Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2014 15:37

Z lotu ptaka wygląda to tak:
http://www.umag.hr/sadrzaj/fotoalbum/Pa ... tija02.jpg

Na moje wyczucie :wink:
to będzie na końcu miejscowości, po prawej stronie na tej fotce
Marcyśka
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcyśka » 06.01.2014 15:43

Rodaivuk, masz rację, 500m to nie jest za blisko, ale jakoś nie mogę znaleźć miejscówki, która wpadłaby nam w oko i była w przystępnej cenie. A może możecie zaproponować jakieś ciekawy region w Istrii, ale nie chciałabym żeby było to centrum, gdzie jest imprezowo i hałaśliwie ;) Chcę odpocząć i delektować się widokami. Byłoby super, gdyby plaża była piaszczysta lub żwirkowa i była blisko i żeby nie trzeba było się cisnąć między ludźmi. Chciałabym, aby w okolicy można było zwiedzić coś ciekawego, super jakby można było wypożyczyć rowery, ale nie jest to priorytet. Siedzę od tygodnia i jestem totalnie zakręcona. Ale myślę, że Istria byłaby ok, tylko jaki region, żeby był przyjazny rodzince z małymi dzieciakami?
Lednice, dziękuję! :) Podziwiam Was, że tak się poruszacie w tym temacie. Ja się czuję jak w czarnej d**** za przeproszeniem :roll: :mrgreen:
rodaivuk
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 06.01.2014 15:50

Obrazek
Moim zdaniem to jest w tej okolicy a dokładnie to tam jest Zlatna więc to może być ostatnia ulica za nią.
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2014 15:53

Marcyśka, masz dużo wymagań na raz 8)


Poszukaj jeszcze w okolicach Puli 8)
W Medulin jest piaszczysta plaża, zobacz:

I są też ładne żwirkowe w okolicy, np. w Banjole, zobacz


Chodzi mi to miejsce po głowie na pobyt w tym roku :!: , czyli okolice Puli :wink:
rodaivuk
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 06.01.2014 15:54

Ostatnio edytowano 06.01.2014 16:19 przez rodaivuk, łącznie edytowano 1 raz
Marcyśka
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcyśka » 06.01.2014 16:06

Ja wiem czy tak dużo? Wydaje mi się, że w normie ;) Pewne wymogi zawsze można odrzucić, a zapytać nawet nadprogramowo nigdy nie zaszkodzi, tak myślę :)
Poprzeglądam w wolnej chwili Wasze propozycje :) Bardzo dziękuję Wam za pomoc :)
rodaivuk
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 06.01.2014 16:09

Marcyśka napisał(a):Chcę odpocząć i delektować się widokami.

Wal do Dalmacji... 8)
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2014 17:15

Marcyśka napisał(a):Ja wiem czy tak dużo? Wydaje mi się, że w normie ;) Pewne wymogi zawsze można odrzucić, a zapytać nawet nadprogramowo nigdy nie zaszkodzi, tak myślę :)
Poprzeglądam w wolnej chwili Wasze propozycje :) Bardzo dziękuję Wam za pomoc :)


No, to okolice Puli spełniają wymagania, tylko gór nie ma :D
Za to masz piasek na plaży 8)

Za to np. na Makarskiej trudno jeździć
na rowerze, bo są góry,
no i piasku nie dowieźli na plażę 8)
Za to widoczki niesamowite
Marcyśka
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcyśka » 12.01.2014 11:27

Dzięki raz jeszcze za odpowiedzi. Ciągle czytam i szukam, czuję jak czas mi umyka i pewnie ciekawe wolne apartamenty też :( Opinie są tak zróżnicowane, że można dostać kręciołka :roll: Jednak przeglądając mapę, ląduję ciągle w Makarskiej, tzn. Brela, Tucepi, Baśka Voda... I chyba w tamte rejony się wybierzemy.
Staneq
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 03.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Staneq » 13.01.2014 10:08

Marcyśka napisał(a):Dzięki raz jeszcze za odpowiedzi. Ciągle czytam i szukam, czuję jak czas mi umyka i pewnie ciekawe wolne apartamenty też :( Opinie są tak zróżnicowane, że można dostać kręciołka :roll: Jednak przeglądając mapę, ląduję ciągle w Makarskiej, tzn. Brela, Tucepi, Baśka Voda... I chyba w tamte rejony się wybierzemy.

hej, powiem Ci tak ja w zeszłym roku przechodziłem to samo i im więcej czytałem tym mniej wiedziałem gdzie jechać... dlatego najlepiej wybrać/wylosować jedno miasto.. u nas padło na baske vode (polecam!!)

ale generalnie im szybciej coś wybierzesz tym mniejszy mętlik w głowie, lepiej wybrać coś jednego i skupić się na czytaniu i zgłębianiu informacji dot jednego miejsca
rudi2891
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 27.05.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudi2891 » 13.01.2014 11:23

Witam.W tamtym roku mieliśmy ten sam problem.Pierwszy raz jechaliśmy do Chorwacji i dużo czasu spędziłem przed komputerem w poszukiwaniu miejscowości i tego czy jechać w ciemno.Na temat miejscowości mi to nie pomogło,ile osób tyle opinii na temat miejsc.Ale czy jechać w ciemno to tak.Posłuchałem się opinii i pojechaliśmy.Nocleg bez problemu znaleźliśmy,40 euro za dwie osoby dorosłe i 6 letnie dziecko.Pokój,łazienka,balkon,aneks kuchenny,internet,do morza jakieś 200m.A miejscowość to Omiš.Szukałem na mapie,po zdjęciach i super trafiliśmy.A teraz zaczyna się dylemat na ten rok,GDZIE JECHAĆ??? :) :!:
I z czystym sumieniem mogę polecić tą miejscowość i kwaterę. :D
xBogoriax
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) xBogoriax » 13.01.2014 11:35

Marcyśka napisał(a):Dzięki raz jeszcze za odpowiedzi. Ciągle czytam i szukam, czuję jak czas mi umyka i pewnie ciekawe wolne apartamenty też :( Opinie są tak zróżnicowane, że można dostać kręciołka :roll: Jednak przeglądając mapę, ląduję ciągle w Makarskiej, tzn. Brela, Tucepi, Baśka Voda... I chyba w tamte rejony się wybierzemy.


Jak rzucisz okiem ze dwie zakładki do tyłu, to zobaczysz, że też miałem taki dylemat. To forum na swój sposób przytłacza wiedzą i informacjami :wink: W moim przypadku pomocne było zrobienie najpierw "long listy", a potem "short listy". Na "long liście" było chyba z 7 - 8 miejsc, na "short listę" trafiły już tylko dwa miejsca. Zaleta: czytasz i szukasz tylko to co dotyczy wyżej wymienionych. I zawężasz wybór :) Jak już zostaną dwa miejsca to przystępujesz do pisania maili do właścicieli apartamentów. Wtedy wybór jest już prosty - w moim przypadku akurat cena miała największe znaczenie, ale ostateczne kryteria wyboru mogą być różne (lokacja apartamentu, widok na morze, koszt, okolica, najbliższa plaża, etc.).

Ja ostatecznie zdecydowałem się na pierwszy wyjazd na wyspę Brać, miejscowość Sutivan. Dzisiaj leci zaliczka, więc można powiedzieć, że już zarezerwowane.
urban2
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) urban2 » 24.01.2014 14:04

Witam
Jak mowi temat mysle o wakacjach w Chorwacji w tym roku i mam mały dylemat.Licze ze pomozecie rozwiazac moje watpliwosci.Rozumiem ze wiekszosc jedzie tam bo im sie podoba i konkretnie chca sobie tam pozwiedzac,ale mysle iz spory procent ze wzgledu na pewna pogode i tzw niskie koszty,ale własnie tu rodzi sie moje pytanie bo moze kiedys było i taniej lecz teraz przegladajac forum dochodze do wniosku ze wakacje w Chorwacji sa drozsze niz np Hiszpania.Kwatery drozej jedzenie tez.Jakie oni maja zarobki?no chyba nie wieksze niz ci z iberyjskiego.Moze ktos mnie przekona i uswiadomi ze bedzie mnie to mniej kosztowac.
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2014 15:31

Hiszpania :?:

Do Hiszpanii nikt w jeden dzień
nie dojedzie, a nad Jadran ja jadę
9 -10 godzin, razem z postojami, obiadem, na luzie.
Koszt kwater i jedzenia moim
zdaniem podobny
rodaivuk
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 24.01.2014 15:58

urban2 napisał(a):Moze ktos mnie przekona i uswiadomi ze bedzie mnie to mniej kosztowac.

Tylko po co?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone