Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 07.07.2023 22:38

Jadę na wczasy pierwszy raz z pontonem 3,8m, silnik 20km. Gdzie w okolicy Trpanj na półwyspie Peljesac jest najbliższy kapitanat ?
Łódź jest zarejestrowana i posiadam patent sternika, co mam wykupić jakie to są obecnie stawki ?
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 08.07.2023 00:05

To powinno pomóc
https://mmpi.gov.hr/more-86/lucke-kapetanije-102/102
Potrzebujesz winietę i ubezpieczenie OC, które obowiązuje od 20 KM. Dobrze je mieć, licho nie śpi. Choć niby od 20 tu, jesteś na progu. Winieta do 120 zł chyba, nie jestem na bieżąco, może ktoś mnie poprawi. Za ubezpieczenie w tamtym roku około 140 zł, na 2 tygodnie w Wienner osiguranje, gdzieś na miejscu. Nie we wszystkich placówkach da się to załatwić.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 08.07.2023 05:20

Nie wiem ile za winietę - 20 KM i 3,8 metra,
ale za moje 30 KM i 4,5 metra zapłaciłem 23 €
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 08.07.2023 08:41

Jadę na wczasy pierwszy raz z pontonem 3,8m, silnik 20km. Gdzie w okolicy Trpanj na półwyspie Peljesac jest najbliższy kapitanat ?
Łódź jest zarejestrowana i posiadam patent sternika, co mam wykupić jakie to są obecnie stawki ?

Tu masz adres https://mmpi.gov.hr/more-86/lucke-kapet ... panj/13991 ale najpierw ubezpiecz tu np. Wiener osiguranje Vienna Insurance Group d.d.
5,0(1)
Firma ubezpieczeniowa
·Ul. Bana Josipa Jelačića 54

albo wbij w wyszukiwarce google osiguranje Orebic jest ich kilka Tripanj chyba nie ma poszukaj na miejscu
Ostatnio edytowano 08.07.2023 12:49 przez nenek, łącznie edytowano 2 razy
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 08.07.2023 12:30

Czyli najbliższy według tej mapy jest w Ploce ?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 08.07.2023 12:47

Tu. Žalo 13
20240 Trpanj .Cos nie dziala moj link juz poprawione
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.07.2023 13:11

Za winietę na 3,70m i silnik 15 koni płaciłem niecałe 18euro.
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 08.07.2023 23:55

Ok, czyli kapitanat mam niedaleko, opłacam winietę + dodatkowo ubezpieczenie w Orebić i można pływać.
Dzięki
To pływanie, to głównie żeby dzieciaki miały atrakcję 8)

Jeszcze zapytam na takie wpłyniecie do portu w Trpanj zęby zrobić zakupy i coś zjeść to się coś płaci ?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 09.07.2023 11:25

Najpierw ubezpieczenie pozniej do Kapitanatu.Jak wplyniesz do portu to sie placi ale niektore restauracje maja swoje miejsca do cumowania wtedy sie nie placi jak zjesz u nich ale w zdecydowanej wiekszosci ceny sa odpowiednio wyzsze
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 18.07.2023 22:43

Szukałem tego ubezpieczenia ale się poddałem, na mapie Google nic nie znajduje, pytałem w kapitanacie i gość powiedział że nie potrzebne. Pobyt w małym porcie gdzie jestem jest darmowy.
SmallCity
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmallCity » 01.08.2023 21:01

Proszę o informację, czy może ktoś pływał pontonem poniżej 2,5m plus silnik poniżej 5kw ?
Mam 2,3m i silnik 2,3km, takie tam pływadełko, uprzedzając prześmiewcze komentarze, mam również coś większego z 40konnym silnikiem ale to zostaje w kraju...

jest natomiast plan by zabrać pontonik by popływać sobie przy brzegu...

Pytanie w związku, że nie łapę się na przepisy przytaczane... , czy faktycznie sobie pływam jak na supie czy muszę wnosić opłaty....?
Potwierdzam, że mam uprawnienia sternika motorowodnego.

Dziękuję za odpowiedzi
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 01.08.2023 21:40

SmallCity napisał(a):Proszę o informację, czy może ktoś pływał pontonem poniżej 2,5m plus silnik poniżej 5kw ?
Mam 2,3m i silnik 2,3km, takie tam pływadełko, uprzedzając prześmiewcze komentarze, mam również coś większego z 40konnym silnikiem ale to zostaje w kraju...

jest natomiast plan by zabrać pontonik by popływać sobie przy brzegu...

Pytanie w związku, że nie łapę się na przepisy przytaczane... , czy faktycznie sobie pływam jak na supie czy muszę wnosić opłaty....?
Potwierdzam, że mam uprawnienia sternika motorowodnego.

Dziękuję za odpowiedzi

Niby każde pływadło w Cro musi mieć wykupioną winietę. Ponton pewnie nie zarejestrowany a bez numerów winiety nie wykupisz.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.08.2023 09:07

SmallCity napisał(a):Proszę o informację, czy może ktoś pływał pontonem poniżej 2,5m plus silnik poniżej 5kw ?
Mam 2,3m i silnik 2,3km, (...) czy faktycznie sobie pływam jak na supie czy muszę wnosić opłaty....?

Tu masz stronkę (nawet z kalkulatorem)
https://www.sea-help.eu/hr/obracun-nakn ... -hrvatska/
sea-help napisał(a):U Hrvatskoj, osim turističke pristojbe, obračunava se i “naknada za sigurnost plovidbe” – također za gumenjake duljine veće od 2,5 metra ili snage preko 5 kW.
translator napisał(a):W Chorwacji oprócz opłaty turystycznej pobierana jest również „opłata za bezpieczeństwo żeglugi” – także za pontony o długości powyżej 2,5 metra lub mocy powyżej 5 kW.

Czyli przy 2,3m i 2,3km, pływasz jak na SUP'ie lub kajaku.
SmallCity
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmallCity » 02.08.2023 09:20

Dziękuję, faktycznie co by nie zaznaczył przy mocy 1,7kw i 2,3m zawsze wychodzi 0(zero).

Jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe, ponton tego typu używa się na jachtach o dużym zanurzeniu celem dotarcia do brzegu.
Jachtu nie mam ale ponton już mam. Może kiedyś dokupimy pozostałość i zacznę płacić winiety....

Mimo to mam OC od krajowego ubezpieczyciela na 300tys zł z klauzulą EU i żeglarstwem amatorskim, może nie do kontroli ale w razie szkody wiem, że kto inny będzie ją pokrywał...

Dziękuję jeszcze raz.
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 04.08.2023 22:38

Dziękuję za wszelkie informacje ja już wróciłem z peljesac, pierwszy raz z pontonem 3,8 metra silnik 20KM
Winieta wykupiłem w Orebić, za pobyt w porcie w malej miejscowości nie płaciłem nic, w porcie było tyle dobrze że można było wyciągać na piaszczysty brzeg i nie bawić się w te węzły na wodzie 8)

Nie ma się czego bać, jak ktoś ma trochę pojęcia to sobie poradzi, zabawa super do tego ciągniecie dzieciaków na specjalnym dmuchańcu

Ponton 3,8 metra kategoria morska niby jest ale jak przyjdą fale to robi się ciekawie :lol:
wybrałem się do Sucuraj na Hvar jakieś 12 KM, najgorzej było wrócić z trpanj pod wiatr :zeby:

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 744
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone