Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.09.2014 12:05

Urwij stówkę i płyń promem.
johhnny
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) johhnny » 12.09.2014 12:13

Rozważałem, ale trochę się to nie opłaca. Czasowo wychodzi nie wiele szybciej o ile załapiesz się od razu na prom, a jeśli chodzi o koszt to prom jest minimum 3 razy droższy niż przejechanie tego odcinka. Dodatkowo będziemy mieć dwóch kierowców więc czynnik 'zmęczenia' też odpada. Być może z powrotem skorzystam.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.09.2014 12:35

johhnny napisał(a):Rozważałem, ale trochę się to nie opłaca. Czasowo wychodzi nie wiele szybciej o ile załapiesz się od razu na prom, a jeśli chodzi o koszt to prom jest minimum 3 razy droższy niż przejechanie tego odcinka. Dodatkowo będziemy mieć dwóch kierowców więc czynnik 'zmęczenia' też odpada. Być może z powrotem skorzystam.

Zrobisz jak uważasz, ja także nie pływam z tym, że ja nie jeżdżę do Trpanja. Gdybym jeździł to bym sie nad tym zastanowił.
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 12.09.2014 12:41

johhnny napisał(a):...Drugie pytanie to czy przejazd przez Budapeszt w pokazany sposób ma sens...

Tą stroną Budapesztu wracałem pod koniec sierpnia i polecam - nie sposób sie zgubić i zamotać na skrzyżowaniach.

Co do trasy - to w Banskiej Bystrzycy zjechalbym do Tesco i ominął platny odcinek.

...i ja wybrałem prom do Trpanj - szybciej, przyjemniej, spokojniej.
johhnny
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) johhnny » 12.09.2014 12:52

brunor napisał(a):Co do trasy - to w Banskiej Bystrzycy zjechalbym do Tesco i ominął platny odcinek.


Dzięki za opinię, co do ominięcia autostrady to tak właśnie chce zrobić tylko zapomniałem tego zaznaczyć.

Google Maps pokazują jakieś remonty na odcinku słowackim, spotkałeś się z nimi wracając?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 12.09.2014 20:29

johhnny napisał(a):W najbliższym czasie wybieram się w trasę Kraków-Trpanj: https://goo.gl/maps/n7WYv . Ogólnego zarysu trasy nie chciałbym zmieniać jednak chciałbym Was zapytać czy ostatnio na tej trasie są jakieś większe utrudnienia, związane np. z remontami, które należałoby ominąć. Drugie pytanie to czy przejazd przez Budapeszt w pokazany sposób ma sens i ew. czy jest jakiś inny dużo lepszy wariant. Wyjazd z Krakowa planuje na godzinę 2 w nocy.



Tym północno-zachodnim odcinkiem Budapesztu co prawda nigdy nie jechałem, ale na odcinku od Wyspy Małgorzaty do Mostu Elżbiety często lubi się korkować.

Moim zdaniem lepiej pojechać standardowo:

http://goo.gl/maps/TXisq
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.11.2014 19:53

w prg na TVN "Wypad z kraju" jako optymalną trasę do Chorwacji wskazano trasę Pl-Cz-Sk-A-Slo-Hr czyli
taką;
przyznam, że z lekka nas to zdziwiło, nigdy tak nie jechaliśmy, znajomi również, wiem że niektórzy Cromaniacy tak jeżdżą, ale na pewno nie nazwałbym tej trasy optymalną, a przynajmniej nie najczęściej wybieraną
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2014 20:15

te kiero napisał(a):w prg na TVN "Wypad z kraju" jako optymalną trasę do Chorwacji wskazano trasę Pl-Cz-Sk-A-Slo-Hr czyli
taką;
przyznam, że z lekka nas to zdziwiło, nigdy tak nie jechaliśmy, znajomi również, wiem że niektórzy Cromaniacy tak jeżdżą, ale na pewno nie nazwałbym tej trasy optymalną, a przynajmniej nie najczęściej wybieraną



Pan redaktor tak raz pojechał i już ma być optymalna dla wszystkich :wink:

To tak jak ocenianie kraju po wizycie w jednej miejscowości :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.11.2014 20:39

te kiero napisał(a):w prg na TVN "Wypad z kraju" jako optymalną trasę do Chorwacji wskazano trasę Pl-Cz-Sk-A-Slo-Hr czyli
taką;

Ona jest tak samo optymalna, jak optymalny wśród nadawców jest te-fau-en.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.11.2014 16:29

myślałem, że będzie to filmik z serii Cesta do Chorvatska z czeskiej TV, gdzie pokazują różne opcje, łącznie z objazdem autostrady słoweńskiej lub przez Sk/H;
być może Panu redaktorkowi znafcy chodziło o zaliczenie jak najwięcej krajów po drodze;
w każdym bądź razie powodzenia, dla tych co dali się złapać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2014 17:46

Pan redaktor po drodze wstąpił do IKEI w Bratysławie...
https://www.google.pl/maps/search/brati ... a=!3m1!4b1


i pod Wiedniem...
https://www.google.pl/maps/place/IKEA+E ... 37109597c7


Jego trasa wiedzie obok obu IKEI :!:
Jako kolejne zadanie miał porównać ceny w IKEACH w Europie,
a tak miał optymalną trasę,
za jednym zamachem wykonał oba zadania:
dotarł nad Jadran i porównał ceny :wink: :D
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 07.01.2015 12:10

przez Węgry? Nigdy więcej! Nuda i już!
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.01.2015 12:25

maniusc napisał(a):przez Węgry? Nigdy więcej! Nuda i już!


Zawsze :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 07.01.2015 12:28

naprawdę? dlaczego?
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 07.01.2015 12:39

maniusc napisał(a):przez Węgry? Nigdy więcej! Nuda i już!

No tak w czechach,można płyt posłuchać :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone