Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 12.04.2007 19:57

Przyznaje się bez bicia. :D :D :D :D :D :D
Ale hobby się rozwija, i nestety rosną koszty ale może i dobrze bo moja lepsza połowa będzie miała mniej miejsca na kremy(które bardzo obciążały mój pojazd).
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.04.2007 15:58

Właśnie dokonałam zakupu pontonu - Honda T25-SE 4 osobowego oraz silnika 4 suwowego - Honda BF5 A4 LBU. W ramach promocji otrzymalam do niego linię paliwową i 20 litrowy bak. Pozostaje mi go teraz zarejestrować.
No właśnie i co jeszcze? :?: :lol:
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 20.04.2007 16:07

majeczka napisał(a):Właśnie dokonałam zakupu pontonu - Honda T25-SE 4 osobowego oraz silnika 4 suwowego - Honda BF5 A4 LBU. W ramach promocji otrzymalam do niego linię paliwową i 20 litrowy bak. Pozostaje mi go teraz zarejestrować.
No właśnie i co jeszcze? :?: :lol:


witaj!
nie musisz go nigdzie rejestrować :-)

pozdrav
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 20.04.2007 16:19

majeczka napisał(a):Właśnie dokonałam zakupu pontonu - Honda T25-SE 4 osobowego oraz silnika 4 suwowego - Honda BF5 A4 LBU. W ramach promocji otrzymalam do niego linię paliwową i 20 litrowy bak. Pozostaje mi go teraz zarejestrować.
No właśnie i co jeszcze? :?: :lol:


Majeczko!!
Gratuluje, ale po co Ci 20l bak, powinnaś dostać 12l(taki jest oryginalny) to i tak przy tym silniku, bardzo duży zbiornik. Na 20l to będziesz pływać 2 tygodnie, a po co tyle nosić. jest to jedyna rzecz którą należy wyjmować na noc z pontony, dlatego że mijscowe dzieci mają chroniczny brak benzyny do motorowerów. Reszta jest bezpieczna.
Rozumiem że ponton z dmuchaną podłogą?
Rejestruj w wydziale ochrony środowiska koszt 17zł, wcześniej zrób przelew na tę kwote.
Stopy wody pod kilem
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 20.04.2007 16:20

adam_cro napisał(a):
majeczka napisał(a):Właśnie dokonałam zakupu pontonu - Honda T25-SE 4 osobowego oraz silnika 4 suwowego - Honda BF5 A4 LBU. W ramach promocji otrzymalam do niego linię paliwową i 20 litrowy bak. Pozostaje mi go teraz zarejestrować.
No właśnie i co jeszcze? :?: :lol:


witaj!
nie musisz go nigdzie rejestrować :-)

pozdrav


Jak będzie pływała w Polsce musi mieć rejestracje. Wiadomośc z ostatniej chwili!!!
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.04.2007 16:45

Być może to nawet jest 12; całość odbieramy we wtorek. Problemem staje się baldachim, który teraz trzeba będzie niestety zrobić. Czy materiał na daszku zrobiony jest z dakronu? :papa:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 20.04.2007 19:25

daisykf napisał(a):Jak będzie pływała w Polsce musi mieć rejestracje. Wiadomośc z ostatniej chwili!!!


Coś się zmieniło?

Z tego co wiem to w tej chwili obowiązek rejestracji jest powyżej 5m długości, a w Sejmie leży projekt jeszcze bardziej liberalny. Masz jakieś "przecieki" na ten temat?
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 20.04.2007 19:27

majeczka napisał(a):Być może to nawet jest 12; całość odbieramy we wtorek. Problemem staje się baldachim, który teraz trzeba będzie niestety zrobić. Czy materiał na daszku zrobiony jest z dakronu? :papa:


W razie czego mogę pomóc.
Tkanina mam dakron, w biało niebieski paski, ale to proste.
Musicie mieć gumy do mocowania, baldachimu do pontonu.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 20.04.2007 19:49

MorskiPas napisał(a):
daisykf napisał(a):Jak będzie pływała w Polsce musi mieć rejestracje. Wiadomośc z ostatniej chwili!!!


Coś się zmieniło?

Z tego co wiem to w tej chwili obowiązek rejestracji jest powyżej 5m długości, a w Sejmie leży projekt jeszcze bardziej liberalny. Masz jakieś "przecieki" na ten temat?


W Chorwacji obowiazek rejestracji powyzej 2,5m długosci
długosć=na "load line"
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 20.04.2007 19:50

MorskiPas napisał(a):
daisykf napisał(a):Jak będzie pływała w Polsce musi mieć rejestracje. Wiadomośc z ostatniej chwili!!!


Coś się zmieniło?

Z tego co wiem to w tej chwili obowiązek rejestracji jest powyżej 5m długości, a w Sejmie leży projekt jeszcze bardziej liberalny. Masz jakieś "przecieki" na ten temat?


Rozmawiałem z komendantem policji rzecznej, (?).., w wypadku braku numerów musisz miec kopie zakupu sprzętu, dokładna kontrola itd.- jesteś podejrzany. lepiej wydać 17zł zarejestrowac w Biurze Ochrony Środowiska i mieć święty spokój.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.04.2007 20:00

Dysponujemy jedynie gumami zakupionymi w Tesco, a służącymi do mocowania bagażu na relingach / okrągłe, długie/. Co natomiast założyć na końcówki rurek?
I jak wyglądają przepisy dotyczące kamizelek ratunkowych na chorwackich wodach? :D
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 20.04.2007 20:07

daisykf napisał(a):
MorskiPas napisał(a):Rozmawiałem z komendantem policji rzecznej, (?)..,


Musieliście się nie do końca dogadać. Może i tak jest w przypadku łodzi podlegającej obowiązkowej rejestracji czyli większej niż 5m. Ale ponton 2,5m z silnikiem 5KM wedle stanu prawnego na dziś nie musi być rejestrowany.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 20.04.2007 20:15

majeczka napisał(a):I jak wyglądają przepisy dotyczące kamizelek ratunkowych na chorwackich wodach? :D


Przepisy przepisami a zwykły zdrowy rozsądek i odpowiedzialność za życie najbliższych nakazuje mieć przynajmniej jedną kamizelkę ratunkową (nie asekuracyjną) dla każdego członka załogi.

Do tego wodoszczelne futerały na telefony i zapisane numery na które należy dzwonić w razie potrzeby. Oby takiej potrzeby nigdy nie było, ale w myśl przysłowia: "strzeżonego Pan Bóg strzeże" jak masz to nie użyjesz.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 20.04.2007 20:19

majeczka napisał(a):Dysponujemy jedynie gumami zakupionymi w Tesco, a służącymi do mocowania bagażu na relingach / okrągłe, długie/. Co natomiast założyć na końcówki rurek?
I jak wyglądają przepisy dotyczące kamizelek ratunkowych na chorwackich wodach? :D

Tak to wygląda u mnie

Obrazek
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.04.2007 20:50

Tak to wygląda u mnie

Obrazek
Problemem wydaje się prawdopodobnie stopa, podpora utrzymująca stelaż baldachimu. Czy jest to skonstruowane na zasadzie przyssawki przytwierdzającej całość do pontonu? Może coś bliżej na e-maila?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone