Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan de Corones - Kronplatz - marzec 2013

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010
Plan de Corones - Kronplatz - marzec 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.04.2013 14:06

Zaczynam mini - relację z marcowego nartowania w Kronplatz. Daleko mi w tym względzie do umiejętności Maslinki ale będę się jakoś starać. ;)

Wyjazd rozpoczęliśmy w dwa samochody (2+2) wcześnie rano 16.03 trasą Kraków - Gorzyczki - Ostrava - Brno - Mikulov - Wiedeń - Linz - Insbruck - Brenner - Chienes. Ta ostatnia miejscowość to miejsce naszego zakwaterowania. Podróż przebiegała bez żadnych problemów aż do zjazdu z niemieckiej autostrady w kierunku Innsbrucka, nieco się korkowało. Według zdjęć ze strony, miejsce noclegu wydawało się wymarzonym miejscem, za całkiem niewygórowane pieniądze (245 Euro za apartament na tydzień za dwie osoby w apartamencie 4-osobowym):

http://www.radmuellerhof.com/oberpluner ... itschberg/

Nie zawiedliśmy się, było tak jak na zdjęciach, przytulnie, czyściutko z pełnym wyposażeniem. Gospodarze mieszkali w innym domu (Radmullerhof), był w związku z tym święty spokój. Dojazd do domu dla ludzi o mocnych nerwach, kilka kilometrów od głównej drogi w dolinie, bardzo wąską, górską drogą, praktycznie na samym szczycie. Nie wyobrażam sobie dojazdu bez łańcuchów na kołach w szczycie sezonu. Z racji wysokości umiejscowienia apartamentu, z balkonu rozpościerał się cudowny widok na dolinę Val Pusteria oraz miasteczko Brunico. Kronplatz wybrała moja małżonka z racji dużej ilości niebieskich tras w ośrodku a na Włochy padło po trzech nieudanych pogodowo wyjazdów do Austrii.

Przejdę do mapy ośrodka:

Obrazek

Codziennie parkowaliśmy w miejscowości Riscone, tam po zaparkowaniu na dużym parkingu, gondolką wyjeżdżaliśmy na sam szczyt:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 07.04.2013 14:35 przez Liquid, łącznie edytowano 2 razy
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.04.2013 14:14

Niedziela 17.03 - dzień pierwszy

Niedziela przywitała nas umiarkowanym zachmurzeniem. Chmurki na niebie jedynie dodawały uroku pięknym widokom. Widok ze szczytu na trasy. Brak wyznaczonych tras zjazdu. Pełna dowolność. Można jeździć jak się chce i gdzie nogi (narty) poniosą. Trasy na Kronplatz są tak "skonstruowane" że zjeżdżają praktycznie w każdym kierunku z góry. Dla niektórych wadą może być że okoliczne góry są w pewnym oddaleniu i nieco psuje to "alpejskość" tras.

Obrazek

Obrazek

No i ta wspaniała infrastruktura. Gondolki, gondolki, gondolki. Krzesełkiem chyba nie jeździłem wogóle. Albo sobie nie przypominam ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.04.2013 14:42

Poniedziałek - 18.03 - dzień drugi

Relacji foto nie będzie 8) - od popołudnia w niedzielę do wtorku rano sypał tak gęsty i mokry śnieg, że napadało go z pół metra i zrobiła się z wiosny zima. Na szczycie mgła, silny wiatr i zadymka śnieżna. Zero widoczności. Jeździliśmy 1-kilometrową gondolką (!) dla dzieci przy parkingu. Nawet tak krótka trasa miała swoją gondolkę a nie orczyk czy krzesło.

Cóż, trza zasiąść do niedzielnego obiadu. :wink: C.d.n. :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.04.2013 15:23

Właśnie zjadłam obiadzik i chętnie przypomnę sobie Kronplatz :lol: . Tym bardziej, że w pierwszym rzędzie i mogę wygodnie wyciągnąć nogi :papa: .
Kwaterka faktycznie bajecznie się prezentuje :mrgreen: .
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.04.2013 22:36

Dzięki Potter :D

Wtorek - 19.03 - dzień trzeci

Nartowania na Kronplatz ciąg dalszy. Zrobiła się ładna pogoda. Widok z "czerwonej" na "czarną" po drugiej stronie:

Obrazek

Obrazek

Widok z gondolki na jedną z ulubionych "niebieskich":

Obrazek

Piękne widoki ze szczytu na Brunico:

Obrazek

Obrazek

Kolejna ulubiona "niebieska":

Obrazek

Naszym zwyczajem był powrót na parking czarnymi trasami ze szczytu. Dziewczyny z racji lęku wysokości wracały zawsze gondolką. Do tej pory jeździliśmy dość wymagającą czarną "jedynką". Poniżej zdjęcie z próby czarną "czwórką". Adrenalina na maxa. Trasę można jedynie porównać do "kamikadze" w Zell am Ziller. Namiastka "stromości" tej trasy w prawym górnym rogu:

Obrazek

Środa - 20.03 - dzień czwarty

Po trzech dniach nartowania moja żona miała zakwasy i zrezygnowała z nart na rzecz buszowania po sklepach w Brunico. Bez efektu, na szczęście. Sklepy z tanią chińską odzieżą albo drogą markową w cenach z kosmosu. Postanowiłem to skrzętnie wykorzystać i pojechaliśmy z kolegą na "męski dzień". Cel - Sella Ronda.

Pogoda rano nie napawała optymizmem:

Obrazek

I nagle stał się pogodowy cud:

Obrazek

Araba z widokiem w kierunku Marmolady. Widoki - przecudne, trasy również. Infrastruktura - dno. Zastanawiam jak tam się jeździ podczas kiepskiej pogody:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Naszym "błędem" było zboczenie z Sella Rondy na Marmoladę. Z Arabby kawał drogi. Dzięki temu poza wschodnią stroną Sella Rondy i Marmolady to był koniec na ten dzień.

Ale na Marmoladzie byłem, a co, wolno mi :wink: Kolej linowa na Marmoladę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod dolną stacją kolei:

Obrazek

Obrazek



Szczyt:

Obrazek

A na szczycie jak za dotknięciem zaczarowanej różczki pogoda się popsuła:

Obrazek

I zjazd "czerwoną" z Marmolady:

Obrazek

Jechało się kiepsko, brak słońca powodował że jeździło się jak we mgle.

Uff, nie wiedziałem że tworzenie relacji to takie trudne zajęcie. Do następnego... c.d.n. :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 08.04.2013 09:28

I Ty mówiłeś, że masz kilka "kiepskich" zdjęć ? :lol:
Kokietujesz kolego :wink: .
A dlaczego uważasz, że infrastruktura kiepska ? Napisz coś więcej bo Marmolada w spektrum zainteresowań :mrgreen: .
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 08.04.2013 10:15

Potter napisał(a):I Ty mówiłeś, że masz kilka "kiepskich" zdjęć ? :lol:
Kokietujesz kolego :wink: .


Te z datownikiem nie moje, kolegi :) Kolega uświadomił mnie dopiero w połowie wyjazdu że w aparacie należy ustawić funkcję 16:9 zdjęć - fajnie się też takie zdjęcia ogląda w telewizorze 16:9 oraz autofokus punktowy na środek kadru. Potem zdjęcia wychodziły już lepiej.

Potter napisał(a):A dlaczego uważasz, że infrastruktura kiepska ? Napisz coś więcej bo Marmolada w spektrum zainteresowań :mrgreen: .


Krzesełka rodem z Kasprowego, w większości 2-osobowe i bardzo ciasne. Atut przy ładnej pogodzie, zapewne dramat podczas jazdy jak wieje lub sypie. Gdybym miał znowu wybierać trasę to raczej "zrobiłbym" całą Sella Rondę niż odbijał na Marmoladę. Z drugiej strony być tam i nie zobaczyć? Może raczej powinno się być tam dwa dni. Na pewno jeden wniosek: Sella oraz Marmolada wyłącznie podczas idealnej pogody.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.04.2013 15:08

Podszywacz, bardzo ładne zdjęcia. Chyba rzeczywiście trochę nas kokietowałeś ;)


podszywacz napisał(a):Araba z widokiem w kierunku Marmolady. Widoki - przecudne, trasy również. Infrastruktura - dno. Zastanawiam jak tam się jeździ podczas kiepskiej pogody:

Podczas kiepskiej pogody się tam nie jeździ ;) Zupełnie mija się to z celem. Wtedy jedzie się na Kronplatz :P

Długo staliście w kolejce do wagonika na Marmoladę?

Zjazd z Marmolady dla nas też nie był przyjemnością - mnóstwo ludu i lodu ;) na trasie.

Cieszę się, że piszesz :D

Pozdrawiam :papa:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 08.04.2013 15:24

maslinka napisał(a):Podszywacz, bardzo ładne zdjęcia. Chyba rzeczywiście trochę nas kokietowałeś ;)


Bardziej chodziło mi o brak umiejętności w stworzeniu takiej relacji a nie o jakość zdjęć. Tak jak pisałem Twoje relacje tworzą prawie film, relacja ma więcej szczegółów, może wynika to z faktu że robisz więcej zdjęć.

maslinka napisał(a):Podczas kiepskiej pogody się tam nie jeździ ;) Zupełnie mija się to z celem. Wtedy jedzie się na Kronplatz :P


Nie wiedziałem o tym.

maslinka napisał(a):Długo staliście w kolejce do wagonika na Marmoladę?


Załapaliśmy się na pierwszy wagonik. Weszliśmy na peron i od razu do wagonika. Był pełny ale nie staliśmy wcześniej w żadnej kolejce :)

maslinka napisał(a):Zjazd z Marmolady dla nas też nie był przyjemnością - mnóstwo ludu i lodu ;) na trasie.


No to nam przeszkadzało tylko "mleko" tak jak pisałem. Ilość ludzi na trasie wprost proporcjonalna do ilości oczekujących na wagon na Marmoladę, widocznie.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 08.04.2013 20:04

Czwartek i piątek 21-22.03

No to jadziem dalej z relacją. Ostatnie dwa dni to słoneczko i jazda na maxa. Krótkie odpoczynki w knajpkach i jazda do zamknięcia wyciągów.

Znowu widoki ze szczytu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dojechaliśmy aż do Piculin gdzie płatnym skibusem można dojechać do Alta Badii. W planach jest połaczenie Kronplatz z Sellą siecią wyciągów. Eee, tam najlepsze były "jedynka" i "czwórka":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście tradycyjnie jak co dzień zjazd czarną jedynką na parking. Zdjęcia nie oddają trudności tej trasy:

Obrazek

Obrazek

Był i taki sztruks:

Obrazek

Obrazek

Były i takie kolacyjki :D :

Obrazek

A wszystko to za przyzwoite pieniądze :wink: :

Obrazek

Tak się prezentował nocleg:

Obrazek

A tak widok z niego:

Obrazek

Reasumując:

Bardzo ale to bardzo udany wyjazd. Wyjeżdżałem stamtąd ze łzami w oczach. Cytując kogoś bodajże ze skiforum: "Nigdy nie jeżdżę do tego samego ośrodka drugi raz. Kronplatz jest wyjątkiem, na pewno jeszcze tam wrócę". Podpisuję się pod tą opinią obiema rękami. Myślę nawet aby zdradzić Chorwację i pojechać tam na letnie wakacje, bez nart niestety :cry:

:papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 08.04.2013 20:54

Piękny wyjazd zaiste 8) .
My kilka dni później mieliśmy już zdecydowanie inną pogodę :evil: .
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 09.04.2013 10:51

Potter napisał(a):Piękny wyjazd zaiste 8) .
My kilka dni później mieliśmy już zdecydowanie inną pogodę :evil: .


Piękny, piękny. Jeżeli byłaś w następnym tygodniu po mnie to kojarzę że pogoda była rzeczywiście beznadziejna. A gdzie relacja?
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.04.2013 14:57

podszywacz napisał(a):
Potter napisał(a):Piękny wyjazd zaiste 8) .
My kilka dni później mieliśmy już zdecydowanie inną pogodę :evil: .


Piękny, piękny. Jeżeli byłaś w następnym tygodniu po mnie to kojarzę że pogoda była rzeczywiście beznadziejna. A gdzie relacja?

W przygotowaniu :mrgreen: .

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Plan de Corones - Kronplatz - marzec 2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone