Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 14.08.2019 18:52

W samym centrum bory :)
Ribarica koło Karlobagu
Załączniki:
Screenshot_2019-08-14-18-24-54-590_hr.mppi.nis.png
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 14.08.2019 19:31

mattom napisał(a):W samym centrum bory :)
Ribarica koło Karlobagu


No to życzę nastania spokojnej pogody i stopy wody pod kilem! :hut:
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 15.08.2019 12:59

Właśnie zakończyłem pierwszy raz z pływadłem w Chorwacji. Całą wiedzę, czerpałem z forum Cro.pl - dowiedziałem sie wszystkiego co powinienem, aby odpowiednio się do tego przygotować - 10 dni na Jadranie, to zweryfikowało :)
Pierwsze doświadczenia zdobyte i już myślę o czymś większym...

Pzdr/Makar
:papa:
Załączniki:
Kolibri.JPG
ID Hvar
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 15.08.2019 15:13

#Makar ... nie brakowało Ci bimini ( daszku), jak silniczek się spisywał, dawał radę (wydaje mi się że to 8 patatajów Yamaha Enduro), wypuszczałeś się na dalsze wędrówki tym sprzętem ?? Masz po swoich praktycznych doświadczeniach jakieś wskazówki dla kolegi z prawie identycznym sprzętem??
Ja za 10 dni będę również po raz pierwszy wodował swojego Kolibriego 360DSL na Jadranie w okolicach Zivogosce/Igrane, na pawęży też zawiśnie 8 kucyków w 2T. Trochę z przejęciem szykuję się do tej wyprawy do tego stopnia ze zrobiłem "checklist-ę" na której odhaczam potrzebne graty a i tak się boję że czegoś istotnego zapomnę.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 15.08.2019 15:30

Słuchajcie, ponton już wypróbowany, ale pozostaje kwestia zostawienia na noc. Jak to przycumowac. Mam do dyspozycji poler na brzegu i dwie bojki z tyłu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2019 16:06

mattom napisał(a):Słuchajcie, ponton już wypróbowany, ale pozostaje kwestia zostawienia na noc. Jak to przycumowac. Mam do dyspozycji poler na brzegu i dwie bojki z tyłu.



Tak jak już kilka razy pisałem. Przejdż się zobacz jak mocują "Tubylcy" w tym miejscu. Nie mocuj inaczej!



<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Dzisiaj miałem wypad od 9,00 do 15,00 na Paski most. Rano płasko, w drodze powrotnej na kanale Veli Żal metrowe fale. I oczywiście znowu podobna przygoda jak na Mazurach wiosną.Mały ponton z 2-dzieci + 2-dorosłych. Dzieci w kamizelkach, na pawęży silnik 15kM podniesiony, a chłopina przy wiosłach. Oczywiście stoją w miejscu, wręcz są spychani na skały. Szybka decyzja, żona przejmuje ster, ja pospiesznie przygotowuję rzutkę. Ponton na holu. Goście mieli szczęście, że sokoli wzrok mojej żony wypatrzył ich na wiosłach. Były momenty że mój wehikuł napędzany 50-konnym silnikiem stawał z holem u knagi w miejscu. Takie były pływy i fale miejscami.

Obrazek
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.08.2019 17:28

Ładne fale 8)
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 15.08.2019 18:52

VonJa napisał(a):#Makar ... nie brakowało Ci bimini ( daszku), jak silniczek się spisywał, dawał radę (wydaje mi się że to 8 patatajów Yamaha Enduro), wypuszczałeś się na dalsze wędrówki tym sprzętem ?? Masz po swoich praktycznych doświadczeniach jakieś wskazówki dla kolegi z prawie identycznym sprzętem??
Ja za 10 dni będę również po raz pierwszy wodował swojego Kolibriego 360DSL na Jadranie w okolicach Zivogosce/Igrane, na pawęży też zawiśnie 8 kucyków w 2T. Trochę z przejęciem szykuję się do tej wyprawy do tego stopnia ze zrobiłem "checklist-ę" na której odhaczam potrzebne graty a i tak się boję że czegoś istotnego zapomnę.




Hej,
Silnik Yamaha 20 KM 2T- wiekowy, ale daje dużo frajdy, ponton sprwadził się w 100 procentach, w różnych warunkach.
Najdłuższa wyprawa ok. 30 km.
Wskazówki, hmmm, cóż... uważaj na zmienność pogody i pokora dla Jadranu.
Udanych wakacji życzę :)

pzdrv/Makar
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 15.08.2019 21:23

To ja mam ciut więcej bo 10 PS, przy pontonie 360 ale muszę powiedzieć, że wystarczy spokojnie, dziś dwie godzinki poplywane i wszelkie obawy że za mało mocy odeszły.


Co do bimini to must have, serio, plynalem chwilę w pełne słońce bez dachu i no jednak mocno grzeje :) a oczywiście zapomniałem czapki z auta, które wracalo że slipu do apartmana. Jak masz miejsce i gdzie kupić to bierz koniecznie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2019 21:38

boboo napisał(a):Ładne fale 8)



Fale to tu są malutkie, duże to zaczęły się między Pagiem a VIR. Co nie znaczy, że Kontra nie dawała sobie ładnie z nimi rady. Lecz dla tego uszkodzonego pontonu 3,60m był to bardzo duży problem. Widziałem jak ludziska odetchnęli z ulgą dostarczeni do Povljany.

mattom napisał(a):To ja mam ciut więcej bo 10 PS, przy pontonie 360 ale muszę powiedzieć, że wystarczy spokojnie, dziś dwie godzinki poplywane i wszelkie obawy że za mało mocy odeszły.
......



Nie przeceniaj ilości kucyków. W tym temacie kolega z Radomia o ile dobrze pamiętam ze dwa lata temu. Opisywał swoją przygodę z pontonem z silnikiem co najmniej 20konnym. Wpłynął do zatoczki i nie mógł z niej wypłynąć.8O Ja dzisiaj też stawałem holując ponton chyba Słoweńców może Słowaków.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 15.08.2019 22:51

Nie no, mówię o normalnych warunkach i plywaniu rekreacyjnym :) wiadomo że jak ktoś chce poszaleć to sky is the limit.
Sam mam porównanie pontonu do swojej lupinki z 20 konnym Mercury 2t czy 30 konnym radzieckim wichrem. No i jednak laminat w takich zestawieniach daje więcej frajdy :) ale do rekreacji
Co nie zmienia faktu że wyżej ktoś dobrze napisał, trzeba zacząć od pokory dla wody.
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 15.08.2019 23:33

Gdyby ktoś był zainteresowany wypożyczeniem sprzętu w Ivan Dolac - HVAR
Załączniki:
ID.jpg
Ivan Dolac HVAR
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.08.2019 06:14

mattom napisał(a):Nie no, mówię o normalnych warunkach i plywaniu rekreacyjnym :)
Założę się, że ów "rozbitek", którego ciągnął smoki3, też wypłynął w normalnych warunkach i z myślą o rekreacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2019 06:53

boboo napisał(a):
mattom napisał(a):Nie no, mówię o normalnych warunkach i plywaniu rekreacyjnym :)
Założę się, że ów "rozbitek", którego ciągnął smoki3, też wypłynął w normalnych warunkach i z myślą o rekreacji.


Też jestem o tym przekonany w 500% i dla tego dyrgam pomocniczy silnik.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.08.2019 07:39

Chociaż po Mljecie i Korculi coraz częściej zastanawiam się nad określeniem "normalne warunki" :wink:

Wypłynęliśmy przed południem w taką wodę, wracaliśmy takoż.
Od 2:40 tuż nad naszym dziobem deczko z lewej widać ponton.
Był sporo mniejszy od naszego (szacuję na 3,0-3,5 m) i też wypłynął w takich warunkach.
Tata z synem(?) mieli frajdę, że hoho.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 644
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone