Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 27.08.2019 21:33

toomas napisał(a):
ANDriu G. napisał(a):
ANDriu G. napisał(a):w Lucko Revolut też nie działa

Gdy po włożeniu karty szlabany się nie podniósł, pojawił się typ z obsługi który powiedział,,To jest Revolut nie zadziała, Revolut to nie karta bankowa " Dlatego napisałem że nie działa, a nie że mnie nie zadziałała. Ale widocznie facet się mylił skoro innym poszło. Napewno ja będę próbował następnym razem.

Karta działa tylko musi być odblokowana płatność paskiem magnetycznym.

Dokładnie. Już o tym pisałem w tym wątku.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 27.08.2019 21:35

xelu napisał(a):Jestem nowy na forum, więc na wstępie witam Was wszystkich serdecznie.

Podczytuje sobie to forum od niedawna, ponieważ w najbliższą sobotę wybieramy się z żoną do Chorwacji - po raz pierwszy samochodem :)

Natknąłem się na ten wątek i chciałem się podzielić z Wami pewnym tip'em odnośnie kart REVOLUT. Pewnie część z Was go zna i jest świadoma zalet jakie daje nam revolut. Zapewne część z Was posiada kartę kredytową w jakimś lokalnym banku. Karty kredytowe zazwyczają mają opłatę roczną, z której jesteśmy zwolnieni w przypadku wykorzystania z góry określonego i zawartego w umowie do karty kredytowej limitu. I teraz uwaga - dzięki opcji zasilenia konta REVOLUT, możemy przelać wszystkie środki z karty kredytowej na konto REVOLUT, a potem ponownie je wpłacić na konto tego banku. Operacje wystarczy powtórzyć 2-3-krotnie - w zależności od wysokości limitu i rodzaju spłaty zadłużenia na karcie kredytowej. Wszystkie tego typu transakcje są transakcjami internetowymi, za które nie ponosimy prowizji.

Pewnie pomyślicie: bez sensu, po co to komu, przecież mam kartę kredytową to z niej korzystam i chcąc czy nie, w ciągu roku robię tyle transakcji, że łączna ich suma przekrocza ustalony limit, etc.

Ale jeśli np. ktoś posiada kredyt hipoteczny w innym banku niż rachunek bieżący i dodatkowo jednym z warunków niższego oprocentowania było dobranie dodatkowego produktu banku, np. karta kredytowa to jest to idealne rozwiązanie.

Tip jest naprawdę spoko, zachęcam do korzystania. Poza tym, jeśli bank zauważy, że robimy dużo transakcji kartą to może wyjść z lepszą ofertą dot. karty kredytowej.

Do zobaczenia na Chorwacji lub w innych wątkach ;-)

Przed zastosowaniem się do rady (nie twierdzę, że jest zła) należy dokładnie zapoznać się z warunkami wystawcy karty kredytowej.
Jeśli chodzi o kartę kredytową Citi, to każde doładowanie Revoluta jest traktowane nie jako transakcja internetowa, tylko bodajże jako "zakup innych instrumentów finansowych" czy coś zbliżonego i jest obciążone dodatkową prowizją.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 28.08.2019 08:53

raven66 napisał(a):
toomas napisał(a):
ANDriu G. napisał(a):
ANDriu G. napisał(a):w Lucko Revolut też nie działa

Gdy po włożeniu karty szlabany się nie podniósł, pojawił się typ z obsługi który powiedział,,To jest Revolut nie zadziała, Revolut to nie karta bankowa " Dlatego napisałem że nie działa, a nie że mnie nie zadziałała. Ale widocznie facet się mylił skoro innym poszło. Napewno ja będę próbował następnym razem.

Karta działa tylko musi być odblokowana płatność paskiem magnetycznym.

Dokładnie. Już o tym pisałem w tym wątku.


Dodam jeszcze, że jak płatność nie jest odblokowana to w momencie próby zapłacenia powinno przyjść powiadomienie w aplikacji, że trzeba ten kanał odblokować.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.08.2019 11:37

W czwartej, a właściwie w piątej minucie filmu (4:02) jest opinia o karcie revolut:
r19
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 29.08.2019 12:02

Podczas zakończonego właśnie urlopu dokonałem 33 płatności i 3 wypłat z bankomatu.
Wszystkie transakcje za pierwszym razem. Płatności w kunach, forintach, KM i euro.
W jednym przypadku, podczas wypłaty z bankomatu zrezygnowałem z wypłaty, bo bankomat chciał 16 kun prowizji za wypłatę 200 kun, kwota jednak została zablokowana na około 2 godziny.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.08.2019 16:07

OK.

Chodzi o to, żeby nie być skazanym wyłącznie na kartę, bo problemy się zdarzają, a wtedy przydaje się niezawodna gotówka.

https://www.spidersweb.pl/2019/03/awari ... ziala.html
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.09.2019 19:20

Z Revoluta w Chorwacji korzystałem już drugi raz.
W tym roku zauważyłem że w niektórych bankomatach (głównie chyba w euronet) doliczana ma być prowizja w wysokości 29,30 kun mimo iż nie przekroczyłem limitu 800zł na miesiąc. Bankomaty należące do lokalnych banków chorwackich nie naliczały prowizji.
Jest gdzieś dostępna lista banków/bankomatów pobierające prowizje za wypłatę z bankomatów?
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 08.09.2019 19:22

Właśnie doświadczyłem problemu naliczenia dodatkowej opłaty przy próbie wypłaty kun.i już nie tylko Euronet a inne banki też tylko kwota opłaty jest różna.Takze karta Visa też nie pomaga. Dopiero bankomat Raiffeisen banku nie miał oporu i wypłacił bez pytania. Chyba revolut jest mało lubiana w Chorwacji i to bez względu na region bo w zeszłym roku takich problemów nie było....
Pozdrawiam z humorem mimo wszystko......
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 08.09.2019 20:32

Fancik napisał(a):Właśnie doświadczyłem problemu naliczenia dodatkowej opłaty przy próbie wypłaty kun.i już nie tylko Euronet a inne banki też tylko kwota opłaty jest różna.Takze karta Visa też nie pomaga. Dopiero bankomat Raiffeisen banku nie miał oporu i wypłacił bez pytania. Chyba revolut jest mało lubiana w Chorwacji i to bez względu na region bo w zeszłym roku takich problemów nie było....
Pozdrawiam z humorem mimo wszystko......

Nie siej wrogiej propagandy. Wypłacałem w tym roku kilka z różnych bankomatów banków i zawsze bez prowizji. Wystarczy zawsze wybierać opcję without conversion i żadnej opłaty nie będzie. Owszem ATM pobiera opłatę ale informuje o tym fakcie nawet w języku polskim ale to nie bankomat banku.
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 08.09.2019 20:42

Pik71 napisał(a):
Fancik napisał(a):Właśnie doświadczyłem problemu naliczenia dodatkowej opłaty przy próbie wypłaty kun.i już nie tylko Euronet a inne banki też tylko kwota opłaty jest różna.Takze karta Visa też nie pomaga. Dopiero bankomat Raiffeisen banku nie miał oporu i wypłacił bez pytania. Chyba revolut jest mało lubiana w Chorwacji i to bez względu na region bo w zeszłym roku takich problemów nie było....
Pozdrawiam z humorem mimo wszystko......

Nie siej wrogiej propagandy. Wypłacałem w tym roku kilka z różnych bankomatów banków i zawsze bez prowizji. Wystarczy zawsze wybierać opcję without conversion i żadnej opłaty nie będzie. Owszem ATM pobiera opłatę ale informuje o tym fakcie nawet w języku polskim ale to nie bankomat banku.

Wcale nie jest to sianie wrogiej propagandy. Korzystam z Revoluta drugi rok (w różnych państwach) i faktycznie w tym roku w Chorwacji w bankomatach różnych banków chciano pobierać prowizję. I nie miało to nic wspólnego z "with or without conversion".
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 08.09.2019 21:07

I co zrobiłeś żeby nie pobrano prowizji ?? Jaki miałeś komunikat na wyświetlaczu bankomatu ?
kwas79
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwas79 » 08.09.2019 21:30

Witam.
Podzielę się swoimi spostrzeżeniami przy płatnościach kartą Revolut podczas pobytu w CRO.
1. Trzeba włączyć w apce pasek magnetyczny, żeby płacić na bramkach.
2. Trzeba włączyć w apce płatności zbliżeniowe, bo Chorwaci na stacjach benzynowych nie wkładają kart do terminali (przynajmniej mnie się nie zdarzyło).
3. Zalecam (przynajmniej czasowe) wyłączenie "bezpieczeństwa opartego na lokalizacji". Chciałem płacić kartą na bramkach w okolicy Vodic ale transakcja została odrzucona, bo system uznał, że karta jest zbyt daleko od mojego telefonu (zapewne przez kiepski internet).
Trzy razy byłem zmuszony płacić swoją kartą z banku przez powyższe. Po włączeniu/wyłączeniu powyższych opcji, kolejne transakcje (kilkanaście) odbywały się bez problemu (bramki, sklepy, konoby, itp.). Dodam tylko, że nie wypłacałem kasy z bankomatu.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 09.09.2019 10:25

Wcale nie mam zamiaru straszyć tylko ostrzec że tak może być.Dobrze że jest informacja o pobraniu opłaty za wypłatę gotówki i można zrezygnować .Dotyczy to Tribunji jestem tu trzeci raz i wcześniej nie było takich problemów.Nie jest miłe bieganie i szukanie bankomatów.Mozecie mi nie wierzyć ,ale nie wymyśliłem sobie tej sytuacji. Pozdrawiam wakacyjne ....
Ps
Znalazłem jeszcze jeden bankomat przyjazny dla revolut , jest na mini wysepce .
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 09.09.2019 11:40

My w tym roku pierwszy raz mieliśmy karę Revolut. Jechaliśmy mając tylko euro na kwaterę resztę było płacone kartą. Nie było żadnego problemu ani na autostradach ani stacjach, sklepach. Płaciliśmy w koronach, forintach, kunach, euro. Dwa razy wypłaty z bankomatu. Bez problemu i prowizji.
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 10.09.2019 12:17

Miałem to samo co kolega kwas79 opisał w pkt.3 w swoim poście tylko że na bramkach przy Zagvozd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone