Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki w podróży po... Peloponezie 2011

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 30.06.2011 12:57

Hejka!

:papa:


Pozdrawiamy Wszystkich Szanownych Forumowiczów !

"tych co tu zaglondajom i co niezaglondajom tyz"

Teraz wróciliśmy z pięknej plaży Viodokilia ( tu podobno nakręcano film "Działa Navarony"), a po południ mamy w planie krótki wyskok do Methoni i Koroni .


" nowych fotek mom cosi nacykane i nacykom jesce na wyciecce, dziśka na wiecur momy w planie posiedzyni alcoholowo-cygaretlowe , to se bydymy popijac martini z lodym na zmiane s cystom i postaromy sie wkleić jaki nastympny łodcinek , łocywiście jak sie nom filmy nie pourywajom"







Wybieram sie pod koniec sierpnia w tamte rejony Hellady i każda informacja cenna,napisz jak w tym roku ceny w sklepach i tawernach .Moc pzdr





:roll:

..jeżeli chodzi ci o artykuły żywnościowe to ceny są wyższe około 20 - 30%

dla przykładu ceny z większych marketów :


...chlebek 1 euro


... dwie cole 1,7 litra 2,20 euro


... warzywa smaczne ,ceny wyższe około 20%


...kilogram schabu, gotowych suvlaków, itp okolo 6/8 euro


... "jak pijos trunki to se pzibier z polski , cegaretle w serbi po drodze

1,5 do 2 euro"





ceny w tawernach np:






... greek salat 5 euro

....suvlaki z frytkami 6-7 euro

...pork steak z frytkami 6-7 euro

... kufel piwa od 1,60 do 3 euro





tak że za obiad dla dwojga , czyli dwa dania + sałatka + dwa kufle i cola

trzeba dać od 25 do 35 euro , ale oczywiście jak się poszuka to można zjeść napewno taniej, najlepiej gotowac sobie obiadki we własnym zakresie , wtedy nie bije to tak po kieszeni , tak że można tu wyżyć za nie duże pieniążki, lecz trudno żeby przejechać taki szmat drogi i nie skosztować tych specjalności , w wykonaniu greckim!


To tyle na razie!

Wieczorkiem się odezwiemy!

Jeszcze raz pozdrawiamy Wszystkich Czytelników!


c.d.n.




...

:papa: :hut: :sm:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 30.06.2011 13:08

czekam, czekam..... ;)
jak zwykle :)

jak bedziecie tak mieszać wieczorkiem.... to napewno film się Wam urwie .... zdjęcia zostaw na rano ;) bo głupot narobisz :)

pozdrawiam
:)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.06.2011 14:36

Dołączyłem i ja. :)

Humor - jak i w poprzedniej relacji. Tak trzymać! :P

Pozdrawiam,
Wojtek
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 30.06.2011 16:32

Mnie też wciągnęła ta relacja. Czekam na nią każdego dnia jak na ulubiony serial. :D
major59
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) major59 » 30.06.2011 17:49

Kowal dzieki za info.w sprawie cen.pzdr i czekam na C.D. :lol: :lol:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 30.06.2011 19:55

Hejka !

Witomy Wos Sanowni Forumowice!

" tak jak łobiecołech , posyłom pore fotek z dzisejsego dzionka, pisoł gupot nie bede za wiela , co by Wom głowow nie zawracać , tak jak mocie chynć to łoglondejcie"


ustalanie planu dnia...




Obrazek



dzisiejsze przedpołudnie postanowiliśmy spędzić na plaży w pięknej zatoczce Voidokilia , którą od zatoki Navarino , dzieli słodkowodne jeziorko..








" Iwonka łocywiście rozłozyła sie na lezaku , pusa do słonecka i lezy, ale jo mom taki lekki ADHD cheba , i po godzinie lezynio , to juz mie tam ślag trefioł, tak ze postanowiłech ubrać szaty prawdziwnego turysty-archeologa i cosik zwiedzić. Jak my parkowali Leona , to uwidziołech takom tablicke "Archeoligical Site" to se myśle , co bede marnowoł cas na lezyniu , weznym aparat cosik tam cykne ciekawego i Wom pośle wiecorkiym"






Obrazek




" droga była ciynzko straśnie , wiła sie pod góre gynstymi zagajnikami,sciezka prowadziła skrajami urwisk, non stop uwazołech cy ni ma kaj zmij i pokonywołech pustynne tereny i gęste zarośla , co chwila łodpocywołech ,pot sie straśnie zy mie loł , już byłech prawie zrezygnowany , ale se myśle dos rade i nie rob gańby"



" w końcu wykońcony do niepzitomności , po łokoło dwóch minutach ( łod
lezaka do celu) dotorłech do tego archeologicnego zabytku"


uff!! pot se zy mnie loł straśnie !




Obrazek



"no, uff, siodłech se kole tego archeologicnego zabytka , i tak myśle i myśle ,( cosik mi jakosi nie pasowoł) , kapke sie mi wydowoł za mały jakiś , tak sie dropiym po łepie , szpacyrujy kole niego , cykłech mu fotke
i naroz zech kopnył w kozyń jakis , jak zech pziwandzolił w jakomś rułe
gwiozdy mi sie pokozały , dziwom sie a na tej rule drogowskaz " Archeological Site" toch sie zaroz kapnył ze tza iść jesce dalij , zaś wyndrowołech pzez gynste zagalniki,urwiska i w końcu po minucie dotorłech juz do prawdziwnego celu"

uf 8O


Obrazek




Obrazek





" no teraz to byłech pewiyn ze to je tyn zabytek , bo była tablica informacyjno , było tyz po anglicku , ale za bardzo nie pocytołech boch mioł jesce gwiozdy pzed łockami"





Obrazek


Obrazek


" na zabytkach to sie za bardzo nie znom , był łogrodzony płotym ,bramka zamkniynto na kłódecke, ale znalozłech dziure w płocie ,to zech tam bez nim wloz , ale za to widocek z tego archeologickigo punktu , był cudowny "

Godom Wom Hej !



widok za zatoczkę Voidokilia,o dziwo jacht pod polską banderą , za zatoczka słodkowodne jezioro i zatoka Navarino


Obrazek














tu nakręcano podobno film " Działa z Navarony"...chyba :roll:





Obrazek










widok na morze jońskie z drugiej strony zatoki


Obrazek


Obrazek











dzika plaża od strony zachodniej ....cisza spokój, dzisiaj trochę ponurkowałem , ( wersja amatorska) przy wejściu na pełne morze z zatoczki Voidokilia , na głębokości okołe 5 metrów (oczywiście pływałem po powierzchni) zobaczyłem ławicę około 1000 ryb wielkości od 25 do 40 cm , gatunku nie znam , a zabraliśmy ze sobą dwie wędki i osprzęt , tak że chyba jutro albo po jutrze , będzie atak , o efektach dam znac..








Obrazek









Voidokilia




Obrazek

Obrazek






"na zakońcenie dwa kwiotki , jak zwykle"





Obrazek








Obrazek




"to tela na razie , tera bedymy smazić suvlaki , no i wiycie co ........
cosik na rozweselyni ..... ale jesce pore fotek Wom pośle..
narazie wypiołech dwa driny , tak ze ni ma źle"



Pozdrówki


c.d.n.


:papa: :hut: :sm:
Ostatnio edytowano 23.04.2015 06:05 przez Kowal38, łącznie edytowano 3 razy
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 30.06.2011 21:17

kilka fotek z popołudniowej wycieczki..




mapka trasy





Twierdza w Methoni zdobyta... z zewnątrz..




Obrazek




Obrazek






plaża w Methoni





Obrazek




Obrazek



twierdza








Obrazek
















Foinikounta ,cicha spokojna miejscowość, piękna żwirkowa plaża w centrum , obłożenie kwater 30% , tutaj z przyjemnością spędzilibyśmy chociaż tydzień.... , polecamy

8)






Obrazek





Obrazek








Obrazek








Koroni








Obrazek















"luźna guma"








Obrazek








twierdza w koroni








Obrazek





Pozdrówki!




"suvlaki juz wonialom piknie, rozweselac działo, pikny widok na moze,tak ze zyć i nie umiyrać"


Godom Wom Hej!




:papa: :hut: :sm:


c.d.n.
Ostatnio edytowano 23.04.2015 06:21 przez Kowal38, łącznie edytowano 1 raz
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 01.07.2011 15:01

Hejka!



Pozdrówki dla Wszystkich! :papa:



Dzisiejszy dzień spędziliśmy na pięknej plaży Romanos ,która znajduje się kilka kilometrów od naszej siedziby nad zatoką Navarino. Wytrzymaliśmy do 14-tej , dłużej sie nie dało z uwagi na panujące tu upały ..... uf :la:



przesyłamy kilka fotek z tego pięknego miejsca....



plaża Romanos , byliśmy na dzikiej części ...



Obrazek












Obrazek






Obrazek




























jedna z kryjówek krabów i ślimaków




Obrazek







Wieczorem o 20-tej idziemy na koncert przy pochodniach na plaży Romanos , estrada już przygotowana!!!! :sm:






Obrazek






Pamela w jacuzzi..... 8O





Obrazek





Obrazek





w poszukiwaniu przynęty...






Obrazek






Obrazek






.....stary człowiek i morze.......






Obrazek





8O ..... no jeszcze nie taki strasznie stary ...i jeszcze wiele rzeczy
może..... 8O






Obrazek





to tyle narazie..



Obrazek




Obrazek





Obrazek


ps: " aha , moja Pamela zacyno mi juz buceć , co by my kaj indzij na ty
pore łostatnich dzionków pojechali , bo sie ij juz tu nudzi i chciałaby na Lefkade na stare śmieci, jo zaś bym chcioł na Zante , ale ta zas bucy ze promym ze daleko , ze tamto i sramto , tak ze łod połednia zaś mie krew zalywo, ale co zrobić , jakisik konsynsus tza bedzie ustalić , ale co by nie było , to bedzie :D


a kaj wylondujymy to Wom zaś łopisymy


Godom Wom Hej!

łobocymy po koncercie!




c.d.n. :papa: :hut: :sm:
Ostatnio edytowano 23.04.2015 06:36 przez Kowal38, łącznie edytowano 2 razy
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.07.2011 15:06

Kowal, albo ja mam coś z monitorem, albo Ci zdjecia wychodzą za sine (niebieskie)! :roll:

Kupiłem niedawno nowy aparat i mam ten sam problem! Może popraw balans bieli, abo co? A czym focisz?

PS> Relacja niezmiennie rewalacyjna! A pamele to oboje macie wyrypiaszcze! :wink:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 01.07.2011 15:27

Kowal, albo ja mam coś z monitorem, albo Ci zdjecia wychodzą za sine (niebieskie)!

Kupiłem niedawno nowy aparat i mam ten sam problem! Może popraw balans bieli, abo co? A czym focisz?





Hejka !


" Mam sony HX1 i nikon D3000 z kitem 18-55, wszystkie fotki są wklejane na surowo , bez żadnej obróbki,większość fotek wklejonych na forum jest z nikona. Kupiłem sobie polara Marummi DHG ,i fotkuje z założonym przez dzień , wejdź obojętnie na jakąś fotkę prawym, właściwości , to bedziesz miał dokładne info o focie.


" fotograf zy mnie jak z koziej ....py trąba , tak że nic ci tu nie poradzym,bo dopiyro sie łucym, polara kupiłech po to ze by było piknij bez dziyń, a efekty som jaki som"



.. tak na marginesie ja te fotki wklejam na netboku 10 cali , i wale je w ciemno, po wakacjach postaram sie coś poprawć...


Pozdro! :papa:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 01.07.2011 15:29

Krystof napisał(a):Kowal, albo ja mam coś z monitorem, albo Ci zdjecia wychodzą za sine (niebieskie)! :roll:

Kupiłem niedawno nowy aparat i mam ten sam problem! Może popraw balans bieli, abo co? A czym focisz?
:


wg. exifu to Nikon D3000

p.s.

Krystof - kiedy na podbój Hiszpanii ruszasz??
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.07.2011 15:39

Hejka !

sorry za OT

myślałem, że o tej porze to się na wakacjach nie siedzi przed kompem ;@)))

fotki są okej, tylko ten niebieski ... ale może przesadzam? ja ten problem mam i nie wiem, co robić :@( była u nas krótka relacja z Italii ze spieprzonymi zdjeciami lumixem - ja teżmam lumixa nowego i zaczynam pękać :(

Krystof - kiedy na podbój Hiszpanii ruszasz??


do Hiszpanii jeszcze kilkanaście dni ... do Hiszpanii i Portugalii ... 8) widzę, że nie jesteś na bieżąco w wątku :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.07.2011 16:26

Korzystajcie z tego ciepełka i słoneczka bo tutaj jesień :evil:
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 01.07.2011 18:25

Kowal38 napisał(a):Hejka!

.....stary człowiek i morze.......


Obrazek

8O ..... no jeszcze nie taki strasznie stary ...i jeszcze wiele rzeczy
może..... 8O



Ba, z takim kijaskiem!
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 02.07.2011 01:30

... cóż za podróż, jadę z Wami dalej :D ... świetna jest ta Twoja narracja, ufff!



fotografuj i komentuj :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Kowolki w podróży po... Peloponezie 2011 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone