Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Brunoxp
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brunoxp » 19.01.2023 15:13

Hejka, jakby ktoś szukał silnika 20KM to jest w tej chwili wyprzedaż w Suzuki rocznika 2022 i można nówkę wyhaczyć za 11200zł + 130 wysyłka. Wychodzi taniej niz niektóre używki na OLX a same oferty nowych silników wystawia 2 dilerów Suzuki Marine z Warszawy również na OLX.
Sam kupiłem taki silnik z krótką stopą oraz ponton 4m Kormoran- teraz kompletuje szpej :)
Brunoxp
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brunoxp » 31.01.2023 12:58

Jestem w trakcie rejestracji mojego "PĄTONU" i zadzwoniła do mnie pani ze starostwa powiatowego z pytanie dlaczego wybrałem w formularzu(Reja24) jako rodzaj jednostki "Jacht motorowodny"?
-Bo "pątą" nie występuje w dostępnych opcjach wyboru :)
-Ale przecież "pątą" to nie jacht. Na FV ma pan jak byk napisane "PĄTĄ". I zazwyczaj rejestrowałam to jako jednostka do połowu ryb czy coś takiego.


No i pytanie do forumowiczów czy pontony i RIBy to jachty motorowodne?
Ja faktycznie wybrałem opcje jacht motorowodny bo inną opcją był jacht żaglowy. Dodatkowo wybrałem przeznaczenie: rekreacyjne czy do rekreacji. Nic z rybołówstwem ani wędkarstwem nie wybierałem bo uznałem że nie potrzebuje.
A może na Cro coś o rybach potrzebuje?
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 04.02.2023 20:31

Witam Brać- pytanie już dałem na innych forach, chodzi o zabawę dla dzieci - ciąganie kolka na wodzie, korzystałem przez dwa lata od znajomego Chorwata i do końca nie jestem zadowolony może nie ja a dzieci że za wolno - posiadam ponton yam380 i silnik honda bf 20, podczas ciągania na przodzie jedna córka waga 45kg , na końcu ja około 95kg , linka jest sztywna około 15 m i holowana córka 45 kg , co można zmienić aby szybciej płynąc , oryginalna śruba 9,25x10. Czy wymienić linę na elastyczną ? bo mam zamiar kupić swój zestaw czy nie ma sensu i niestety silnik za słaby. może ktoś korzysta i ma taki zestaw do tej mocy silnika. doradzane o zmianę śruby na 11 czy jest sens.
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 05.02.2023 23:55

Mamy powieszone 30KM na pawęży https://www.cro.pl/plywanie-pontonem-w-chorwacji-t14035-11070.html#p2276206
a i tak prędkość na wprost nie zachwyca. Więc z 20 konikami za wiele się nie spodziewaj.
Ale nikt nie każe pływać cały czas prosto i najfajniej jest w zakrętach, a zgodnie ze wzorem v = ωR im dłuższa linka tym szybciej leci kółko po wodzie.
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 06.02.2023 14:47

jako, że za tydzień to forum ma zostać zamknięte to mam pytanie, a w zasadzie 2 - jak w łatwy sposób zarchiwizować sobie cały ten wątek (ponad 740 stron) żeby mieć do niego dostęp w przyszłości? A może ktoś już to zrobił i może podesłać odpowiedni plik lub link?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.02.2023 19:42

szczaw napisał(a):(...) ponton yam380 i silnik honda bf 20, podczas ciągania na przodzie jedna córka waga 45kg , na końcu ja około 95kg , linka jest sztywna około 15 m i holowana córka 45 kg , co można zmienić aby szybciej płynąc (...)
Według mnie tylko mocniejszy silnik.
Bawiliśmy się w "kółko" na Zalewie Paskim i 30 KM na 4,5m pontonie (ja 110 kg wtedy) i Olga na kółku.
Owszem, w ślizg wchodził, ale czuło się wyraźnie "niedociągnięcie" :wink:


szczaw napisał(a):(...) oryginalna śruba 9,25x10. (...) doradzane o zmianę śruby na 11 czy jest sens.
Taki sam sens, gdy jedziesz pod górkę i auto woła o zmianę biegu z "piątki" na "czwórkę", a Ty wrzucisz mimo to "szóstkę".

Jak pisze baska, weź dłuższą linkę. Prędkości pontonu nie poprawisz, ale frajdę na kółku już tak :D
Marco55
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco55 » 19.02.2023 17:23

boboo- piszesz o sobie i Oldze. Chcę tylko wtrącić, że w Chorwacji nie potrzeba specjalnego patentu do ciągnięcia narciarza lub innych urządzeń sportowych, ale na łodzi muszą być 2 osoby: skiper i obserwator. Poza tym fajny filmik.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.02.2023 07:31

Zanim w ogóle kupiłem to kółko, zorientowałem się deczko w obowiązujących wtedy* (2016) przepisach.
Jeśli mnie pamięć nie myli, wystarczało wtedy "lusterko wsteczne" i takowe miałem zainstalowane.
Chorwackie "wodne przepisy" były wtedy dość dynamiczne,
a spora granulacja na: "według długości i/lub mocy silnika" istnieje do dziś.
Podobnie jest z kołem ratunkowym na pokładzie.
Wielu jest przekonanych, że jest obligatoryjne dla wszystkich pływadeł silnikowych.

Marco55 napisał(a):Poza tym fajny filmik
Dzięki, ale jedynym moim wkładem było "on-off" w 5-minutowym odstępie :wink:


* jak jest obecnie? nie wiem i nie mam potrzeby aby szukać.
zdolar68
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zdolar68 » 02.03.2023 16:18

Witam
Dawno nie zaglądałem tutaj bo jakoś tak smętno mi się robi że już nie popływam ale do rzeczy.
Mam do oddania (nie za darmo oczywiście ale też i nie za drogo) w dobre ręce cały pływający sprzęt, tzn silnik Suzuki DF20AS, ponton 3,7 m i cały szpej do niego. Wszystko sprawne, silnik ma dopiero ok 70 motogodzin, ostatni przegląd w 2021 r. i później nie pływany. Ponton Proscan Marine. Wszystko zakupione w 2014 roku. Pływanie w zasadzie co rok do 2020 r w Chorwacji. Raz może dwa na Zegrzu.
Jakby ktoś był chętny to proszę o maila na priv.
Pozdrawiam
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.03.2023 16:31

zdolar68 wrzuć ofertę na naszą Giełdę :idea:
zdolar68
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zdolar68 » 03.03.2023 13:51

Wrzucone
Pzdr
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 16.03.2023 20:16

Witam Wszystkich, po dłuższej nieobecności:)
20KM i kółko - za mało, jak już koledzy stwierdzili, nie ma co pakować się w inną śrubę, bo to nic nie da- przerabiane lata temu. Jak Boobo mam 30KM i to też za mało, żeby poczuć wiatr we włosach, lub jakieś katapultowanie, chyba, że holujemy max 30kg.
O co chodzi z zamykaniem forum, bo nie w temacie chyba jestem.
Pozdrawiam
smola23
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) smola23 » 20.03.2023 10:45

Witam
Mam pytanie odnośnie pontonu z silnikiem;
w tym roku chciałbym popływać niedużym pontonem z silnikiem, będę w miejscowości Novi Vinodolski, w której to są dwie mariny,
mam pytanie czy ponton muszę pozostawić w marinie, gdzie ceny za dzień są wysokie, czy można zostawić taki ponton w innym miejscu?
dzięki
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 07.04.2023 22:27

ventus napisał(a):Witam Wszystkich, po dłuższej nieobecności:)
20KM i kółko - za mało, jak już koledzy stwierdzili, nie ma co pakować się w inną śrubę, bo to nic nie da- przerabiane lata temu. Jak Boobo mam 30KM i to też za mało, żeby poczuć wiatr we włosach, lub jakieś katapultowanie, chyba, że holujemy max 30kg.
O co chodzi z zamykaniem forum, bo nie w temacie chyba jestem.
Pozdrawiam

sam szukałem odpowiedzi , ale za bardzo nie qmam pytania- wybacz
michaladam
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaladam » 08.04.2023 11:32

Mam Yamahę 25 Km do pontonu 380 i przy holowaniu koła i dwóch osobach na pontonie nie używam pełnego gazu.Może dlatego że to dwutakt i szybko się zbiera
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 742
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone