Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.05.2020 17:03

ogorek napisał(a):Ta jak kiedyś na forum GR miano pretensje do mnie, ze poradziłęm rozszerzony assistance na auto (bo były przypadki na forum, ze miskę ktoś rozwalił).
Osoba posłuchała rady a po powrocie opublikowała post, że została naciągnięta na assistance a miski nie rozwaliła ....
Dziwisz się? 8O
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 12.05.2020 23:04

@ogórek twój tekst z assistance i pretensjami usera, bezcenny prawie posikałem się ze śmiechu :D

Dawno nie pisałem,
ogólnie RIB jest gotów do testów na wodzie.
Akumulator dałem w konsoli, przewody 4M 35mm2 od aku do silnika bez łączenia. (Po prostu podmieniłem z oryginalnymi)
Zbiornik 55L w siedzeniu sternika, czekam jeszcze na komputerek paliwa i parę pierdół.
dokumenty w rejstracji i może za 2 tyg. pierwsze testy na wodzie.
Silnik odpalony, wymieniony simering i uszczelniacz walka śruby tak na zaś.
Filmik z pracą silnika poniżej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2020 05:42

pabbllo_ldz napisał(a):@ogórek twój tekst z assistance i pretensjami usera, bezcenny prawie posikałem się ze śmiechu :D

Dawno nie pisałem,
ogólnie RIB jest gotów do testów na wodzie.
Akumulator dałem w konsoli, przewody 4M 35mm2 od aku do silnika bez łączenia. (Po prostu podmieniłem z oryginalnymi)
Zbiornik 55L w siedzeniu sternika, czekam jeszcze na komputerek paliwa i parę pierdół.
dokumenty w rejstracji i może za 2 tyg. pierwsze testy na wodzie.
Silnik odpalony, wymieniony simering i uszczelniacz walka śruby tak na zaś.
Filmik z pracą silnika poniżej.


Ładnie :) Gratki :mrgreen:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 18.05.2020 21:59

Ponieważ Chinczyk wysłał więcej wykładziny teak podobnej to właśnie trwa wyklejanie.
Jeszcze nie skończone, trzeba łączenia zrobić sikaflex i brzegi ładnie obrobić również sika ale białą.
Ostatnie siedzenie nie montowane, gdyż mam w planie zrobić ławkę na całą szerokość riba.
Wtedy żona z dziećmi mogla by z tyłu siedzieć.

Ostatnio zajrzałem do termostatu i okazało się że brak, zamówiłem nowy plus anodę do układu chłodzenia.
W przyszły weekend mam w planie zrobić odkamienianie i płukanie silnika.
PZMiNW pewnie wysłał już dokumenty lodzi więc nie długo pierwsze pływanie :D
Załączniki:
IMG_20200517_184852.jpg
IMG_20200517_184907.jpg
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 20.05.2020 11:26

A se pyrka :-) na Cro szykujesz ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2020 13:56

swider1985 napisał(a):A se pyrka :-) na Cro szykujesz ?


Kolega raczej szykuje na pustynie Błędowską. :mrgreen:

Jednak i tak mu ładnie wyszło. Czekamy na filmik. :boss:

Ja też grzebię patykiem w piasku. :evil:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 20.05.2020 17:56

swider1985 napisał(a):A se pyrka :-) na Cro szykujesz ?

W tym roku nie, a w przyszłym zastanawiam się nad Grecją.
Ale z racji pierwszego wyjazdu z łodzią i to dość długiego, raczej Pag.
Choć wizja Pagu (blisko z centrum Polski) również gdzieś tam z tyłu głowy jest.
Zapomniałem napisać wczoraj był kurier GLS z dowodem rejestracyjnym Łodzi.
W tym roku Jeziorsko i testy łodzi a szczególnie silnika.
Wiadomo przy używanym i nie młodym silniku zawsze jest coś do zrobienia.
zdolar68
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zdolar68 » 22.05.2020 14:28

Witam wszystkich
Z krótkim pytankiem, czy trzeba silnik zaserwisować w sytuacji kiedy był po sezonie pływalnym 2018 w serwisie (oleje itp) i od tamtej pory nie był uruchamiany? Nie udało się w sezonie 2019 ani razu popływać więc silnik stał tylko. Teraz może jednak się uda więc jakaś szansa jest że silnik będzie użyty. Czy te oleje mogły się jakoś zestarzeć? Trzeba wieźć czy uznać można że jest w miarę gotów?
Z góry dzięki za wskazówki.
Pzdr
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.05.2020 15:11

W mojej instrukcji (Suzuki) piszą, że albo co 100 godzin, albo co roku.
No i też mam takie podejście, że silnik (jego stan) to takie rozszerzenie ubezpieczenia na życie :wink:
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 22.05.2020 17:32

Okres przydatności oleju przechowywanego w metalowej beczce to co najmniej 3 lata.Środowisko w silniku podobne,jeśli nie pływałeś od wymiany,to spokojnie
możesz w tym roku odpalać i życzę stopy wody pod kilem :wink: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2020 10:16

Normalnie trudno uwierzyć. 8O

baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 23.05.2020 15:29

zdolar68 napisał(a):Witam wszystkich
Z krótkim pytankiem, czy trzeba silnik zaserwisować w sytuacji kiedy był po sezonie pływalnym 2018 w serwisie (oleje itp) i od tamtej pory nie był uruchamiany? Nie udało się w sezonie 2019 ani razu popływać więc silnik stał tylko. Teraz może jednak się uda więc jakaś szansa jest że silnik będzie użyty. Czy te oleje mogły się jakoś zestarzeć? Trzeba wieźć czy uznać można że jest w miarę gotów?
Z góry dzięki za wskazówki.
Pzdr

Zawsze wymieniam co rok przed sezonem, ewentualnie 100mth jeśli szybciej wypływam ( ale to się w żadnym sezonie nie zdażyło). Wymiana włącznie z kompletem filtrów.
Musisz też sprawdzić wirnik pompy wody, jeśli nie wiesz kiedy był wymieniany, to lepiej wymień.
Smarowanie części ruchomych też konieczne - przez kalamitki.
Olej w spodzinie koniecznie trzeba wymieniać co sezon.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 24.05.2020 13:04

smoki3 napisał(a):Normalnie trudno uwierzyć. 8O



.....rzeczywiście dziwne, że fala załamuje się po przejściu nad łachą (1,5 m głębokości) do miejsca gdzie przez chwilę jest 2,2 i płynie się szybciej niż fala :lol:
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 24.05.2020 13:21

Kolego baunty,sugerujesz że gdybyś kupił oleje w 2018,to w 2020 byś je wyrzucił?No bo chyba zmiana pojemnika nie wpłynęła na ich przydatność?Rozmawiałem wczoraj o tej sytuacji z bardzo doświadczonym i renomowanym serwisantem i też stwierdził że można pływać,bo oleje zachowały swoje właściwości w silniku.
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 24.05.2020 13:28

mums71 napisał(a):Kolego baunty,sugerujesz że gdybyś kupił oleje w 2018,to w 2020 byś je wyrzucił?No bo chyba zmiana pojemnika nie wpłynęła na ich przydatność?Rozmawiałem wczoraj o tej sytuacji z bardzo doświadczonym i renomowanym serwisantem i też stwierdził że można pływać,bo oleje zachowały swoje właściwości w silniku.

Piszesz też,że wymieniasz oleje przed sezonem,a to duży błąd,powinno się jak najszybciej po ostatnim pływaniu w sezonie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 669
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone