Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2020 22:20

Roxi napisał(a):
smoki3 napisał(a):
Wielkie GRATKI :mrgreen:

Pochwal się :!: Nie bądź żyła :oczko_usmiech: :hut:


Wczoraj cały dzień polerowaliśmy kadłub i relingi i myliśmy pokład i aż wstyd się przyznać, że mam narazie tylko jedno zdjęcie z trasy. :mrgreen:

Załącznik PSX_20200531_165356.jpg nie jest już dostępny


Ale jaki tam jest cudowny pokład słoneczny :hearts:

Próba generalna za dwa tygodnie na Mazurach 8)


Ale maszyna :) :mrgreen: Wypatruj za dwa tygodnie niebieskiej łajby. :oczko_usmiech:

Ubezpieczcie sobie ją w :

https://www.pantaenius.com/pl-pl/ubezpieczenia/jacht/

Chyba jak na nasze warunki jedna z ciekawszych opcji. Ja mam tam wykupiony pakiet OC, AC, i NW ( kilku kolegów z forum też). A do tego dostajesz zielona kartę ubezpieczenia honorowanego w Chorwacji. Wtedy nie musisz wykupywać osiguranje miejscowego.


Olo napisał(a):
smoki3 napisał(a):
Olo napisał(a):dobrej zabawy łódką :)

a my właśnie skompletowaliśmy ponton - tylko jeszcze nie wiem czy uda się wyjechać do Cro!


Też się pochwal, my też nie wiemy czy się uda..... :oops:


myślę że dobry zestaw na początek ... na złapanie bakcyla a poza tym można spakować go do samochodu i przyczepy kempingowej ... :)

Kolibri 400 dsl i yamaha 25 km - dwutakt

tak tak wiem - dwutakt - ale za to lekki i sprawny a że używany to i cena przyjazna :)


Yamaha 25 to dobry silnik. Jednak wylądujesz jak my wszyscy :P :P :P Większe i sztywniejsze jest lepsze. Ja też parę lat jeździłem z przyczepą kempingową. Teraz też, a na przyczepie jest łódka. :boss:

Zaopatrz się w baldachim i koniecznie w amortyzator typu "Morski PAS". :papa: Ta bidula na zdjęciu ma już 12 lat, aż lina wypłowiała.
Załączniki:
IMG_20181104_171410a.jpg
amortyzator, tu z kotwicą
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 01.06.2020 09:55

smoki3 napisał(a):Ubezpieczcie sobie ją w :


Dzięki.

I oby na Mazurach pogoda dopisała. :mrgreen: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2020 15:59

Roxi napisał(a):
smoki3 napisał(a):Ubezpieczcie sobie ją w :


Dzięki.

I oby na Mazurach pogoda dopisała. :mrgreen: :papa:


Podobno 11 tego ma nadejść znad Sahary 35'C :boss: Jednak też słyszałem, iż w Moskwie na placu Czerwonym rozdają Łady ........................... :P :wink:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.06.2020 19:16

Planuję jutro testy nad zalewem sulejowskim, woduję w porcie u Sołtysa.
Zdjęcia zestawu, jutro jak pogoda pozwoli więcej informacji.
Załączniki:
IMG_20200603_190420.png
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2020 20:58

pabbllo_ldz napisał(a):Planuję jutro testy nad zalewem sulejowskim, woduję w porcie u Sołtysa.
Zdjęcia zestawu, jutro jak pogoda pozwoli więcej informacji.



Oj, podetnij pionowe podpory pod łodziowe ponieważ wydają się bardzo niski nad drogą. I możesz zaliczyć na dołach nieprzyjemną sytuację. I jeszcze jedno, czy możesz wysunąć tylną belkę ze światłami? Ponieważ tak na oko RIB wystaje około 75cm-1 m od obrysu przyczepy. A smerfy mogą się przyczepić.

Stopy wody pod kilem, rób filmik i udostępnij. :mrgreen: Powodzenia, pozdrawiam Marek.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 04.06.2020 19:43

Hej,
poprawiłem mocowania i oczywiście podpory skróciłem.
Światła wydłużę tylko mam za krótki kabel muszę przedłożyć.
Świece po kilku minutach pływania, jasna kawa z mlekiem.
Chyba troszkę zwiększę mieszankę i muszę podregulować obroty bo po pływaniu i przepaleniu silnika mam 700 rpm na jałowym to za mało.
Muszę przełożyć sterociąg (cięgno przy przekładni) bo oczywiście popiołem odwrotnie, skręcam kierownicą w lewo a łódź w prawo płynąc do przodu :D

Dziś pierwsze testy na zalewie Sulejowskim.
Załączam dwa krótkie filmiki:

Załączniki:
IMG_20200604_171757.png
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2020 20:09

Ładnie pływanie. :mrgreen:
tmk123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmk123 » 11.06.2020 09:38

Cześć,

Szykuję się do pierwszego wyjazdu z pontonem do CRO.
Przeczytałem instrukcję:
wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-skuterem-wodnym-t28177.html

I jedna rzecz mnie zastanawia. Ponton zarejestrowany jest na spółkę z o.o. Tak samo jest wykupione ubezpieczenie.
Ja w tej spółce jestem w zarządzie oraz mam udziały.

Jak to wygląda z winietą? Nie ma problemów w kapitanacie?
Tłumaczyć KRS? Czy w ogóle olać temat?

Dzięki!
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 11.06.2020 20:03

tmk123 napisał(a):Cześć,

Szykuję się do pierwszego wyjazdu z pontonem do CRO.
Przeczytałem instrukcję:
wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-skuterem-wodnym-t28177.html

I jedna rzecz mnie zastanawia. Ponton zarejestrowany jest na spółkę z o.o. Tak samo jest wykupione ubezpieczenie.
Ja w tej spółce jestem w zarządzie oraz mam udziały.

Jak to wygląda z winietą? Nie ma problemów w kapitanacie?
Tłumaczyć KRS? Czy w ogóle olać temat?

Dzięki!


Nie olewaj. Napisz sobie upoważnienie do korzystania z pontonu przez osobę zatrudnioną w spółce. Po angielsku, z pieczątką firmy i podpisem prezesa.

Pozdrav K.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.06.2020 19:23

W ramach wolnego czasu usprawniłem (mam nadzieję) bimini do pontonu.
Te blaszkowe napinacze
DSC00958.JPG
, które po kilkunastu minutach na wyboistej wodzie trzeba podciągać wymieniłem na "NITE Ize":
NITEIze.jpg

Wygoda obsługi (napinanie i zwalnianie) jest lepsza.
Testy manualne "szarpania" wypadły pomyślnie, zobaczymy jak będzie na Adriatyku.
michaladam
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaladam » 12.06.2020 20:15

Witam,gdzie wykupujecie OC na silnik powyżej 15 KW?Czy jest jakaś chorwacka strona gdzie mógłbym to zrobić online?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2020 21:08

michaladam napisał(a):Witam,gdzie wykupujecie OC na silnik powyżej 15 KW?Czy jest jakaś chorwacka strona gdzie mógłbym to zrobić online?



Wystarczy wrócić do pierwszego postu na tej stronie. :oczko_usmiech:


boboo napisał(a):W ramach wolnego czasu usprawniłem (mam nadzieję) bimini do pontonu.
Te blaszkowe napinacze
DSC00958.JPG
, które po kilkunastu minutach na wyboistej wodzie trzeba podciągać wymieniłem na "NITE Ize":
NITEIze.jpg

Wygoda obsługi (napinanie i zwalnianie) jest lepsza.
Testy manualne "szarpania" wypadły pomyślnie, zobaczymy jak będzie na Adriatyku.


Sztywności pontonu nie osiągniesz napinając go sznurkiem. :mrgreen: A nowe uchwyty są fajne. :boss:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.06.2020 16:47

smoki3 napisał(a):Sztywności pontonu nie osiągniesz napinając go sznurkiem. :mrgreen:
Jak nie, jak tak :lol:
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 13.06.2020 20:47

boboo napisał(a):W ramach wolnego czasu usprawniłem (mam nadzieję) bimini do pontonu.
Te blaszkowe napinacze, które po kilkunastu minutach na wyboistej wodzie trzeba podciągać wymieniłem na "NITE Ize".
Wygoda obsługi (napinanie i zwalnianie) jest lepsza.
Testy manualne "szarpania" wypadły pomyślnie, zobaczymy jak będzie na Adriatyku.

Gdzie to kupiłeś, za ile i dlaczego tak drogo ;)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.06.2020 05:04

Morski Pas napisał(a):Gdzie to kupiłeś, za ile i dlaczego tak drogo ;)
Kupiłem na eBay, ale widzę, że na allegro też jest - nawet parę groszy taniej (ja za parę dałem 11,50 €), zostanie jeszcze na arbuza :wink: :lol:
https://allegro.pl/oferta/napinacz-link ... 8520202874

Ogólnie szukaj "nite ize camjam", bo są różne wielkości (grubości linek).
Do mojego bimini po zmierzeniu średnicy linek wziąłem "2-5mm".
Linki mają 5mm (pomiar luźną suwmiarką) i weszły w dziurkę oraz w zębatkę bez problemu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 671
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone