Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w CRO - Ciovo

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.09.2008 13:26

Będąc wcześniej w Cro w okolicach Trogiru, również było zaliczyć KRKA. To chyba już "nowa świecka tradycja", jak foto które w tym roku zrobiłem po zjeździe z autostrady w Zadvarje i podobne znalazłem tu na forum. Obrazek


Jak byłeś pod lekkim wrażeniem jadąc autobusem do parku, które wymijały się na lusterka, to polecam Ci na następny wypad RAFTING w Omisiu. Nim popłyniesz pontonem, autobusem zawiozą Cię w góry. Jak ten kierowca pokonywał zakręty, to czysta poezja... Obrazek
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 28.09.2008 20:02

No cóż... dwa tygodnie minęły i niestety trzeba było wracać do domu. Przed wyjazdem były różne obawy związane z pobytem "nie u siebie" ale teraz już wiem, że były bezzasadne. Czuliśmy się tam dobrze i bezpiecznie. Wielu turystów zostawiało na plaży swoje karimaty i parasole bez lęku, że nazajutrz ich nie znajdą. Ludzie mili i serdeczni. Wierzę, że to nie tylko na Ciovo:)
A więc nadszedł czas pakowania i wyjazdu. Widząc co się dzieje na drodze wyjazdowej z wyspy postanowiliśmy wyjechać o 7 rano. Był to dobry pomysł bo Trogir opuściliśmy bez problemu. Czytając forum i słuchając tych, którzy przemierzyli drogę powrotną postanowiliśmy nie jechać autostradą. Stwierdziliśmy, że skoro i tak są objazdy tuneli, które w piątki i soboty są otwarte tylko dla wjeżdżających do CRO, to pojedziemy starą drogą E71 przez Knin. Chyba nie był to jednak dobry pomysł:( Już między Sibenikiem a Kninem był objazd górzystą drogą! Potem był już jeden sznurek samochodów! Wjazd na autostradę w Karlovacu na chwilę tylko poprawił nam humor bo na wjazd do Słowenii czekaliśmy w korku prawie trzy godziny! Ominięcie Mariboru znaną trasą Ptuj, Lenart, Mureck i...podkusiło mnie, żeby na autostradę wjechać już za Graz a więc drogą krótszą ale lokalną przejechałem do Ilz. Prawdę mówiąc na wakacje lepiej się jedzie niż wraca. W McDonaldzie w Pradze byliśmy dopiero o 1 w nocy a więc po 18 godzinach jazdy! Z Pragi mam już niecałe 3 godziny do domu ale przyznam, że był to najtrudniejszy odcinek bo zmęczenie dawało już znać o sobie. Droga powrotna zajęła nam ponad 21 godzin ale wróciliśmy bardzo zadowoleni!
Jak już wcześniej pisałem, wybrałem Ciovo bo spodobały mi sie zdjęcia z Trogiru. Po powrocie wiedziałem, że za rok chcę znów pojechać w to samo miejsce. Teraz oglądam zdjęcia innych forumowiczów i zastanawiam się, czy nie spróbować "uderzyć" na Makarską. Spodobała mi się Brela a może jeszcze coś innego zobaczę, poczytam?
Tak naprawdę to zacząłem to wszystko pisać żeby przeżyć to jeszcze raz ale miło mi, że ktoś to czytał:)
Pozdrawiam!:)
pieczara87
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 30.09.2008
Nasz pobyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) pieczara87 » 30.09.2008 17:16

Ja z moją rodziną też w tym roku spędzaliśmy wakacje w Chorwacji dokładnie w małej uroczej miejscowości Slatine. Był to nasz pierwszy pobyt w tym kraju nigdy nie przypuszczałem że jest to tak miły i przyjazny dla turystów. Owszem słyszało się tam i niegdzie że warto jechać ale my z żoną częściej wybieraliśmy Hiszpanie. No ale niestey odległość od Polski jest znacznie większa no i jeszcze jeden ważny aspekt otóż po wejściu Hiszpani do Unii wszystko podskoczyło do góry co dla nas nie jest bez znaczenia. A tu proszę bliżej i jeszcze w miarę przystępne ceny. Napewno jeszcze nie jeden raz odwiedzę ten urokliwy kraj. Własciciele apartamentu bardzo mili i sympatyczni jedynie bariera językowa sprawiała troszkę problemu ale troszkę po angielsku i wszystko było zrozumiałe zarówno dla nich jak i dla nas. Umieli wytłumaczyć co jeszcze warto zobaczyć i gdzie się udać aby te dni wypoczynku mijały w przyjemnym klimacie. :
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 06.10.2008 12:49

Na takie wykorzystanie materaca nie wpadliśmy, ale też zakupiliśmy go na dzień czy dwa przed wyjazdem ;)
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.10.2008 20:11

laciatek napisał(a):Na takie wykorzystanie materaca nie wpadliśmy, ale też zakupiliśmy go na dzień czy dwa przed wyjazdem ;)

WoW! Miło, że tu zajrzałaś:) Co do materaca to przyznam się, że sposób na jego wykorzystanie to pomysł syna. Ach, ta dzisiejsza młodzież ( żeby było jasne - syn pełnoletni) :) Mam nadzieję, że wykorzystam materacyk za rok i może na Riwierze Makarskiej? :)
maniekjg
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekjg » 06.10.2008 20:51

Super opis!!!!!!!!!!!! Ja tez planuje na wakacje wybrac sie na Chorwacje---co roku bałtyk /2007 bułgaria/ teraz pora na te rejony.
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.10.2008 20:55

maniekjg napisał(a):Super opis!!!!!!!!!!!! Ja tez planuje na wakacje wybrac sie na Chorwacje---co roku bałtyk /2007 bułgaria/ teraz pora na te rejony.

Wow! Krajan:) Jeśli planujesz to... nie zastanawiaj się tylko już obmyślaj, gdzie chcesz pojechać! Nie zrób mojego błędu....10 lat z rzędu USTKA i dopiero w tym roku odkryłem to o czym wszyscy wiedzieli już dawno:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2008 20:56

maniekjg napisał(a):Super opis!!!!!!!!!!!! Ja tez planuje na wakacje wybrac sie na Chorwacje---co roku bałtyk /2007 bułgaria/ teraz pora na te rejony.


Do Chorwacji :wink: się wybierz - najwyższa pora :lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 06.10.2008 21:42

Waldeq!!!!!! Ale się obśmiałam!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Już dawno doszłam do wniosku, że najlepsze relacje z Chorwacji, to te pod tytułem "Mój pierwszy raz". Zachwyty nad palmami, cykadami, słoneczkiem i innymi odkryciami :D

Superowo!!! Dzięki za wycieczkę :D
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.10.2008 21:55

shtriga napisał(a):Waldeq!!!!!! Ale się obśmiałam!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Już dawno doszłam do wniosku, że najlepsze relacje z Chorwacji, to te pod tytułem "Mój pierwszy raz". Zachwyty nad palmami, cykadami, słoneczkiem i innymi odkryciami :D

Superowo!!! Dzięki za wycieczkę :D

He he już pisząc wiedziałem, że jest to bardzo śmieszne bo odkrywam to co już dawno jest odkryte i wielokrotnie opisane :) Ale... takie prawo nuworyszy ;)
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 06.10.2008 22:00

waldeq napisał(a):
shtriga napisał(a):Waldeq!!!!!! Ale się obśmiałam!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Już dawno doszłam do wniosku, że najlepsze relacje z Chorwacji, to te pod tytułem "Mój pierwszy raz". Zachwyty nad palmami, cykadami, słoneczkiem i innymi odkryciami :D

Superowo!!! Dzięki za wycieczkę :D

He he już pisząc wiedziałem, że jest to bardzo śmieszne bo odkrywam to co już dawno jest odkryte i wielokrotnie opisane :) Ale... takie prawo nuworyszy ;)

No no no!!! Tylko żebyśmy sie z tym "he he" dobrze zrozumieli!!! :lol: Naprawdę uwielbiam czytać o tych zachwytach! Bo przypomina mi się mój chorwacki pierwszy raz i to jak bugenwilie zobaczyłam i potem też po kwiaciarniach szukałam :D
Ja to naprawdę napisałam z ogromną sympatią dla takich "pierwszych razów"!!!!!!!!
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.10.2008 22:12

shtriga napisał(a):No no no!!! Tylko żebyśmy sie z tym "he he" dobrze zrozumieli!!! :lol: Naprawdę uwielbiam czytać o tych zachwytach! Bo przypomina mi się mój chorwacki pierwszy raz i to jak bugenwilie zobaczyłam i potem też po kwiaciarniach szukałam :D
Ja to naprawdę napisałam z ogromną sympatią dla takich "pierwszych razów"!!!!!!!!

A więc znów he he :) Ciebie zrozumiałem i wyczułem sympatię:) Ja tak na wszelki wypadek gdyby ktoś zrozumiał inaczej. Pamiętam jak jeszcze przed wyjazdem czytałem relację kogoś, kto przeżywał wszystko tak jak ja. Ta relacja była bardzo zabawna ale bardzo dużo z niej się dowiedziałem. W każdym razie dziękuję za ciepły komentarz :) Jak wrócę z wakacji CRO 2009 to pewnie będę pisał już inaczej. Hmmm ale skoro już odkryłem, że ten dziwny hałas to cykady.... :)
Ostatnio edytowano 07.10.2008 06:48 przez waldeq, łącznie edytowano 1 raz
maniekjg
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekjg » 06.10.2008 22:18

Wybiore sie napewno ,zanim pojechałem do bułgari to rok badałem sprawe po forum BG i Czarnogóry i padło na BG :) .W tym roku nad bałtykiem przezyłem 25C ale woda 9C o cenach nie wspomne.
Wybieram sie przyczepka :)

Ps@ sprawdze z synem ten materac /tez ma 18lat/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2008 22:46

maniekjg napisał(a):Wybiore sie napewno ,zanim pojechałem do bułgari to rok badałem sprawe po forum BG i Czarnogóry i padło na BG :) .W tym roku nad bałtykiem przezyłem 25C ale woda 9C o cenach nie wspomne.
Wybieram sie przyczepka :)

Ps@ sprawdze z synem ten materac /tez ma 18lat/


Dlaczego BG i Czarnogóra z dużej litery a bułgaria a i bałtyk z małej litery no i gdzie polskie znaki :?: :wink:

Proponuję przeczytać regulamin forum pkt.4
oraz akcję BYKOM-STOP
maniekjg
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekjg » 07.10.2008 18:01

Zawsze jakieś miłe słowo na poczatek :)

ps.Od razu że moderacja czuwa-zwłaszcza nad nowymi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Pierwszy raz w CRO - Ciovo - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone