Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 14:39

TJL napisał(a):Wcale nie jest bezsensowna. Przecież nie wszyscy jeżdżą tędy w kierunku Chorwacji. Na Chorwacji podróżowanie się nie kończy.
Pozdrawiam,
Tomek



Oczywiście, że nie jest bezsensowna - mnóstwo osób tak jeździ do Chorwacji. Ja na przykład jeżdże taką trasą prawie zawsze.

Moim zdaniem skracanie drogi przez Komarno nie ma zbyt dużego sensu - czasowo wychodzi mniej więcej na to samo, ale jedzie się mało przyjemnie: dużo wiosek i miasteczek z ograniczeniami, na które na Słowacji trzeba bardzo uważać.

Osobiście wolę wariant przez Bartysławę.

Za to od Gyor do Fehervar trasa nr 81 jest bardzo przyjemna i jedzie się fajnie.

Natomiast trasa nr 86 w nocy to nie jest najlepszy pomysł, ze względu na dużą ilośc zwierzyny przy drodze, a czasem też na drodze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2014 15:29

W nocy to żadna trasa z wyjątkiem autostrady nie jest dobra :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 17:08

To też zależy...

Na przykład nocna jazda pustą i ciemną węgierską M6, gdzie się mija 3-4 samochody na godzinę, a na MOP-ach poza pracownikami nie widać żywej duszy, wbrew pozorom wcale do wielkich przyjemności nie należy.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 07.09.2014 18:09

Mleczek napisał(a):Witam,
w połowie września planujemy wyjazd do Chorwacji. Wyjeżdżamy z Bielska-Białej, chcemy jechać przez Słowację(winieta), Węgry(bez winiety-droga 86), objazdem autostrady słoweńskiej od Redics i dalej już chorwacką autostradą w okolice Makarskiej.
Przygotowaliśmy trasę i zwracam się z prośbą do reszty Cromaniaków o opinię i wskazanie ewentualnych poprawek.
Pozdrav! :-D

Trasa: tiny.pl/qsvhk

A nie lepiej byłoby przez Żywiec - Zwadroń?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 18:54

papse napisał(a):
Mleczek napisał(a):Witam,
w połowie września planujemy wyjazd do Chorwacji. Wyjeżdżamy z Bielska-Białej, chcemy jechać przez Słowację(winieta), Węgry(bez winiety-droga 86), objazdem autostrady słoweńskiej od Redics i dalej już chorwacką autostradą w okolice Makarskiej.
Przygotowaliśmy trasę i zwracam się z prośbą do reszty Cromaniaków o opinię i wskazanie ewentualnych poprawek.
Pozdrav! :-D

Trasa: tiny.pl/qsvhk

A nie lepiej byłoby przez Żywiec - Zwadroń?



Nie!

Trasa z Bielska-Białej do przejścia granicznego w Zwardoniu jest w ciągłej budowie (a więc są częste korki), a stan nawierzchni na trasie Skalite - Svrcinovec jest, delikatnie mówiąc, nienajlepszy.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 07.09.2014 19:37

Raul73 napisał(a):Nie!
Trasa z Bielska-Białej do przejścia granicznego w Zwardoniu jest w ciągłej budowie (a więc są częste korki), a stan nawierzchni na trasie Skalite - Svrcinovec jest, delikatnie mówiąc, nienajlepszy.


Planowałem tą trasą (Kraków - Bratysława) nasz następny raz, jeszcze tamtędy nie jechałem - po prostu szukam optymalnej dla nas trasy.
Przerabiałem wcześniej standard Austriacki z objazdem w Słowenii, a w tym roku Chyżne - Sahy - Budapeszt.
O ile Węgry to dla mnie bajka, a te 200km po Słowacji Chyżne - Sahy są w dzień do przełknięcia to już nocą był koszmar - w życiu się tak nie umęczyłem :?
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 07.09.2014 19:56

Jeszcze a propos trasy przez Komarno i Szekesfehervar. Ja jechałem tędy parę razy na południe Węgier albo jeszcze dalej, w kierunku Grecji. Choć są osoby, które jak piszą jadą w kierunku Chorwacji z korzystnego skrótu drogą nr 81. Jak się komuś przytrafi stracić ponad pół godziny lub więcej stojąc na autostradzie przy Bratysławie (ok. 7-8 rano często się korkuje), to zrozumie sens tej trasy. Tak więc dla jednych trasa jest bez sensu a dla innych nie jest!
Pozdrawiam,
Tomek
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 20:14

papse napisał(a):O ile Węgry to dla mnie bajka, a te 200km po Słowacji Chyżne - Sahy są w dzień do przełknięcia to już nocą był koszmar - w życiu się tak nie umęczyłem :?



Mnie się tam nawet w dzień nie podobało - za dużo zakrętów, wiosek, podjazdów, a przede wszystkim polskich i rumuńskich TIR-ów!
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.09.2014 20:21

papse napisał(a):O ile Węgry to dla mnie bajka, a te 200km po Słowacji Chyżne - Sahy są w dzień do przełknięcia to już nocą był koszmar - w życiu się tak nie umęczyłem :?

Jeżeli bierzesz pod uwagę Bratysławę, polecam w Jabłonce (przed Chyżnem) skręcić na Namestovo.
Droga wg mnie o wiele lepsza i szybsza niż ta przez Sahy czy Dolny Kubin.
W Bratysławie tradycyjnie na Rajkę i drogę 86.
Ewentualnie 81 czy 82 (opcja ta wymaga oczywiście zapłacenie winiet węgierskich).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2014 20:38

TJL napisał(a):Jeszcze a propos trasy przez Komarno i Szekesfehervar. Ja jechałem tędy parę razy na południe Węgier albo jeszcze dalej, w kierunku Grecji. Choć są osoby, które jak piszą jadą w kierunku Chorwacji z korzystnego skrótu drogą nr 81. Jak się komuś przytrafi stracić ponad pół godziny lub więcej stojąc na autostradzie przy Bratysławie (ok. 7-8 rano często się korkuje), to zrozumie sens tej trasy. Tak więc dla jednych trasa jest bez sensu a dla innych nie jest!
Pozdrawiam,
Tomek


No, korki w Bratysławie w tych godzinach się często zdarzają 8)

Chodziło mi to, że przez Komarno jest 50 kilometrów dłużej niż trasą 86 i trzeba mieć węgierską winietkę.
A w drugim dość kontrowersyjnym pomyśle na trasę, przez Bratysławę, Szekesfehervar, jest 100 kilometrów więcej.
No, ale jak ktoś lubi, to tak jedzie :wink:
Dla niego ma to wielki sens, dla innego mniejszy :roll:
Teres
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teres » 07.09.2014 20:57

Raul73 napisał(a):
papse napisał(a):
Mleczek napisał(a):Witam,
w połowie września planujemy wyjazd do Chorwacji. Wyjeżdżamy z Bielska-Białej, chcemy jechać przez Słowację(winieta), Węgry(bez winiety-droga 86), objazdem autostrady słoweńskiej od Redics i dalej już chorwacką autostradą w okolice Makarskiej.
Przygotowaliśmy trasę i zwracam się z prośbą do reszty Cromaniaków o opinię i wskazanie ewentualnych poprawek.
Pozdrav! :-D

Trasa: tiny.pl/qsvhk

A nie lepiej byłoby przez Żywiec - Zwadroń?

Nie!
Trasa z Bielska-Białej do przejścia granicznego w Zwardoniu jest w ciągłej budowie (a więc są częste korki), a stan nawierzchni na trasie Skalite - Svrcinovec jest, delikatnie mówiąc, nienajlepszy.

Pewnie zależy w jaki dzień się jedzie, ja jechałem w sobotę - zero korków 8)
Teres
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teres » 07.09.2014 21:00

Lednice napisał(a):
TJL napisał(a):Jeszcze a propos trasy przez Komarno i Szekesfehervar. Ja jechałem tędy parę razy na południe Węgier albo jeszcze dalej, w kierunku Grecji. Choć są osoby, które jak piszą jadą w kierunku Chorwacji z korzystnego skrótu drogą nr 81. Jak się komuś przytrafi stracić ponad pół godziny lub więcej stojąc na autostradzie przy Bratysławie (ok. 7-8 rano często się korkuje), to zrozumie sens tej trasy. Tak więc dla jednych trasa jest bez sensu a dla innych nie jest!
Pozdrawiam,
Tomek


No, korki w Bratysławie w tych godzinach się często zdarzają 8)

Chodziło mi to, że przez Komarno jest 50 kilometrów dłużej niż trasą 86 i trzeba mieć węgierską winietkę.
A w drugim dość kontrowersyjnym pomyśle na trasę, przez Bratysławę, Szekesfehervar, jest 100 kilometrów więcej.
No, ale jak ktoś lubi, to tak jedzie :wink:
Dla niego ma to wielki sens, dla innego mniejszy :roll:

Ja się też pomału zastanawiam czy dobrze wybrałem. Teraz jak winietka na Węgry kupiona, to już nie będę nic zmieniał w powrocie. W przyszłości chyba pojadę Słowacja - Austria - Słowenia (bez winiety) - Chorwacja. Powinno chyba być trochę szybciej z Bielska-Białej.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 07.09.2014 21:49

Wydaje mi się, że z okolic B-Białej do Chorwacji lepiej jechać przez Czechy i Austrię. Odcinek do Żyliny nie jest zbyt ciekawy z względu na b. duży ruch na tej drodze. Dla mnie w Czechach i tym bardziej w Austrii jazda jest szybsza.
Pozdrawiam,
Tomek
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 21:56

Lednice napisał(a):Chodziło mi to, że przez Komarno jest 50 kilometrów dłużej niż trasą 86 i trzeba mieć węgierską winietkę.
A w drugim dość kontrowersyjnym pomyśle na trasę, przez Bratysławę, Szekesfehervar, jest 100 kilometrów więcej.
No, ale jak ktoś lubi, to tak jedzie :wink:
Dla niego ma to wielki sens, dla innego mniejszy :roll:



Kontrowersyjny :mrgreen: :mrgreen: Lednice jak coś napisze, to boki zrywać.

Sprawdź sobie czas przejazdu, a nie kilometry, to zobaczysz, dlaczego wiele osób jeździ taką trasą.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 07.09.2014 21:56

Raul73 napisał(a):
papse napisał(a):A nie lepiej byłoby przez Żywiec - Zwadroń?

Nie!
Trasa z Bielska-Białej do przejścia granicznego w Zwardoniu jest w ciągłej budowie (a więc są częste korki), a stan nawierzchni na trasie Skalite - Svrcinovec jest, delikatnie mówiąc, nienajlepszy.

Hmm... :roll:
Jakby to powiedzieć.
Trasa z Bielska-Białej do Żywca i dalej do Zwardonia niby jest w budowie ale tak na prawdę aktualnie nie jest. Obawiam się, że tzw: ekspresówka pomiędzy w/w miejscowościami będzie ostatnią oddaną w Polsce z tych planowanych.
Pisałem już, żeby Żywiec omijać szerokim łukiem w ciągu dnia bo korki bywają tutaj monstrualne w związku z budową nowego mostu na rzece Sole.
Natomiast jeśli ktoś jedzie tędy na południe późnym wieczorem, nocą - to nie będzie problemów.

Co do jakości w/w nawierzchni.
Nie jest jakaś bardzo zła. Powiedziałbym, że w miarę normalna. Jak na Polsko/Słowackie warunki dróg lokalnych.
Urwania koła nie należy się spodziewać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone