Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 26.07.2019 23:36

kropi napisał(a):Czy Revolut prawidłowo zlokalizuje telefon, jeśli wsadzimy weń lokalną kartę SIM?

Hymmm. Revolut przypisany jest do numeru telefonu więc aplikacja nie będzie działać Ci na innym numerze telefonu jak wsadzisz jakąś kartę sim. A czy zlokalizuje telefon to nie wiem. No bo w sumie aparat ten sam ale sim i numer inny.


kropi napisał(a):Ma to znaczenie w krajach spoza UE, gdzie transmisja danych może zjeść oszczędność wynikającą z używania Revoluta.

??? A co ma lokalizacja telefonu poprzez GPS do zjadania Ci internetu??
Jeśli jedziesz po za UE to lepiej idź do swojego operatora i spytaj co zrobić, żeby Ci nie przyszedł rachunek na kilka tysięcy złotych po takich wojażach. Jeśli nie masz żadnego pakietu i nie wyłączysz danych komórkowych to sporo Cię to będzie kosztowało.

kropi napisał(a):Ew. można wyłączyć to zabezpieczenie, ale to zwiększa ryzyko przy ew. kradzieży karty.

Na Revolut nie musisz praktycznie trzymać pieniędzy. Doładowujesz w dowolnej chwili, na przykład tuż przed płaceniem w restauracji. Jak Ci ktoś ukradnie Revolut co kupi sobie bułkę w spożywczaku ;)
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 01.08.2019 15:07

Nie gps zjada ofkozz tylko internet, którym telefon informuje centralę gdzie jest na podstawie odczytu gps. No bo jak inaczej?
Co do reszty pełna zgoda.
Misieq
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misieq » 04.08.2019 21:27

Witajcie!
Nie wiem czy dobrze rozumiem działanie karty Revolut Standard - wypłaty z bankomatów do kwoty 800zl są BEZPŁATNE, natomiast powyżej tej kwoty jest 2% prowizji. Jak natomiast wygląda sprawa z płatnościami bezgotówkowymi? Czy jest jakiś limit? Czy ten limit 800zł dotyczy również transakcji bezgotówkowych / płatności kartą?
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 04.08.2019 21:43

Dotyczy tylko wypłat z bankomatów.
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 04.08.2019 23:58

dodatkowo coś się miało zmienić w regulaminie pod koniec lipca, że równowartość 800zł raz na miesiąc kalendarzowy. Tak więc można 31 sierpnia, a potem 1 września już nowy limit. No, ale to gdzieś tutaj padło, więc najlepiej wtedy sprawdzić w ustawieniach, tam na bieżąco podają ile zostało do końca bezprowizyjnego limitu.
Misieq
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misieq » 05.08.2019 00:18

Super! Dziękuję za odpowiedź!
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 05.08.2019 11:09

Marcinusik napisał(a):
kropi napisał(a):Czy Revolut prawidłowo zlokalizuje telefon, jeśli wsadzimy weń lokalną kartę SIM?

Hymmm. Revolut przypisany jest do numeru telefonu więc aplikacja nie będzie działać Ci na innym numerze telefonu jak wsadzisz jakąś kartę sim. A czy zlokalizuje telefon to nie wiem. No bo w sumie aparat ten sam ale sim i numer inny.


Absolutnie nie jest to prawda, że aplikacja Revolut przestanie działać po zmianie karty SIM, tzn. po włożeniu do telefonu karty lokalnego operatora. W zeszłym roku kilkudniowy pobyt na Ukrainie, wyjąłem swoją kartę, wsadziłem lokalną - aplikacja działała tak samo, nie było najmniejszych problemów. W tym roku również sprawdzałem - nie ma najmniejszych problemów z korzystaniem z Revoluta po zmianie karty SIM w telefonie.
kylo78
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kylo78 » 09.08.2019 10:14

Revolut vs PeKaO S.A. w tym roku w Chorwacji.
1. Wypłaty z bankomatu
-Revolut: 58,5zł za 100kun, po przekroczeniu limitu darmowych wypłat 59,5zł za 100kun.
-PKO: 61.5zł za 100kun, karta wielowalutowa i zwykła tak samo
2. Przy płatności kartą PeKaO korzystniejsze od Revoluta o kilka groszy. W Chorwacji , Bośni i Hercegowinie i na Węgrzech wszędzie minimalnie lepszy kurs w PeKaO.

Wypłaty Revolutem z bankomatów EURONET
W pierwszym dniu wypłaciłem 800kun z bankomatu Euronet bez żadnej prowizji ze strony Euronetu. Po kilku dniach taka sama transakcja i Euronet pobrał prowizję prawie 30kum.
Koleżanka wypłacała Revolutem tylko raz 200kun i też Euronet pobrał prowizję 30kun.
Więc to chyba loteria z tą prowizją.
Ostatnio edytowano 20.08.2019 13:01 przez kylo78, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.08.2019 10:23

kylo78 napisał(a):Revolut vs PKO S.A. w tym roku w Chorwacji.
1. Wypłaty z bankomatu
-Revolut: 58,5zł za 100kun, po przekroczeniu limitu darmowych wypłat 59,5zł za 100kun.
-PKO: 61.5zł za 100kun, karta wielowalutowa i zwykła tak samo
2. Przy płatności kartą PKO korzystniejsze od Revoluta o kilka groszy. W Chorwacji , Bośni i Hercegowinie i na Węgrzech wszędzie minimalnie lepszy kurs w PKO.

Wypłaty Revolutem z bankomatów EURONET
W pierwszym dniu wypłaciłem 800kun z bankomatu Euronet bez żadnej prowizji ze strony Euronetu. Po kilku dniach taka sama transakcja i Euronet pobrał prowizję prawie 30kum.
Koleżanka wypłacała Revolutem tylko raz 200kun i też Euronet pobrał prowizję 30kun.
Więc to chyba loteria z tą prowizją.


Dziwne kursy podajesz
Pekao, konto Przekorzystne
Pobyt od 18.07. do 02.08.
Kuna zapisana jak u Ciebie w setkach i w zaokrągleniu
57,4-58,2

No chyba że piszesz o PKO BP SA bo róznie ludzie to wszystko nazywają :)

Tak czy inaczej wychodzi, że na zwykłym koncie miałem kursy lepsze od słynnego Revoluta

Loteria? Niekoniecznie. Może po prostu 1 czy 2 wypłaty z OBCYCH bankomatów są darmowe a kolejne płatne
pitor
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitor » 09.08.2019 16:56

Dzisiaj drobne problemy z Revolutem w CRO.
Doładowalem kolejny raz w ciągu kilku dni konto Revolut poprzez kartę debetową przypiętą do Google Pay. Za chwilę patrzę, że naliczyło mi opłatę za tę transakcję- 6.43 zł. Skontaktowałem się poprzez czat z Revolutem i oczekiwano ode mnie potwierdzenia, że karta debetowa nie jest przypisana do konta firmowego tylko osobistego. Po kontakcie z bankiem (chat) wygenerowalem zaświadczenie o numerze rachunku, na którym znajdował się nr karty debetowej przypisanej do tego rachunku. To wyslalem na chacie Revolut i za chwilę środki zostaly zwrócone.

Tak więc polecam sprawdzać czy doładowania kartą nie są obciążone niesłusznie opłatami. Plus dla Revoluta za sprawne załatwienie tematu.
Misieq
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misieq » 11.08.2019 11:31

Witajcie ponownie! Z góry przepraszam za,być może podstawowe pytania,ale jestem nowym użytkownikiem karty Revolut zaczynającym przygodę z płatnościami walutowymi i nie jestem w tych sprawach jeszcze obeznana.
Będąc za granicą (SK) zapłaciłam kartą Revolut za winietę,ale serwis zamiast pobrać mi z konta EUR,na którym miałam środki po wymianie waluty, ściągnął pieniądze z konta podstawowego PLN które sam sobie przewalutował. Na jakiej zasadzie odbywają się w takim razie płatności walutowe karta? Czy muszę za każdym razem wymieniać w aplikacji PLNy na inną walutę,czy serwis sam rozpoznaje walute przy platnosci I ja automatycznie przewalutowuje?
I jeszcze jedno pytanie-czemu po zalogowaniu do aplikacji widoczne są tylko środki w walucie podstawowej PLN A te wymienione na inną walutę są ukryte (niewidoczne)?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 11.08.2019 14:39

Cześć.
Normalnie powinno pobrać z EUR.. Jam ma pozakładane konta w PLN, HRK, HUF. Pobiera zawsze w miejscowej walucie. Chyba że miałaś za mało EUR wtedy pobierze z konta gdzie jest największa kwota. Możesz zawsze dezaktywować zbędne konta i zostawić lokalne i chyba tak masz bo piszesz ze widzisz tylko PLN. Wciśnij pulpit pokaż więcej i popraw ustawienia.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 12.08.2019 13:12

Misieq napisał(a):Witajcie ponownie! Z góry przepraszam za,być może podstawowe pytania,ale jestem nowym użytkownikiem karty Revolut zaczynającym przygodę z płatnościami walutowymi i nie jestem w tych sprawach jeszcze obeznana.
Będąc za granicą (SK) zapłaciłam kartą Revolut za winietę,ale serwis zamiast pobrać mi z konta EUR,na którym miałam środki po wymianie waluty, ściągnął pieniądze z konta podstawowego PLN które sam sobie przewalutował. Na jakiej zasadzie odbywają się w takim razie płatności walutowe karta? Czy muszę za każdym razem wymieniać w aplikacji PLNy na inną walutę,czy serwis sam rozpoznaje walute przy platnosci I ja automatycznie przewalutowuje?
I jeszcze jedno pytanie-czemu po zalogowaniu do aplikacji widoczne są tylko środki w walucie podstawowej PLN A te wymienione na inną walutę są ukryte (niewidoczne)?

Miałaś na 100% wystarczającą ilość środków w EUR, żeby wystarczyło na pokrycie kosztu transakcji?
Jeśli tak, a mimo to pobrało ci kwotę z konta PLNowego, to na chwilę obecną jedyne, co mi przychodzi do głowy, że ty lub sprzedawca wybraliście na terminalu płatniczym opcję obciążenia w PLN lub opcję przewalutowania. Wtedy faktycznie mimo posiadania odp. ilości środków w walucie tej co płacimy, obciąży się inne konto.

Ad 2: Nie musisz za każdym razem przewalutowywać, bo jeśli na danym koncie waluty, którą chcesz płacić, nie ma odpowiedniej ilości środków, to Revolut zrobi to "w locie". Jest tylko jedna istotna uwaga - jeżeli to się stanie w weekend, to zapłacisz prowizję (chyba ok. 2%, ale może mnie ktoś poprawić? bo piszę z głowy).
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 12.08.2019 14:12

A mi dzisiaj Bank Millenium i Visa policzyli zakup winiety słowackiej po złodziejskim kursie, około 4,55 Euro.
Podobno tak ma być. Kurs sprzedaży około 4,46 i do tego 2% prowizji do kursu.
Chyba trzeba będzie się przerzucić na gotówkę i kantory.

HRK przeliczają na dolary/euro tez po złodziejskim kursie.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 12.08.2019 22:26

Witam
I dlatego nie korzystam z usługi banku millenium bo drogo. Od dwóch lat używam Revoult i jest ok a bank tylko w razie nieprzewidzianych problemów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone