Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RAMBO,czyli....pierwsza krew!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
RAMBO,czyli....pierwsza krew!

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.09.2010 12:18

Długo się zabierałem do napisania swojej pierwszej relacji ze swojego pierwszego pobytu w Chorwacji i nawet teraz nie jestem do końca przekonany czy powinienem się za to w ogóle zabierać :roll:
Kiedy czytam opisy mistrzów tego "gatunku" moje zwątpienie staje się coraz większe....Ale co tam- najwyżej poproszę żeby to wywalili w kosmos! :wink:
Nie będę ukrywał,że bodźcem na "tak" była też..........zuzka :wink: dzięki której tytuł jest właśnie taki a nie inny.... :smo: :smo: :smo:
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 09.09.2010 12:19

A gdzie schowałeś ten opis ?
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 09.09.2010 12:29

Dawaj dalej, czytam i KIBICUJĘ :wink: :sm:
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 09.09.2010 12:35

niech moc będzie z Tobą !
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.09.2010 12:36

Po latach spędzonych nad polskim morzem....na Mazurach przyszedł w końcu czas na wyjazd "za granicę" :wink:
Nosiliśmy się już z tym od jakiegoś czasu,ale ze względu na małe dzieci strach nam nie pozwolił na wprowadzenie tych planów w życie...
Trzeba by się jakoś zabrać za znalezienie miejsce docelowego.Tylko.....jak go szukać??? (niestety o Cro-forum dowiedziałem się dopiero kilka miesięcy później :cry: ),stąd też może wybór miejscowości był taki a nie inny.
Zabrałem się więc za....Allegro.Trochę ofert tam znalazłem,ale były to głównie hotele,a to nas za bardzo nie interesowało.Szukaliśmy jakiejś chaty, ewentualnie pokoi u prywatnych osób.Nie bardzo byłem zorientowany co do regionu w który chcemy jechać.
W ogóle to wiedziałem tylko,że...chcę jechać! :oczko_usmiech:
No i w końcu znalazłem.
Šukosan.
Dwa pokoje, aneks kuchenny,łazienka, 100 metrów od morza, cena 37 euro za to wszytko.
Pasuje?
Pasuje! :oczko_usmiech:
Po rozmowie z resztą ekipy czy im to odpowiada, pora na rozmowę z polskim "pośrednikiem" :wink:
Skutki tej rozmowy pozytywne.Kobiety mają garnuszki w kuchni,faceci miejsce do grillowania i ławeczkę do napijania trunków wszelakich.
Cóż- trzeba słać kasę i rezerwować!
No i wtedy pojawiły się pytania.A czy aby nie oszuka??? Może to jakiś "skręt" i nasze 300 e poszło się.....??A dlaczego Polak się w to angażuje??
Ale w końcu kasa "poszła" i zostało oczekiwanie na dzień wyjazdu... :D

c.d.n :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 09.09.2010 13:07

anakin no i świetnie...brava za odwagę. :lol:
Przyznaję.... Tytuł intrygujący i zostałam zwabiona. :lol:

Pozdrawiam serdecznie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.09.2010 13:29

Psy - ostatnia krew...nie ważne :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.09.2010 13:31

Tytuł intrygujący, aż poszukałam kto to i co opisała nijakazuzka Może być ciekawie. :D
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 09.09.2010 14:00

Będę tu klikać :P
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.09.2010 15:00

A, to byłeś z zuzką? :lol:
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 09.09.2010 15:49

No, Anakinie inicjację masz za sobą... a tekst już klasykiem gatunku Alfredem pachnie. Czekam na więcej :o :o :o :D :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.09.2010 16:28

Pierwsza krew? A nie midichloriany? :lol:


PS Jedziesz do Bydgoszczy?
To chyba jedenastego ... :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.09.2010 17:28

Nastał wreszcie upragniony dzień......dzień wyjazdu!
Sam wyjazd musiał być nieuchronnie poprzedzony pakowaniem! No i zaczęło się....... :roll: :
grube kurtki ( jakby było zimno),
kalosze ( jakby lało),
parasole ( żeby kurtek nie przelało)
A wszystko to razy......4!!! :roll: :wink:
Więc pytam....gdzie my jedziemy? Bo przyszło mi na myśl,że w międzyczasie Pani Żona zmieniła rezerwację na np......Suwałki.
Ale jednak nie- jedziemy do Chorwacji!
Więc zaczęło się wywalanie połowy tego majdanu z samochodu i po jakichś dwóch godzinach można było w końcu jechać..... :lol:
Piątek - godz.18.00 niepomny i mający w "głębokim poważaniu ostrzeżenia wszechwiedzących tego forum:)) wyruszamy!
Samej trasy nie będę opisywał bo i po co :wink: Jechaliśmy Chyżne- Bratysława- Gyor- Veszprem( droga 82) - Zagrzeb- Zadar.....
Kto jechał- wie doskonale jak ona wygląda, a jeżeli ktoś nie jechał...polecam!
Żadne z nas nie było nigdy wcześniej w Chorwacji,ale towarzystwo stwierdziło,że mam prowadzić, bo czytam......Cro.pl! 8) i z związku z tym jestem taki "mondry" i obeznany :oczko_usmiech:
Ponieważ nie przewidzieli żadnej dyskusji w tym temacie trzeba się było dostosować! :lol:

Słowacja spoko ( jak wiadomo do Żyliny jest jak jest,a potem luz :wink: ),tankowanie w Bratysławie i kierunek na Gyor,skąd zjazd na Veszprem i już M7 wprost na Letenye!

I dojeżdżamy w końcu do granicy.Ciekaw jestem co myślą sobie celnicy kiedy widzą całe "tabory" Polaków podjeżdżających do...."odprawy"??? Jedziemy ( i wyglądamy) jak jacyś...uchodźcy polityczni :lool: Więc podjechaliśmy i my, wypchanymi po brzegi samochodami, z walającymi się kocami, butelkami, jakimiś termosami......
Towarzystwo śpi, w aucie ogólna demola i myślę - "Nie ma ch...! Zaraz nam każe wyjść na zewnątrz , rzuci na maskę, a na koniec powywala cały ten majdan do przydrożnej fosy"!!!

Na całe szczęście moje "czarne" wizje nie miały żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości :oczko_usmiech: Jeżeli ktoś na świecie zorganizował by konkurs na najbardziej znudzonego celnika we wszechświecie- gość z całą pewnością nie miałby problemu z załapaniem się na "pudło" :oczko_usmiech:

ps.
z zuzką nie byłem,ale przecież...nic straconego! :lool:
weldon- faktycznie 11.09 do Bydgoszczy zajeżdża sam Lord Vader :devil: ,ale niestety nie będzie mi dane "zaczerpnąć" mocy na żywo :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 09.09.2010 17:48 przez anakin, łącznie edytowano 2 razy
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 09.09.2010 17:37

anakin jak Ćma zwabiona .... tytułem... :lol: lecę do światła... :oczko_usmiech: Początek niczego sobie :D czyli ......czekam na cdn

Pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.09.2010 18:21

Dobry wieczór wszystkim zainteresowanym! :smo:
jolando! Specjalnie taki tytuł,coby ktokolwiek tu zajrzał! :oczko_usmiech:

Ponieważ był już pierwszy kontakt z chorwackim celnikiem, teraz pora na pierwszy z chorwackimi............drogami.
Sporo się naoglądałem Waszych zdjęć ukazujących chorwackie autostrady....
A tymczasem......Jadę...jadę....i se tak myślę (bo jak jadę to se tak lubię czasem pomyśleć :wink: ) Więc myślę se:' czy to na pewno ta autostrada"??? "Może mi się coś pomyliło i nie jadę tam gdzie bym chciał"???Szczerze powiedziawszy to mam dosyć mieszane uczucia co do odcinka Letenye- Zagrzeb....Niby nawierzchnia lepsza niż w Polsce,ale jakby...podobna... Nijak ma się do tego co widziałem na forum!
Po chwili moje "rozmyślania" zeszły na dalszy plan, a to z uwagi na czerwoną diodę migającą na wskaźniku poziomu gazu! :evil: Co prawda Pb-95 w drugim baku było wystarczająco,ale co plin to plin! :oczko_usmiech: Wiec jadę i szukam....nie znajdując nigdzie!Podobny problem ma jak widzę kilka samochodów na PL- wjeżdżamy na kolejne stacje- wyjeżdżając z nich z dosyć kwaśnymi minami..... :cry:

W końcu ( już chyba za Lucko,choć nie jestem pewien) jest:

Obrazek

Stoimy i stoimy....
Przed nami ( ma początku) jakieś 15 samochodów! :evil: Ale myślę - spoko! Przecież gaz tankuje się stosunkowo szybko,więc nie powinno to długo trwać! Trwało "tylko"...2 godziny! :evil:
Ale cóż....niewiedza kosztuje! W tym przypadku kosztowała te ponad 12o min. :cry:
W między czasie kiedy tak staliśmy cierpliwie :lool: :lool: w kolejce po gaz,między samochodami zaczął łazić jakiś dziadek ( polski dziadek,rzecz jasna) i...popychaś stojące auta, coby nie robiły za dużych odstępów od siebie. Miało to wg niego sprawić,że będzie szybciej szło! :lool:
Więc pytam grzecznie i mówię człowiekowi,że to niczego nie zmieni.bo tankowanie trwa ile trwa......Wtedy słyszę żebym "nie cwaniakował" :evil: . Grzecznie proszę: "odejdźcie dziadku",a dziadek dalej swoje! :roll:
Myślę: "zara trze będzie dziadka wywalić w beret bo nie odejdzie",ale z drugiej strony- przecież jadę na wakacje, nie będę se ich zaraz na wstępie psuł ich jakimś...trutniem!
Nadmieniam,że rejestracja jego samochodu zaczynała się od Wielkiej ( jak mówią w..Białymstoku :lol: ) Litery "W".... :roll:

Od pierwszej wali polsko-polskiej na obcej ziemi uchroniła mnie oczywiście...małżonka! Małżonka i...Moc! :sm:
Ostatnio edytowano 11.10.2010 12:11 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RAMBO,czyli....pierwsza krew!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone