Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki w podróży po... Peloponezie 2011

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 08.07.2011 10:16

Hej, a możesz coś napisać o cenach tych luxusów (chodzi mi o kwaterki)
Jakie sobie życzą teraz pieniądze?
No i nie zauważyłem zdjęć z Porto Katsiki, chyba nie zapomnieliście o tej Lefkadzkiej plaży...?
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 08.07.2011 11:01

joajer napisał(a):Hej, a możesz coś napisać o cenach tych luxusów (chodzi mi o kwaterki)
Jakie sobie życzą teraz pieniądze?
No i nie zauważyłem zdjęć z Porto Katsiki, chyba nie zapomnieliście o tej Lefkadzkiej plaży...?



Proszę bardzo









Hotel Dias w Makrygialos ( jedna noc na tranzyt) Riwiera Olimpijska

http://www.hotel-dias.com/preise.htm


apartament bez śniadania , 35 euro, za dwie dorosłe osoby , za noc









Hotel Panorama w Diakopto ( Peloponez)



http://www.booking.com/hotel/gr/panorama-diakopto-achaia.pl.html?aid=311097;label=panorama-diakopto-achaia-pZdzFW_xMNgPtZ*hT5nSBgS6396878537;ws=&gclid=CLbk-9qs8akCFRsu3wod61Y4bQ



duży pokój bez śniadania , 35 euro ,za dwie dorosłe osoby, za noc





apartamenty Louisos w Syvota (Epir)



http://www.sivota-holidays.gr/gallery_english.htm




duży apartament bez sniadania , 40 euro ,za dwie osoby dorosłe , za noc









... na Porto Katsiki , byliśmy w zeszłym roku


fotki są tutaj...
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=29846



ceny kempingów kilka stron wcześniej...










ps : podsumowanie relacji napiszę za kilka dni...





:papa: :hut: :lool: :sm:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2011 12:32

Witóm.

Fajno relacyjo!
Wyjazd my mieli w tyn sóm dziyń co Wy, jyno my do Rumunii skryncili po ceście.

Taki łobjazd jak Wasz, super sprawa, jyny dziecka mi muszóm jeszcze kapke podrosnóć. Tak na trzi razy zmiyniać plac i celt przestawiać to doś na tyn czos.

Posdrowióm.

P.S.
Co do strajków i odczuwalnych skutków, to jeden dzień na kampingu z przerwami w dostawach energii, ale chyba tylko przed południem. Nawet zamrażareczka nie puściła soków.
major59
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) major59 » 11.07.2011 09:56

witaj! czekam cierpliwie na Twoje podsumowanie tej eskapady !!! relacja była SUPER szkoda,że się już skończyła :( ale za rok też będą wakacje :lol: 8) :D pzdr
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 12.07.2011 12:21

Hejka!

Witom Wos Syćkich!


" łodezwołech sie dziepiyro teraz , bo miołech troche ciynzki tyn łostatni tydziyń po pzijeździe, powitania , urodziny itp , tak że , zygor biologicny , dopiyro mi zacyno powoli wracac do normy , nie wiem co by tu Wom na to podsumowani napisać , ale powoli cosik bydym myncył"


mapka podróży po samym Peloponezie ( wyglądała mniej/więcej tak)


z wypadami do środka półwyspu



Od tygodnia jesteśmy już w domku, podróż powrotna była trochę męcząca, mieliśmy zamiar gdzieś przenocować po drodze , ale w sumie przyjechaliśmy cały odcinek z Syvoty do Skoczowa (1850km) w 22 godziny,
wyjechaliśmy o 9-tej rano i do domku otarliśmy szczęśliwie na 7:00.
Na szczęście kolejek na granicach nie było praktycznie żadnych ( góra 10 minut) i odprawy przebiegły bardzo sprawnie.



W okresie od 17.06.11 do 06.07.11 pokonaliśmy w tym roku 5750 km ( bez awarii) .


To tyle narazie , jak macie jakies pytania , to chętnie odpowiem .





Pozdrawiamy!


Kowol i Kowolka!





:papa: :hut: :sm:
Ostatnio edytowano 23.04.2015 08:06 przez Kowal38, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.07.2011 12:44

witajcie sąsiedzi :)

rozumiem, że kolejna wyprawa już zaplanowana :)
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 12.07.2011 13:09

BeJur napisał(a):witajcie sąsiedzi :)

rozumiem, że kolejna wyprawa już zaplanowana :)




Witomy Urocom Koleźanke!


" w łepetynach momy teraz pusto , bo pomysły wywioł nom grecki meltemi i zefiry , ale jakby Uroco Kolezanka miała jakiego pomysła to z chynciom rozwazym :wink: "


...na ciekawe łoferty zawse zech je łotwarty :wink:






Pozdrawiamy!


:papa: :hut: :sm: :wink:
Ostatnio edytowano 12.07.2011 13:14 przez Kowal38, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.07.2011 13:11

Spokojnie :)
odpoczniecie, "szwendacz" się Wam włączy :)


aaaa... jak się wyjeżdża ze Skoczowa starą drogą na B-B to ten kierunkowskaz w lewo - Kowale 2 - to do Was? ;)
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 12.07.2011 13:19

BeJur napisał(a):

aaaa... jak się wyjeżdża ze Skoczowa starą drogą na B-B to ten kierunkowskaz w lewo - Kowale 2 - to do Was? ;)




:roll: " ni to ni ma tam " :roll:


:wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.07.2011 13:22

Kowal38 napisał(a):
BeJur napisał(a):

aaaa... jak się wyjeżdża ze Skoczowa starą drogą na B-B to ten kierunkowskaz w lewo - Kowale 2 - to do Was? ;)




:roll: " ni to ni ma tam " :roll:


:wink:


tak mi się skojarzyło :)
AGA&ADAM
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AGA&ADAM » 12.07.2011 17:50

Witaj Kowalu!Twoje relacje są super czytałem obie z zainteresowaniem,aż żal że to już koniec i trzeba czekać do następnych wakacji.Chciałbym Cie zapytać czy w greckich morzach można coś zobaczyć pod wodą podczas nurkowania(oprócz piachu i kamyczków :D ).Pozdrawiam
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 12.07.2011 21:03

AGA&ADAM napisał(a):Witaj Kowalu!Twoje relacje są super czytałem obie z zainteresowaniem,aż żal że to już koniec i trzeba czekać do następnych wakacji.Chciałbym Cie zapytać czy w greckich morzach można coś zobaczyć pod wodą podczas nurkowania(oprócz piachu i kamyczków :D ).Pozdrawiam




Hejka!

... w paru morzach wokól grecji nurkowałem , amatorsko w wersji " light" i powiem szczerze że "szału ni ma" , lecz to moja subiektywna ocena i są tu na forum pewnie osoby które miałyby dużo więcej do powiedzenia na ten temat . Poza jednym wyjątkiem , kiedy nurkując w wodach zatoczki Vidokilia , niedaleko zatoki Navarino , u wejścia wód morza jońskiego do niej ,gdzies na głębokości 5-8 metrów natrafiłem na dużą ławicę ryb wielkości 25-45 cm , gatunku niestety nie znam w ilości około 1000 sztuk! fajnie to wyglądało. Odpowiadając na to pytanie w skrócie , to morza greckie przypominaja pod tym względem Adriatyk.



,,,a znalazłem, ta ławica to były morlesze pręgowane...





http://ryby.rybieoko.pl/gatunek.php?id=345




" myślołem ze powklejom dzisio jesce jaki fotki i cosik jesce skrobnym , ale sytuacja je napiynto jak tatowe gacie, bo robiym wiśniówke na zimowe wiecorki i bojym sie co by nie spiepzić receptury ,a potym jesce tza zapolować na scupoka abo sandaca , tak ze terminy fort napiynte"


ale cosik jesce wklejym kiedy jak to w końcu posegregujym!



Godom Wom Hej!



Pozdrówki dlo Syćkich!






:papa: :hut: :sm:
paweł_ko
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) paweł_ko » 04.04.2012 14:26

Witam wszystkich!

Wspaniała relacja z Peloponezu! Musze przyznać, że objazd dookoła półwyspu zrobił na mnie wrażenie. Mnie też się zdarzyło popełnić Peloponez tyle tylko, że w sierpniu 2010 roku. Na samym Peloponezie byłem ponad dwa tygodnie i nie zwiedziłem nawet połowy tego, co autor opisu! 8O

Chciałbym się dorzucić do relacji, tym bardziej, że Peloponez jest wspaniałym miejscem pełnym zabytków i uroczych zakątków. Z góry przepraszam za to, że niektóre miejsca mogą się dublować z relacją już zamieszczoną, a fotki mogą być średniej jakości. (Zła jakość zdjęć związana jest z małym i wolnym serwerem http. Sorry, takim dysponuje
:cry: )

Dojazd na Peloponez nie jest specjalnie skomplikowany. Wyruszyłem z Krakowa na Budapeszt, Belgrad i Tesaloniki. Standard, ale wszystkim polecam objazd granicy Unii Węgry-Serbia Szeged - Subotica. Autostradowe przejście jest zawsze zatłoczone i trzeba tam swoje odstać. Proponuje ominięcie przez przejście Tompa - Kelebija.

Obrazek
Obrazek

Pierwszym miejscem na Peloponezie, do którego dotarłem był kemping Lefka Beach. Miejsce położone nad zatoczką blisko miasta Nafpilio.
http://www.camping-lefka.gr/En/index.html
Kemp nie był tani, ale bardzo miły. Za czteroosobową rodzinę (namiot, auto, prąd) płaciłem 42e. Miejsce spokojne pomimo zatłoczenia. Przyjechałem tam w sobotę popołudniu, i nie bardzo były wolne miejsca. Ale bardzo miły właściciel stanął na głowie i miejsce dla nas się znalazło. Parcele na kempie są od siebie zacienione i odgrodzone - sąsiad nie zagląda w talerz. Sporo prywatności. Miłe. Na kempie mała knajpa, właściciel piecze w niej chleb, serwuje potrawy. Wszystko smaczne i świeże.

Obrazek
Plaża mała, kamienista, ale za to z ciepłą i przejrzystą wodą. Kemp stanowił doskonałe miejsce do wypoczynku i wycieczek we wschodnią część półwyspu.

jescze raz przepraszam za jakość zdjęć - postaram się poprawić... :oops:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 05.04.2012 14:27

Chciałbym się dorzucić do relacji, tym bardziej, że Peloponez jest wspaniałym miejscem pełnym zabytków i uroczych zakątków. Z góry przepraszam za to, że niektóre miejsca mogą się dublować z relacją już zamieszczoną, a fotki mogą być średniej jakości. (Zła jakość zdjęć związana jest z małym i wolnym serwerem http. Sorry, takim dysponuje


..pisz kolego o Peloponezie ile dusza zapragnie,wklejaj foty ( "ino mom prośbe coby cośik wiynkse były,bo cośik słabo je widze" )8O





Obrazek




...w tym roku start pod koniec maja , " Iwonka kce do Chorwacyji a jo do Grecyji ,polezeć nad Jońskim mozym i tak sie wadzymy, ale co by miało nie być to bydzie ...po moimu!..abo i nie ,jesce sie obocy "


:roll:


Pozdrówki! :papa: :hut: :sm:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.04.2012 14:32

:):):):)

Witaj Kowalu :)

zacznij juz opisywać swojej przygotowania ..... :)
pozdrowienia z Wapienicy :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Kowolki w podróży po... Peloponezie 2011 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone