Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka słów o Turcji

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.06.2014 14:34

kw napisał(a):Zapraszam na stronę: http://www.metal.agh.edu.pl/~wilk/Turcja/


No i bardzo przepięknie.
:mrgreen:

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.12.2014 08:31

stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 07.01.2015 16:29

Czy ktoś coś wie w temacie wiz do Turcji ?
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 13.04.2015 10:28

Podpinam się Jakieś wieści co z tym zniesieniem wizy?
stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 14.04.2015 16:01

Trzy miesiące już czekam na info w temacie jak wyżej, i nikt nic nie wie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2015 16:05

stefanos napisał(a):Trzy miesiące już czekam na info w temacie jak wyżej, i nikt nic nie wie.



Pomogę ci.

TURKISH EMBASSIES ABROAD

Country POLAND
Embassy Warsaw
Address UL. MALCZEWSKIEGO 32. MOKOTOW
02-622 WARSAW
Phone ( 48-22 ) 646 43 21 - 22 - 23 - 24 - 25
Fax ( 48-22 ) 646 37 57 - 646 45 38
Telex ***
E-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

A, masz i to.

AMBASADA RP W ANKARZE

Adres: Atatürk Bulvarı N°241
Kavaklıdere, PK-20
06-650 Ankara
Tel.: (+90 312) 4572000 (centrala) - czynny całodobowo
Faks: (+90 312) 4678963

Adres strony internetowej: www.ankara.msz.gov.pl
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 16.04.2015 12:43

Dzięki za pomoc. Ale właściwie to liczyłem na jakąś wiedzę tych którzy byli, widzieli, słyszeli. Ja mam sprzeczne informacje na temat załatwiania wiz na granicy i ich cen. Pozdrawiam stefanos.
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 16.04.2015 12:55

Tu chyba wszytsko jest jasno napisane :

http://www.ankara.msz.gov.pl/pl/sprawy_ ... do_turcji/


Wjazd obywateli polskich do Turcji jest możliwy wyłącznie na podstawie ważnego paszportu oraz wizy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MSZ Turcji paszport powinien spełniać następujące warunki, aby została wydana wiza turecka:

1. od 1 stycznia 2015 r. wymagana ważność paszportu przy wjeździe wynosi 60 dni od daty wygaśnięcia wizy.

2. dokument posiada co najmniej jedną wolną stronę, w celu umieszczenia na niej wizy. Brak wolnej strony w paszporcie powoduje automatyczną odmowę wjazdu do Turcji.

Przy przekroczeniu granicy osoba wjeżdżająca może zostać poproszona o przedłożenie ważnego ubezpieczenia medycznego bądź dowodu posiadania środków utrzymania.

Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej.

Nie ma możliwości wjazdu do Turcji za okazaniem dowodu osobistego.

Wiza turystyczna:

Wiza turystyczna upoważnia do pobytu na terenie Turcji przez 90 dni w okresie 180 dni jej ważności (licząc od pierwszego wjazdu) bez prawa wykonywania pracy. Oznacza to, że po wykorzystaniu prawa do trzymiesięcznego pobytu nie można wjechać na teren Turcji do czasu wygaśnięcia nabytej wizy, tj. pół roku po dacie pierwszego przekroczenia granicy.

Jak uzyskać wizę turystyczną?

1. przed wyjazdem do Turcji - za pośrednictwem platformy internetowej E-visa: https://www.evisa.gov.tr

Po otwarciu strony należy postępować według instrukcji: zarejestrować się, wypełnić formularz i dokonać za pomocą karty kredytowej opłaty w wysokości 20 USD. Po zakończeniu tej procedury na adres e-mail podany przez wnioskodawcę zostanie przesłane drogą elektroniczną potwierdzenie wydania wizy. Zaleca się wydrukowanie potwierdzenia i zabranie ze sobą w celu przedłożenia podczas kontroli granicznej.

2. po przyjeździe do Turcji - w punktach sprzedaży na przejściach granicznych - do odwołania. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się gotówką. Strona turecka nie uściśliła, kiedy dokładnie zakończy się możliwość nabywania wiz tą drogą.

Wizy o przeznaczeniu innym niż turystyczne:

Obywatele polscy, którzy zamierzają przebywać w Turcji powyżej 90 dni lub w celach innych niż turystyczny, np. podjęcia szkolenia, nauki, pracy, uczestniczenia w badaniach, wykonywania prac montażowo-serwisowych, połączenia się z rodziną, powinni zwrócić się do Ambasady Republiki Turcji w Warszawie z wnioskiem o wydanie wizy odpowiadającej celowi planowanego pobytu.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji: http://www.mfa.gov.tr/visa-applications ... sit.en.mfa

W przypadku samowolnego przedłużenia pobytu poza okres ważności wizy należy liczyć się z karą pieniężną w wysokości zależnej od czasu przedłużenia pobytu, nie mniejszej jednak niż 100 USD, oraz z zakazem ponownego wjazdu do Turcji przez okres odpowiadający okresowi nielegalnego pobytu na jej terytorium. W skrajnych przypadkach, np. przedłużenia pobytu o kilka miesięcy, możliwa jest również deportacja (na koszt osoby deportowanej) oraz zakaz wjazdu do Turcji na czas nieokreślony.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2015 12:57

Lecę w sierpniu do Turcji z Itaką.
Przed chwilą miła Pani potwierdziła - wizy do Turcji nadal wymagane.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2015 13:08

stefanos napisał(a):Dzięki za pomoc. Ale właściwie to liczyłem na jakąś wiedzę tych którzy byli, widzieli, słyszeli. Ja mam sprzeczne informacje na temat załatwiania wiz na granicy i ich cen. Pozdrawiam stefanos.

Ceny wiz faktycznie są różne.
Na platformie - 20 USD (tylko trzeba posiadać kartę kredytową :roll: a ja takiej nie mam)
Na granicy - 30 USD (25 EURO) (20 GBP)

A jakie Ty masz informacje :?:
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 16.04.2015 13:12

Przecież podałem Wam jak to wygląda aktualnie, łącznie z linkiem do źródła.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2015 13:16

petr napisał(a):Przecież podałem Wam jak to wygląda aktualnie, łącznie z linkiem do źródła.

Dla mnie wszystko jasne :idea:
Stefanos ma podobno sprzeczne informacje.
stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 16.04.2015 23:38

Szanowny Moderatorze nie wiem czy zasłużyłem na ironię jeżeli chcę coś wyjaśnić do końca. Nie jadę do Turcji z Itaką tylko z rodziną.Jako głowa rodziny i szef ,,imprezy''pragnę wyjaśnić wszystkie wątpliwości wcześniej a nie granicy.A teraz kolejne pytanie do Petra, piszesz:po przyjeździe do Turcji-w punktach sprzedaży na przejściach granicznych -do odwołania. Czy to morze oznaczać że 10 lipca na granicy ,,pocałuję klamkę'' Pozdrawiam stefanos
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2015 23:43

Jeśli odebrałeś to jako ironię, to przepraszam - nie było to moim zamiarem.

Pytałem jako user jakie masz sprzeczne informacje.
stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 17.04.2015 00:02

Nie ma sprawy panie Januszu.Pozdrawiam stefanos.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye

cron
Kilka słów o Turcji - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone