniach taka sama transakcja i Euronet pobrał prowizję prawie 30kum.
Koleżanka wypłacała Revolutem tylko raz 200kun i też Euronet pobrał prowizję 30kun.
Więc to chyba loteria z tą prowizją.


Z czego wypłacałeś, że miałeś kurs 0,615? Chyba z automatu do lodów włoskich. I zorientuj się gdzie masz konto, bo w nazwie połączyłeś dwa banki PKO BP i Pekao S.A.. Jestem w Chorwacji już drugi tydzień, używam tylko MasterCard z Pekao S.A. i kurs nie przekroczył ani razu 0,59, nawet przy aktualnym wzroście kursu euro.
Ustian
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 18.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustian » 16.08.2019 17:23

Ja wyrobilem sobie Revolut bedac w Chorwacji. Karty fizycznie nie mialem, ale ustawilem sobie ja w telefonie jako domyslną. Wg mnie rewelacja. Wystarczy zaladowac konto PLN i nawet nie trzeba wymieniac kasy. Karta sama przewalutowuje, placilem tak na bramkach, placilem tak w Budapeszcie i wszystko bezproblemowe. Sama aplikacja teze bardzo sprawna.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 16.08.2019 18:25

raven66 napisał(a):
agulus napisał(a):
DominikI napisał(a):Będziesz płacić po wyższym kursie zamrożonym na weekend.

Kurs rozumiem, ale prowizję też dolicza tak? Pierwszy raz będę korzyść z Revolut

"Prowizję" czy też "zamrożony kurs" (ogólnie: zapłacisz więcej) będzie doliczać TYLKO w weekendy i TYLKO w wypadku, jeżeli wcześniej nie wymieniłaś sobie na walutę docelową.

Przykład:
Jedziesz do Chorwacji, w Revolucie masz konto w HRK i PLN (dla uproszczenia).
Jeśli masz saldo HRK 800, PLN 200, i płacisz w dni robocze 100 HRK, to ściągnie ci z konta HRK 100 i zostanie ci 700.
Jeśli masz saldo HRK 800, PLN 100 i płacisz w weekend 100 HRK, to ściągnie ci z konta 100 HRK i nic więcej (ponieważ miałaś/miałeś wymienione wcześniej).
Jeśli masz saldo HRK 0, PLN 200 i płacisz w dni robocze 100 HRK, to ściągnie ci z konta 60 PLN (dla uproszczenia) i nic więcej, ponieważ w dni robocze przewalutowania działają identycznie, gdybyś to zrobił(a) wcześniej sam(a) manualnie.
Jeśli masz saldo HRK 0, PLN 300 i płacisz w weekend 100 HRK, to ściągnie ci z konta PLN 60 PLN (dla uproszczenia) + jakąś drobną "prowizję" (przesadziłem chyba z tym 2%, tutaj jest podane 0,5%, ale to najlepiej sprawdzić u źródła), czyli 3 PLN, czyli w sumie 63 PLN


https://wearefromlatvia.com/revolut-car ... _Is_Higher

Dzięki za dokładne wyjaśnienie, dodałam konto na kuny i euro a małą część zostawiłam w PLN
lukecz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukecz » 19.08.2019 16:52

Czytałem że wiele osób wypłacało w Chorwacji z bankomatów Euronet bez prowizji. W moim przypadku wypłata Revolut w tych bankomatach ( wszystkie Euronet w Pakostane) to próba doliczenia prowizji ok 30 kun. Czytałem że nowe karty maja być rozpoznawane jako lokalne i ma nie być prowizji, prawda to?
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 17266.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 71
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone