Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pierwszy raz w CRO - kilka pytań

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jarek999
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 02.03.2018 07:15

kojacek napisał(a):
fly napisał(a):Cze!
My akurat mieliśmy farta w Plitwicach bo było pochmurnie i dlatego nie tak gorąco, bo po południu byliśmmy tego samego dnia jeszcze w Kuterevie zobaczyć misie i powiem już prawie byliśmy ugotowani.
pozdro
fly

Nie wiem, czy nazwałbym to fartem. Wolę te widoki przy słońcu. Lepiej widać kolor jezior.

Zgadzam się - 2 razy chodziliśmy w słońcu i upale, raz jak było pochmurno i kropił czasem deszczyk i mimo upału wrażenia były nieporównywalne.
pajko
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajko » 08.03.2018 21:10

Dziękuje za oddzew :)

Co do magistrali - to już postanowione :)

Trasa zaplanowana .

Wyjazd z Tarnowa w nocy z Poniedziałku na wtorek i dojazd do Senji , i tu nocleg .
Środa rano wyjazd magistralą do Makarskiej i kolejny nocleg .
Czwartek rano jazda już do hotelu w Orebić .

Jedziemy dużym amerykańskim wygodnym Vanem więc zmęczenie nie wchodzi w grę :) Do tego trasa tak zaplanowana żeby nigdzie nam się nie spieszyło , to wakacje a nie wyścig

W jeden dzień planujemy wypad do Dubrovnika :)
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.03.2018 00:54

pajko napisał(a):Dziękuje za oddzew :)

Co do magistrali - to już postanowione :)

Trasa zaplanowana .

Wyjazd z Tarnowa w nocy z Poniedziałku na wtorek i dojazd do Senji , i tu nocleg .
Środa rano wyjazd magistralą do Makarskiej i kolejny nocleg .
Czwartek rano jazda już do hotelu w Orebić .

Jedziemy dużym amerykańskim wygodnym Vanem więc zmęczenie nie wchodzi w grę :) Do tego trasa tak zaplanowana żeby nigdzie nam się nie spieszyło , to wakacje a nie wyścig

W jeden dzień planujemy wypad do Dubrovnika :)

Zdaniem Gugla: Tarnów-Senj 10+h, ponad 1000km, Senj-Makarska ~5,5h 366km :mrgreen:
Oby Was korki pod Trogirem i pod Splitem nie dopadły.
Jedziecie do hotelu? Dlaczego nie do "apartmana"?
pajko
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajko » 09.03.2018 20:59

1000 km "na raz" to dla Mnie nie problem , zaprawiony w boju jestem :P

Jedziemy do hotelu bo z dzieciakiem zależało nam na All-inclusive , animacjach itp .

Hotel jaki wybraliśmy to Orsan
eekris
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) eekris » 16.03.2018 22:41

dids76 napisał(a):Też się trochę dorzucę :wink:
Czemu z Tarnowa chcesz jechać na Czechy i Austrię zamiast Słowację i Węgry? Pamiętaj że Słoweńcy oddali autostradę z Ptuj i objazd już nie jest tak prosty ............ :wink:

w jednym z wcześniejszych Pana wpisów, znalazłem odjazd: z 46.7071560, 15.7852220 do 46.2729960, 15.8667050

czy ten objazd jest nadal aktualny ??
Jako doświadczony kierowca co Pan może polecić:)
Pozdrawiam
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.03.2018 23:01

eekris napisał(a):
dids76 napisał(a):Też się trochę dorzucę :wink:
Czemu z Tarnowa chcesz jechać na Czechy i Austrię zamiast Słowację i Węgry? Pamiętaj że Słoweńcy oddali autostradę z Ptuj i objazd już nie jest tak prosty ............ :wink:

w jednym z wcześniejszych Pana wpisów, znalazłem odjazd: z 46.7071560, 15.7852220 do 46.2729960, 15.8667050

czy ten objazd jest nadal aktualny ??
Jako doświadczony kierowca co Pan może polecić:)
Pozdrawiam

Jeszcze do końca ubiegłego sezonu objazd autostrady w Słowenii wyglądał tak:
https://goo.gl/maps/A46PcAR8hNq
Słoweńcy od jakiegoś czasu budują autostradę od Ptuj w stronę granicy z HR i już nie można z niego korzystać w tej formie.
Z powodu budowy autostrady nie ma 100% pewności czy wszystkie drogi są przejezdne i gdzie można wjechać na już niepłatną drogę. Chcąc mieć pewność że nie trafi się na drogę płatną można skorzystać z przejść w Cvetlin, Rogatec lub Ormož ewentualnie kupić winietę :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. sam nie wiem jaką trasę wybiorę i najprawdopodobniej zdecyduję przed samym wyjazdem a może nawet po drodze :oczko_usmiech: :mrgreen:
eekris
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) eekris » 17.03.2018 00:34

dziękuję za informację ...

faktycznie wykupienie winiety daje pewność 100 % :) ;P
ANDriu G.
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 19.03.2018 22:00

Witam ja z Tarnowa jeżdżę przez Słowację i Węgry. Nawet jak wyjeżdżam w piątek ok 17.00 jedzie się spoko.
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.03.2018 22:41

eekris napisał(a):dziękuję za informację ...

W gratisie do winiety często "załączany" jest postój w korku do Macelj :arrow: jest o tym na forum.
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.03.2018 01:59

endryu napisał(a):

W gratisie do winiety często "załączany" jest postój w korku do Macelj :arrow: jest o tym na forum.

W gratisie?
Płacąc tyle chyba można czegoś wymagać, co? Autostrada, dodatkowe atrakcje-możliwość oglądania innych samochodów w spokoju, bez pośpiechu :mrgreen: i kierowca ma czas, aby w spokoju pooglądać krajobrazy :oczko_usmiech:
eekris
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) eekris » 22.03.2018 00:25

kojacek napisał(a):
endryu napisał(a):

W gratisie?
Płacąc tyle chyba można czegoś wymagać, co? Autostrada, dodatkowe atrakcje-możliwość oglądania innych samochodów w spokoju, bez pośpiechu :mrgreen: i kierowca ma czas, aby w spokoju pooglądać krajobrazy :oczko_usmiech:

Dokładnie, dodatkowy wypoczynek w cenie winiety ... bo to przecież urlop :lol: i nie ma po co się spieszyć - pełen chillout :hut: :D (taki żarcik)

ANDriu G. napisał(a):Witam ja z Tarnowa jeżdżę przez Słowację i Węgry. Nawet jak wyjeżdżam w piątek ok 17.00 jedzie się spoko.

jeszcze do niedawna jak mieszkałem w Tarnowie też bym tak jechał ...a teraz jadę z północy - Czechy, Austria, i ta nieszczęsna Słowenia ..hehehe ....dodam że to mój pierwszy wyjazd do CRO i już nie mogę się doczekać :D

Drodzy cromaniacy którzy znacie sprawdzoną (aktualną :D bez opłat i korków-choć to różnie bywa) drogę przez Słowenię, piszcie ...
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2018 00:37

Szukaj wątków o objeździe Słowenii, są przyklejone.
Jest też wątek dyskusyjny.
Piotr_Band
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 22.03.2018 08:28

W Słowenii prawie zawsze jeżdżę opłotkami. Autostradą tylko poza sezonem Na majówkę testowaliśmy przejście Zgorniji Leskovec/Cvetlin. Zupełnie pusto na granicy.
Swego czasu droga małżonka napisała taki tekst o drodze do Chorwacji:
https://www.punt.pl/wybierasz-sie-do-ch ... edziec-ze/
pajko
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajko » 16.06.2018 23:12

Cześć :)

Dawno już tu nic nie pytałem ale większość rzeczy która mnie interesowała wyczytałem już na forum .

Mam jednak jedno nurtujące mnie pytanie .

Poniżej wklejam wam link do google maps i odcinka magistrali jaki planuje przejechać od noclegu do noclegu

https://www.google.pl/maps/dir/Ul.+Ante ... authuser=0

Nie spieszy nam się , chcemy zobaczyć jak najwięcej :)
Teraz pytanie , czy któryś z odcinków warto pominąć bo nie ma sensu kręcić pustych kilometrów ?
Czy np nie ma sensu pchać się w centrum nie których miejscowości / miast ?

Liczę że mi pomożecie bo wyjazd za 2 tyg i pasuje mi już mieć dograną trasę
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2018 23:22

Przejazd Jadranką (7 godzin) sam w sobie jest ciekawy (ale dla pasażerów) i poniżej Splitu.
Jeśli macie coś zwiedzić po drodze, to postój w Zadar, Primošten, Trogir.
Na więcej braknie dnia ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Pierwszy raz w CRO - kilka pytań - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019