Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.08.2023 07:20

zip20 napisał(a):Dziękuję za wszelkie informacje ja już wróciłem z peljesac, pierwszy raz z pontonem 3,8 metra silnik 20KM
No to teraz fajnie by było obejrzeć jakąś "morską relacyjkę" ;)
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 17.08.2023 13:04

zip20 napisał(a):Winieta wykupiłem w Orebić

Nie robili problemu z winietą na starą rejestrację?
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 24.08.2023 15:42

boboo napisał(a):
zip20 napisał(a):Dziękuję za wszelkie informacje ja już wróciłem z peljesac, pierwszy raz z pontonem 3,8 metra silnik 20KM
No to teraz fajnie by było obejrzeć jakąś "morską relacyjkę" ;)


Podpisuję się pod kolegą. Fajna foto relacja wskazana :mg:
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 24.08.2023 19:41

I ja coś tam popływałem, tym razem w delcie Neretwy
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 29.08.2023 10:10

Lekki refresh tematu. Wrzuci ktoś fajną foto relację, może coś z filmami ?
Naoglądałem się w tym roku pływania w okolicach Primosten i Vodice/Srima, przyznam że bajka ehhh
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 29.08.2023 10:16

Vodice - polecam wybrać się do Skradin, kilka razy odbyłem tą wycieczkę i się nie nudzi. Zestaw, którym pływałem jest obecnie na sprzedaż. W razie jakiegokolwiek zainteresowania, proszę o wiadomość prywatną.
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 03.09.2023 17:03

Nie było żadnych problemów przy winiecie.
Zmieniły jakieś numery rejestracyjne ?
Trzeba coś zmieniać w papierach?
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 04.09.2023 21:42

Niestety nasze państwo znów zrobiło skok na kasę i z dniem 31 stycznia 2023 tracą ważność wszystkie dotychczasowe dokumenty rejestracyjne.

Uprzejmie przypominamy, że od dnia 1 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. Powstał jeden ogólnopolski rejestr jednostek morskich i śródlądowych prowadzony w systemie teleinformatycznym – REJA24.
Dokumenty rejestracyjne wydane na podstawie dotychczasowych przepisów tj.:

· ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym - rejestry prowadzone przez starostów,

· ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej - rejestry jachtów śródlądowych prowadzone przez Polski Związek Żeglarski i Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego,

· ustawy z dnia 18 września 2001 r. – Kodeks morski - rejestr jachtów morskich prowadzony przez Polski Związek Żeglarski

zachowują ważność tylko do dnia 31 stycznia 2023 r.
Właściciele jednostek pływających zarejestrowanych w ww. rejestrach mają obowiązek je na nowo zarejestrować w rejestrze jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m – REJA24.

Wnioski o rejestrację jednostek pływających można kierować do dowolnie wybranego organu rejestrującego, tj.: starostów (starostwa powiatowe), prezydentów miast na prawach powiatów, Polskiego Związku Żeglarskiego i Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego bez względu na fakt, gdzie uprzednio była zarejestrowana jednostka pływająca.
Procedura rejestracji kończy się wydaniem dokumentu rejestracyjnego jednostki pływającej.
ODBIÓR DOKUMENTU może nastąpić jedynie w organie rejestrującym (dokument nie może być przesłany wnioskodawcy), dlatego wybierając organ rejestrujący wnioskodawca powinien wziąć pod uwagę wygodę dotarcia do jego siedziby.

My na szybko rejestrowaliśmy tuż przed wyjazdem, bo nie chcieliśmy ryzykować że nie sprzedadzą nam winiety. Ale jak widać tam na szczęście nie dotarła jeszcze chyba informacja o nowych dowodach
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 04.09.2023 22:49

Z tegorocznego wyjazdu

Woził wilk razy kilka



Powieźli i wilka
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 12.09.2023 18:29

Jestem świeżo po kursie na stermota .Po tego rocznym powrocie z Chorwacji pomyślałem o zakupie pływadełka Viamare 270 S (b.dobra cena w Niemczech) i silnika do 5 km.Jako laik w pływaniu pontonem po Jadranie (oprócz SUPa) prosze o poradę.Czy taki ponton wystarczy aby poruszać sie w miarę bezpiecznie dwoje dziadków w odległości do 500 m od brzegu miedzy plażami niedostępnymi do wejścia z brzegu.Przyszły rok już rezerwacja w Njivice Krk.Proszę o rzetelną podpowiedź weteranów w pływaniu pontonem .
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 12.09.2023 20:19

blatko napisał(a):Wiem, że to forum o Chorwacji, ale... może ktoś się orientuje jak jest z pływaniem pontonem ze spaliną po jeziorze Ochrydzkim, z wodowaniem w Macedonii? Można, nie można, jakieś winiety, dodatkowe zezwolenia, obostrzenia, zakazy? Pływadło oczywiście mam zarejestrowane, patent sternika też jest.
W google słabo z tym tematem, albo ja już nie nadążam.


Znalazłem tylko coś takiego, możesz spytać się bezpośrednio u źródła.

"Is it possible to hire a boat that you drive yourself without a captain on lake ohrid?

Unless you have maritime licence and you visit the Ohrid harbour master( Ohridska Kapetanja) you can not.

To command boat on Lake ohrid you have to have maritime licence issued in MK.

For more info at Ohrid Harbour master which is behind Aleksandrija Hotel, near Lower Gate and Fish Restaurant right on the promenade

You can contact them via their FB page https://www.facebook.com/kapetanija.ohrid/ and do inquire about your desire to command boat on the lake"
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 12.09.2023 22:09

Witajcie motorowodniacy!
Ucieszyło mnie, że nie podrożał slip w Biogradzie ,nadal jedyne 20 €,hahaha taki syf i ślizg, że naprawdę poszukam namiarów, żeby im wystawić opinię.Łańcucha nie było na wjeździe,ale znajomy mi wąsacz pojawił się natychmiast na skuterze,w celu skasowania,bo mają kamerkę.Jakby ktoś potrzebował wypiszą oficjalny rachunek. Do kieszeni nie kasuje , bo szefowie tez go widzą.
Ale bezcenne wrażenia widoki i cudowne warunki od niedzieli do nadal.Może uda mi się wkleić fotkę na zachętę, ale chyba nie dziś.
Osoby zorientowane w temacie informuję, że poduchy mam nowe,zamówione u producenta, drogo i nieidealnie odszyte.
Pozdrav!
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 12.09.2023 22:19

Takie klimaty 8)
Załączniki:
IMG_9877.jpeg
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 12.09.2023 22:41

Przystanek na kąpiel, patrzymy w stronę Dugi Otok
Załączniki:
IMG_9878.jpeg
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.09.2023 05:59

Dawaj więcej :D 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 745
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone