Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 18.10.2022 18:10

To zalezy il osob ma tym plynac i jak ciezki bagaz ma na tej lodzi byc.Jezeli ktos chce zeby latwo sprzet wchodzil w slizg musi byc jak najmniejszy ciezar , duzy silnik nie rozwaze problemu bo bedzie po prostu za ciezki, wazne bedzie rozlozenie ciezaru .Ja mam quicksilver 430 i silnik w nim 60 km w 3 osoby na pokladzie musimy wszyscy przejsc na przod ja kieruje to sie pochylam do przodu przez ster :lol: Tak wiec strzelanie czy 80 albo 120 nie rozwiaze problemu.Wedlug mojego doswiadczenia warto zawsze troszke dołozyc wiecj niz dopuszczalna do danej lodzi np na tabliczce najwiekszy silnik do danej lodzi 60 km daj 80 nie wiecej.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.10.2022 18:21

nenek napisał(a):(...) Wedlug mojego doswiadczenia warto zawsze troszke dołozyc wiecj niz dopuszczalna do danej lodzi np na tabliczce najwiekszy silnik do danej lodzi 60 km daj 80 nie wiecej.
To z doświadczenia.
A co na to urząd rejestrujący łódź, ubezpieczalnie, albo kapitanat przy wydawaniu "winiety"?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 18.10.2022 19:00

Wszystko zalatwione zgodnie z prawem przez Reja 24 winieta kupiona 2 razy w Chorwacji i ubezpieczenie tez i w Polsce i w Chorwacji. Jedyny problem moze wyniknac z AC łodzi , jezeli udowodnia ze szkode zrobiłem ze wzgledu na mase silnika np urwie sie powez.Na AC wypadkowe sie nie nastawiam moze w wielu przypadkach nie dzialac , wzialem ze wzgledu na kradzierz lub np przewroce przyczepe w czasie jazdy.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.10.2022 19:25

Znaczy: jeśli mam łódź, w której papierach stoi, że dopuszczalna moc silnika wynosi (przykładowo) 60 KM,
to zarejestrowanie takiej łodzi z silnikiem (przykładowo) 80 KM jest zgodne z prawem?
Jeśli tak, to po co wpisuje się w ogóle w papiery łodzi takie niepotrzebne informacje, jak dopuszczalna moc silnika?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 18.10.2022 22:07

Mnie sie o to nie pytaj nie mam zielonego pojecia po co to jest.U mnie mam 50 km dopuszczalnej a mam zalozony silnik 60 km. Mam 2 znajomych ktorzy tez maja podobny zabieg jeden ze 175 na 250 koni ubiezpiecza i rejestruje bez problemu i w Polsce i w Chorwacji
Marco55
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco55 » 22.10.2022 00:34

Wiele urzędów rejestruje łodzie z większymi silnikami, niż wskazuje producent. Nawet ubezpieczalnie to tolerują, choć nie wszystkie. Na jednym z forów w Niemczech czytałem konkretne przykłady. Problem pojawiał się zawsze w przypadku wypadku. W jednym przypadku nawet konfiskata łodzi, ale tam byli poważnie poszkodowani.
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 24.10.2022 08:44

Marco55 napisał(a):Wiele urzędów rejestruje łodzie z większymi silnikami, niż wskazuje producent. Nawet ubezpieczalnie to tolerują, choć nie wszystkie. Na jednym z forów w Niemczech czytałem konkretne przykłady. Problem pojawiał się zawsze w przypadku wypadku. W jednym przypadku nawet konfiskata łodzi, ale tam byli poważnie poszkodowani.


Można wielokrotnie tłumaczyć i coraz bardziej jestem przekonany, że "kopiemy się z koniem". Jest wiele osób, które te podstawowe zasady rozumie. Jednak jest spory odsetek osób "płaczących po szkodzie", wiedzących lepiej. Nie dotyczy, to tylko uczestniczących w tym forum, ale i na "FM" się trafiają. Bo czemu niby nie założyć silnika 70Hp na pawęż przystosowaną do 50Hp, nie zmienić napisu, przecież nikt nie zauważy :wink: ...... Puki nie będzie się "Na piwie u Św. Piotra" lub nie wyskoczy z masy kasy zamiast wypłaty z ubezpieczenia.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.10.2022 08:49

CZYSZKOWEK napisał(a):
Można wielokrotnie tłumaczyć i coraz bardziej jestem przekonany, że "kopiemy się z koniem". Jest wiele osób, które te podstawowe zasady rozumie. Jednak jest spory odsetek osób "płaczących po szkodzie", wiedzących lepiej. Nie dotyczy, to tylko uczestniczących w tym forum, ale i na "FM" się trafiają. Bo czemu niby nie założyć silnika 70Hp na pawęż przystosowaną do 50Hp, nie zmienić napisu, przecież nikt nie zauważy :wink: ...... Puki nie będzie na piwie u Św. Piotra.


Błagam, popraw :cry:
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 24.10.2022 15:30

Kapitańska Baba napisał(a):
CZYSZKOWEK napisał(a):
Można wielokrotnie tłumaczyć i coraz bardziej jestem przekonany, że "kopiemy się z koniem". Jest wiele osób, które te podstawowe zasady rozumie. Jednak jest spory odsetek osób "płaczących po szkodzie", wiedzących lepiej. Nie dotyczy, to tylko uczestniczących w tym forum, ale i na "FM" się trafiają. Bo czemu niby nie założyć silnika 70Hp na pawęż przystosowaną do 50Hp, nie zmienić napisu, przecież nikt nie zauważy :wink: ...... Puki nie będzie na piwie u Św. Piotra.


Błagam, popraw :cry:


„Błagam, popraw :cry:"
Jakoś będziesz musiała się z tekstem pogodzić. Rzeczą ludzką jest mylić się. Co innego jest ostro naginać prawdę. Czyli póki co, będziesz musiała pogodzić się z moim puki, a Twoim "puki" na tym forum.

Bardzo serdecznie pozdrawiam.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 08.11.2022 16:44

Wpadł ktoś kiedyś na pomysł żeby do Chorwacji transportować swój ponton spakowany na małą przyczepkę ? Na przykład jak na załączonym foto :D
Załączniki:
czyczepka.jpg
Marco55
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco55 » 08.11.2022 17:23

Witam Miłośników Chorwacji, polskie uprawnienia sternika motorowodnego uprawniają do wypływania w morze do 2 mil morskich i tylko w ciągu dnia. Czy pływając w Chorwacji nadal trzeba stosować się do tego ograniczenia?
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 08.11.2022 20:56

Marco55 napisał(a):Witam Miłośników Chorwacji, polskie uprawnienia sternika motorowodnego uprawniają do wypływania w morze do 2 mil morskich i tylko w ciągu dnia. Czy pływając w Chorwacji nadal trzeba stosować się do tego ograniczenia?

Tak
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 09.11.2022 21:43

Zago napisał(a):
Marco55 napisał(a):Witam Miłośników Chorwacji, polskie uprawnienia sternika motorowodnego uprawniają do wypływania w morze do 2 mil morskich i tylko w ciągu dnia. Czy pływając w Chorwacji nadal trzeba stosować się do tego ograniczenia?

Tak

NIE. Tu obowiązują przepisy chorwackie.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 12.11.2022 10:23

LUKASQ napisał(a):Wpadł ktoś kiedyś na pomysł żeby do Chorwacji transportować swój ponton spakowany na małą przyczepkę ? Na przykład jak na załączonym foto :D

Z mojego doświadczenia wnioskuję, że najsłabszym punktem tej przyczepki są opony. Zbyt małe, by podróżować z prędkością autostradową. Często nie wytrzymują. Mała przyczepka tak, ale na normalnych, samochodowych kołach.
Bubbu
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 13.11.2022 23:54

To dla "małej przyczepki" nie obowiązują ograniczenia prędkości jak dla samochodu osobowego z przyczepą??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 740
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone