Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.06.2007 21:53

adam_cro napisał(a):to narobię wam smaczku! :D

i co sądzicie o mojej łupince??
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30a862ec59d4a147.html
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f40dc30ce0377e3a.html

pozdrav
adam_cro


Świetna ta Twoja łupinka. Niestety żadne odniesienie w stosunku do naszego pontonu. Jednak od czegoś trzeba zacząć... :papa:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 01.07.2007 21:35

Właśnie wróciłem, z pierwszej części wakacji.Jak zwykle moja ulubioba Korcula i maleńka Zavalatica. Nic się nie zmieniło, nadal uroczo i spokojnie. Pływałem 4m Honda +silnik 20KM. Sprzęt sprawował sie bez zarzutu.Na początku września też pobywam na Korculi ale juz 3 tygodnie.
Spostrzeżenia:
1. Policja zgarneła Niemca który łapał ryby na pontonie, zabrali mu 2 małe rybki i wędkę, wszyscy miejscowi bardzo się dziwili , bo to nietypowa sytuacja. Choc zgodna z przepisami (pewnie podpadł jakiemuś miejscowemu).
2. Zaczeto dość regularnie kontrolować łódki, winiety, woda do picia na pokładzie, patenty
3. Ja łapałem rybki z Chorwatami, na skalę przemysłową (w czasie jednego z zaciągów ok 30 kg wegorzy- tak tak węgorzy oni nazywają te rybki UGOR, ale w smaku i wyglądzie 100% naszych poczciwych rybek.
Niestety nie wiedzą i przez to dużo tracą

Obrazek

Obrazek
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 01.07.2007 21:40

cześć "daisykf"
możesz wyjasnić tę wodę do picia na pokładzie ???
qrcze pierwszy raz słyszę ...
pozdrawiam
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 01.07.2007 21:46

bogdan63 napisał(a):cześć "daisykf"
możesz wyjasnić tę wodę do picia na pokładzie ???
qrcze pierwszy raz słyszę ...
pozdrawiam


Pływałem na moim gumiaku i na motorówce 5,35m i płynąc na niej mieliśmy kontrolę, policji nie interesował brak winietki ale czy mamy wodę do picia i ile, płynęło nas 4 osoby zrozumiałem że powinniśmy mieć ok 12l pewnie na wypadek awarii i dryfowania po morzu.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 01.07.2007 21:50

dzięki ,ale mam wrażenie, po ostatnich postach na temat policji w chorwacji że zaczynają szukać kasy , teoretycznie mogą sprawdzić jeszcze apteczkę i gaśnicę ( to nie żart )...
pozdrawiam.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 01.07.2007 21:58

bogdan63 napisał(a):dzięki ,ale mam wrażenie, po ostatnich postach na temat policji w chorwacji że zaczynają szukać kasy , teoretycznie mogą sprawdzić jeszcze apteczkę i gaśnicę ( to nie żart )...
pozdrawiam.


Być może się myle, ale kontrola którą przeszliśmy miała na celu nie wyrwanie kasy, a raczej troskę o bezpieczeństwo na wodzie, wracaliśmy z Vela Luki, aby tam kupić winietkę, ale kapitanat był zamknięty, w czasie kontroli nie pytali o winietkę, pytali tylko o wodę i patenti dokumenty łodzi
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 01.07.2007 22:43

bogdan63 napisał(a):dzięki ,ale mam wrażenie, po ostatnich postach na temat policji w chorwacji że zaczynają szukać kasy , teoretycznie mogą sprawdzić jeszcze apteczkę i gaśnicę ( to nie żart )...
pozdrawiam.


Właśnie wróciłem z weekendu w cro, widziałem policję na wpdzie 3 razy. I jak zwykle nic nie sprawdzali, tylko zwrócili uwagę, bym wolo wypływał z portu w Makarskiej

adam_cro

P.S.
Pozdrowienia dla Plumka I FUXa z których spotkałem w sobotę :-)
Croman-on
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Croman-on » 08.07.2007 11:19

Witam,
Własnie wróciłemz Chorwacji, a dokładniej z Hvaru.
Pięknie, pięknie, pieknie tylko tyle mogę powiedzieć.
Miałem ze sobą ponton 3,70m i nowozakupiony silnik firmy Parsun. Kupiłem go dwa dni przed wyjazdem, wiec nie mogłem go przetestować wcześniej. Tylko go troche zgodnie z zaleceniami sprzedawcy dotarłem w beczce ze 3 godziny.
Fajna zabawa za małe pieniądze. Ja kupiłem sobie silnik 5KM i w zupełności mi wystarczał do mojego pontonu. Wiosła się nie przydały, bo silnik palił od pierwszego, ewentualnie do drugiego pociągnięcia.
Polecam wszystkim wyjazd z pontonem i silnikiem.
Sprzęt zajmuje trochę miejsca w bagażniku (ja byłem busem) ale daje dużo przyjemności. Ponton chodził jak burza przez fale. Daleko w Adriatyk nie odpływałem, ale z wysepki na wysepkę przeskakiwałem w kilkanaście minut. Nawet w 4 osoby pływało się znośnie, choć moc mogła by być większa.
To mój drugi wypad i pierwszy z pontonem z silnikiem. I teraz było jeszcze fajniej. Polecam zabranie na chorwacje własnej jednostki pływającej. Fajna zabawa.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 08.07.2007 17:01

A ja mam pytanie z innej beczki. Mam zamiar w tym roku, w Chorwacji, wypożyczyć łódkę, ale taką, na którą nie będzie potrzeba żadnych patentów i pozwoleń.
W związku z tym mam pytanie. Pewnie istenieją przepisy dotyczące ruchu morskiego, wyprzedzania, wymijania, taki morski kodeks drogowy :)
Jakie są główne zasady rządzące tym ruchem? Oczywiście nie chodzi mi o dokładny opis, ale może o jakąś radę, co zrobić, jak zobaczę zbliżającą się z naprzeciwka łódź? Kierować się na jej dziób ;) ? Czy jak?
Może jest jakas książka, którą powinienem przeczytać, lub choćby przeglądnąć?
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z Cro.pl
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 08.07.2007 17:09

damiangres napisał(a):A ja mam pytanie z innej beczki. Mam zamiar w tym roku, w Chorwacji, wypożyczyć łódkę, ale taką, na którą nie będzie potrzeba żadnych patentów i pozwoleń.
W związku z tym mam pytanie. Pewnie istenieją przepisy dotyczące ruchu morskiego, wyprzedzania, wymijania, taki morski kodeks drogowy :)
Jakie są główne zasady rządzące tym ruchem? Oczywiście nie chodzi mi o dokładny opis, ale może o jakąś radę, co zrobić, jak zobaczę zbliżającą się z naprzeciwka łódź? Kierować się na jej dziób ;) ? Czy jak?
Może jest jakas książka, którą powinienem przeczytać, lub choćby przeglądnąć?
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z Cro.pl


witaj!
uważaj na ludzi, nie wpływaj w miejsca przeznaczone do kąpieli!
Jeśli chodzi o podstawy przepisów to ustępuje się zawsze większej jednostce, i płynącej na wprost. Ale tak naprawdę to z jednostką do 5kW wiele szkód nie możesz narobić innym jednostką. ZDROWY ROZSĄDEK - to najważniejsze.

pozdrav
adam_cro
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 08.07.2007 18:12

adam_cro napisał(a):
damiangres napisał(a):A ja mam pytanie z innej beczki. Mam zamiar w tym roku, w Chorwacji, wypożyczyć łódkę, ale taką, na którą nie będzie potrzeba żadnych patentów i pozwoleń.
W związku z tym mam pytanie. Pewnie istenieją przepisy dotyczące ruchu morskiego, wyprzedzania, wymijania, taki morski kodeks drogowy :)
Jakie są główne zasady rządzące tym ruchem? Oczywiście nie chodzi mi o dokładny opis, ale może o jakąś radę, co zrobić, jak zobaczę zbliżającą się z naprzeciwka łódź? Kierować się na jej dziób ;) ? Czy jak?
Może jest jakas książka, którą powinienem przeczytać, lub choćby przeglądnąć?
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z Cro.pl


witaj!
uważaj na ludzi, nie wpływaj w miejsca przeznaczone do kąpieli!
Jeśli chodzi o podstawy przepisów to ustępuje się zawsze większej jednostce, i płynącej na wprost. Ale tak naprawdę to z jednostką do 5kW wiele szkód nie możesz narobić innym jednostką. ZDROWY ROZSĄDEK - to najważniejsze.

pozdrav
adam_cro


No tak, to na pewno - zdrowy rozsądek z pewnością mnie nie opuści. Ale podam przykład - jeśli z przeciwka płynie jakaś jednostka - to brać ją z prawej, czy z lewej? Jeśli chodzi o większe jednostki, to oczywiście z promami nie będę się mierzył :)
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z Cro.pl
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 08.07.2007 20:08

Dla statków o napędzie mechanicznym jest podobnie jak dla samochodów - obowiązuje ruch prawostronny, czyli mijacie się lewymi burtami. Jeśli druga jednostka nie płynie wprost na Ciebie ale widać, że kurs jest kolizyjny to pierwszeństwo ma nadjeżdżający z prawej.
Ja jak tylko mam miejsce to omijam wszystko w bezpiecznej odległości i płynę tak, żeby ten drugi nie miał wątpliwości co do moich zamiarów, czyli nie zmieniam zdania w ostatniej chwili.

To co wyżej napisałem to niezbędne minimum wiedzy, bo na ten temat jest dość opasła książka, której nie trzeba w całości wkuwać na pamięć ale warto przynajmniej raz przeczytać i zapamiętać to co ważne.

Tekst Międzynarodowych Przepisów o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu

stopy wody
MP
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 08.07.2007 20:20

MorskiPas napisał(a):Dla statków o napędzie mechanicznym jest podobnie jak dla samochodów - obowiązuje ruch prawostronny, czyli mijacie się lewymi burtami. Jeśli druga jednostka nie płynie wprost na Ciebie ale widać, że kurs jest kolizyjny to pierwszeństwo ma nadjeżdżający z prawej.
Ja jak tylko mam miejsce to omijam wszystko w bezpiecznej odległości i płynę tak, żeby ten drugi nie miał wątpliwości co do moich zamiarów, czyli nie zmieniam zdania w ostatniej chwili.

To co wyżej napisałem to niezbędne minimum wiedzy, bo na ten temat jest dość opasła książka, której nie trzeba w całości wkuwać na pamięć ale warto przynajmniej raz przeczytać i zapamiętać to co ważne.

Tekst Międzynarodowych Przepisów o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu

stopy wody
MP


O, własnie o to mi chodziło :)
Dzięki wielkie za rady. Więc ja też będę się trzymał od wszystkiego innego z daleka. Poza tym do najbliższej, odludnej plaży, jaką wypatrzyłem na google map mam do przepłynięcia 5,5 km :)
Od Sukosanu na wysepkę :)
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z Cro.pl
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 08.07.2007 20:24

MorskiPas napisał(a):Dla statków o napędzie mechanicznym jest podobnie jak dla samochodów - obowiązuje ruch prawostronny, czyli mijacie się lewymi burtami. Jeśli druga jednostka nie płynie wprost na Ciebie ale widać, że kurs jest kolizyjny to pierwszeństwo ma nadjeżdżający z prawej.
Ja jak tylko mam miejsce to omijam wszystko w bezpiecznej odległości i płynę tak, żeby ten drugi nie miał wątpliwości co do moich zamiarów, czyli nie zmieniam zdania w ostatniej chwili.

To co wyżej napisałem to niezbędne minimum wiedzy, bo na ten temat jest dość opasła książka, której nie trzeba w całości wkuwać na pamięć ale warto przynajmniej raz przeczytać i zapamiętać to co ważne.

Tekst Międzynarodowych Przepisów o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu

stopy wody
MP


witam Morskiego Pasa! :-)
wybierasz się w tym roku do CRO?

pozdrav
adam_cro
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 08.07.2007 20:36

adam_cro napisał(a):wybierasz się w tym roku do CRO?


Jeszcze nie wiem bo część limitu wakacyjnego już wykorzystałem. Jeśli pojadę to we wrześniu i na żagle. To znaczy na pewno na żagle, a czy do Cro to zobaczymy.

Masz łupinkę w Poraju? Bywasz tam w łyk-endy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone