Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki w podróży po... Peloponezie 2011

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Kowolki w podróży po... Peloponezie 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 16.06.2011 22:22

PROLOG






Hejka!:papa:






Po ubiegłorocznej podróży po Turcji i Grecji(Halkidiki,Lefkada)


TUTAJ


W tym roku postanowiliśmy poszerzyć naszą krótką przygodę z Grecją. Wybór padł jednogłośnie na Peloponez ( Iwonka nie głosowała,wbrew demokratycznym zasadom nie udzieliłem Jej prawa głosu i zagłosowałem sam!) W zeszłym roku była bardzo zadowolona z wakacji, "to se myśle tera tyz bedzie , troche casu mi zesło ,co by Ij wyoślić co to je Peloponez,gdzie to je i z cym to sie je ,bo tera na stare roki wysło na jaw ze w skole pore lekcyji z geografii poświęciła Dziełucha na wagary" ale to tak na marginesie. Aha i najważniejsze , nie wiem co mi strzeliło do głowy , lecz ubzdurałem sobie że w tym roku będziemy koczować pod namiotem na kampingach , oprócz kilku noclegów w hotelikach w czasie dojazdu. " Straśnie Ij ta moja koncepcyja (namiot) nie przipadła do gustu. Ale co? Głoskołech Jom bez całom zime,gotowołech Ij dobre objodki , łopowiodołech bajki na dobranoc i na wiosne w końcu pynkła i przistała na mój plan! ufff!" "No to najgorse juz miołech za sobom! Zacyli my kompletować sprzynty biwakowe (namiot,stołki,butle,materace itd) i jak my to syćko pokupili to my sie chycili za łepetyny , ze przeca nom to do Leonka(auto) nie wlezie, i tak siedzymy na balkonie i myślymy,myślymy i w końcu zakupili my se takom trumne na dach , tak ze (chyba) kolejny problym my rozwiązali! ufff!



Dobra doś fandzolynia!




Plan mamy taki:




- wyjazd wieczorkiem 17.06.11 , prawie na trzy tygodnie (z dojazdem).
- jeden nocleg po drodze na Riwierze Olimpijskiej gdzieś w okolicach Katerini (hotelik)
- dwa noclegi w Diakopto (Achaia) , ( Railway Cog Diakopto-Kalavryta,Cave of the Lakes Kastria )
- przejazd W okolice Navplion (Argolida) , pod namiotem 5 dni , w tym jednodniowa wycieczka (Epidauros,Korynt,Mykeny,
Argos)
- przejazd w okolice Gytheio (Lakonia) , pod namiotem 5 dni , w tym dwie jednodniowe wycieczki ( na Elafonisos ,
w drodze powrotnej Monemvasia) i druga (Pirgos Dirou Spileo,Vatheia,Cape Tenaro Matapan)
- przejazd w okolice Pilos/Proti (Messinia) pod namiotem 5 dni , w tym jednodniowa wycieczka (Pilos,Methoni,Koroni)
- powrót do domku z noclegiem w Serbi (hotelik)




-"resta casu to lezenie bykiem,spozywanie napojów,puscanie bonków,dubanie w nosie i myślyni ło niebieskich migdałach!"






To jest plan który oczywiście po przybyciu na miejsce , może ulec jakimś korektom ,z uwagi na nie przewidziane
okoliczności tego typu jak (pogoda,awaria Leona , strajki,trzęsienia ziemi i czasami spożycie większej ilości
"środków rozweselających w płynie ,których to poczyniliśmy sobie niemały zapasik! )
(opcja namiocik z uwagi na niewygody ,też ewentualnie może ulec zmianie na hotelik , gdyż pod namiotem ostatni raz
byliśmy przed 25-cioma laty, ale "tza być twardym a nie miyntkim, myśle ze domy rady"


Relacja bedzie na bieżąco ,oczywiście w miarę możliwości dostępu do netu.



ps:



"moze zaś gdosik z Sacownych koleźanek i kolegów z Forum , ty moi wypociny pocyto i foty pooglondo,moze sie ta relacyja komu pzido , a moze nie.Taki sie zy mnie 'poeta d...pa sałata' zrobił na starość , to se bede pisoł! bo polubili my sie na starość podzielić z Wami nasymi radościami i smutkami! , byków łortograficnych zaś pewnie bedzie sporo tak ze wyboccie,w cudzysłowie bede pisoł takom mojom gwarom , bo tak lubie i tak my kiesi godali w chałpie.
Tak ze myśle ze bedzie wesoło , godom Wom Hej!



Jutro wieczorkiem wyjeżdżamy!











W sobotę wieczorkiem pierwszy meldunek na żywo!




Pozdrówki dla Wszystkich ! :papa: :hut: :sm:
Ostatnio edytowano 03.02.2015 11:09 przez Kowal38, łącznie edytowano 3 razy
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 16.06.2011 22:48

Chętnie poczytam, ale obawiam się że niewiele zrozumiem. 8O No chyba, że będziesz tłumaczył z "waszego" na polski. :lol:
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 16.06.2011 23:32

Już sie ciesza

Czekom co bydzie dali

Szerokij drogi co byście do jaki krzykopy nie wjechali
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.06.2011 23:44

Bede czytoł i oglondoł jak ino czasu starczy :wink:

Dobrej drogi i wspaniałych wrażeń :D :papa:



Pozdrawiam
Piotr
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.06.2011 06:43

Znowu zapowiada się humorystycznie i ciekawie ....
Z chęcią poczytam ...
:D
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 17.06.2011 06:57

Czekam na kolejny odcinek :)
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3280
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 17.06.2011 06:59

Już kliknąłem "śledź odpowiedzi w tym temacie", żeby być na bieżąco w miarę dostępu do internetu oczywiście :wink:

Udanego urlopu :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.06.2011 07:02

Pamiętam zeszłoroczną Turcję także nie może mnie tu zabraknąć.

Szerokości.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 17.06.2011 07:10

Szerokości na greckich bezdrożach :D
Chętnie odwiedzę z Wami miejsca, które zwiedzałam w maju 2010r.

Udanego urlopu :papa:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.06.2011 07:14

Czekam :)

o, widzę zakupy koło mnie robiłeś ;)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.06.2011 07:21

LRobert napisał(a):Chętnie poczytam, ale obawiam się że niewiele zrozumiem. 8O No chyba, że będziesz tłumaczył z "waszego" na polski. :lol:


na jaki polski???? przecież po naszemu napisane :)
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 17.06.2011 07:35

"lużna guma".... fandzolynio bedzie 1/4 tekstu!


"Witom wszystkie Koleżanki i Kolegów !"


i pozdrawiamy! :papa: :hut: :sm:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 17.06.2011 07:59

BeJur napisał(a):
LRobert napisał(a):Chętnie poczytam, ale obawiam się że niewiele zrozumiem. 8O No chyba, że będziesz tłumaczył z "waszego" na polski. :lol:


na jaki polski???? przecież po naszemu napisane :)


No po waszemu, to jeszcze poprosimy na nasze :P
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Relacja z podróży po Peloponezie 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 17.06.2011 07:59

Kowal38 napisał(a):
W sobotę wieczorkiem pierwszy meldunek na żywo!


Trzymam za słowo :!:
...jestem mocno zainteresowany sytuacją po drodze no i sytuacją w samej Grecji...

Szerokiej drogi :!: :)

pozdr
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.06.2011 08:06

Arek napisał(a):No po waszemu, to jeszcze poprosimy na nasze :P


żeby tylko to pod mniejszość narodową nie podeszło ;)
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Kowolki w podróży po... Peloponezie 2011
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone