Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka słów o Turcji

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2015 00:04

OK. :idea:

Gdzie konkretnie planujesz wyjazd do Turcji :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2015 00:21

Jest jakiś problem z nabywanie wiz na granicy. Czy też raczej może być i nie wiadomo od kiedy może wystąpić. Tyle się doczytałem planując ewentualnie Stambuł.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.04.2015 07:14

WIZA PRZEZ NET. Jest to bardzo prosta operacja.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.04.2015 07:16

Janusz Bajcer napisał(a):Ceny wiz faktycznie są różne.
Na platformie - 20 USD (tylko trzeba posiadać kartę kredytową :roll: a ja takiej nie mam)
Na granicy - 30 USD (25 EURO) (20 GBP)

A jakie Ty masz informacje :?:



Wystarczy na koncie zrobić wirtualna kartę kredytową.
Nie musisz łazić z plastikiem. Opłata tylko za wydanie. Masz do niej ekstra rachunek i nie wydasz z niej więcej, niż masz na tym rachunku środków na koncie.
Od kilku lat używam; super sprawa.
Zrobisz to przed komputerem bez wychodzenia z domu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2015 07:41

OK - dzięki.
Pomyśle o tym na miesiąc przed wyjazdem.
stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 17.04.2015 12:23

Nie wiem czy będę miał na tyle urlopu. Ale na początku lipca jestem na campingu na Chalkidiki i planuję powrót z Grecji przez Stambuł
(2- 3 dni). Dlatego wszelkie informacje o wizach na granicy są dla mnie tak ważne.Pozdrawiam stefanos
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2015 13:29

stefanos napisał(a):Nie wiem czy będę miał na tyle urlopu. Ale na początku lipca jestem na campingu na Chalkidiki i planuję powrót z Grecji przez Stambuł
(2- 3 dni). Dlatego wszelkie informacje o wizach na granicy są dla mnie tak ważne.Pozdrawiam stefanos

W takim razie trzeba śledzić na bieżąco >>> http://www.ankara.msz.gov.pl/pl/sprawy_ ... do_turcji/
lub przed wyjazdem wykupić wizy przez NET jeśli będziesz miał pewność, że w drodze powrotnej jedziesz przez Stambuł.
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 02.05.2022 08:03

Był ktoś ostatnio w Turcji? Na pierwsze dwa tygodnie czerwca lecę z R. Objazdówka + wypoczynek po.
zibi116
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi116 » 28.08.2022 11:51

W tym roku postanowiliśmy podmienić Chorwację na Turcję(wybrzeże Likijskie konkretnie Adrasan). Wyjazd na własną rękę w terminie 15-29.06.22 dla trzech osób dorosłych, muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z takiej zamiany. Więc tak, loty z Wa-wy do Antalya liniami Corendon Airlines, loty kupowane w lutym. Cały koszt biletów gdzie dwie osoby miały duże bagaże, a jedna podręczny to 2060zł. Auto wynajmowane na miejscu z zaprzyjaźnionej wypożyczalni na cały okres pobytu z podstawieniem i odbiorem pod terminal, prawie nowy Fiat Egea 6tys. km przebiegu, koszt 283euro(14dni)
Na pierwszy tydzień pobytu zarezerwowaliśmy sobie hotel przez Booking, drugi znaleźliśmy z marszu tuż przy plaży. Obydwa hotele butikowe max.20 pokoi ze śniadaniami w cenie pobytu, w tej miejscowości jest znikoma liczba turystów zagranicznych i nie ma żadnych molochów all inclusive.
Adrasan jest słynny z tego, że z plaży pływają dziesiątki statków na tzw. Tureckie Malediwy czyli Suluada.
Pierwszy hotel w jakim byliśmy to Yonca Butik Otel, a drugi Zulu Otel. Oba rodzinne godne polecenia z miłą, kompetentną obsługą i basenami, do tego Zulu ma własną strefę na plaży z darmowymi leżakami i obsługą. Już na samo powitanie miłe wrażenie sprawia to, że właścicielka hotelu wita nas przy rozpakowywaniu auta i oprowadza po hotelu i tak było aż do wyjazdu gdy zamykała nam drzwi w aucie.
Pierwszy hotel kosztował nas za pobyt 1700zł, drugi 2200zł.
Ceny w restauracjach których w tej miejscowości jest nie przesadzając z pięćdziesiąt w porównaniu do Cro świetne np. Orada z frytkami i zieleniną 100 lira, kofte z frytkami 50 lira, manti 50 lira gdzie jedna lira to 26 groszy. Cola w szkle 5zł, woda sodowa w szkle 2zł. Są też restauracje usytuowane na rzece która tutaj wpada do morza. Widoki i klimat bardzo przypominają chorwackie, do zwiedzania w okolicy mnóstwo miejsc zaczynając od grobowców naskalnych przez amfiteatry, kościoły, ognie Chimery po nurkowania, loty na paralotniach, quady, jeepy i wycieczki konne. Adrasan to taka miejscowość wypoczynkowa dla turków na weekendy.
Jeśli będziecie mieli pytania piszcie, postaram się odpowiedzieć, w przyszłym roku również ten kierunek. Niestety zdjęć nie mogę wrzucić, bo info krzyczy, że za duże.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.08.2022 10:15

Super ten Twój post.
Mnie interesuje podobny wyjazd, ale w region Kusadasi - chcę odwiedzić Efez - trzeba zwiedzać i poznawać rożne miejsca :D Jeśli wcześniej byłeś w tym regionie podziel się swoimi spostrzeżeniami.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 29.08.2022 19:29

piekara114 napisał(a):Super ten Twój post.
Mnie interesuje podobny wyjazd, ale w region Kusadasi - chcę odwiedzić Efez - trzeba zwiedzać i poznawać rożne miejsca :D Jeśli wcześniej byłeś w tym regionie podziel się swoimi spostrzeżeniami.

Jak skończę relację z Krety, to zacznę z Kusadasi. Byliśmy tam w czerwcu, ale nie indywidualnie, lecz z biura podróży.
Jeśli będziesz zainteresowana, to zapraszam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.08.2022 19:53

Super informacja. To czekam.
Zwłaszcza kwestia samodzielnego zwiedzania mnie interesuje.
Ostatnio edytowano 30.08.2022 14:14 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 29.08.2022 19:57

piekara114 napisał(a):Supet informacja. To czekam.
Zwłaszcza kwestia samodzielnego zwiedzania mnie interesuje.

Samodzielnie zwiedziliśmy Efez i Selcuk, ale nie obyło się bez wycieczek fakultatywnych (z miejscowego biura), bowiem samochodu nie wypożyczaliśmy.
b.pach
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) b.pach » 30.08.2022 15:41

Zibi podaj nazwe zaprzyjaznionej wypozyczalni prosze.

zibi116 napisał(a):W tym roku postanowiliśmy podmienić Chorwację na Turcję(wybrzeże Likijskie konkretnie Adrasan). Wyjazd na własną rękę w terminie 15-29.06.22 dla trzech osób dorosłych, muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z takiej zamiany. Więc tak, loty z Wa-wy do Antalya liniami Corendon Airlines, loty kupowane w lutym. Cały koszt biletów gdzie dwie osoby miały duże bagaże, a jedna podręczny to 2060zł. Auto wynajmowane na miejscu z zaprzyjaźnionej wypożyczalni na cały okres pobytu z podstawieniem i odbiorem pod terminal, prawie nowy Fiat Egea 6tys. km przebiegu, koszt 283euro(14dni)
Na pierwszy tydzień pobytu zarezerwowaliśmy sobie hotel przez Booking, drugi znaleźliśmy z marszu tuż przy plaży. Obydwa hotele butikowe max.20 pokoi ze śniadaniami w cenie pobytu, w tej miejscowości jest znikoma liczba turystów zagranicznych i nie ma żadnych molochów all inclusive.
Adrasan jest słynny z tego, że z plaży pływają dziesiątki statków na tzw. Tureckie Malediwy czyli Suluada.
Pierwszy hotel w jakim byliśmy to Yonca Butik Otel, a drugi Zulu Otel. Oba rodzinne godne polecenia z miłą, kompetentną obsługą i basenami, do tego Zulu ma własną strefę na plaży z darmowymi leżakami i obsługą. Już na samo powitanie miłe wrażenie sprawia to, że właścicielka hotelu wita nas przy rozpakowywaniu auta i oprowadza po hotelu i tak było aż do wyjazdu gdy zamykała nam drzwi w aucie.
Pierwszy hotel kosztował nas za pobyt 1700zł, drugi 2200zł.
Ceny w restauracjach których w tej miejscowości jest nie przesadzając z pięćdziesiąt w porównaniu do Cro świetne np. Orada z frytkami i zieleniną 100 lira, kofte z frytkami 50 lira, manti 50 lira gdzie jedna lira to 26 groszy. Cola w szkle 5zł, woda sodowa w szkle 2zł. Są też restauracje usytuowane na rzece która tutaj wpada do morza. Widoki i klimat bardzo przypominają chorwackie, do zwiedzania w okolicy mnóstwo miejsc zaczynając od grobowców naskalnych przez amfiteatry, kościoły, ognie Chimery po nurkowania, loty na paralotniach, quady, jeepy i wycieczki konne. Adrasan to taka miejscowość wypoczynkowa dla turków na weekendy.
Jeśli będziecie mieli pytania piszcie, postaram się odpowiedzieć, w przyszłym roku również ten kierunek. Niestety zdjęć nie mogę wrzucić, bo info krzyczy, że za duże.
zibi116
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi116 » 07.09.2022 07:00

Niestety w rejonie Kusadasi nie byliśmy jeszcze. Na dwa tygodnie mieliśmy dość do zwiedzania w rejonie Adrasanu. Co do wypożyczalni to nazywa się First Rent A Car Antalya i ma profil na Facebooku, ale polecam się z nimi kontaktować przez WhatsApp.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Kilka słów o Turcji - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone