Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka dni w Bolonii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4715
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.04.2024 14:15

wiola2012 napisał(a):
piekara114 napisał(a):To pytanie to speca włoskich pociągów - Marzeny. Ale obstawiam, że przez net możesz kupić.

Przez net mogę kupić ale nie wiem jak ogarnąć „odprawę”.

W tym temacie też nie mam żadnego doświadczenia, więc nie pomogę. Napisz do Marzeny (marze_na), bo ona jest ekspertem od pociągów w Italii. Ale ostatnio Marzena coś rzadko się udziela na forum.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15682
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.04.2024 14:34

wiola2012 napisał(a):
piekara114 napisał(a):To pytanie to speca włoskich pociągów - Marzeny. Ale obstawiam, że przez net możesz kupić.

Przez net mogę kupić ale nie wiem jak ogarnąć „odprawę”.
Odprawę? Mój bilet trzeba było tylko sczytać na peronie przed wejściem do pociągu w takim żółtym kasowniku, a jako że w Marsali był on na dowolną godzinę, ale na konkretny dzień to jak się okazało to tego nie trzeba było robić. Pisz do Marzeny lub dla potomnych w Bella Italia.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.04.2024 15:22

Gosiu, dziękuję za piękną relację :) Pewnie kiedyś wybiorę się do Bolonii i będzie jak znalazł :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4715
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.04.2024 20:03

maslinka napisał(a):Gosiu, dziękuję za piękną relację :) Pewnie kiedyś wybiorę się do Bolonii i będzie jak znalazł :D

Życzę Ci, żebyś tam dotarła, bo warto.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.04.2024 17:24

Szkoda że już koniec , dziękuję za kolejną piękną relację , Gosiu :proszedzieki:


Pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.04.2024 17:34

megidh napisał(a):
piekara114 napisał(a):Gosia to teraz czekamy na relacje z Katalonii.

W kolejce czeka jeszcze wrześniowa Chorwacja, więc chyba ta będzie pierwsza, a dopiero po niej Barcelona.


Dobra nasza, więc czekamy... :D

Tak jakoś zajrzałem wczoraj do początków Kilku dni w Bolonii i związanych z wyjazdem perypetii, a tutaj koniec.
Mogę stwierdzić tak, Bolonia miasto krużganków, więc by mi się podobało, ale na razie nie spina mi się z włoskim wyjazdem.


Dzięki za te "kilka dni"
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4715
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.04.2024 17:22

piotrf napisał(a):Szkoda że już koniec , dziękuję za kolejną piękną relację , Gosiu :proszedzieki:

te kiero napisał(a):Dzięki za te "kilka dni"

A ja dziękuję za obecność w relacji :D.
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Kilka dni w Bolonii - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone