Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.07.2019 22:54

O Kornatach gdzieś już wcześniej pisałem.
Dawniej robiłem sobie na nie jednodniowe wycieczki, a w ub roku spędziłem tam tydzień śpiąc na łódce.
Jest kilka uwarunkowań dotyczących biletów - ja nigdy nie kupowałem biletu.
Ponoć w tym roku została usankcjonowana prawnie jedna z niepisanych zasad, która zwalniała z konieczności kupowania biletu.
joker1980
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joker1980 » 28.07.2019 11:48

Wszystkie informacje już znalazłem na stronie:
https://www.punt.pl/park-narodowy-kornati/

Wracam do pytania czy ktos z was planuje tam pływanie w okresie 11-15.08.2019?
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 29.07.2019 21:02

Deszcz dzisiaj przestał padać zatem po zrobieniu zakupów ponton został nadmuchany i zwodowany. Praca przebiegała powoli bo było w nas bardzo mało mocy po długiej podróży, która z powodu pożaru i zamknięcia autostrady w okolicy Sibenika przedłużyła się o kilka godzin. Winietka kupiona w niedzielę w Ploce.
Wszystkim Forumowiczom życzymy stopy wody pod kilem.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 01.08.2019 10:09

boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.08.2019 10:34

Tak zawsze po jakiejś tragedii.
Kilka dni temu chorwacka motorówka ciągnąca "spadochron" zabiła 20-letnią austriacką nurkującą dziewczynę 100 metrów od brzegu.
https://www.krone.at/1967838
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 03.08.2019 23:26

Powiedzcie proszę czy podczas wykupywania "winiety" w kapitanacie sprawdzają dokument własności pontonu (FV / paragon/ umowa kup/sprz)? To mój pierwszy wyjazd z "pływadełkiem", wszystkie pozostałe dokumenty posiadam ( patent, ponton zarejestrowany w PZMINW, papiery na silnik... wszystko jest ) tylko umowa kupna pontonu przepadła :(
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 04.08.2019 03:08

Sprawdzają trzy rzeczy: patent i dokument od rejestracji pontonu oraz proszą o dowód osobisty aby zobaczyć czy to rzeczywiście Twoje. Faktury nie są potrzebne jak masz dokument rejestracji. Czytałem, że jest taka opcja chyba, że możesz nie mieć zarejestrowanego i wtedy dokumentem potwierdzającym, że jesteś właścicielem jest faktura.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 05.08.2019 10:25

karpik_raszyn napisał(a):Sprawdzają trzy rzeczy: patent i dokument od rejestracji pontonu oraz proszą o dowód osobisty aby zobaczyć czy to rzeczywiście Twoje. Faktury nie są potrzebne jak masz dokument rejestracji. Czytałem, że jest taka opcja chyba, że możesz nie mieć zarejestrowanego i wtedy dokumentem potwierdzającym, że jesteś właścicielem jest faktura.


O dowód tożsamości nie zostałem poproszony. Może wystarczył patent ze zdjęciem?
Natomiast kiedyś OC wręcz wciskali, nawet poniżej 15 kW mocy a teraz pan powiedział, żebym pytał w większym mieście bo on nie ma możliwości sprzedaży ubezpieczenia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2019 19:09

Dzisiaj miałem przejażdżkę 50 km do kapitanatu w Novalija. Kapitanat godziny otwarcia 7-15 , zamkniety na głucho 14,25...... Jestem na maxa ........... zły :evil: Za stracony czs, czs pływania i kilometry. I znowu jutru po winietę...... :evil:

"Siostry" maja piękny kraj i mają wszysto w poważaniu!
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 05.08.2019 21:57

smoki3 napisał(a):Dzisiaj miałem przejażdżkę 50 km do kapitanatu w Novalija. Kapitanat godziny otwarcia 7-15 , zamkniety na głucho 14,25...... Jestem na maxa ........... zły :evil: Za stracony czs, czs pływania i kilometry. I znowu jutru po winietę...... :evil:

"Siostry" maja piękny kraj i mają wszysto w poważaniu!


Ja dzisiaj w Jelsie też pocałowałem klameczke :( maja święto narodowe. Na szczęście nie musiałem dymac 50 kilosow bo apartament mam na miejscu, poszedłem na wyrwe i uznałem że policja też będzie świętować i poplywalem :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 06.08.2019 07:13

smoki3 napisał(a):(...) w Novalija. Kapitanat godziny otwarcia 7-15 , zamkniety na głucho 14,25 (...)
Miałem to tam pewnego ranka. Byłem za pięć siódma i... do ósmej z dobrymi minutami piłem kawkę w barze obok.
OK, miałem bliżej, bo tylko -naście km z Metajny.
Marku, wyluzuj, urlop masz :hut:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.08.2019 08:04

smoki3 napisał(a): "Siostry" maja piękny kraj i mają wszysto w poważaniu!
Właśnie odwrotnie ... 5.08. Dzień Zwycięstwa :!:
Na urlopie to człowiek nie wie nawet jaki dzień tygodnia a co dopiero pamięć o datach ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2019 09:00

gusia-s napisał(a):
smoki3 napisał(a): "Siostry" maja piękny kraj i mają wszysto w poważaniu!
Właśnie odwrotnie ... 5.08. Dzień Zwycięstwa :!:
Na urlopie to człowiek nie wie nawet jaki dzień tygodnia a co dopiero pamięć o datach ;)




Parafrazując "To jest kura", a to był poniedziałek. O świecie 05,08,2019 „Dzień zwycięstwa” nie wiedziałem.

Łódka zdjęta dźwigiem ponieważ slip w Povljana jest bardzo długi i płytki. Wolałam dołożyć te parę kun niż kąpać samochód w słonej wodzie.
Shadi
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shadi » 07.08.2019 09:59

Jestem właśnie w StariGrad na Hvarze. Vinieta w kapitanacie dla pontonu 3,2 m silnik 15 km zapłaciłem 118 kun. Podałem dowód rej. pontonu, patent i po 5 minutach wyszedłem z vinietą. Do kapitanatu najlepiej rano, ja byłem o 8 bo później jak to kapitan zawsze może gdzieś wybyć.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 07.08.2019 11:05

Za 4 dni niestety trzeba będzie opuścić Chorwację. Każdy pobyt wzbogaca podróżnika w nowe doświadczenia. Postanowiłem podzielić się moimi, być może są opisane wcześniej ale nie sposób pamiętać (cały wątek przeczytałem jakieś 5 lat temu).

1. Airmata. Warto popsikać smarem silikonowym jej brzeg przed włożeniem do pontonu. Znacznie redukuje to tarcie i powoduje, że nie słychać masakrycznych dźwięków podczas pokonywania fal.
2. Kotwiczka z JULI (mała, 0.7kg). Bardzo przydatna rzecz do zaczepienia o skałki na brzegu zwłaszcza jeżeli cumy nie da się zawiązać do drzewa :). Główna kotwica jest sporo większa.
3. Cumowanie do bojki. Pewnie tak robicie ale ja zacząłem w tym roku. Karabińczyk do bojki. Lina zamocowana na rufie pontonu przechodzi przez karabińczyk zamocowany przy bojce biegnie na poler. Lina z dziobu także biegnie na poler. Po wyładowaniu klamotów ciągnę za linkę biegnącą przez karabińczyk i odsuwam ponton 1,5 m. od pomostu i wiążę na polerze obie linki zostawiając oczywiście luz. Karabińczyk z Juli 7,9 PLN :D :)

Pozdrawiam serdecznie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 641
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone