Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 28.09.2023 10:06

ventus napisał(a):Jak to nie robi a Cromaniak ,,boboo", obszerne relacje, poszukaj


wiem wiem pamiętam te relacje z tym że od dłuższego czasu ani widu ani słychu.. a gdzieś na instagram czy youtube widziałem naprawdę sporo filmików gdzie rodacy śmigają swoim sprzętem na Adriatyku
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 09.10.2023 15:36

My już tęsknimy, za tym co za nami i planujemy przyszły rok... Chcieliśmy zobaczyć Hvar, ale (jakie było nasze zaskoczenie, że...) w kilku apartamentach są już pokoje pozajmowane przez stałych gości, którzy przyjeżdżają co rok w to samo miejsce... widocznie musi być tam ładnie... :)

ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 10.10.2023 15:16

Ooo tak, jest ładnie. Należy się przygotować na dobre bujanie, fala w tym rejonie nie pomaga.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 20.10.2023 10:30

karpik_raszyn napisał(a):My już tęsknimy, za tym co za nami i planujemy przyszły rok... Chcieliśmy zobaczyć Hvar, ale (jakie było nasze zaskoczenie, że...) w kilku apartamentach są już pokoje pozajmowane przez stałych gości, którzy przyjeżdżają co rok w to samo miejsce... widocznie musi być tam ładnie... :)



Super film widać że czadowo się bawiliście :mg: z ciekawości w jakim miesiącu to było ?
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 21.10.2023 10:12

Mieszkaliśmy w Sukosan, a spłynęliśmy: Zaglav, Zadar, Lukoran, Preko, Turanj, Bibinje, Ugljan, Otočić Tomešnjak, Veloiška Dumboka.
koks88
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 11.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) koks88 » 15.11.2023 12:50

Pytanie do weteranów pływania po Cro. Zawsze cumując ponton przy pomoście lub nabrzeżu w jakimś miasteczku zastanawiam się czy to miejsce nie jest dla kogoś zarezerwowane lub ktoś nie będzie chciał za nie opłaty albo nie wystawi mandatu za brak opłaty. Czy istnieją jakieś oznaczenia lub przepisy typu numer namalowany farbą itp które jednoznacznie stwierdzają że miejsce nie jest darmowe? Czym się kierujecie cumując w nowych miejscach nawet tylko na chwile wyskoczyć np. po zakupy?
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 29.11.2023 13:52

Niebieski2008 napisał(a):
ogorek napisał(a):
zip20 napisał(a):
Druga sprawa jak rejestrowałem PZM to mam go wyrejestrować z stamtąd bo teraz wygodniej w starostwie zarejestrować ?


np. jak był w PZZ to można zaznaczyc, ze chcesz utrzymac numer i nazwę.

1


Tak było do 31 stycznia 2023 roku. Teraz niestety dostaje się zupełnie nowy numer. Reje24 , darujcie sobie lepiej iść do Starostwa Powiatowego do wydziału Ochrony Środowiska tam załatwicie wszystkie. Trzeba mieć wszystkie faktur-umowy od łodzi , pontonu , silnika.... Certyfikat jednostki CE jeśli ktoś ma oraz zdjęcie TABLICZKI certyfikatu CE z jednostki.


Udało się załatwić wszystko online, telefon ze starostwa i nowy dowód odebrany, teraz musze jakoś zamalować stare numery rejestracyjne :jupi:
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 29.11.2023 13:57

koks88 napisał(a):Pytanie do weteranów pływania po Cro. Zawsze cumując ponton przy pomoście lub nabrzeżu w jakimś miasteczku zastanawiam się czy to miejsce nie jest dla kogoś zarezerwowane lub ktoś nie będzie chciał za nie opłaty albo nie wystawi mandatu za brak opłaty. Czy istnieją jakieś oznaczenia lub przepisy typu numer namalowany farbą itp które jednoznacznie stwierdzają że miejsce nie jest darmowe? Czym się kierujecie cumując w nowych miejscach nawet tylko na chwile wyskoczyć np. po zakupy?


Różnie z tym jest, ja w moim małym porcie znalazłem wolne miejsc na takim piasku gdzie stały inne pontony i wyciągałem go na brzeg i wiązałem. Widziałem raz jak tubylcy wkurzali się na deski SUP pozostawione w tym miejscu i przerzucali w lekkim wkurzeniu, bo nie mogli dojść do wody, żeby ściągnąć łódź z bojki.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.11.2023 09:52

koks88 napisał(a):Pytanie do weteranów pływania po Cro.
Podczas 10 pontonowych urlopów w Chorwacji tylko jeden raz uiszczałem opłatę za "parkowanie". Port Rab.
koks88 napisał(a):Czy istnieją jakieś oznaczenia lub przepisy typu numer namalowany farbą itp które jednoznacznie stwierdzają że miejsce nie jest darmowe?
Jeśli dobrze pamiętam, to właśnie tam na Rab'ie wisiały cenniki. Z innych miejsc nie pamiętam żebym takowe widział. Co nie znaczy, że takich nie ma.
koks88 napisał(a):Czym się kierujecie cumując w nowych miejscach nawet tylko na chwile wyskoczyć np. po zakupy?
Ponieważ to ponton i "wszędzie" się wciśnie nie "obijając" sąsiednich łódek, to po prostu szukam takiej luki (jeśli jest pełno i ciasno), w którą nic większego i twardszego nie wlezie - czyli w pewnym sensie nie zajmuję nikomu miejsca.
Jeśli jest to luka w rzędzie łódek rybackich i wiem, że faktycznie wychodzę na kilka minut, to rzucam okiem na widnokrąg czy nie zbliża się jakaś "pasarka" (może właściciel tej luki). Jeśli nic takiego nie widać, to mam pewność, że przez te kilka/naście minut raczej mogę "parkować" nie wadząc nikomu.
Do tej pory działało, nikt nie krzyczał i nie żądał.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.01.2024 07:40

clawis napisał(a):(...) w zakupie pontonu w Niemczech (...)
Rozkładałeś go już? Jak się prezentuje? ;)
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 14.01.2024 13:15

Ponton Viamare 270 S to wysoka jakość wykonania.Niestety brak mu kila .Pomyślałem o nim za późno.Wkleję taka listwę wzmacniającą na dno podłogi . Ona ma taka wystająca krawędź na 4cm .Może to poprawi pływalność.Jeśli nie to po powrocie Chorwacji będzie na sprzedaż i kupie kolejny Viamare 330 z kilem i aluminiową podłogą.Lumbarda i Vidalici na Pagu już zarezerwowane.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.01.2024 20:07

clawis napisał(a):(...) Niestety brak mu kila (...)
Czy ja wiem, czy niestety ;)
Podryftujesz jak - nie przymierzając - beemwicą na rondzie :lol:
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 14.01.2024 20:14

:placze: Dzięki za słowa otuchy.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.01.2024 21:14

;) :oczko_usmiech:
nie przejmuj się brakiem kila.
Pontony to taka "inna kategoria" pływadeł.
Bliżej im do desek surfingowych niż do RIB'ów czy "skorup".
To całe pieprzenie o "dzielności" (jak poczytasz ten temat w całości, znajdziesz), wbijaniu się w fale, itp. itd...
To jest "statek" nawodny, a nie (w)wodny.

Całe (proste) pływanie spokojnie opanujesz samym rumplem.
Po "dwóch" dniach zabawy sam się zapytasz: a po co mi kil w tym pontonie?
Gdy fale będą nieco większe, to OK - nadrobisz trochę drogi,
ale da się znaleźć prędkość i kąt (pod fale) aby sunąć bez bicia.

Na zdjęciu miejsca sporo dla samotnego wilka ;)
próbowaliście też we dwójkę? Z torbą na "wiktuały/napitki", z bakiem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 747
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone