Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2007 08:34

adam_cro napisał(a):
FUX napisał(a):
darkold napisał(a):Jak to jest z tym wypożyczaniem łódek z silnikiem, jakie są potrzebne dokumenty, możesz podać jakieś szczegóły?

Pasek i kasa z reguły starczają. Wypożyczający podaje komórkę i krzyczy, żeby nic przy silniku nie robić. Gdyby co (odpukać0 dzwonisz i pomoc przybywa. Koszt dzienny okolo kilkaset kun. Motor do 5 KM.


hmmm.. motor do 5kW, chyba Fux, no nie :)

Takie zamontowane widziałem najczęściej....
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 08.04.2007 09:17

witam i pozdrawiam , a to moje przemyslenia o korculi również :
1. płynąc z korculi do orebica można sie "nadziać" na mocny wiatr i dużą falę a jest kilka kilometrów, uwaga na duże ( w porównaniu z pontonem) i szybkie jednostki.
2. gospodarze wypożyczaja najcześciej hondy 5km albo mercury 4 - 5 km , bo na takie nie potrzeba zezwolenia , numer rejestracyjny na burcie dla policji wystarcz żeby sobie głowy nie zawracac sprawdzaniem, które i tak nie jest zbyt częste , przez 5 lat pływania nie byłem kontrolowany ani razu , winete miałem i będę kupował choćby żeby wstydu sie nie najeść.
3. bez pontonu w chorwacji , jak bez nart na kasprowym...
Ostatnio edytowano 08.04.2007 11:34 przez bogdan63, łącznie edytowano 1 raz
darkold
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 08.04.2007 11:23

bogdan63 napisał(a):2. gospodarze wypożyczaja najcześciej hondy 5km albo wercury 4 - 5 km , bo na takie nie potrzeba zezwolenia , numer rejestracyjny na burcie dla policji wystarcz żeby sobie głowy nie zawracac sprawdzaniem, które i tak nie jest zbyt częste , przez 5 lat pływania nie byłem kontrolowany ani razu , winete miałem i będę kupował choćby żeby wstydu sie nie najeść


Myślałem właśnie o takiej łodzi, wypożyczonej, z silnikiem do 5 KM. Czy z Orebić będzie problem dopłynąć do Korculi i zwiedzić sąsiednie małe wysepki jak Badija czy Vrnik? A jak będę chciał taką łódkę gdzieś zostawić, to w jaki sposób, w porcie za opłatą?
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 08.04.2007 11:40

odpowiadam na pytanie nr 1 - można dopłynąć z orebica do wysepek a nawet na korcule , pamietając o pogodzie i o innych łodziach , akurat sporo tu jest świrusów na szybkich i dużych jednostkach .
pytanie nr 2 - w porcie przy starym mieście to chyba nie możliwe tak sobie wpłynąć jak na parking przy szymoszkowej, ale jest mozliwośc w poblizu znaleźć "rozsądne" miejsce.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 08.04.2007 12:18

darkold napisał(a):
bogdan63 napisał(a):2. gospodarze wypożyczaja najcześciej hondy 5km albo wercury 4 - 5 km , bo na takie nie potrzeba zezwolenia , numer rejestracyjny na burcie dla policji wystarcz żeby sobie głowy nie zawracac sprawdzaniem, które i tak nie jest zbyt częste , przez 5 lat pływania nie byłem kontrolowany ani razu , winete miałem i będę kupował choćby żeby wstydu sie nie najeść


Myślałem właśnie o takiej łodzi, wypożyczonej, z silnikiem do 5 KM. Czy z Orebić będzie problem dopłynąć do Korculi i zwiedzić sąsiednie małe wysepki jak Badija czy Vrnik? A jak będę chciał taką łódkę gdzieś zostawić, to w jaki sposób, w porcie za opłatą?


mysle ze dasz rade, ale przygotuj sie na to, ze czas plyniecia w jedna strone (rano) bedzie duzo krotszy niz powrotu (popoludniu). wez zapasowe paliwko, i zapytaj wypozyczajacych ci lodke, co sadza o twoim pomysle w kontekscie pogody i stanu morza

pozdrav
darkold
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 08.04.2007 12:28

Zapewne zacznę od poważnego wywiadu, zwłaszcza, że owe wycieczki mam zamiar relizować z dziećmi. Będzie pewnie kogo spytać, prócz rentujących, bo jadę na kamp Perna koło Orebic popływać na desce do polskiej bazy. Lecz z motorowodniactwem, zwłaszcza po morzu mam nikłe doświadczenie. Ostatecznie taxi lub promem popłynę na Korcule i stamtąd będzie już to mniejsza i bezpieczniejsza wyprawa. ( ta opcja jest chyba najlepsza ).
:papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2007 12:36

darkold napisał(a):taxi lub promem popłynę na Korcule i stamtąd będzie już to mniejsza i bezpieczniejsza wyprawa. ( ta opcja jest chyba najlepsza ).
:papa:


I to jest najlepsze rozwiązanie.
Pozostaje jeszcze własny samochód z Orebica. Warto wyspe objechać. Postrzelane znaki drogowe pooglądać, widoki, pola minowe.... :mrgreen:
darkold
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 08.04.2007 16:45

Na Korculi byłem w 2004 i to 2x, w sumie ok. 4 tygodni. Poznałem wyspę dość dobrze. Byłem autem-prom ze Splitu. Widzieliśmy trochę powojennych "pamiątek".
Pierwszy raz w niepodległej Cro byłem w 1996r. naoglądałem się wtedy różności. :papa:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 08.04.2007 16:49

Z Orebića do Korczuli (miasta) masz łatwą drogę. Po południu zwykle jest wysoka fala, ale z boku więc może być emocjonująco ale raczej nie będzie niebezpiecznie. Najlepiej powiedz gdzie masz zamiar płynąć temu od kogo bierzesz łódkę a on Ci powie czy dla tej łódki jest to bezpieczne.

W miejskim porcie w Korczuli w ciągu dnia nie ma tłoku, ciasno robi się po południu, ale ponieważ w 99% dni ten port jest nawietrzny to raczej próbuj stawać na dziko po południowo-wschodniej stronie miasta na prawo od terminalu promowego obok schodów na plażę.

Wypożyczając łódkę upomnij się o kotwicę bo inaczej będziesz musiał cały czas pilnować łódki, żeby się nie poobijała o skały. Jak nie będzie kotwicy to ... weź inną łódkę.

Stopy wody ...
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 08.04.2007 18:09

Witam,
skoro jest tu tyle doświadczonych w wypozyczaniu sprzętu pływającego osób, może i ja skorzystam i zapytam.
Otóz 15 sierpnia wybieram się do Sukosanu koło Zadaru. Kumpel, u którego będę mieszkał załatwia mi małą łódkę w Sv. Filip i Jakov, za 30 euro za dobę (taką pięcioosobowa krypkę, na którą nie trzeba pozwoleń).
Jeśli jest to to z silnikiem, jak opisywaliście, czyli 4-5KM to jaki ma to zasięg. Tak zeby bezpiecznie wypłynąć i wrócić tego samego dnia?
Czyli posługując sie mapką, w jakiej odległości mogę sobie szukać spokojnej plaży?
I pytanie dwa - jaką to ma prędkość przelotową? Chodzi mi o to, żebym wiedział o której wyruszyć z jakiegos miejsca, zeby przed zmrokiem trafić do przystani?
dzięki za pomoc i pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z cro.pl :D
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 08.04.2007 19:14

damiangres napisał(a):jaką to ma prędkość przelotową? Chodzi mi o to, żebym wiedział o której wyruszyć z jakiegos miejsca, zeby przed zmrokiem trafić do przystani?


Na gładkiej wodzie możesz liczyć ok. 5km/h. Ale Adriatyk nigdy nie jest "gładką wodą" i z wiatrem i z falą będzie 6-7km/h a pod wiatr i pod fale nawet 4x wolniej.

Palcem na mapie tego nie wyliczysz. Musisz na miejscu zobaczyć skąd zwykle wieje i jaka jest fala 500m od brzegu. Potem jeszcze korekta na zmianę warunków w ciągu dnia ... i ... i ...

Realny zasięg pływania taką łódka według mojej oceny to 5-10km, ale bardziej 5 niż 10. Chyba, że lubisz ryzyko, albo masz duże doświadczenie w takim pływaniu.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 08.04.2007 20:14

niestety to co napisał Morski Pas, to wszystko prawda ... niestety to adriatyk dyktuje warunki.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 08.04.2007 22:43

Co powiecie na taki ponton.Niemam zamiaru opływać ni wybrzeża cro ale do popływania w najbliższej okolicy .Nadaje sie??



http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183907250
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.04.2007 08:18

Pakula napisał(a):Co powiecie na taki ponton.Niemam zamiaru opływać ni wybrzeża cro ale do popływania w najbliższej okolicy .Nadaje sie??



http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183907250


Słowo bardzo jest często nadużywane w tej aukcji.... :lol: :lol:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 09.04.2007 09:50

Pakula napisał(a):Co powiecie na taki ponton. Niemam zamiaru opływać ni wybrzeża cro ale do popływania w najbliższej okolicy .Nadaje sie??

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183907250


Nadaje się do zabawy na plaży. To jest sprzęt na ryby na spokojne małe jeziorko. "Grube PCV 0,76mm" :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone