Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.12.2013 22:38

xBogoriax napisał(a):... chcę jechać pierwszy raz, ale mam mętlik w głowie i nie wiem gdzie...

... Dwie pierwsze pozycje to na razie najwięksi faworyci, pozostałe - kolejność przypadkowa, ale mocno brane pod uwagę:
1. Tucepi
2. Nin
3. Igrane
4. Mandre (Pag)
5. Njivice (Pag)
6. Gradac
7. Baska (Krk)


Na pierwszy raz, tak żeby szczęka opadła, żeby się zachwycić i wrócić z chęcią dalszej penetracji Cro to wybrałabym jednak rejon Makarskiej czyli Tucepi, Igrane
poz. 2 - w porównaniu do rejonu Makarskiej słabo wypada :? , 4, 5 i 7 - warte odwiedzenia ale też wg mnie na kolejny raz, z tym że 5 to (to Krk a nie Pag), 7 - jest najdalej więc jeśli ma być nieco ekonomicznej to jednak 1 lub 3 bo bliżej.
xBogoriax
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) xBogoriax » 18.12.2013 22:32

Hej,

Dzięki za Wasze sugestie. Po mailu od dids76 (dzięki i sorka, że dopiero dzisiaj odpisałem) i przeczytaniu Jego relacji zacząłem rozważać jeszcze wyspę Brać.

@gusia-s - faktem jest, że Makarska kusi, po przejrzeniu kilkunastu zdjęć i poczytaniu kilku relacji (Tucepi, Igrane) właśnie te dwa miejsca mnie zainteresowały (może jeszcze Podaca i Zaostrog). Czy myślisz, że w tych miejscach realne jest znalezienie apartamentu w cenie ok. 30 - 35 euro (2 dorosłe osoby + dwuletni syn, wyjazd w pierwszej połowie września)? Bo póki co za 35 euro to tylko bodaj jedną czy dwie oferty znalazłem.

Pozdrawiam!
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 18.12.2013 22:49

Jeśli możesz wybrać wyspę to szczerze polecam... Brac jak najbardziej... moim zdaniem wyspy mają swój niepowtarzalny klimat i na pewno jest nieco luźniej na plażach... można znaleźć więcej odludnych miejsc... ale zależy kto co lubi... dla mnie wiecej niż kilka osób na plaży to już tłok więc unikam wakacji na "lądzie"... ale i tam fajnie się zatrzymać i pozwiedzać... w drodze na wyspę oczywiście :D :D

Myślę, że cenowo też nie ma tragedii... każdy znajdzie coś dla siebie... jak dobrze poszuka :lol:

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 18.12.2013 22:51 przez mariusz_77, łącznie edytowano 1 raz
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.12.2013 22:51

Na pierwszy raz polecam Brelę

apartament-baska-voda-lub-brela-t38032.html


Pozdrav
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.12.2013 00:16

xBogoriax napisał(a):Hej,
...
@gusia-s - faktem jest, że Makarska kusi, po przejrzeniu kilkunastu zdjęć i poczytaniu kilku relacji (Tucepi, Igrane) właśnie te dwa miejsca mnie zainteresowały (może jeszcze Podaca i Zaostrog). Czy myślisz, że w tych miejscach realne jest znalezienie apartamentu w cenie ok. 30 - 35 euro (2 dorosłe osoby + dwuletni syn, wyjazd w pierwszej połowie września)? Bo póki co za 35 euro to tylko bodaj jedną czy dwie oferty znalazłem.
Pozdrawiam!


Sorki ale nie podpowiem w tym temacie bo jeżdżę z własną budką po kempingach :) ale znajomi w tamtym roku w Drveniku płacili w I poł. sierpnia 55 euro za apartament dwupokojowy, byli w 3 os. dorosłe + dziecko 2 latka. Myślę, że na początku września i mniejszy apartament powinno być taniej.

Wyspę bym odłożyła na następny raz jak już się trochę otrzaskacie z tematem ;) i otrząśniecie z pierwszego szoku :D
Na pierwszy raz region makarskiej będzie the best - blisko do Dubrownika czy Splitu i wielu innych fajnych miejsc po drodze gdzie można wyskoczyć jak znudzicie się plażowaniem.
Możecie też zrobić sobie wypad na jakąś pobliską wyspę stateczkiem.
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.12.2013 00:40

No, na pierwszy raz region Makarskiej :wink: Mocne uderzenie

Potem człowiek nabiera chęci na odkrywanie następnych regionów: Istria, Kvarner

U mnie to się sprawdza :wink:

Ja poza Krk i Cres jeszcze na wyspy nie dotarłem. Może w przyszłym roku :roll:
MFabia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.12.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) MFabia » 26.12.2013 22:39

Witam!
Spędziłam na tym forum już kilka ładnych godzin i jak większość debiutantów też mam dylemat gdzie po raz pierwszy. Wybieramy się z dwojgiem dzieciaków (3 i 4 latka) więc zależy nam żeby było jak najbliżej Polski. Mąż jest po operacji nóg dlatego ważne jest żeby plaża była żwirowa i zejście do morza w miarę łagodne. Kwatera przystępna cenowo (termin lipiec-sierpień). Zależy nam na cichym i spokojnym miejscu może w pobliżu jakiejś większej miejscowości.
rodaivuk
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 26.12.2013 22:42

Okolice Crikvenici , Novi Vinodolski... (Kvarner)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 26.12.2013 23:07

MFabia napisał(a):Witam!
Spędziłam na tym forum już kilka ładnych godzin i jak większość debiutantów też mam dylemat gdzie po raz pierwszy. Wybieramy się z dwojgiem dzieciaków (3 i 4 latka) więc zależy nam żeby było jak najbliżej Polski. Mąż jest po operacji nóg dlatego ważne jest żeby plaża była żwirowa i zejście do morza w miarę łagodne. Kwatera przystępna cenowo (termin lipiec-sierpień). Zależy nam na cichym i spokojnym miejscu może w pobliżu jakiejś większej miejscowości.


Ja polecam wyspę Krk, byliśmy w tym roku, bardzo blisko, my mieliśmy tylko 900 km i też jechaliśmy z małymi dziećmi, moja relacja jest tu:
krk-2013-gdzie-marzenia-staly-sie-rzeczywistoscia-t43750.html
Marcyśka
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcyśka » 06.01.2014 14:40

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jak sama nazwa tematu wskazuje, wybieram się z rodziną pierwszy raz do Chorwacji. Staram się wyszukiwać jak najwięcej informacji o miejscu, które najprawdopodobniej wybierzemy, jednak chciałabym się upewnić czy na pierwszy raz miejsce, które wybraliśmy, będzie w porządku. A wybraliśmy Istrię Umag Zambratiję. Wybieramy się tam z dziećmi w wieku nieco ponad 4 i 6 lat. Myślicie, że jest to dobry pomysł? Czytam, czytam i czytam i juz mi się wszystko myli :roll: :lol:
rodaivuk
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 06.01.2014 14:49

Na jakiej ulicy?
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2014 14:59

Umag to ładne miejsce, :D

Zambratija to zatoka z fajną plażą, widać ją z drogi, sporo ośrodków wypoczynkowych, czysta woda, las.
Trzeba pamiętać, że na plaży są skałki
rodaivuk
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 06.01.2014 15:11

I część tych skałek jest zaraz za ulicą...
Marcyśka
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcyśka » 06.01.2014 15:23

Na stronie, na której mam upatrzony apartament, nie ma podanego dokładnego adresu. Jest wzmianka, że to przy ślepej uliczce, a na mapie widnieje jedynie ulica Zlatna, a miejscówka jest jedną ulicę dalej. Jest też w opisie, że jest 500m do plaży żwirowej, skalistej i kamienistej i tym się sugerowałam :roll: Adres podają po rezerwacji.
rodaivuk
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 06.01.2014 15:35

500 m to dla mnie daleko ale ja może jestem już zmanierowany w tym temacie :) Zlatna to początek Zambratiji, trzeba będzie przejść przez główną drogę i iść dalej nad morze.
To okolice wybrzeża w linii prostej od ulicy Zlatnej. Myślę, ze trzeba będzie iść jeszcze kawałek w lewo...
http://goo.gl/maps/g4V4k
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone