Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, kilka pytań do "doświadczonych by

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.05.2016 16:27

zinc napisał(a):Czesc wszystkim, jako ze pierwszy raz jade z PL do chorwacji na urlop pare pytan:
1. Dwojka doroslych i dwojka dzieci 2 i 5 lat -na co zwrocic uwage?
2. Dosc oczywiste GDZIE?? Jest tego tak duzo ze glowa mala... Marza nam sie domki jakies kolo plazy i jakies atrakcje typu jakis basen ze zjezdzalnia itd aby dzieciaki mogly tez oprocz moze skorzystac z czegos ( np gdy mlodsze spi, "mama" robi obiad a "tata i starsze" ida na zjezdzalnie...
3. Dosc ciekawe ale niestety brak miejsc jest : bi village w miejscowosci fasana, (nie moge wstawiac linkow a chetnie bym pokazal czego szukam) oczywiscie nie musi byc az taki wypas ale fajnie by bylo cos takiego znalezc.. Oczywiscie moze byc kazda forma zakwaterowania poza typowym namiotem na polu namiotowym oraz nie intersuje mnie na miejscu wynajmowanie campera itd...

Termin 7-18 sierpnia(tak mam urlop... tak wyjechac moge w nd a wracac musze w czwartek aby na piatek juz byc w domu)-jesli ktos juz cos fajnego upatrzyl i akurat w tym terminie jedzie mozemy sie podlaczyc. Chcemy spedzic okolo 7 dni w chorwacji mozliwie tanio, wygodnie i z atrakcjami :P
Trasa itd sie nie martwie-kierowca zawodowy :) Jedynie troche boje sie jechac w ciemno bo nawet nie wiem jaka miejscowosc obrac za cel aby znalezc cos jak z linka wyzej podalem. Nie chce z "musu" ( bo dzieci maja dosc, bo zona juz mowi ze wszystko jest ok itd itp) wyladowac w domku 2km od plazy w dodatku w miejscu gdzie nie ma nic z atrakcji dla dzieci.
Przepraszam, pewnie tego typu pytan jest duzo ale znalesc cos przez wyszuiwarke jak sie nie wie co jest co... Ps hotele niezbyt nas interesuja-najchetniej wlasnei takie "camingi" jak z linka. Dzieki za wszelkie sugestie, moj mail gdyby cos adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :papa:

Jak moderator tu wpadnie to będzie kilka pouczeń...

Na tyle pytań nikt na raz nie odpowie. Polecam głębszą lekturę forum począwszy od FAQ

Ale żeby nie było, że forumowicze nieprzyjaźni to jeśli jedziecie z dziećmi to nie zapomnijcie o "smarowidłach" na słońce (faktor co najmniej 30 i wzwyż) i parasolach na plażę. Dalmacja Północna posiada dużo plaż z łagodnym zejściem do morza - jak lat temu trochę miałem dzieci w takim wieku brałem to pod uwagę. Na "wypasy" typu aquaparki czy zjeżdżalnie nie liczcie. Jest tego w Chorwacji bardzo mało i jeśli już to przy hotelach - np:Zadar czy Szybenik. A piszesz, że hotele to nie.
Udanych poszukiwań.
zinc
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.05.2016
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) zinc » 09.05.2016 16:33

Na innych forach to nie bylby za dlugi post :P W kazdym badz razie choc jedno juz wiem rejon sie zacisnia :D No teraz tylko znalesc cos bezposrednio nad plaza...
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.05.2016 16:38

zinc napisał(a):Na innych forach to nie bylby za dlugi post :P W kazdym badz razie choc jedno juz wiem rejon sie zacisnia :D No teraz tylko znalesc cos bezposrednio nad plaza...

Znaleźć, znaleźć... :)
Nad plażą może być ciężko ale przy plaży jest dużo apartamentów. 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.05.2016 16:49

Nie bardzo lubię takie miejsca :mrgreen: ale zerknij:
http://www.solaris.hr/
http://www.zaton.hr/en/apartments

To akurat Szybenik i Zaton (koło Zadaru), ale całe zachodnie wybrzeże Istrii jest takim czymś usiane: kampy także z domkami i atrakcjami. Np. Polari koło Rovinj i wiele innych.

P1250399.JPG


http://www.campingrovinjvrsar.com/camps ... ari_rovinj

etc.

Absolutnie nie w ciemno w sezonie, szczególnie na Istrię!

Nie licz, że będzie tanio w takich miejscach.
zinc
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.05.2016
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) zinc » 09.05.2016 17:33

no juz poszperalem srednio 180eur za dobe... czyli tanio nie... oki to teraz walczymy z szukaniem apartamentow...
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 09.05.2016 18:05

Pierwszy raz w CRO byłem na wyspie Rab w miejscowości Lopar. Było super. Duża piaszczysta plaża, płytka woda, trochę atrakcji na plaży. Dzieci były mega zadowolone. Sporo knajpek i dużo pięknych ścieżek do spacerów
zinc
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.05.2016
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) zinc » 09.05.2016 18:08

paw_el napisał(a):Pierwszy raz w CRO byłem na wyspie Rab w miejscowości Lopar. Było super. Duża piaszczysta plaża, płytka woda, trochę atrakcji na plaży. Dzieci były mega zadowolone. Sporo knajpek i dużo pięknych ścieżek do spacerów

A jakiś namiar dokładniejszy masz co by znaleźć zobaczyć zarezerwować ??
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.05.2016 19:34

No i to jest właśnie rozsądne rozwiązanie, żeby zamiast przepłacać na wypasionym campie znaleźć wygodny apartament tuż przy publicznej plaży z atrakcjami w jakiejś miejscowości. Tłok taki sam jak na campie, a cena może być niższa niż 180E za dobę. :mrgreen: Co nie znaczy, że w ogóle niska... :oczko_usmiech:
Wyłącznie przykładowo:

P1240905.JPG
Supetar


aP1240903.JPG
Supetar


P1240487.JPG
Bol


i wiele innych...
Oczywiście trzeba doliczyć dodatkowy koszt takich atrakcji - ale i tak powinno się wyjść na plus.

plaza-a-z-atrakcjami-t49088.html?hilit=pla%C5%BCa%20z%20atrakcjami%20dla%20dzieci#p1657641

spis-tresci-t25746.html

+ wyszukiwarka
Użytkownik usunięty
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2016 19:48

zinc napisał(a):
paw_el napisał(a):Pierwszy raz w CRO byłem na wyspie Rab w miejscowości Lopar. Było super. Duża piaszczysta plaża, płytka woda, trochę atrakcji na plaży. Dzieci były mega zadowolone. Sporo knajpek i dużo pięknych ścieżek do spacerów

A jakiś namiar dokładniejszy masz co by znaleźć zobaczyć zarezerwować ??


Lopar to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi. Duża plaża z piaskiem, płytką wodą i zjeżdżalniami, dalej idąc trochę zatoczek. Minusem jest termin. W środku sierpnia będzie tam milion ludzi.

Co do rezerwacji, wrzuć w wyszukiwarkę hasło "Lopar apartmani" i wyskoczy ci pełno namiarów.

Trochę późno zabrałeś się za poszukiwania, co lepsze oferty będą już wyjęte.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 09.05.2016 20:30

Szukanie apartamentu w maju, to jednak trochę późno :roll: .
Proponuję poczytać trochę forum i wybrać ze trzy, cztery miejscówki i na nich się skoncentrować np. Vodice, Baska Voda, Makarska.
Z mojego doświadczenia wyjazdów z małymi dziećmi to moja rada jest taka, abyś szukał "apartmanów" z tarasem na zasadzie im większy tym lepszy. Ja osobiście wolę większy taras i dalej od plaży niż na odwrót.
Powodzenia
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 09.05.2016 20:49

Jackar napisał(a):np. Vodice, Baska Voda, Makarska.


Według mnie Makarska zdecydowanie odpada na wyjazd z dziećmi. W sierpniu (byłem rok temu) na plaży jest tłum ludzi i cieżko znaleźć sobie miejsce gdziekolwiek od godz 10. Jedyne możliwości to mega daleko od wody i przechodzenie między leżącymi ludźmi. Ponadto, są tam wielkie kamienie na plaży oraz w wodzie, gdzie można się nielekko skaleczyć :)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 09.05.2016 21:41

zinc napisał(a):Czesc wszystkim, jako ze pierwszy raz jade z PL do chorwacji na urlop pare pytan:
1. Dwojka doroslych i dwojka dzieci 2 i 5 lat

Przyzwyczajeni jesteśmy do plaż piaszczystych i takie znalazłem na Istrii w Privlace.
Kwatera Marijan*** na przeciwko kampingu.
https://www.google.pl/maps/@44.2571603, ... 56!6m1!1e1

Polecam plaże w Ninie.
Ale to tylko nasze przyzwyczajenia, jednak polecam czyste plaże dalmatyńskie.

Pozdrav
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.05.2016 23:30

rodzynpatryk napisał(a): Według mnie Makarska zdecydowanie odpada na wyjazd z dziećmi. W sierpniu (byłem rok temu) na plaży jest tłum ludzi i cieżko znaleźć sobie miejsce gdziekolwiek od godz 10. Jedyne możliwości to mega daleko od wody i przechodzenie między leżącymi ludźmi.

No i tu docieramy do istotnej kwestii: czy dzieci naprawdę potrzebują tego, czego my dla nich chcemy?
Patrzę z perspektywy trójki własnych dzieci w bardzo różnym wieku. Pamiętam, jak kiedyś szukałam w Chorwacji plaży z atrakcjami dla trzyletniej wówczas córki i starszych synów. Owszem, znalazłam taką z m.in. placem zabaw, boiskiem do siatkówki, stołami do tenisa, dmuchańcami, etc., najmłodsze dziecko parę razy się pobawiło, ale podczas plażowania bardzo szybko stawało się osowiałe i zmęczone, chciało do domu. Powód? Za dużo bodźców wokół: dźwięki muzyki dochodzące z knajpy przy plaży, porykiwania i piski innych dzieci, dużo ludzi kręcących się wokół, itp. Pojechaliśmy podczas tamtego pobytu na bardziej odludną plażę, cichą, spokojną, bez tzw. atrakcji - i nagle zobaczyłam, jak mała odżyła. Bawiła się w wodzie i na plaży kilka godzin uśmiechnięta i zadowolona. Od tamtej pory szukam bardziej spokojnych plaż niż atrakcji, a dzieci (kilku- i kilkunastoletnie) jakoś się nie nudzą - nawet (i nie tylko) one potrzebują zwykłego odpoczynku. :wink: Bardziej mi się sprawdza przy dzieciach spokojne miejsce na stały pobyt, a ewentualne atrakcje "dojazdowo".
No, ale każdy wybiera to, co lubi. :wink:

bonar napisał(a):Polecam plaże w Ninie.
Ale to tylko nasze przyzwyczajenia, jednak polecam czyste plaże dalmatyńskie.

No właśnie. Ten niby-piasek działający jak wabik na rodziców maluchów jadących pierwszy raz do Cro... :roll: Nie ma sensu szukać Włoch po tej stronie Adriatyku...

w-jakich-miejscowosciach-sa-ladne-piaszczyste-plaze-t18382.html
plaze-piaszczyste-t23983.html
ale
najpiekniejsze-plaze-w-cro-t17562.html
i tak w większości piaszczyste nie są... na szczęście. :wink:

BTW zinc, może coś jeszcze działa: noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 09.05.2016 23:36

bonar napisał(a):
zinc napisał(a):Czesc wszystkim, jako ze pierwszy raz jade z PL do chorwacji na urlop pare pytan:
1. Dwojka doroslych i dwojka dzieci 2 i 5 lat

Przyzwyczajeni jesteśmy do plaż piaszczystych i takie znalazłem na Istrii w Privlace.
Kwatera Marijan*** na przeciwko kampingu.
https://www.google.pl/maps/@44.2571603, ... 56!6m1!1e1

Polecam plaże w Ninie.
Ale to tylko nasze przyzwyczajenia, jednak polecam czyste plaże dalmatyńskie.

Pozdrav


Bonar, z całym szacunkiem ale Privlaka nie leży na Istrii ;-(( :oops:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Nowy pierwszy raz jedzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.05.2016 08:05

zinc napisał(a):... Chcemy spedzic okolo 7 dni w chorwacji mozliwie tanio, wygodnie i z atrakcjami :P

... Ps hotele niezbyt nas interesuja-najchetniej wlasnei takie "camingi" jak z linka.

No to tanio nie będzie, domki na kempingach są droższe od kwater. Kempingi z atrakcjami typu baseny, zjeżdżalnie nawet z własnym namiotem czy przyczepą często wychodzą w podobnej cenie do kwatery albo i drożej. Za atrakcje się płaci niestety ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, kilka pytań do "doświadczonych by - st...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone