Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
spiryt4
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) spiryt4 » 25.08.2019 09:58

Nigdy niczego nie zmieniałem w aplikacji widnieje tam wspomniane 800zł z adnotacją (Limit ten określa kwotę,jaką możesz wydać lub wypłacić przy użyciu karty miesięcznie) tak więc nie wiem o co się rozchodzi.
MrM
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 23.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrM » 25.08.2019 10:08

Widocznie jest to ustawienie domyślne. Spróbuj zwiększyć limit lub go wyłączyć.
spiryt4
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) spiryt4 » 25.08.2019 10:27

Zmienić limit na karcie to nie problem rozchodzi się o to żeby sobie nie narobić nie potrzebnych kosztów.Bo jak wspominałem wcześniej mam jeszcze do dyspozycji dwie karty Revoluta i gotówkę.Tylko z tego co pamiętam to w zeszłym roku płaciłem też kartą i nic takiego nie miało miejsca.
MrM
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 23.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrM » 25.08.2019 10:43

Limit bezpłatnych wypłat z bankomatu to 800zl, a Ty, z tego co rozumiem, masz ustawiony dodatkowy ogólny limit w aplikacji. Jest on zdaje się ustawiamy ręcznie i służy zapewne jako dodatkowe zabezpieczenie i kontrola wydatków.
spiryt4
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) spiryt4 » 25.08.2019 10:50

No właśnie podobnie myślimy,może kiedyś coś namieszałem podczas grzebania w aplikacji i coś ustawiłem.Sprawdzałem przed chwilką w aplikacji kart żony i córki i one mają wyłączony ten limit więc sam coś tam namieszałem.
DominikI
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 25.08.2019 11:21

Revolut kolejny raz sprawdzony, gdzie się dało płaciłem karta. Miałem też kartę kantor walutowy Alior Bank. Zrobiłem jednorazowy test i Alior wyszedł mnie ponad 4-5 groszy drożej na każdej kunie, zdzierstwo.
bolein
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolein » 26.08.2019 08:38

DominikI napisał(a):Revolut kolejny raz sprawdzony, gdzie się dało płaciłem karta. Miałem też kartę kantor walutowy Alior Bank. Zrobiłem jednorazowy test i Alior wyszedł mnie ponad 4-5 groszy drożej na każdej kunie, zdzierstwo.


A karta aliora była w jakiej walucie?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.08.2019 10:00

kylo78 napisał(a):
Bank PeKaO S.A. Nie podawałem kursów po jakich płaciłem w Chorwacji w czasie całego urlopu, tylko porównanie dwóch kart. Mogą się te cyfry nie podobać komuś ale ja ich nie wymyśliłem. Wypłacałem pieniądze z bankomatu Zagrebacka Banka kartą Revolut kurs 58,5 za 100kun a koleżanka wypłacała zaraz po mnie kartą PeKaO S.A. 61,5 za 100kun. Wypłata z jednego bankomatu w tym samym czasie. Nie sprawdzałem innych bankomatów więc ciężko mi stwierdzić czy w innych jest tak samo.
Co do kursu PLN Kuna to ogólnie korzystniejsze jest PeKaO S.A. tak jak napisałem. Płacąc kartą Revolut miałem kurs od 57,5 do 58,5zł za 100kun. Moja koleżanka płacąc kartą PeKaO S.A. zawsze miała kurs lepszy o około 2 grosze. Pobyt od 22.08 do 03.08.
Co do wypłaty z EURONETU to oboje wypłacaliśmy pierwszy raz z sieci tych bankomatów i mnie za pierwszym razem nie policzyło prowizji a jej tak.


Widocznie koleżanka niepiśmienna. Od lat pisze się na forum o tym jak się wypłaca kasę z bankomatów ZaBa kartą z Pekao S.A. Znając życie, zaakceptowała zaproponowane przeliczenie z HRK na PLN i stąd problem. Takie właśnie kursy były pod koniec lipca. Gdyby zaakceptowała wypłatę bez konwersji nie byłoby problemu. I tyle. Do sprawdzenia pod tym adresem
https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 26.08.2019 20:53

Witam. Karty Revolut używałem przez dwa tygodnie w Chorwacji. Płaciłem wszędzie gdzie się dało karą. Dwukrotnie nie zadziała. Na poczcie w Trypanj i na Korculi w restauracji. Co ciekawe za drugim razem w pieniądze chciało pobrać z subkonta w złotówkach na którym nie było wystarczająco środków, chociaż na subkoncie w kunach były pieniądze. Na bramkach autostradowych na kraty w Lucko Revolut też nie działa. Oczywiście zawsze miałem przy sobie odpowiednią ilość gotówki i drugą kartę. Ogólnie jestem zadowolony z Revoluta .
tom69
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom69 » 26.08.2019 21:55

ANDriu G. napisał(a): w Lucko Revolut też nie działa.

Wracałem 22.08 i w Lucko działała. Przez cały pobyt płaciłem kartą Revolut gdzie się dało bramki, restauracje, stacje paliw, sklepy i żadnych problemów nie było. Kuny kupiłem wiosną po 0,574 a co zostało sprzedałem w ostatnim dniu po 0,586 :oczko_usmiech:
xelu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) xelu » 27.08.2019 09:50

Jestem nowy na forum, więc na wstępie witam Was wszystkich serdecznie.

Podczytuje sobie to forum od niedawna, ponieważ w najbliższą sobotę wybieramy się z żoną do Chorwacji - po raz pierwszy samochodem :)

Natknąłem się na ten wątek i chciałem się podzielić z Wami pewnym tip'em odnośnie kart REVOLUT. Pewnie część z Was go zna i jest świadoma zalet jakie daje nam revolut. Zapewne część z Was posiada kartę kredytową w jakimś lokalnym banku. Karty kredytowe zazwyczają mają opłatę roczną, z której jesteśmy zwolnieni w przypadku wykorzystania z góry określonego i zawartego w umowie do karty kredytowej limitu. I teraz uwaga - dzięki opcji zasilenia konta REVOLUT, możemy przelać wszystkie środki z karty kredytowej na konto REVOLUT, a potem ponownie je wpłacić na konto tego banku. Operacje wystarczy powtórzyć 2-3-krotnie - w zależności od wysokości limitu i rodzaju spłaty zadłużenia na karcie kredytowej. Wszystkie tego typu transakcje są transakcjami internetowymi, za które nie ponosimy prowizji.

Pewnie pomyślicie: bez sensu, po co to komu, przecież mam kartę kredytową to z niej korzystam i chcąc czy nie, w ciągu roku robię tyle transakcji, że łączna ich suma przekrocza ustalony limit, etc.

Ale jeśli np. ktoś posiada kredyt hipoteczny w innym banku niż rachunek bieżący i dodatkowo jednym z warunków niższego oprocentowania było dobranie dodatkowego produktu banku, np. karta kredytowa to jest to idealne rozwiązanie.

Tip jest naprawdę spoko, zachęcam do korzystania. Poza tym, jeśli bank zauważy, że robimy dużo transakcji kartą to może wyjść z lepszą ofertą dot. karty kredytowej.

Do zobaczenia na Chorwacji lub w innych wątkach ;-)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.08.2019 10:04

Bravik napisał(a):
kylo78 napisał(a):
Bank PeKaO S.A. Nie podawałem kursów po jakich płaciłem w Chorwacji w czasie całego urlopu, tylko porównanie dwóch kart. Mogą się te cyfry nie podobać komuś ale ja ich nie wymyśliłem. Wypłacałem pieniądze z bankomatu Zagrebacka Banka kartą Revolut kurs 58,5 za 100kun a koleżanka wypłacała zaraz po mnie kartą PeKaO S.A. 61,5 za 100kun. Wypłata z jednego bankomatu w tym samym czasie. Nie sprawdzałem innych bankomatów więc ciężko mi stwierdzić czy w innych jest tak samo.
Co do kursu PLN Kuna to ogólnie korzystniejsze jest PeKaO S.A. tak jak napisałem. Płacąc kartą Revolut miałem kurs od 57,5 do 58,5zł za 100kun. Moja koleżanka płacąc kartą PeKaO S.A. zawsze miała kurs lepszy o około 2 grosze. Pobyt od 22.08 do 03.08.
Co do wypłaty z EURONETU to oboje wypłacaliśmy pierwszy raz z sieci tych bankomatów i mnie za pierwszym razem nie policzyło prowizji a jej tak.


Widocznie koleżanka niepiśmienna. Od lat pisze się na forum o tym jak się wypłaca kasę z bankomatów ZaBa kartą z Pekao S.A. Znając życie, zaakceptowała zaproponowane przeliczenie z HRK na PLN i stąd problem. Takie właśnie kursy były pod koniec lipca. Gdyby zaakceptowała wypłatę bez konwersji nie byłoby problemu. I tyle. Do sprawdzenia pod tym adresem
https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html


Niestety, to jest jedyne wytłumaczenie nieatrakcyjnego przelicznika :(

wikol napisał(a):@piotrulex jest najmądrzejszy i zawsze ma teorię na wszystko zajadając się pasztetem drobiowym Profi w Chorwacji. Pazury zmielone itd. smakują wybornie...;)..ten zapach ten smak.


:)

Nie, nie jestem najmądrzejszy, ale potrafię myśleć, analizować i wyciągać wnioski :)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 27.08.2019 12:55

gaspar84 napisał(a):
Ustian napisał(a):Ja wyrobilem sobie Revolut bedac w Chorwacji. Karty fizycznie nie mialem, ale ustawilem sobie ja w telefonie jako domyslną. Wg mnie rewelacja. Wystarczy zaladowac konto PLN i nawet nie trzeba wymieniac kasy. Karta sama przewalutowuje, placilem tak na bramkach, placilem tak w Budapeszcie i wszystko bezproblemowe. Sama aplikacja teze bardzo sprawna.

W piątek wyjeżdżam i nie zdąży przyjść mi karta czyli rozumiem że mogę płacić zbliżeniowo telefonem za pomocą funkcji nfc tak? Jeśli tak to czy ma bramkach w Chorwacji też mogę tak płacić?

Tylko i wyłącznie karta na Chorwackich autostradach na takich bramkach nie ma płatności NFC .
Tylko fizyczna karta lub gotówka.
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 27.08.2019 19:23

ANDriu G. napisał(a):w Lucko Revolut też nie działa

Gdy po włożeniu karty szlabany się nie podniósł, pojawił się typ z obsługi który powiedział,,To jest Revolut nie zadziała, Revolut to nie karta bankowa " Dlatego napisałem że nie działa, a nie że mnie nie zadziałała. Ale widocznie facet się mylił skoro innym poszło. Napewno ja będę próbował następnym razem.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 27.08.2019 19:43

ANDriu G. napisał(a):
ANDriu G. napisał(a):w Lucko Revolut też nie działa

Gdy po włożeniu karty szlabany się nie podniósł, pojawił się typ z obsługi który powiedział,,To jest Revolut nie zadziała, Revolut to nie karta bankowa " Dlatego napisałem że nie działa, a nie że mnie nie zadziałała. Ale widocznie facet się mylił skoro innym poszło. Napewno ja będę próbował następnym razem.

Karta działa tylko musi być odblokowana płatność paskiem magnetycznym.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone