Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.04.2007 23:13

majeczka napisał(a): że zabierze mniej moich kremow?: :?: :?: :papa:

Mniej filtrów-szybsza opalenizna :mrgreen: .
Na marginesie. Na wodzie obowiązuje strój FKK.....
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 24.04.2007 23:16

majeczka napisał(a):Cholera jasna, wierzcie mi, że nie zapakuję się do tej Chorwacji. Dziś ponton był rozkładany na tarasie mojego domu; to kolosalny olbrzym, a do tego jeszcze jak zobaczyłam silnik w kartonie, to cała zgroza tego świata :!: Daczego , glupia zgodziłam się na ten zakup :?: Box :?: Przyczepka :?: Nie wiem co dalej, i po co mi to było :?: :?: :?: Chociaż mój mąż jest bardzo zadowolony, tylko z czego :, że zabierze mniej moich kremow?: :?: :?: :papa:


dla pokrzepienia, pomyśl, że mój był o 1,5 m dłuższy i 0 40 cm szerszy! dacie radę, najlepiej z przyczepką!

pozdrav
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.04.2007 23:42

Podobno mówi się, że "chcieć, to móc" . :papa:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.04.2007 19:28

majeczka napisał(a):Daczego , glupia zgodziłam się na ten zakup :?: Box :?: Przyczepka :?: Nie wiem co dalej, i po co mi to było :?:


Pojedziesz, popływasz i po wakacjach nam napiszesz: "dlaczego zgodziłam się na zakup tak małego pontonu" :?: Przykro mi to pisać, ale wpadłaś jak śliwka w kompot. :lol: Ta choroba jest nieuleczalna :cry: zresztą sama zobaczysz. Kto raz pojechał z łódką do Chorwacji ten więcej bez łódki nie pojedzie.

Problem w tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jednemu z piszących w tym wątku rok temu przepowiedziałem, że zmieni sprzęt na większy i ... właśnie zmienił. Drugiemu nic nie przepowiadałem i ... też zmienił.

Ne brini Majeczka. Bit će dobro. Jakoś się zapakujecie.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.04.2007 21:06

Jaki silnik kupiliscie?
Pamiętajcie o odpowiednim, ułożeniu silnika do transporu (WAŻNE!!), w innym położeniu niż nakazuje instrukcja, możecie miec rozlany olej w samochodzie, a to nie jest przyjemne.
Głowa do góry..
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.04.2007 21:26

Silnik zaburtowy Honda BF5AM/BF4,5B. Tak odczytałam z instrukcji. Sam silnik jeszcze w kartonie. I rzeczywiście jest do niego 12 litrowy bak. Myślę, że przestudiujemy tę instrukcję. Do tego dojdzie nam jeszcze instrukcja samochodu, bo chociaz mamy go już jakiś czas, to niestety na górze jest szyba panoramiczna i nie orientuję się ile kg tam można umieścić. Ponton wygląda imponująco, bardzo ladna jest aluminiowa podloga i w zasadzie cała reszta też jest fajna. Pozostaje nam go teraz zlożyć i wypróbować.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 25.04.2007 21:34

majeczka napisał(a):Silnik zaburtowy Honda BF5AM/BF4,5B. Tak odczytałam z instrukcji. Sam silnik jeszcze w kartonie. I rzeczywiście jest do niego 12 litrowy bak. Myślę, że przestudiujemy tę instrukcję. Do tego dojdzie nam jeszcze instrukcja samochodu, bo chociaz mamy go już jakiś czas, to niestety na górze jest szyba panoramiczna i nie orientuję się ile kg tam można umieścić. Ponton wygląda imponująco, bardzo ladna jest aluminiowa podloga i w zasadzie cała reszta też jest fajna. Pozostaje nam go teraz zlożyć i wypróbować.


To kupiliście T25AE a nie SE, i bardzo dobrze! w SE są materiałowe pasy na podłodze :D
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.04.2007 21:41

Dwie rady:
1. Nigdy nie uruchamiajcie silnika bez wody (albo słuchawki, lub zbiornik z wodą)
2. Na podłogę proponuje dociąć wykładzine antyślizgową (ostatni element zrobiony jest z sklejki ten przy dziobie i wychodząc z pontonu można wywinąc orła), i nie bedzie to orła cień.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.04.2007 21:42

majeczka napisał(a): Do tego dojdzie nam jeszcze instrukcja samochodu, bo chociaz mamy go już jakiś czas, to niestety na górze jest szyba panoramiczna i nie orientuję się ile kg tam można umieścić.

A co ma piernik do wiatraka?

Bagażnik montujesz na belkach umieszczonych w adapterach mocowanych do nadwozia a nie szyby.
Podjedź do wyspecjalizowanego sklepu, tam ci doradzą, co kupić, zostawisz od kilkuset do kilku tysięcy złotych (jeżeli będzie to box :lol: ) i po zabiegu. :mrgreen:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.04.2007 21:53

Czy wyjeżdżając ubezpieczacie swoje pontony?
Cypisek88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cypisek88 » 25.04.2007 21:56

majeczka napisał(a):Silnik zaburtowy Honda BF5AM/BF4,5B. Tak odczytałam z instrukcji. Sam silnik jeszcze w kartonie. I rzeczywiście jest do niego 12 litrowy bak. Myślę, że przestudiujemy tę instrukcję. Do tego dojdzie nam jeszcze instrukcja samochodu, bo chociaz mamy go już jakiś czas, to niestety na górze jest szyba panoramiczna i nie orientuję się ile kg tam można umieścić. Ponton wygląda imponująco, bardzo ladna jest aluminiowa podloga i w zasadzie cała reszta też jest fajna. Pozostaje nam go teraz zlożyć i wypróbować.
To może sie zamienimy ja posiadam takie małe cacko a tyle radości nie mówiąc o miejscu w bagażniku-mała podreczna torba http://www.aquascooter.com/aquascooter_model.htm
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.04.2007 22:03

majeczka napisał(a):Czy wyjeżdżając ubezpieczacie swoje pontony?


Nikt nie ubezpiecza, tego sprzetu.
Na noc trzeba zabierać tylko, bak z benzyną, bo miejscowym chłopcom czasem brakuje wachy do motorowerów, a dla bezpieczeństawa zamontujcie blokadę przeciw kradzierzy na silniku.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 25.04.2007 22:20

majeczka napisał(a):Czy wyjeżdżając ubezpieczacie swoje pontony?


Ja ubezpieczyłem w pzu, yacht-casco mój miał wartość 18kPLN, i na 3 miesiące zapłaciłem coś w okolicach 370PLN. I miałem święty spokój.
pozdrav
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.04.2007 22:58

adam_cro napisał(a):
majeczka napisał(a):Czy wyjeżdżając ubezpieczacie swoje pontony?


Ja ubezpieczyłem w pzu, yacht-casco mój miał wartość 18kPLN, i na 3 miesiące zapłaciłem coś w okolicach 370PLN. I miałem święty spokój.
pozdrav


W ubiegłym roku spędziłem kilka dni szukając ubezpieczyciela, wszyscy odmawiali, ubezpieczenia gumiaków.
Jeśli Ci sie udało, to podziel się swą wiedzą dokładniej, będę wdzięczny.
Może jakiś telefon?
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 25.04.2007 23:06

daisykf napisał(a):
adam_cro napisał(a):
majeczka napisał(a):Czy wyjeżdżając ubezpieczacie swoje pontony?


Ja ubezpieczyłem w pzu, yacht-casco mój miał wartość 18kPLN, i na 3 miesiące zapłaciłem coś w okolicach 370PLN. I miałem święty spokój.
pozdrav


W ubiegłym roku spędziłem kilka dni szukając ubezpieczyciela, wszyscy odmawiali, ubezpieczenia gumiaków.
Jeśli Ci sie udało, to podziel się swą wiedzą dokładniej, będę wdzięczny.
Może jakiś telefon?


wyslij swój na meteor2004(małpa)wp.pl
pozdrav
adam_cro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone