Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2007 09:34

adam_cro napisał(a):
FUX napisał(a):
darkold napisał(a):Jak to jest z tym wypożyczaniem łódek z silnikiem, jakie są potrzebne dokumenty, możesz podać jakieś szczegóły?

Pasek i kasa z reguły starczają. Wypożyczający podaje komórkę i krzyczy, żeby nic przy silniku nie robić. Gdyby co (odpukać0 dzwonisz i pomoc przybywa. Koszt dzienny okolo kilkaset kun. Motor do 5 KM.

hmmm.. motor do 5kW, chyba Fux, no nie :)

Takie zamontowane widziałem najczęściej....
bogdan63
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 08.04.2007 10:17

witam i pozdrawiam , a to moje przemyslenia o korculi również :
1. płynąc z korculi do orebica można sie "nadziać" na mocny wiatr i dużą falę a jest kilka kilometrów, uwaga na duże ( w porównaniu z pontonem) i szybkie jednostki.
2. gospodarze wypożyczaja najcześciej hondy 5km albo mercury 4 - 5 km , bo na takie nie potrzeba zezwolenia , numer rejestracyjny na burcie dla policji wystarcz żeby sobie głowy nie zawracac sprawdzaniem, które i tak nie jest zbyt częste , przez 5 lat pływania nie byłem kontrolowany ani razu , winete miałem i będę kupował choćby żeby wstydu sie nie najeść.
3. bez pontonu w chorwacji , jak bez nart na kasprowym...
Ostatnio edytowano 08.04.2007 12:34 przez bogdan63, łącznie edytowano 1 raz
darkold
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 08.04.2007 12:23

bogdan63 napisał(a):2. gospodarze wypożyczaja najcześciej hondy 5km albo wercury 4 - 5 km , bo na takie nie potrzeba zezwolenia , numer rejestracyjny na burcie dla policji wystarcz żeby sobie głowy nie zawracac sprawdzaniem, które i tak nie jest zbyt częste , przez 5 lat pływania nie byłem kontrolowany ani razu , winete miałem i będę kupował choćby żeby wstydu sie nie najeść

Myślałem właśnie o takiej łodzi, wypożyczonej, z silnikiem do 5 KM. Czy z Orebić będzie problem dopłynąć do Korculi i zwiedzić sąsiednie małe wysepki jak Badija czy Vrnik? A jak będę chciał taką łódkę gdzieś zostawić, to w jaki sposób, w porcie za opłatą?
bogdan63
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 08.04.2007 12:40

odpowiadam na pytanie nr 1 - można dopłynąć z orebica do wysepek a nawet na korcule , pamietając o pogodzie i o innych łodziach , akurat sporo tu jest świrusów na szybkich i dużych jednostkach .
pytanie nr 2 - w porcie przy starym mieście to chyba nie możliwe tak sobie wpłynąć jak na parking przy szymoszkowej, ale jest mozliwośc w poblizu znaleźć "rozsądne" miejsce.
adam_cro
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 08.04.2007 13:18

darkold napisał(a):
bogdan63 napisał(a):2. gospodarze wypożyczaja najcześciej hondy 5km albo wercury 4 - 5 km , bo na takie nie potrzeba zezwolenia , numer rejestracyjny na burcie dla policji wystarcz żeby sobie głowy nie zawracac sprawdzaniem, które i tak nie jest zbyt częste , przez 5 lat pływania nie byłem kontrolowany ani razu , winete miałem i będę kupował choćby żeby wstydu sie nie najeść

Myślałem właśnie o takiej łodzi, wypożyczonej, z silnikiem do 5 KM. Czy z Orebić będzie problem dopłynąć do Korculi i zwiedzić sąsiednie małe wysepki jak Badija czy Vrnik? A jak będę chciał taką łódkę gdzieś zostawić, to w jaki sposób, w porcie za opłatą?

mysle ze dasz rade, ale przygotuj sie na to, ze czas plyniecia w jedna strone (rano) bedzie duzo krotszy niz powrotu (popoludniu). wez zapasowe paliwko, i zapytaj wypozyczajacych ci lodke, co sadza o twoim pomysle w kontekscie pogody i stanu morza

pozdrav
darkold
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 08.04.2007 13:28

Zapewne zacznę od poważnego wywiadu, zwłaszcza, że owe wycieczki mam zamiar relizować z dziećmi. Będzie pewnie kogo spytać, prócz rentujących, bo jadę na kamp Perna koło Orebic popływać na desce do polskiej bazy. Lecz z motorowodniactwem, zwłaszcza po morzu mam nikłe doświadczenie. Ostatecznie taxi lub promem popłynę na Korcule i stamtąd będzie już to mniejsza i bezpieczniejsza wyprawa. ( ta opcja jest chyba najlepsza ).
:papa:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2007 13:36

darkold napisał(a):taxi lub promem popłynę na Korcule i stamtąd będzie już to mniejsza i bezpieczniejsza wyprawa. ( ta opcja jest chyba najlepsza ).
:papa:

I to jest najlepsze rozwiązanie.
Pozostaje jeszcze własny samochód z Orebica. Warto wyspe objechać. Postrzelane znaki drogowe pooglądać, widoki, pola minowe.... :mrgreen:
darkold
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 08.04.2007 17:45

Na Korculi byłem w 2004 i to 2x, w sumie ok. 4 tygodni. Poznałem wyspę dość dobrze. Byłem autem-prom ze Splitu. Widzieliśmy trochę powojennych "pamiątek".
Pierwszy raz w niepodległej Cro byłem w 1996r. naoglądałem się wtedy różności. :papa:
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 08.04.2007 17:49

Z Orebića do Korczuli (miasta) masz łatwą drogę. Po południu zwykle jest wysoka fala, ale z boku więc może być emocjonująco ale raczej nie będzie niebezpiecznie. Najlepiej powiedz gdzie masz zamiar płynąć temu od kogo bierzesz łódkę a on Ci powie czy dla tej łódki jest to bezpieczne.

W miejskim porcie w Korczuli w ciągu dnia nie ma tłoku, ciasno robi się po południu, ale ponieważ w 99% dni ten port jest nawietrzny to raczej próbuj stawać na dziko po południowo-wschodniej stronie miasta na prawo od terminalu promowego obok schodów na plażę.

Wypożyczając łódkę upomnij się o kotwicę bo inaczej będziesz musiał cały czas pilnować łódki, żeby się nie poobijała o skały. Jak nie będzie kotwicy to ... weź inną łódkę.

Stopy wody ...
damiangres
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 08.04.2007 19:09

Witam,
skoro jest tu tyle doświadczonych w wypozyczaniu sprzętu pływającego osób, może i ja skorzystam i zapytam.
Otóz 15 sierpnia wybieram się do Sukosanu koło Zadaru. Kumpel, u którego będę mieszkał załatwia mi małą łódkę w Sv. Filip i Jakov, za 30 euro za dobę (taką pięcioosobowa krypkę, na którą nie trzeba pozwoleń).
Jeśli jest to to z silnikiem, jak opisywaliście, czyli 4-5KM to jaki ma to zasięg. Tak zeby bezpiecznie wypłynąć i wrócić tego samego dnia?
Czyli posługując sie mapką, w jakiej odległości mogę sobie szukać spokojnej plaży?
I pytanie dwa - jaką to ma prędkość przelotową? Chodzi mi o to, żebym wiedział o której wyruszyć z jakiegos miejsca, zeby przed zmrokiem trafić do przystani?
dzięki za pomoc i pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z cro.pl :D
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 08.04.2007 20:14

damiangres napisał(a):jaką to ma prędkość przelotową? Chodzi mi o to, żebym wiedział o której wyruszyć z jakiegos miejsca, zeby przed zmrokiem trafić do przystani?

Na gładkiej wodzie możesz liczyć ok. 5km/h. Ale Adriatyk nigdy nie jest "gładką wodą" i z wiatrem i z falą będzie 6-7km/h a pod wiatr i pod fale nawet 4x wolniej.

Palcem na mapie tego nie wyliczysz. Musisz na miejscu zobaczyć skąd zwykle wieje i jaka jest fala 500m od brzegu. Potem jeszcze korekta na zmianę warunków w ciągu dnia ... i ... i ...

Realny zasięg pływania taką łódka według mojej oceny to 5-10km, ale bardziej 5 niż 10. Chyba, że lubisz ryzyko, albo masz duże doświadczenie w takim pływaniu.
bogdan63
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 08.04.2007 21:14

niestety to co napisał Morski Pas, to wszystko prawda ... niestety to adriatyk dyktuje warunki.
Pakula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 08.04.2007 23:43

Co powiecie na taki ponton.Niemam zamiaru opływać ni wybrzeża cro ale do popływania w najbliższej okolicy .Nadaje sie??

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183907250
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.04.2007 09:18

Pakula napisał(a):Co powiecie na taki ponton.Niemam zamiaru opływać ni wybrzeża cro ale do popływania w najbliższej okolicy .Nadaje sie??

Słowo bardzo jest często nadużywane w tej aukcji.... :lol: :lol:
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 09.04.2007 10:50

Pakula napisał(a):Co powiecie na taki ponton. Niemam zamiaru opływać ni wybrzeża cro ale do popływania w najbliższej okolicy .Nadaje sie??

Nadaje się do zabawy na plaży. To jest sprzęt na ryby na spokojne małe jeziorko. "Grube PCV 0,76mm" :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019