Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 27.06.2023 17:48

te kiero napisał(a):
buter napisał(a):Co roku wyjeżdżam z Bielska-Białej w okolicy 23:00.
W tym roku klasyczna trasa. Wyjazd o 23:00, dojazd do Klek w okolicach 11:00. Omijam weekendy, tym razem wyjeżdżam z czwartku na piątek.

12 godz to albo pomykasz autostradami ponad normę, by nadrobić czas, albo nie robisz postojów, albo to i to. Szybciej niż GM, mapy.cz czy Michel...
Ja nigdy 1200km, tą samą trasą - w czasach kiedy jeździłem na raz - nie zrobiłem w 12godz, jazda zgodnie z przepisami, 2 postoje.


Do Tucepi w zeszłym roku dojechałem w 10 i pół godziny, poprzednie 4 lata zawsze oklice makarskiej i nigdy nie prsekroczylem 11h samej jazdy. Slowacja tempomat 140km/h, Węgry na ekspresie tempomat max 140km/h, Chorwacja zazwyczaj nie przekraczam licznikowego 150km/h. Pierwszy postój w Gorican na stacji Ina na dotankowanie. Co roku żona zmienia mnie na około godzine przed tunelem Sveti Rok. Dzieciaki śpią w samochodzie do 7 rano i oprócz jednego postoju na załatwienie potrzeb nie chcą się zatrzymywać (zawsze chcą by szybko na miejscu :) ).
Mój sposób na spokojną jazdę to unikanie wyjazdu w piątek i sobotę. W zeszłym roku wyjeżdżaliśmy w poniedziałek i było dosłownie pusto na drogach.
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 27.06.2023 20:14

histe napisał(a):Gratuluję tym wszystkim jadącym bez postojów kilkaset kilometrów, czy też w nocy. Ja tyle nie wytrzymuje :-)

Ja też. Rzucać się na całą trasę, żeby potem odsypiać dzień więc i tak dwa dni wyjęte z życiorysu. No, ale trochę taniej
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11188
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.06.2023 21:46

Już było to nie raz dyskutowane, aż stworzono osobny wątek.

Ps. Zwykle odsypiałem tylko parę godzin. Teraz dla spokojności z noclegiem, chyba że są zmiennicy za kółkiem, którzy wyspali się w czasie jazdy. Ja z tych co nie usną w aucie.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.06.2023 21:56

buter napisał(a): Węgry na ekspresie tempomat max 140km/h

Ale wiesz, że tam ograniczenie jest do 110?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.06.2023 23:31

Yaroo napisał(a):
histe napisał(a):Gratuluję tym wszystkim jadącym bez postojów kilkaset kilometrów, czy też w nocy. Ja tyle nie wytrzymuje :-)

Ja też. Rzucać się na całą trasę, żeby potem odsypiać dzień więc i tak dwa dni wyjęte z życiorysu. No, ale trochę taniej


Mnie po przejechanej nocy wystarcza 2x20 minut drzemki na plaży i do wieczora funkcjonuję normalnie. A sama jazda poza Polską to też już wakacje.

Więc w sumie nic nie mam wyjęte z życiorysu.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1243
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.06.2023 05:36

mahum napisał(a):Też dosyć mocno zastanawiam się nad trasą przez Węgry, ale obejrzałem w miarę aktualny filmik na YT usera Lechupodróżuje, który pierwszy raz pojechał M86+86 i powiedział, że kolejny raz na tę trasę się nie skusi, podobnie jak towarzysząca im ekipa w drugim aucie. Według nich jest to wolniejsza opcja niż trasa autostradowa wzdłuż Balatonu, która notabene jest o ok. 140 km dłuższa.

Jaki on tam znawca tematu jak nawet navi nie aktualne (coś na rok 2012) i prowadzi go przez centrum miejscowości Nadasd.
Jaki sens jest nadkładać drogi i czasu by jechać autostradą i 1h dłużej.
Gość wysuwa wnioski nie mając pojęcia o czym mówi.
Korki w Słowacji za wyjątkiem Kysucke Nove Mesto (jaka godz.?) to rzadkość, a 86 na Węgrzech praktycznie prowadzi poza centrami większych miejscowości (odcinek M86-Redics).
Tu nie chodzi o sknerstwo ale wygodę, a większa prędkość wcale nie znaczy szybciej.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1243
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.06.2023 05:44

histe napisał(a):...Nota bene nigdy jadąc tak długie trasy nie zdarzyło mi się jechać bez utrudnień czy spowolnień. W nocy na Węgrzech trafiłem na gęstą mgłę, w Cz, czy A jak nie korki czy wypadki w dzień, to burza w nocy....ech nie mam szczęścia dlatego jak jadę do tego co pokazjue GM doliczam śmiało 2 h+ ewentualny postój na obiad i spokojnie mieszcze się w czasie :-)

A kiedy i którędy w tym roku jedziesz? Żebym nam się daty nie trafiły.:lol:
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 28.06.2023 07:22

W tym roku 25.08 i wariant przez Czechy, Słowację, Węgry- także ten tego ostrzegam ;-)
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 28.06.2023 08:03

marekkowalak napisał(a):
Yaroo napisał(a):
histe napisał(a):Gratuluję tym wszystkim jadącym bez postojów kilkaset kilometrów, czy też w nocy. Ja tyle nie wytrzymuje :-)

Ja też. Rzucać się na całą trasę, żeby potem odsypiać dzień więc i tak dwa dni wyjęte z życiorysu. No, ale trochę taniej


Mnie po przejechanej nocy wystarcza 2x20 minut drzemki na plaży i do wieczora funkcjonuję normalnie. A sama jazda poza Polską to też już wakacje.

Więc w sumie nic nie mam wyjęte z życiorysu.


Dla mnie nocleg w Czechach czy na Węgrzech to też wakacje :papa: Pozdrawiam
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 862
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 28.06.2023 08:29

wielbiciel napisał(a):
mahum napisał(a):Też dosyć mocno zastanawiam się nad trasą przez Węgry, ale obejrzałem w miarę aktualny filmik na YT usera Lechupodróżuje, który pierwszy raz pojechał M86+86 i powiedział, że kolejny raz na tę trasę się nie skusi, podobnie jak towarzysząca im ekipa w drugim aucie. Według nich jest to wolniejsza opcja niż trasa autostradowa wzdłuż Balatonu, która notabene jest o ok. 140 km dłuższa.

Jaki on tam znawca tematu jak nawet navi nie aktualne (coś na rok 2012) i prowadzi go przez centrum miejscowości Nadasd.
Jaki sens jest nadkładać drogi i czasu by jechać autostradą i 1h dłużej.
Gość wysuwa wnioski nie mając pojęcia o czym mówi.
Korki w Słowacji za wyjątkiem Kysucke Nove Mesto (jaka godz.?) to rzadkość, a 86 na Węgrzech praktycznie prowadzi poza centrami większych miejscowości (odcinek M86-Redics).
Tu nie chodzi o sknerstwo ale wygodę, a większa prędkość wcale nie znaczy szybciej.


Szach mat. Ludziom wydaje się, że jak ktoś zrobi reportaż na yt to jest to wyznacznik. To tak jak sąsiadka do mnie: "Chorwację mamy obcykaną w małym paluszku, dwa razy byliśmy".
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 29.06.2023 11:25

Cześć,

w niedzielę wyjeżdzam i chciałbym się podpytać tych co niedawno jechali czy też niedawno wracali i przejeżdżali może przez stacje Temmel obok Mureck (zaraz koło zjazdu z autostrady, przed granicą SLO) czy stacja jest otwarta czy zamknięta ? Google mówi ze tymczasowo zamknięta ale austriackie strony typu biligen tanken nie mówią nic. Jakieś sprawdzone potwierdzone info znajdę tutaj ?
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 29.06.2023 11:30

marekkowalak napisał(a):...Mnie po przejechanej nocy wystarcza 2x20 minut drzemki na plaży...

... a co robisz między pierwszą, a drugą 20 ? :D
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 30.06.2023 15:00

PL-CZ-AT-SI-HR, nie przesadzałabym z tą złą nawierzchnią i ciągłymi remontami.
Sosnowiec-Tučepi i Tučepi-Sosnowiec (sobota i sobota). Przez S6 i S35 w Austrii, przez Słowenię autostrada, w Chorwacji przez Macelj, Lučko, zjazd/wjazd Šestanovac. Fotki chyba z 2020 roku
Załączniki:
IMG_2.jpg
IMG_1 kopia.jpg
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.06.2023 21:55

markid napisał(a):
marekkowalak napisał(a):...Mnie po przejechanej nocy wystarcza 2x20 minut drzemki na plaży...

... a co robisz między pierwszą, a drugą 20 ? :D


Wszystko, co można robić na plaży.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 464
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 02.07.2023 08:56

mahum napisał(a):obejrzałem w miarę aktualny filmik na YT usera Lechupodróżuje, który pierwszy raz pojechał M86+86 i powiedział, że kolejny raz na tę trasę się nie skusi, podobnie jak towarzysząca im ekipa w drugim aucie. Według nich jest to wolniejsza opcja niż trasa autostradowa wzdłuż Balatonu, która notabene jest o ok. 140 km dłuższa.

Logiczne, jak jedzie się wolniej, to jest wolniejsza, jak szybciej, to szybsza ;) gorąco go popieram i zachęcam wszystkich, aby jak ognia unikali drogi przez Węgry :P

andrzej1982 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
andrzej1982 napisał(a):wybrałem trasę przez Słowację (Żylina, Bratysława) oraz Węgry (Szombathely) aż do granicy Chorwackiej (Letenye). Poczytałem trochę wcześniejsze wypowiedzi z lat poprzednich i wnioskuję, że droga nie jest w najlepszym stanie. Czy mógłbym prosić o potwierdzenie, wybiorę wtedy drogę przez Czechy, Austrię i Słowenię. Jako że jadę z mały dzieckiem, wykupię winiety, aby poruszać się głównym trasami. Za wszelkie wskazówki dziękuję

Nie wiem skąd te informacje o złym stanie tej trasy - zdecydowanie ich nie potwierdzam. Zła nawierzchnia (a i to przesada) to tam była jakieś 10 lat temu.

Wielkie dzięki, zatem wybieram trasę przez Słowację i Węgry

Co do trasy węgierskiej, sądzę, że na odcinku powyżej Szombathely jest różnica miedzy M86, a 86. Krajówka ma już trochę przeżyte, w sensie nawierzchni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 353
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone