Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvice, Mostar, Peljesac... wspomnienie wakacji 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mafilka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mafilka » 13.01.2011 17:20

I tym sposobem przekonałam się zupełnie do BiH :) I moja wyprawa do CRO zaczyna nabierać rumieńców :)

Pozdrawiam :)
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 13.01.2011 17:49

mafilka napisał(a):I tym sposobem przekonałam się zupełnie do BiH :) I moja wyprawa do CRO zaczyna nabierać rumieńców :)

Pozdrawiam :)


Cieszę się jeśli nasz wyjazd i relacja w jakimś stopniu się do tego przyczyniła i może zachęcić innych do odwiedzenia BiH :) :papa:
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 13.01.2011 19:08

Nadszedł dzień w którym cel był dobrze znany nam wszystkim, a mianowicie Trpanj na Peljesacu ale jeszcze chcemy troszkę się ochłodzić, a miejscem tym będą wodospady Kravica. Mostar opuszczamy w promieniach słońca i wszyscy jesteśmy podekscytowani, bo wiemy że dzisiaj zobaczymy Jadran, ale na razie jedziemy się kąpać. Na wodospady docieramy bez problemu ludzi sporo ale wielkich tłumów na całe szczęście nie ma. Najpierw robimy mały rekonesans i szukamy miejsca gdzie się "rozpłaszczymy".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Znajdujemy fajne miejsce i już dłużej nie możemy czekać... wskakujemy do wody

Obrazek

Po kąpieli i wylegiwaniu się idziemy zjeść posiłek w knajpce którym jest cevapcici :) , później wracamy do samochodu po drodze spotykamy ziomali z Polski i wyruszamy w kierunku Chorwacji :D

Droga upływa nam w przyjemnej atmosferze i już nie możemy się doczekać kiedy wreszcie będziemy jechać Jadranką, ale wiemy że już niedługo...

Obrazek

jeszcze chwila i jest :D

Obrazek

Wybraliśmy drogę lądową, czasu mieliśmy sporo nic nas nie goniło ponadto jadąc Jadranką podziwialiśmy widoki.

Obrazek

a my nie jedziemy w żadnym z tych kierunków w tym miejscu skręcamy na Półwysep Peljesac
Obrazek

i tak jedziemy przez Peljesac, słońce świeci, cykady grają, a w samochodzie co chwikę słychać ochy i achy :D to jest ten klimat no po prostu pięknie i tak sobie myślę, że właśnie po to by to poczuć jedzie się do Chorwacji... dla takich chwil :)

Obrazek

... ach ale sie rozmarzyłem

W godzinach popołudniowych tą oto drogą dojeżdżamy do naszej miejscowości.

Obrazek

Trpanj wita!!! 8)

Po dotarciu na miejsce zapoznaniu się z naszymi gospodarzami Zdenką i Braco naprawdę są to super ludzie, otwarci i gościnni. Zakwaterowaliśmy się troszkę odetchnęliśmy i poszliśmy na pierwszy spaser do portu i na małe zakupy.
Dzień pełen wrażeń się kończył, a my będąc w porcie patrzyliśmy na zachodzące słońce.

Obrazek
Ostatnio edytowano 09.10.2013 11:19 przez Alek70, łącznie edytowano 1 raz
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 15.01.2011 13:33

Nie wiem ile uda mi się napisać przez weekend ale przynajmniej na początek wkleję zdjęcia.

Pierwszy dzień po przebudzenie i wyjściu na balkon powitał nas tak

Obrazek

Obrazek

a na stole było tak

Obrazek

Obrazek
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 15.01.2011 14:19

Zdjęcie chyba mi znane. Czytam relację i porównuję zdjęcia. Pozdrawiam.

Obrazek
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 16.01.2011 21:47

aktual napisał(a):Zdjęcie chyba mi znane. Czytam relację i porównuję zdjęcia. Pozdrawiam.

Obrazek


Tak tak miejsce dobrze znane, też lubię odnajdywać w relacjach innych zdjęcia z miejsc mi znanych :)
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 16.01.2011 22:14

Tak więc po przebudzeniu widoczek od razu wprawił nas w dobry nastrój jak no i położenie kwatery bardzo nam odpowiadało, bo do centrum jest powiedzmy 15 minut spacerem, można iść częścią miejską albo wzdłuż morza gdzie wiedzie spacerowa ścieżką 1800m, są tam też plaże betonowe z miejscami do kąpieli.

Obrazek

Obrazek

Wybraliśmy się tam pewnego dnia bo były tam super warunki do skakania do wody, ale o tym później. Jeśli chodzi o plażę która jest bliziutko kwatery to jest w bardzo urokliwej zatoczce, dosłownie do 5 min od apartamentu. Zatoczka jest super bo jest sporo drzew i dzięki temu też sporo cienia :), plaża to małe kamyki. Jeśli ktoś nie chce nie musi ciągle leżeć w słońcu. W wodzie ogrodzone bojami jest miejsce do kąpieli. Samo zejście do morza łagodne, drobne kamyki. Sklep w którym kupowaliśmy bułki, mleko itp. minutka od domu.

Co do Apartamentów byliśmy w nr.2 ( http://www.apartments-doris.com/ ) są czyściutkie. Gospodarze bardzo sympatyczni Zdenka pracuje w piekarni, a oprócz tego zajmuje się domem.Braco pracuje na Korczuli jako policjant. Bardzo w porządku ludzie. No i taka ciekawostka wieczorami słyszy się dziwne odgłosy dochodzące z gór, są to szakale zamieszkujące okoliczne góry występujące endemicznie na Peljesacu.

Miasteczko jest nie duże, a to jego wizytówka

Obrazek

są knajpki w których można dobrze zjeść, są miejsca do spacerowania, a szczególnie atrakcyjna jest ta ścieżka nad morzem. W jednym miejscu przechodząc nad morze jest knajpka która mieści się na świerzym powietrzu,

Obrazek

Obrazek

ale otwarta jest wieczorami niestety nie byliśmy tam gdy była czynna. Jest porcik, gdzie zawijają między innymi promy z Ploce.

Obrazek

Zaczęło się słodkie nic nie robienie pierwsze dwa dni poświęciliśmy na utrwalanie opalenizny na "naszej" plaży, byczeniu się na balkonie, a późnym popołudniem wychodziliśmy połazić tu i tam. Warto dodać że Trpanj słynie też z leczniczych błot i oto to miejsce.

Obrazek

zbliża się zachód słońca

Obrazek

Trpanj po zmroku

Obrazek

odpływający prom

Obrazek

i tak minęły nam pierwsze dwa dni w Trpanj... laba na całego :D
Ostatnio edytowano 09.10.2013 11:20 przez Alek70, łącznie edytowano 1 raz
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 16.01.2011 23:43

Wybieram sie w tym roku do Trpanj, więc zasiadam do czytelni :D
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 17.01.2011 01:08

Ja miałem w planach w ubiegłym roku taką 4 dniową wizytę, ale jak zwykle osiadłem w Primosten. Może w tym roku się uda.
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 18.01.2011 14:46

justa999 napisał(a):Wybieram sie w tym roku do Trpanj, więc zasiadam do czytelni :D


Miło mi powitać i zapraszam :D
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 18.01.2011 14:53

Lechu67 napisał(a):Ja miałem w planach w ubiegłym roku taką 4 dniową wizytę, ale jak zwykle osiadłem w Primosten. Może w tym roku się uda.


Naprawdę warto, Trpanj nam bardzo odpowiadał i jeśli wrócimy na Peljesac to chyba znowu właśnie tam, mamy jeszcze sporo miejsc do odwiedzenia któych nie udało się zobaczyć, a jest to miejsce dobre jako baza wypadowa do zwiedzania jak i wypoczynku, a i na plażę Divna blisko ale o tym w dalszej części relacji. Pozdrawiam
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 18.01.2011 15:12

Po dwóch dniach błogiego lenistwa nic nie zapowiadało że następny dzień bedzie inny. Zjedliśmy śniadanko, wypiliśmy kawkę i siedząc na balkonie zastanawiamy się co robić i wpadliśmy na pomysł by dzisiaj zrobić wycieczkę na Korczulę. Pomysł wszystkim się spodobał tak więc dziesięć minut później siedzieliśmy już w samochodzie w drodze do Orebicza skąd dalej promem na Korczulę.

Obrazek

Obrazek

zdjęcie legenda :D

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.01.2011 15:19

Witaj, Alek. Fajna relacja.
Też byliśmy w tym roku kilka dni w Trpanju - niedaleko Waszej kwatery, na campingu "Vrila". Również bardzo nam się spodobało miasteczko :D
Trochę o pobycie i wrażeniach napisałam tutaj :D

Pozdrawiam :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.01.2011 15:28

Alek70 napisał(a):Obrazek


Niee nooo, pokazywanie takich pyszności w środku zimy, powinno być zakazane :twisted:

Melduję się jako czytacz relacji :lol:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.01.2011 15:30

Kurde takie widoki , a jeszcze 8 miesięcy musimy czekać by być na Peljesac'u. :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plitvice, Mostar, Peljesac... wspomnienie wakacji 2010 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone