Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 09.04.2007 11:08

Pakula napisał(a):Co powiecie na taki ponton.Niemam zamiaru opływać ni wybrzeża cro ale do popływania w najbliższej okolicy .Nadaje sie??



http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183907250


witaj

jesli chcesz kupic cos do poplywania w najblizszej okolicy, przygotuj sie na wydatek ok 2-2,5 tys (bez silniczka). Ten w/w stanowczo odradzam

pozdrav
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 09.04.2007 12:31

Pakula napisał(a):Co powiecie na taki ponton.Niemam zamiaru opływać ni wybrzeża cro ale do popływania w najbliższej okolicy .Nadaje sie??



http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183907250


nie nadaje sie na adriatyk , nadaje sie na kryspinów koło krakowa.
i bez ściemy , nadaja sią yamahy, hondy, quicksilvery, brigi,
pozdrawiam.
darkold
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 09.04.2007 12:50

Też się napaliłem na własny ponton z silnikiem. Ale po przeanalizowaniu tematu doszedłem do wniosku, że to wydatek ok. 10tys. Zacznę więc przygodę od wypożyczenia na miejscu łódki z małym silnikiem i wycieczek, może całodniowych, ale niezbyt długich.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.04.2007 15:05

Co sadzicie o takim zestawie;
Ponton Honda T25-SE 3 osobowy i do niego silnik 4 suwowy Honda BF5 A4 LBU Czy ten sprzęt nadaje sie do pływania przy brzegu, czy trzeba miec na niego jakies zezwolenia itp. :?:
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 09.04.2007 15:17

majeczka napisał(a):Co sadzicie o takim zestawie;
Ponton Honda T25-SE 3 osobowy i do niego silnik 4 suwowy Honda BF5 A4 LBU Czy ten sprzęt nadaje sie do pływania przy brzegu, czy trzeba miec na niego jakies zezwolenia itp. :?:


powiem tak, do pływania na krotkie dystanse ok (czyli do 5 km i to przy brzegu). SE - to nie za dobre rozwiązanie, ma słabą podłogę, lepszy zdecydowanie AE z aluminiową podłogą - AE ma kategorię C, czyli zgodnie z prawem można pływać w sterfie przybrzeżnej do wysokosci fali 2m. jesli chodzi o silnik to do 5 kW czyli ok 6,8 KM nie trzeba miec uprawnien i nigdzie nie trzeba go rejestrowac, ani w Polsce, ani w CRO. W zeszłym roku kupiłem zestaw Hondy T40AE i BF20, i nie do konca byłem usatysfakcjonowany. ile masz wydac na ten komplet?
pozdrav
adam_cro[/url]
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 09.04.2007 15:20

majeczka napisał(a):Co sadzicie o takim zestawie;
Ponton Honda T25-SE 3 osobowy i do niego silnik 4 suwowy Honda BF5 A4 LBU Czy ten sprzęt nadaje sie do pływania przy brzegu, czy trzeba miec na niego jakies zezwolenia itp. :?:

i jeszcze jedno LBU to chyba "długa stopa" - L - i nie nadaje się do pontonu :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.04.2007 15:50

Zasasda prosta , jak najmniej. Lecz chciałabym żeby był dobry. Myślałam o sumie ok. 7,500 PLN , komplet. Co możesz mi doradzić :?:
Cały czs szukam i kombinuję. Chodzi mi o sprzęt nowy i pewny, nie znoszę kłopotów i nieoczekiwanych awarii. :D
Ostatnio edytowano 09.04.2007 20:42 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 09.04.2007 16:26

majeczka napisał(a):Zasasda prosta , jak naj mniej. Lecz chciałabym żeby był dobry. Myślałam o sumie ok. 7,500 PLN , komplet. Co możesz mi doradzić :?:
Cały czs szukam i kombinuję. Chodzi mi o sprzęt nowy i pewny, nie znoszę kłopotów i nieoczekiwanych awarii. :D


za 7,5 kPLN to na Twoim miejscu szukałbym 1 rocznego zestawu (gwarancja ma 2 lata na ponton i 4 na silnik) na allegro. Nowy się nie opłaca, poczułem na własnej skórze :D .
za te pieniazki mozna nawet kupic np: Yamaha 330S + Yamaha 15KM

lub
http://allegro.pl/item181882551_super_okazja_ponton_silnik_warszawa.html

lub
http://allegro.pl/item183260740_nowy_ponton_turystyczno_wedkarski_kaiman_k_285_r.html
+
http://allegro.pl/item183494051_mercury_4km_szterosow.html

pozdrav

jakbys nie wiedziala czy cos kupic, czy nie wyslij posta lub maila
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 09.04.2007 16:33

majeczka napisał(a):Zasasda prosta , jak naj mniej. Lecz chciałabym żeby był dobry. Myślałam o sumie ok. 7,500 PLN , komplet. Co możesz mi doradzić :?:
Cały czs szukam i kombinuję. Chodzi mi o sprzęt nowy i pewny, nie znoszę kłopotów i nieoczekiwanych awarii. :D
a

Za takie pieniądze morzesz kupić Honda 30AE (aluminiowy Pokład), oraz silnik 5km (czterosuwowy, nie trzeba dodawać oleju do benzyny), na gwarancji. I to już jest rozsądna propozycja.
Ważne jest to by ponton miał dmuchany kil, wtedy nie kręci się na fali i jest dość stabilny.
Do takiego zestawu nie trzba miec uprawnień, winietki i nie trzeba go obecnie rejestrować.Na 2 tygodnie pływania wystarczy ci pewnie ze 20l paliwa.
Dla 2 dorosłych osób i dzieci jak znalazł.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.04.2007 12:16

daisykf napisał(a):
majeczka napisał(a):Zasasda prosta , jak naj mniej. Lecz chciałabym żeby był dobry. Myślałam o sumie ok. 7,500 PLN , komplet. Co możesz mi doradzić :?:
Cały czs szukam i kombinuję. Chodzi mi o sprzęt nowy i pewny, nie znoszę kłopotów i nieoczekiwanych awarii. :D
a

Za takie pieniądze morzesz kupić Honda 30AE (aluminiowy Pokład), oraz silnik 5km (czterosuwowy, nie trzeba dodawać oleju do benzyny), na gwarancji. I to już jest rozsądna propozycja.
Ważne jest to by ponton miał dmuchany kil, wtedy nie kręci się na fali i jest dość stabilny.
Do takiego zestawu nie trzba miec uprawnień, winietki i nie trzeba go obecnie rejestrować.Na 2 tygodnie pływania wystarczy ci pewnie ze 20l paliwa.
Dla 2 dorosłych osób i dzieci jak znalazł.


Czy zmieści mi się w bagażniku Peugeota 307 SW kombi? Oczywiście nie wykluczając bagaży dla 4 osób? Jakie jest inne rozwiązanie? Boks na górze? W zasadzie nie chciałabym go montować, ponieważ mam panoramiczny dach. :D
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 10.04.2007 12:39

Czy zmieści mi się w bagażniku Peugeota 307 SW kombi? Oczywiście nie wykluczając bagaży dla 4 osób? Jakie jest inne rozwiązanie? Boks na górze? W zasadzie nie chciałabym go montować, ponieważ mam panoramiczny dach. :D[/quote]


Przykro mi ale się nie zmieści. Torbę z pontonem muszisz umieścic na dachu, nie potrzebny jest box, bo przecież ponton wody sie nie boi. Silnik do bagażnika i w droge.
Ponton po złożeniu jest b. twardą stabilna paczką, więc mozna go bezpośrednio montowac na poprzeczkach. (odpadają dodatkowe koszty).
Pewnie upchął byś to wszystko w bagazniku, ale nie wiele by zostało miejsca.Wiem to z własnego doświadczenia.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 10.04.2007 12:42

Majeczka---szukamy Ciebie w różnych tematach, mamy prośbę --podaj namiary na Hvar adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Wielkie dzięki
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.04.2007 13:02

maciek1956 napisał(a):Majeczka---szukamy Ciebie w różnych tematach, mamy prośbę --podaj namiary na Hvar adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Wielkie dzięki

Wejdż na stronę www. adriatic.hr; wybierz Hvar, masz tam różne obiekty, ja byłam w Bojanic Bad, obiekt nr 125. W tym roku jest już dość solidnie obstawiony. Gdy bedziesz miał pytania dotyczące szczegółów, wyślę Ci na pocztę. :lol:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 10.04.2007 13:42

majeczka napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Majeczka---szukamy Ciebie w różnych tematach, mamy prośbę --podaj namiary na Hvar adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Wielkie dzięki

Wejdż na stronę www. adriatic.hr; wybierz Hvar, masz tam różne obiekty, ja byłam w Bojanic Bad, obiekt nr 125. W tym roku jest już dość solidnie obstawiony. Gdy bedziesz miał pytania dotyczące szczegółów, wyślę Ci na pocztę. :lol:


Dzięki oczywiście www.adri.....znam, staram się wybierać tylko coś sprawdzonego lub jazda w ciemno, ale na Hvar wolałbym już coś miec zabukowane.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 12.04.2007 15:37

majeczka napisał(a):
daisykf napisał(a):
majeczka napisał(a):Zasasda prosta , jak naj mniej. Lecz chciałabym żeby był dobry. Myślałam o sumie ok. 7,500 PLN , komplet. Co możesz mi doradzić :?:
Cały czs szukam i kombinuję. Chodzi mi o sprzęt nowy i pewny, nie znoszę kłopotów i nieoczekiwanych awarii. :D
a

Za takie pieniądze morzesz kupić Honda 30AE (aluminiowy Pokład), oraz silnik 5km (czterosuwowy, nie trzeba dodawać oleju do benzyny), na gwarancji. I to już jest rozsądna propozycja.
Ważne jest to by ponton miał dmuchany kil, wtedy nie kręci się na fali i jest dość stabilny.
Do takiego zestawu nie trzba miec uprawnień, winietki i nie trzeba go obecnie rejestrować.Na 2 tygodnie pływania wystarczy ci pewnie ze 20l paliwa.
Dla 2 dorosłych osób i dzieci jak znalazł.


Czy zmieści mi się w bagażniku Peugeota 307 SW kombi? Oczywiście nie wykluczając bagaży dla 4 osób? Jakie jest inne rozwiązanie? Boks na górze? W zasadzie nie chciałabym go montować, ponieważ mam panoramiczny dach. :D


Witaj!
polecam http://allegro.pl/item184082563_ponton_t30_ae_silnik_5km_honda_marine_dodatki_.html

nie wiem czy to nie jest przez przypadek poprzedni sprzęcik naszego frumowicza daisykf

pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone