Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.06.2019 18:11

toomas napisał(a):
koks88 napisał(a):W moim przypadku anulowali przelew. Po baaaardzo długim czasie. Zobaczymy czy toomas da rade przelać kuny. U mnie pod przelewem w revolut cały czas był napis "przetwarzanie"


Jak na razie z Revoluta kasa zniknęła a w mBanku jej nie widać ....


U mnie to samo..z Revoulta kasa poszła w mBank jej nie ma..Czekam jeszcze parę dni..
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 30.06.2019 09:01

Czy ktoś sprawdzał max wypłaty z bankomatu kun z limitu miesięcznego?
800zł przeliczamy na kuny, czy jest jakiś taki ustalony jak np 200euro, 800zł?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 30.06.2019 09:59

toomas napisał(a):
toomas napisał(a):
koks88 napisał(a):W moim przypadku anulowali przelew. Po baaaardzo długim czasie. Zobaczymy czy toomas da rade przelać kuny. U mnie pod przelewem w revolut cały czas był napis "przetwarzanie"


Jak na razie z Revoluta kasa zniknęła a w mBanku jej nie widać ....


U mnie to samo..z Revoulta kasa poszła w mBank jej nie ma..Czekam jeszcze parę dni..



Pieniądze dotarły na mBank. Trwało to od 12 czerwca do 28 czerwca.
koks88
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 11.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) koks88 » 01.07.2019 12:54

U mnie HRK w końcu też przeszły. Wcześniej nie pisałem bo nawet nie zauważyłem że rozwiązali problem (wakacje) Z korespondencji do m-banku i revolut książkę mógłbym napisać. Z całego tego zamieszania wynikało że wina leżała po stronie revolut ale suma summarum żadna ze stron nie napisała żadnych przeprosin i wyjaśnień więc na 100% pewny nie jestem.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.07.2019 13:05

toomas napisał(a):
toomas napisał(a):
toomas napisał(a):
koks88 napisał(a):W moim przypadku anulowali przelew. Po baaaardzo długim czasie. Zobaczymy czy toomas da rade przelać kuny. U mnie pod przelewem w revolut cały czas był napis "przetwarzanie"


Jak na razie z Revoluta kasa zniknęła a w mBanku jej nie widać ....


U mnie to samo..z Revoulta kasa poszła w mBank jej nie ma..Czekam jeszcze parę dni..



Pieniądze dotarły na mBank. Trwało to od 12 czerwca do 28 czerwca.

Dziwne, ja przelewam z Revoluta bardzo często. Zarówno na mBank jak i na PKO. Najdłużej 4 dni szły wliczając w to sobotę i niedzielę. A już jak przelewałam euro to na drugi dzień dostałam info, że kasa zaksięgowana. Albo Ty miałeś pecha, albo ja mam szczęście :D
koks88
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 11.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) koks88 » 01.07.2019 13:08

A czy przelewałeś HRK w tym okresie (lub wcześniej) co ja i kolega toomas z konta walutowego HRK z revolut na konto HRK mbanku? Bo po moich interwencjach problem wydaje się rozwiązany natomiast wcześniej były z tym problemy. Z innymi walutami nie miałem problemu.
Ostatnio edytowano 01.07.2019 13:32 przez koks88, łącznie edytowano 1 raz
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 01.07.2019 13:29

koks88 napisał(a):A czy przelewałeś HRK w tym okresie (lub wcześniej) co ja i kolega toomas z konta walutowego HRK z mbanku na konto HRK revolut? Bo po moich interwencjach problem wydaje się rozwiązany natomiast wcześniej były z tym problemy. Z innymi walutami nie miałem problemu.


To ja jeszcze dla testu puściłem 2euro z revolut na mBank i zobaczymy co będzie :)

Przelew euro dotarł tego samego dnia.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 03.07.2019 14:43

stachmat napisał(a):Czy ktoś sprawdzał max wypłaty z bankomatu kun z limitu miesięcznego?
800zł przeliczamy na kuny, czy jest jakiś taki ustalony jak np 200euro, 800zł?


Ale, że co sprawdzał? Masz rachunek w Polsce. Limit to 800zł lub ekwiwalent tego w innej walucie. Jeśli Kuny będą na przykład po 0.58zł to możesz wypłacić w jednym okresie około 1379Kun. Okres resetuje się w dzień kiedy zakładałeś konto.
O to pytałeś?

Xiaomi napisał(a):Dzisiaj wpadła mi w oko w internecie reklama kantoru stacjonarnego i porównując kurs € revoluta :roll: :roll: :roll: jestem trochę zawiedziony. Po co te ceregiele z kartami jak za rogiem prawie ta sama cena :?: :?: :?:


Jeśli chcesz wozić do Chorwacji w portfelu kilka tysięcy euro a potem zamieniać to na kuny i trzymać jeszcze więcej papierków w szufladzie na kwaterze to kto Ci broni ;)

Jednak nie zauważyłeś kilka minusów.

1. Musisz strzec masę gotówki.
2. Mimo wszystko kurs w tym kantorze jest ciut gorszy.
3. W Chorwacji płacimy w Kunach nie w Euro więc czeka Cię zakup Kun za te eurasy po cenie sprzedaży w kolejnym kantorze lub banku. Czyli kolejna strata. I okaże się, że nie dość, że dźwigasz ze sobą walizkę pełną pieniędzy to kuny wyjdą w o wiele gorszym kursie.

Teraz już wiesz po co karta zamiast gotówki zza rogu? ;)
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 03.07.2019 15:26

Chce Wam się tak lać wodę ? To już jest smiesze ;) ja karta walutowa EuroBank wypłata w bankomacie ZB 1000 kun z konta zeszło 580 zł i nic więcej po co tyle pitolic ? Aha płatność w sklepie wyszła w zasadzie identycznie PZDR
Ostatnio edytowano 04.07.2019 13:41 przez WojtekKRK, łącznie edytowano 1 raz
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.07.2019 15:37

Marcinusik napisał(a):Jeśli chcesz wozić do Chorwacji w portfelu kilka tysięcy euro a potem zamieniać to na kuny i trzymać jeszcze więcej papierków w szufladzie na kwaterze to kto Ci broni ;)

Nie znam nikogo kto targa ze sobą w gotówce kilka tys EUR - np. 12 000zł na same wydatki...sporo
Znam ludzi co biorą 500-600EUR w gotówce na te 10-12 dni / oprócz to co na kwatery / i nie bawią się w kolejne karty, konta itd.
Płacą w knajpach kartami a na zakupy typu owoce, lody płacą gotówką wymienioną w banku.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 03.07.2019 16:24

WojtekKRK napisał(a):Chce Wam się tak kac wodę ? To już jest smiesze ;) ja karta walutowa wypłata w bankomacie ZB 1000 kun z konta zeszło 580 zł i nic więcej po co tyle pitolic ? Aha płatność w sklepie wyszła w zasadzie identyczni PZDR


I?
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 04.07.2019 13:04

Pozwolę sobie opisać sytuację, która mnie spotkała w Zadarze.
Moja pierwsza karta Revolut, kasa tylko na koncie w HRK.
Po drodze płacę na Węgrzech (kurs taki sam w momencie transakcji jak i po rozliczeniu - i to nawet niezły),
w Cro płacenie kartą i wypłata 2x z różnych bankomatów - wszystko super i bez problemów.
We wspomnianym Zadarze pani w butiku dała lepszą cenę za płatność w gotówce i wskazała bankomat za rogiem.
Bankomat był sieci EURONET. Przed wypłatą mam informację, że pobiorą opłatę 30 kun.
Anuluję transakcję i wtedy maszyna zaczyna wydawać efekty dżwiękowe i świetlne a kasy i karty nie :evil: .
Po chwili komunikat - karta zablokowana ze względów bezpieczństwa !!!
W tym momencie objawia się funkcjonalność Revoluta.
Natychmiast blokuję kartę w aplikacji i resztę środków przelewam na opcję rezerwową... czyli Revoluta żony :D
Druga sprawa - prawie każdy (ja niestety też) wkłada kartę z rozpędu do bankomatu, a jest coraz więcej urządzeń z obsługą bezstykową, wtedy przynajmniej maszyna nie połknie karty :)
Gdy emocje opadły, doszliśmy do wniosku, że byłem n-tą osobą która nie chciała płacić prowizji, więc bankomat w końcu się wkurzył i na złość zeżarł mi kartę :D
Ciekawe, czy tylko przy karcie Revoluta jest prowizja ?
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 04.07.2019 13:42

Marcinusik napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):Chce Wam się tak kac wodę ? To już jest smiesze ;) ja karta walutowa wypłata w bankomacie ZB 1000 kun z konta zeszło 580 zł i nic więcej po co tyle pitolic ? Aha płatność w sklepie wyszła w zasadzie identyczni PZDR


I?

Czego nie rozumieć ?
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 04.07.2019 13:48

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że bankomaty Euronetu pobierają prowizję - trzeba je omijać szerokim łukiem. Inna sprawa jest z Euronetem w Polsce i z kartami polskich banków - większość wypłat jest bez prowizji, ale to zależy już od konkretnej karty
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 08.07.2019 09:13

Wypłacałem kuny z revolut w bankomacie Euronet i wszystko ok bez żadnych opłat.moze dlatego że karta Visa i Kuny były na koncie.,ale jakby ich nie było też było ok .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone