Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki w podróży po... Peloponezie 2011

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 26.06.2011 09:33

Jedziemy do Hadesu !





Obrazek






Cape Tenarro na Matapanie , tu droga dla samochodów sie skończła , można było iść na piechotę spacerkiem lub wynająć łódkę , którą można było podpłynąć do groty , gdzie podobno jest zejście do Hadesu !

..." nom wystarcyły pikne widocki bo Iwonka juz była zmyncono i non stop namielała , co by już wracać "




Obrazek




Obrazek


Obrazek




Obrazek






tu my spotkali fajno rodzinka ze ślonska





Obrazek





Cape Tenarro ........





Obrazek



Obrazek




Obrazek



dla tych widoków warto tu było przyjechać ZDECYDWANIE!!! :wink: :mrgreen: :papa:





postanowiliśmy wrócic do Gytheio wschodnią stroną półwyspu Mani,
wąską drogą asfaltową , i przeżyliśmy nie mały hardcore , serpentyny w górę , 180 stopni na pierwszym biegu, ale na szczęście dobrze się skończyło 8O




Leon odpoczywa po serpentynach....





Obrazek





" po ceście do domku natknyli my sie jesce na stado dzikich antylop.....chyba.... 8O "





Obrazek










to tyle narazie

Obrazek





Pozdro!




c.d.n.

:papa: :hut: :sm:
Ostatnio edytowano 03.02.2015 15:05 przez Kowal38, łącznie edytowano 1 raz
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 26.06.2011 10:42

Uśmiałam się setnie. :D
Jestem strasznie ciekawa, czy udało Ci się dorwać tę małpę, która "wydudłała" Wam gorzałeczkę...
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 26.06.2011 14:47

Naprawdę relacja super.
I ja także jestem ciekawa czy udało ci się złapać amatora
naszych trunków.
Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy....
Pozdrawiam aga.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 26.06.2011 15:05

Kowal38 napisał(a):Jedziemy do Hadesu !

Cape Tenarro na Matapanie , tu droga dla samochodów sie skończła , można było iść na piechotę spacerkiem lub wynająć łódkę , którą można było podpłynąć do groty , gdzie podobno jest zejście do Hadesu !

..." nom wystarcyły pikne widocki bo Iwonka juz była zmyncono i non stop namielała , co by już wracać "




tu my spotkali fajno rodzinka ze ślonska





Obrazek




Zwykle nie wpisuje się w relacjach, ale widząc znajome kąty i tak fajne sprawozdanie rozrzewniłem się. :oops:

Widze, że parking przed Matapan nie zmienił się od kiedy tam byłem, tylko tabliczki chyba nowe. Jadąc tam pomyliłem drogę, ta po chwili skończyła się zachęcająco wyglądającym niewielkim parkingiem. Jakież było moje zdziwienie kiedy parking okazał się być...dachem domu. Znając historię tamtych terenów i naturę ich mieszańców szyyyyybciutko sie oddaliliśmy :D Ale trzeba przyznac widok z "parkingu" był przedni.

Peloponez jest OK!
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 26.06.2011 15:21

Jestem strasznie ciekawa, czy udało Ci się dorwać tę małpę, która "wydudłała" Wam gorzałeczkę...




"flasecke z pzecyscajoncym napitkiym , postawiłech cyntralnie za sybkom iceboxa , niestety pzinynta nie zadziałała , abo moj łoprawca skostowoł juz pzi iceboxie i po....oł sie tam i nie dolecioł do sralaka, dzisio rano jom zebrołech juz , bo by mi było pzikro jakoby sie jaki niewinny turysta nadziołna tyn napitek " 8O




Pozdrowki!



"Dzisio my pzelezeli bez cały dziyń na basynie , bo nic sie nom nie chciało robić , tera my pziśli do Ocaen Pub łobok nasego campingu ,
muzyka piknie gro , dziwomy sie na more , i bedymy kostować jaki trunki na pzemian z browarami , a co sie bydymy scypać w końcu jak holidej to holidej.

Godom Wom Hej !


a jutro moze zas stzelymy jako wyciecka ( jak nas głowy nie bedom boleć)


:papa: :hut: :sm:



c.d.n.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 26.06.2011 15:29

Rychtik fajno relacjo pozdrawiom.
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 27.06.2011 07:54

Fajnie, że są fotki, to nie muszę zgadywać co autor ma na myśli :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.06.2011 08:33

Kowal38 napisał(a):
Jestem strasznie ciekawa, czy udało Ci się dorwać tę małpę, która "wydudłała" Wam gorzałeczkę...




"flasecke z pzecyscajoncym napitkiym , postawiłech cyntralnie za sybkom iceboxa , niestety pzinynta nie zadziałała , abo moj łoprawca skostowoł juz pzi iceboxie i po....oł sie tam i nie dolecioł do sralaka, dzisio rano jom zebrołech juz , bo by mi było pzikro jakoby sie jaki niewinny turysta nadziołna tyn napitek " 8O



Może to i dobrze bo patelnia jeszcze się może przydać :wink:

Pzdr.


kato napisał(a):Fajnie, że są fotki, to nie muszę zgadywać co autor ma na myśli :)


PS. Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcam na tą relację... :lol:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 27.06.2011 20:05

Kalimera!!



Kowol z Kowolkos witajos i poadrowiajos Koleżankos i Kolegos!




Dzisiaj byliśmy na całodniowej wycieczce , na przepięknej wysepce Elafonisos przy południowym skraju ,wschodniego palca Peloponezu. Na wysepkę dostaliśmy się promem (kursują co 30 minut , cena w jedną strone za dwie osoby + samochód 12,50 euro ) Jak ktoś chce zobaczyć i wypocząć , na przepięknych plażach, Simos Beach , Kato Nisi Panaglas Beach ,Lefki Beach , to bardzo gorąco polecamy!!!!

Co tu dużo pisać , widoki przepiękne , piasek jak biała mączka, przejrzystość i turkusowy kolor wody powaliły z pewnością niejednego wybrednego marudę na kolana.Myślę że kilka fotek w jakimś stopniu zobrazuje urok tego miejsca,bo słów brakuje!







mapka trasy wycieczki






camping Meltemi - Elafonissos









kilka fotek



w drodze na Elafonisos






Obrazek




Obrazek


Obrazek



Obrazek






Obrazek




Obrazek




nasz prom





Obrazek






zaokrętowani







Obrazek


Obrazek



Obrazek


let's go !





Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek






przed nami Elafonisos





Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek


Obrazek







Simos Beach




Obrazek




Obrazek





Obrazek











Obrazek




są i dzikie plaże





Obrazek





Obrazek




Obrazek



Obrazek




kwiotek





Obrazek




"malos zakonskos"




Obrazek





Obrazek




" malos piwos Mythos"





Obrazek





"fotografujos mojos Pamelos"





Obrazek





Obrazek


Obrazek




Obrazek



Obrazek



Kato Nisi Beach




Obrazek





Obrazek


Obrazek



Obrazek


Pamelos





Obrazek


Obrazek




Obrazek





Obrazek


Obrazek




Obrazek




Obrazek



Obrazek







"nurkujos w posukiwanios marlinos i rekinos"






Obrazek




Obrazek








Do zobaczenia przepiękne Elafonisos!!!!!





Obrazek





Obrazek




Obrazek



Obrazek






"Tera smoll drink i pod pieziny , bo jutro pzenosiny nad nase łukochane moze joński , gdzieś miyndzy Gialova a Proti , łodezwiymy sie niebawym jak bedzie net. Pikny je tyn Peloponez Godom Wom Hej!



Pozdrówki!



c.d.n. :papa: :hut: :sm:
Ostatnio edytowano 13.02.2015 13:43 przez Kowal38, łącznie edytowano 5 razy
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 27.06.2011 20:15

Kowal - "pikny" to za malo powiedziane! Przepikny ,juz lepiej :wink:
Zwiedzajcie i wklejejcie foty,bo tu wszyscy spragnieni urlopu czekaja!
Pozdrowienia!
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 27.06.2011 21:52

Kowalosy :)

nie ma takiego miejsca.... przesadziłeś.... wiesz o tym ;)
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 27.06.2011 22:33

cóż za piękne miejsca, trzeba chyba już rozglądać się za kwaterą na przyszły rok. relacja jak zwykle świetna, czekam na następny odcinek
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 28.06.2011 15:17

Jak na razie to pierwszy raz jedziemy do Cro, ale relacja pierwsza klasa, konkretnie i z "jajem", tak jak lubię.
Pozdrowienia dla wszystkich urlopowiczów , tych po i przed...... :wink:
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 28.06.2011 15:29

Kowal38 napisał(a):Pozdrowki!



"Dzisio my pzelezeli bez cały dziyń na basynie , bo nic sie nom nie chciało robić , tera my pziśli do Ocaen Pub łobok nasego campingu ,
muzyka piknie gro , dziwomy sie na more , i bedymy kostować jaki trunki na pzemian z browarami , a co sie bydymy scypać w końcu jak holidej to holidej.

Godom Wom Hej !


a jutro moze zas stzelymy jako wyciecka ( jak nas głowy nie bedom boleć)


:papa: :hut: :sm:



c.d.n.



No, ja jutro ruszam w Twoje ślady do Grecji, ale północnej - Chalkidiki.
Zabieramy namiot w razie problemów ze znalezieniem czegoś taniego do spania. Jedziemy bez wcześniejszej rezerwacji pierwszy raz do Gracji. Zobaczymy jak to będzie.
Pozdrawiam :D
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 28.06.2011 20:29

Hejka Moi Mili !

Dzisiejszy dzień , to przeprowadzka z z Lakoni do Mesini , a konkretnie opuściliśmy camping Meltemi w poszukiwaniu campingu nad morzem jońskim , po zachodniej stronie pierwszego palca Peloponezu , gdzieś pomiędzy Pilos a Filiatra. Już wcześniej mieliśmy "upatrzone trzy" mianowicie Navarino ,Erodiosi i Proti , wiec postanowiliśmy je wszystkie najpierw obejżeć i zdecydować sie na jeden z nich.




mapka trasy





camping Melltemi - camping Erodios






olaboga!!!!

" s tom mojom Pamelom to mie zaroz ślag mało nie trefił! ..jeźdili my tam i na zod łod Pilos po Marathopoli ze ze trzi razy , bo fort sie Ij cosi nie widziało, abo kible za daleko , abo plaza zło, abo tamto i sramto , tak ze na...rany byłech straśnie , ale w końcu zgłodniała i wybrała tyn piyrwsy , chocioz mi sie podoboł tyn łostatni , bo był basyn i drink bar nad basynym i dziko plaza , co sie do pływanio schodzi po drabinie .
...ale Ta tak wymyśliła ze tera ni momy dzikij plazy i bazynu , ale za do kibla i do kuchyni momy 10 metrów, juz byłech tak słaby ze pziśtołech na ty warunki, naso plaza je tako normalno , ale kole nas znalozłech ze trzi pikne tak ze se podjadymy na nie Leonkiym dlo wygody"


ps:

" gozołecka z polski sie skońcyła nom juz i ból je taki ze tu je chyba ze 2 razy droźso , ale to nic , kupieli my se tzi i z jednej my wcora kapke
upili , i Iwonka jom zapakowała do iceboxa torby , no i jak juz my rozbili
tenta to godom Ij nalyj , a ta łotwiero i flasecka pusto!!! ,bo trompeta ,zapomniała jom dobze zakryncić , tak ze jedynie zostało powoniać iceboxa


olaboga

jakisik tyn dziyń momy pechowy , bez tom mojom Pamele! ale juz je syćko dobze , namiot rozbity , siedzymy se i pijomy drugom , wyciecki jutro nie robiymy , bo Pamela wzescy ze sie chce opolić ,ale po jutze to juz mus"




" pore fotek z trasy i nowy plazycek"





namiot spakowany , jeszcze kawka i ruszamy...





Obrazek




" pore fotek po ceście"



Obrazek






Obrazek






Obrazek







Obrazek


Obrazek


Kardamili





Obrazek






zatoka Navarino , plaża Gialova ( tu Iwonka wybrała siedzibę)



Obrazek





plaża Voidokilia ( " tu bedemy se kompać, ale tza konsek podjechac bo tam ni ma campingu , moze ze 4 kilimetry) ale je pikno!




Obrazek





Obrazek





Obrazek



plaża Romanos " tyz pikno ze 6 kilometrow łod nasego campingu , tyz se moze podjadymy"






Obrazek






Obrazek










"malos rekinos na zymbos , przed rozbijanios namiotos"





Obrazek





" najgorso myncarnia to rozbijani tynta!!! ufff :cry:[






Obrazek






Obrazek

















Pozdrowiomy syćkich Sanownych Cytelników !




Kowol i Kowolka



c.d.n. :papa: :hut: :sm:
Ostatnio edytowano 13.02.2015 14:05 przez Kowal38, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Kowolki w podróży po... Peloponezie 2011 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone