Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po prostu PELOPONEZ

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.07.2019 10:28

kulka53 napisał(a):Wiedziałem, że gdzieś już coś takiego widziałem :roll: :D
Zajrzałem do naszej relacji ale niestety fotki z tego akurat wyjazdu zniknęły :?


Bardzo żałuję, że z części Twoich i Lidii relacji zniknęły zdjęcia. :( Ale i tak to niesamowicie bogata skarbnica wszelkich informacji przed wyjazdami. Dotarliście do takiej ilości miejsc, że sam spis treści przy każdej relacji jest jak przewodnik po okolicy. :wink: Jestem zafascynowana Waszymi podróżami. Mnie nie udało się w tym roku dotrzeć wszędzie tam, gdzie bym chciała, a część celów odpadła już w przedbiegach m.in. ze względu na dzieci - trzeba im było zapewnić także dużo czasu na wodne wygłupy. :)

Wspomniane nieprzewidziane okoliczności + temperatury sprawiły, że już w czasie podróży do Mesenii odpuściłam z żalem pierwszy punkt planu przygód, którym był wąwóz Lousios i monastyr Prodromou. Cóż, zostałabym wtedy sama do motywowania młodzieży do wędrówki w temp. 38 stopni - i rozsądek zwyciężył. :oczko_usmiech: Ale niedosyt pozostał...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.07.2019 10:45

maslinka napisał(a):Danusiu, podziwiam Cię za prowadzenie (wypożyczonego!) samochodu po, z pewnością krętych, greckich drogach 8O :D


Agnieszko, jestem dość marnym kierowcą, więc wybrałam najprostszą trasę z Aten do Agios Andreas w Mesenii i dlatego jakoś przeżyłam, choć pierwotne plany zakładały jej urozmaicenie drogami "ciekawszymi" połączone ze zwiedzaniem. :wink: Do tego jednak był już potrzebny mój mąż, więc ze zwiedzaniem grzecznie na niego poczekałam na miejscu. Oczywiście oficjalnie dlatego, że dzieciom potrzebny był na początek relaks i zabawy w wodzie... :roll: :oczko_usmiech:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.07.2019 11:22

Mikromir napisał(a):
maslinka napisał(a):Danusiu, podziwiam Cię za prowadzenie (wypożyczonego!) samochodu po, z pewnością krętych, greckich drogach 8O :D


Agnieszko, jestem dość marnym kierowcą, więc wybrałam najprostszą trasę z Aten do Agios Andreas w Mesenii i dlatego jakoś przeżyłam, choć pierwotne plany zakładały jej urozmaicenie drogami "ciekawszymi" połączone ze zwiedzaniem. :wink: Do tego jednak był już potrzebny mój mąż, więc ze zwiedzaniem grzecznie na niego poczekałam na miejscu. Oczywiście oficjalnie dlatego, że dzieciom potrzebny był na początek relaks i zabawy w wodzie... :roll: :oczko_usmiech:

Danusia ale to jest przecież święta prawda, że jak dzieciaki się wyszaleją i wymoczą to i chętniej później chcą coś zobaczyć :wink:
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 31.07.2019 13:36

W tym roku planuję we wrześniu ruszyć na Pelo w dużej części Twoimi śladami z pierwszej relacji, tyle że własnym autem. Drugą część także będę śledzić i szukać inspiracji na przyszłe wyjazdy :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.07.2019 14:44

Beata W. napisał(a):Danusia ale to jest przecież święta prawda, że jak dzieciaki się wyszaleją i wymoczą to i chętniej później chcą coś zobaczyć :wink:

Tak, tak, to racja... :wink:

Adek99 napisał(a):W tym roku planuję we wrześniu ruszyć na Pelo w dużej części Twoimi śladami z pierwszej relacji, tyle że własnym autem. Drugą część także będę śledzić i szukać inspiracji na przyszłe wyjazdy :)

Ale fajnie, bardzo się cieszę :D i trochę zazdroszczę nadchodzącego września. :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.07.2019 18:22

Ja również podziwiam Cię za to, żeś pojechała sama tym autkiem z wypożyczalni :!: Absolutnie :!:
A widok z tarasku mieliście fajowy :lol:
Może ja powinnam porzucić te wyspy i wrócić na Peloponez 8O :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.07.2019 19:21

Aga, bardzo dziękuję, jeszcze chwila, a sama będę z siebie dumna, że przejechałam 300km fiestą po asfalcie. :smo:

Co do wysp - coś musi w nich być, jeśli kolejny raz rzuciłaś Pelo dla jednej z nich... :roll: Muszę się nad tym głębiej zastanowić i uważnie czytać Twoją nową relację, którą zaraz zaczniesz pisać, prawda? :) ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.07.2019 19:39

Mikromir napisał(a):Aga, bardzo dziękuję, jeszcze chwila, a sama będę z siebie dumna, że przejechałam 300km fiestą po asfalcie. :smo:
To nie o to chodzi że 300km po asfalcie :oczko_usmiech: ... tylko auto z wypożyczalini w obcym kraju :smo:


Mikromir napisał(a):Co do wysp - coś musi w nich być, jeśli kolejny raz rzuciłaś Pelo dla jednej z nich... :roll: Muszę się nad tym głębiej zastanowić i uważnie czytać Twoją nową relację, którą zaraz zaczniesz pisać, prawda? :) ;)
Co do wysp ... no jest w nich coś, bo właśnie się zastanawiam - Milos czy Naxos za rok :lol:
A co do relacji ... to mi się nie chce :roll:
A i Paros nie zrobił na mnie takiego wrażenia co Tinos :?
Jest zdecydowanie przereklamowany ... no ale musiałam to sprawdzić na własne oczy :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.07.2019 20:25

mysza73 napisał(a): ... tylko auto z wypożyczalni w obcym kraju :smo:

No tak, jak o tym pomyślę, to jeszcze mną trzęsie... :? :wink:

mysza73 napisał(a): Co do wysp ... no jest w nich coś, bo właśnie się zastanawiam - Milos czy Naxos za rok :lol:
A co do relacji ... to mi się nie chce :roll:
A i Paros nie zrobił na mnie takiego wrażenia co Tinos :?
Jest zdecydowanie przereklamowany ... no ale musiałam to sprawdzić na własne oczy :mrgreen:

Zrób coś, żeby Ci się zachciało pisać tę relację, plisssss - bo dzięki relacji ja nie będę musiała sprawdzać każdej wyspy na własne oczy. 8) :smo:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.07.2019 21:10

mysza73 napisał(a):bo właśnie się zastanawiam - Milos czy Naxos za rok :lol:

Obie będą dobrym wyborem, choć Milos ciut lepszym :cool:
mysza73 napisał(a):A co do relacji ... to mi się nie chce :roll:

:? :(
Jednak fajnie by było poczytać....nawet mimo tego że...
mysza73 napisał(a):Paros nie zrobił na mnie takiego wrażenia co Tinos :?
Jest zdecydowanie przereklamowany ... no ale musiałam to sprawdzić na własne oczy :mrgreen:


Cóż, tu i ówdzie parę razy wspominałem że jak dla mnie jest jedną z mniej ciekawych wysp :roll: .
Kilka zalet i plusów nie rekompensuje całości... Paros jest ok na 2-3 dni pozwiedzania tych w/w, ale na cały urlop...niezbyt dobry pomysł. Po prostu inne miejsca są fajniejsze.
Nie ma to jednak jak własne oczy :wink: , to oczywiste.

PS. Danusiu, dzięki za miłe słowa :oops: . Nie sądziłem że śledzisz nasz wątek i zawarte w nim relacje...
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 31.07.2019 21:52

Wspaniała relacja z całym mnóstwem "podpowiedzianek", które niewątpliwie się przydadzą.
15 września rozpoczynam przygodę z PELO... też z Krakowa tak jak Wy... na lotnisku autko i w drogę.
I meta w Vivari (tuż koło Drepano), II - w Monemvasii :D
Strasznie już tęsknię za Helladą :) , 2 lata przerwy a jakby całe wieki :roll:
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam cieplutko :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.07.2019 22:07

kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):bo właśnie się zastanawiam - Milos czy Naxos za rok :lol:

Obie będą dobrym wyborem, choć Milos ciut lepszym :cool:
Tak myślałam :oczko_usmiech:



kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):A co do relacji ... to mi się nie chce :roll:

:? :(
Jednak fajnie by było poczytać....
Może mi przejdzie ta niechęć ...

kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Paros nie zrobił na mnie takiego wrażenia co Tinos :?
Jest zdecydowanie przereklamowany ... no ale musiałam to sprawdzić na własne oczy :mrgreen:

Cóż, tu i ówdzie parę razy wspominałem że jak dla mnie jest jedną z mniej ciekawych wysp :roll: .
Kilka zalet i plusów nie rekompensuje całości... Paros jest ok na 2-3 dni pozwiedzania tych w/w, ale na cały urlop...niezbyt dobry pomysł. Po prostu inne miejsca są fajniejsze.
Wiem, wiem, pamiętam. Miałam z tyłu głowy, że Tobie się tam średnio podobało ...
Ale musiałam się przekonać, że masz rację :wink:
No i wybrałam Paros jeszcze dlatego, że w miarę niedługo się tam płynie ... :roll:
Ale i tak stwierdzam, że promy to nie moja bajka :mrgreen:
W przyszłym roku jak się da, to postaram się dolecieć :oczko_usmiech:
No i wyspa jest spora, a ja nie chciałam w połowie urlopu przenosić naszego całego majdanu ... :roll:
No i myślałam jeszcze, że Antiparos będzie fajniejszy ... :wink:


kulka53 napisał(a):Nie ma to jednak jak własne oczy :wink: , to oczywiste.

Byłam, zobaczyłam ... raczej nie wrócę :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.07.2019 22:31

Joan65 napisał(a): ...

Bardzo dziękuję za przemiłe słowa. :oops: :D
Życzę wspaniałej peloponeskiej wyprawy - aż Wam zazdroszczę... :D :papa:

mysza73 napisał(a):Może mi przejdzie ta niechęć ...

I tego się trzymajmy. :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.08.2019 01:02

10-11 lipca 2019
U Kostasa w Agios Andreas...


...było fajnie. :mrgreen: 8)
Chociaż przed przyjazdem miałam pewne wątpliwości, czy dobrze zrobiłam wynajmując u niego apartamencik na 10 nocy... :roll: No bo było to jednak coś zupełnie innego niż dotąd szukałam na wakacjach: spory nadmorski rodzinny hotelik na 30 mieszkanek, na dodatek przyjazny dla dzieci, więc już sobie wyobrażałam ich dzikie wrzaski we wszystkich europejskich językach; do tego restauracyjka, gdzie Kostas osobiście przygotowywał chętnym lunche i dinnery, nie wspominając już o niewielkiej prywatnej plaży z parasolami i krzesełkami, na której gospodarz niezmordowanie uzupełniał piasek skradany przez morze. Ja w takich okolicznościach? 8O Co mnie pokusiło?... :roll:

P1320983.JPG


P1320975.JPG


P1320969.JPG


P1320957.JPG


No sam Kostas mnie skusił, jakże by inaczej. :D Bez jego hiperaktywnej osobowości i niesamowitej gościnności to miejsce pewnie byłoby przeciętnym, zupełnie niewypasionym hotelikiem z łazienkami i aneksem do remontu. Ale z takim gospodarzem... :oczko_usmiech:

Tradycyjnie wysyłałam jesienią zapytania hurtowo na UDW biorąc po kolei i bezrefleksyjnie adresy mailowe wszystkich dostępnych apartamentów wzdłuż wybrzeża Mesenii od Kitries aż po Elia beach za Kalo Nero, bo te tereny odpowiadały mi logistycznie. Bardzo pomogła mi ta stronka:
https://www.filoxeno.com/search/interce ... lag=button
Gdy przychodziły masy odpowiedzi, zrobiła mi się z nich fajna mapka cen w tym regionie. :mrgreen: Już sama średnia cena apartamentu w Finikoundzie znacząco przekraczała mój budżet, a prawdziwym hitem było to:
https://www.marriott.com/hotels/hotel-r ... rino/tbof/
za 5230 ojro na dobę. :mrgreen: Może wzięłabym :roll: ale zniechęcili mnie wołając jeszcze o 4 euro taxu. Złego wrażenia nie zatarł nawet proponowany transfer limuzyną lub helikopterem z lotniska... :roll: :mrgreen: :lol:
Zachodnie wybrzeże Zatoki Meseńskiej, może mniej atrakcyjne, cenowo prezentowało się nieco przyzwoiciej.
Kostas wysmarował do mnie uroczego maila - całego z wielkich liter 8O wykrzykników i wielokropków - wspominając o 60E. Zajęta robotą i zawalona innymi propozycjami zignorowałam hotel, interesowały mnie bardziej kameralne kwatery, więc po kilku dniach dostałam kolejnego maila pełnego wielkich liter i zaniepokojenia, dlaczego nie odpisuję, może hotel niefajny albo cena nieodpowiednia? No to poinformowałam grzecznie, że szukam za 50E na dobę i z kuchenką w aneksie... :roll: Kolejne wielkie litery i wielokropki przyniosły informację, że 50E też może być, kuchenkę ma akurat nową to wstawi, a jego syn nam zagra na buzuki i zaśpiewa... 8O 8O Hmmm... Powybrzydzałam jeszcze trochę na drogę przelotową przy hotelu (dam Ci apartament z drugiej strony...), plażę dzieloną z jakimiś ludźmi i parasolami :roll: (wokoło jest dużo ustronnych plaż, ale moja też jest spokojna) oraz inne takie, ale cokolwiek bym nie wymyśliła i o to nie pytała, gospodarz natychmiast proponował rozwiązanie moich problemów i anielską sielankę w lipcu. :hut:

P1320968.JPG


IMG_20190716_121043295_HDR.jpg


IMG_20190716_121333996.jpg


Ugięłam się więc w końcu, szczególnie, że nigdy dotąd nie mieszkaliśmy nad samym morzem, :D i zabukowałam dwupokojowy apartament "na gębę" bez zaliczki, licząc się z tym, że wszyscy będą tam szczęśliwi oprócz mnie. O dziwo, nieoczekiwanie mnie też się spodobało mieszkanie w Kassimiotis Hotel - dzieci zbyt nie hałasowały, na kameralnej plaży przy hotelu były luzy, spokój i dużo cienia pod parasolami, a Kostas okazał się niezwykle serdecznym i ciepłym gospodarzem, gotowym spełnić wszelkie życzenia gości. :) I co ważne - po kilku miesiącach wciąż pamiętał o wszystkich swoich obietnicach! 8)

P1320946.JPG


Samo Agios Andreas to mała mieścina - czyli taka jak lubię. Niedaleko portu (oddalonego o jakieś 600m od hotelu) znajdzie się parę restauracji, ze dwa markety i jakieś inne sklepiki, piekarnia, a nawet apteka. Jest i zabytkowa cerkiew św. Andrzeja z XII wieku, od której miejscowość wzięła zwą nazwę. Senna, spokojna atmosfera. Siga, siga...

IMG_20190714_104058504_HDR.jpg


IMG_20190714_103947869_HDR.jpg


IMG_20190714_104436266.jpg


IMG_20190714_104851365.jpg


IMG_20190714_104909267.jpg


IMG_20190714_104914011.jpg


IMG_20190714_105353939.jpg


IMG_20190714_105602910.jpg


Czekając na przyjazd mojego małżonka, pozostaje tylko wskoczyć do morza i zatopić się w relaksie... :wink:

P1320982.JPG
Ostatnio edytowano 02.08.2019 09:04 przez Mikromir, łącznie edytowano 2 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.08.2019 09:17

50 euro za 4 osoby ... nowa kuchenka ... osobisty grajek ... mnie też Kostas chyba by namówił :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po prostu PELOPONEZ - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone