Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michaladam
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaladam » 02.07.2020 23:31

Co to jest ta cała rejestracja podróży i gdzie to wypełniać-https://entercroatia.mup.hr/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2020 23:34

michaladam napisał(a):Co to jest ta cała rejestracja podróży i gdzie to wypełniać-https://entercroatia.mup.hr/

jak-dojechac-do-chorwacji-po-otwarciu-granic-sezon-2020-t55858.html
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2020 21:58

joker1980 napisał(a):Co to jest ta cała rejestracja podróży i gdzie to wypełniać?

https://entercroatia.mup.hr/Edit
Kudłaty
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2019
Winieta w roku 2020. Covid19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kudłaty » 05.07.2020 23:29

Mam pytanie jak wygląda zakup winiety w tym roku. Są jakieś zmiany, maseczki, przyłbice, załatwienie sprawy online... Czy może wszystko jak w latach ubiegłych?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Winieta w roku 2020. Covid19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.07.2020 08:23

Kudłaty napisał(a):Mam pytanie jak wygląda zakup winiety w tym roku. Są jakieś zmiany, maseczki, przyłbice, załatwienie sprawy online... Czy może wszystko jak w latach ubiegłych?


Sprawdzałam ostatnio lokalizację kapitanatu na Cresie. O dziwo znajduje się w Cresie. :oczko_usmiech:
Była tylko informacja o godzinach otwarcia, telefon i inne podstawowe informacje. Więc pewnie wszystko działa normalnie. Sprawdzimy na żywym organizmie już za dwa tygodnie. :wink:
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 06.07.2020 23:04

Żadnych zmian w kapitanacie, wszystko po staremu. Osobiście załatiwałem sprawę w maseczce, ale nie było to wymagane. W ogóle maseczki nie są specjalnie popularne, bardzo rzadko kogoś się w niej widuje. W większych sklepach są przesłony z pleksi, personel niby nosi maseczki, ale bardziej udają. Natomiast na promach trzeba maseczki mieć - jest obowiązek w środkach komunikacji publicznej.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 06.07.2020 23:08

Dzisiaj w nocy ma być solidna bora. Tak do 85 km/h. Na wszelki wypadek i większego spokoju przeniosłem na tą noc łódkę z bojki do mariny Borik. Mam nadzieję, że jutro rano wszystko będzie w porządku. Marinero twierdził, że to taka średnia bora, nie ma powodów do obaw. Ale wszyscy wokół poprawiali co mogli...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.07.2020 08:13

marsik daj znać jak po nocy.
Rok temu przeżyliśmy takie gradobicie i borę, że dziękowaliśmy za ten mały port przy campie. Inaczej pewnie byśmy całą noc czatowali na brzegu z obawy o gumiaka. :oczko_usmiech:

Przy Brajdi na Cresie też na szczęście mają port, więc łódeczka będzie musiała bezpieczne miejsce parkingowe. :wink: Jak to się priorytety wyboru kempingu zmieniają... teraz najważniejszy slip i port zaraz obok, albo w najbliższej okolicy. :mrgreen:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 07.07.2020 09:59

Chyba bure
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 07.07.2020 10:53

A po nocy przychodzi dzień...
Bura nabrała siły nad ranem, ok. 5-6. Silny wiatr, ok 65km/h, ale morze koło nas niemal bez fal. Wszystkie łódki zostały na bojkach, całe i zdrowe. W sumie moja tez pewnie mogła zostać. W zeszłym roku ją zerwało przy prawie 2x mocniejszym wietrze i to transmontanie NW, czyli tutaj gorszym, bo miał się gdzie rozpędzić, dawał też potężne fale.
Obecnie morze jak deska, idyliczna cisza.
Jeszcze dzisiaj popływamy.
s20200707_101001.jpg


Roxi - to Wy w tym roku nie na Hvar z łódką? Cres dla odmiany? kiedy będziecie?

Bidon napisał(a):Chyba bure

po chorwacku bura, po polsku bora
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.07.2020 11:56

marsik napisał(a):Roxi - to Wy w tym roku nie na Hvar z łódką? Cres dla odmiany? kiedy będziecie?


W tym roku Cres.
Mimo tego, że do tej pory pływaliśmy "po" Hvarze gumiakiem, to mamy tam już wszystko opływanie, włączając w to wypad na Vis, Korcule i Peljesac. :mrgreen:
Na Hvar na pewno wrócimy, ale tym razem północ.

Przestudiowaliśmy okolice Cresu i tam też jest gdzie pływać, oj jest. :hut:

W planach start 19 lipca, mam nadzieję że wszystko się dobrze poukłada i będzie można w tym dniu ruszyć w trasę.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 07.07.2020 16:56

Przede wszystkim melduję, że pogoda wróciła do normy, czyli jest idealnie, bezfalowo, z lekkim wiaterkiem :D

Też za mną chodzi Cres, byłem tam przed laty, ale tylko na jednodniowej wycieczce z Istrii. Wybrzeża praktycznie nie znam, może poza zatoczką nudystów Punta Kriża.
Natomiast bywałem ostatnio na Losinju i wysepkach na jego południowym krańcu. Nocowałem w zatoczce przy Iloviku.
A, jeszcze kiedyś w tych okolicach popłynęliśmy na Susak.

Ze startów z Hvaru wspominam ciepło super wycieczkę z bauntym dookoła Lastova :D
joker1980
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joker1980 » 07.07.2020 21:11

Bedę z RIBem w okolicach Murter i Betiny od 24.08 do 04.09.2020 - jeżeli ktoś z was ma chęć popływania razem to serdecznie zapraszam.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 08.07.2020 20:58

Fajna relacja i przydatne informacje. My od 10 sierpnia z nowym nowym większym sprzętem będziemy w Sveti Peter. Co możecie polecić w tej okolicy do opłynięcia. Honda T40 25KM. I małe info. W dobre ręce odstąpię dotychczasowy sprzęt.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.07.2020 05:54

ventus napisał(a):Co możecie polecić w tej okolicy do opłynięcia. Honda T40 25KM
A choćby i Kornaty.
Screenshot_20200709-054732.jpg

Ugljan, Pašman, Murter- wszystko w zasięgu :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 673
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone