Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsze Wakacje W Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TAASIOREK
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.05.2006
Pierwsze Wakacje W Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) TAASIOREK » 15.05.2006 13:23

Witajcie!

Czytając wypowiedzi na tym forum odniosłam wrażenie, że będziecie mi w stanie pomóc w wyborze miejscowości, którą naprawdę warto w Chorwacji zobaczyć. Liczyłabym na podpowiedzi osób, które były w danej miejscowości, mają doświadczenie i mogą napisać: jak tam dojechać, czy lepiej skorzystać z usług biur podróży czy też samemu można znaleźć kwatery, jakie są orientacyjne koszty takiego pobytu itp.
Dodam tylko tyle, że jadą 4 dorosłe osoby i 2,5-letnie dziecko. chcielibyśmy zobaczyć coś ciekawego oraz trochę ponurkować (w miarę możliwości)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 15.05.2006 15:00

Taasiorku,
zgłaszasz pytanie za mało konkretnie... Określ dokładniej swoje preferencje i możliwości. Jeśli tego nie zrobisz, to ile miast, ilu forumowiczów, tyle będzie odpowiedzi. Albo nie będzie ich wcale...
Poszperaj w przewodniku, popatrz na mapę - wybierz region i pytaj dalej. Twojemu kryterium odpowiada, póki co, 99% miast na wybrzeżu :) k.
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 15.05.2006 15:28

Przypuszczam, że decyzję będziesz musiała podjąć sama - oczywiście wśród miejsc preferowanych przez forumowiczów są tzw. "pewniaki" gdzie można spędzić wspaniały urlop, ale i tych będzie sporo. W "tym temacie" forum zbyt w podjęciu decyzji Ci nie pomoże. Sądzac po tym, że chcecie jechać z małym dzieckiem pewnie niezbędny będzie bezproblemowy dostęp do plaży.
Ja dotychczas takowy (piaseczek) spotkałem na Rabie (Kampor) i na Mali Losinj (Čikat). Na pozostałych żwirek do skałki.
Co do wyjazdu - biuro czy też samodzielny wyjazd było już o tym na forum - biuro to wygoda dojazdu, samodzielny dojazd to niezależność, to tak w skrócie (argumenty za i przeciw można mnożyć).
Koszty to też sprawa płynna wszystko zależy od tego gdzie chcecie mieszkać (piszesz o kwaterach więc chyba apartament - są jeszcze pokoje), jak spędzać czas, generalnie jakie środki chcecie przeznaczyć na wyjazd.
Zapraszam na moją stronę www.mojachorwacja.boo.pl trochę relacji z moich pobytów w CRO (w relacjach z ubiegłego roku są również wydatki jakie ponieśliśmy).
Generalnie za ubiegłoroczny pobyt (13 dni) na Rabie i Krku zapłaciliśmy ok. 3000 zł za dwie osoby (liczę wszystko - zakupy w kraju, ubezpieczenia itd w tym moje nurkowania).

Darek1 napisał;
...opracowałeś bardzo fajną stronę...


Dzięki starałem się :D :D
Ostatnio edytowano 16.05.2006 07:35 przez toudee, łącznie edytowano 1 raz
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.05.2006 19:46

Toudee, opracowałeś bardzo fajna i ciekawa stronę , gratuluje
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.05.2006 21:09

TAASIOREK napisał(a):Witajcie!

Czytając wypowiedzi na tym forum odniosłam wrażenie, że będziecie mi w stanie pomóc w wyborze miejscowości, którą naprawdę warto w Chorwacji zobaczyć. Liczyłabym na podpowiedzi osób, które były w danej miejscowości, mają doświadczenie i mogą napisać: jak tam dojechać, czy lepiej skorzystać z usług biur podróży czy też samemu można znaleźć kwatery, jakie są orientacyjne koszty takiego pobytu itp.
Dodam tylko tyle, że jadą 4 dorosłe osoby i 2,5-letnie dziecko. chcielibyśmy zobaczyć coś ciekawego oraz trochę ponurkować (w miarę możliwości)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi


oj Kasia, Kasia

na forum szukasz zamiast sie kolegi ze studiow spytac :lol:

Bosze, jaki ten swiat jest maly 8O

nie pamietam czy pokazywalem Ci fotki z ostatnich wakacji, kilka na stronie

www.rumianki.ao.pl

domyslam sie ze koszty nie sa najwazniejsze wiec im dalej na poludnie tym ladniej (wiecej na paliwko lecz w zasadzie to pobyt wyjdzie taniej). klima w autku jest wiec mozna na luzaku jechac tam gdzie gory lacza sie z morzem. nurkowac mozna wszedzie bo woda czysta. im wiecej skal tym lepiej do nurkowania bo woda nie zmacona lecz znow dla Martynki nie specjalnie bo se w piasku nie pobawi - piachu w tym kraju raczej niewiele - ma to swoje uroki jak lezysz nasmarowana oliwka i mocniej dmuchnie wiatr :)

proponuje jechac wlasnym autkiem i nic wczesniej nie rezerwowac, na miejscu zawsze sie cos znajdzie i chociaz zobaczysz co to jest i ile tak napawde jest do plazy - no chyba ze ktos z forumowiczow poleci cos w miejscowosci ktora zaakceptujecie - czy ekipa taka sama jak na Dominikanie?

Ja tylko po drodze polecilbym Plitwickie Jeziora w chorwacji a jesli bedziecie jechali przez Slowenie to Jaskinie w miejscowosci Postojna. Nie wiem czy we Wiedniu bylas - ciekawe miasto

mam jakis przewodnik paskala wiec zanim cos kupisz czy zaplanujesz musimy sie spotkac - troche zdjec tez mamy

my do cro wybieramy sie dopiero w 2008 jak nasza tez bedzie miala okolo 2,5 roku - ten kraj naprawde wciaga - blisko, niedrogo, milo, spokojnie, czysta woda z 24 stopnie, w nocy temperatura powietrza nie spada ponizej +20, ladne widoki, pyszna rakija i takie tam - np i sprawa dla nas bardzo wazna - mozna opalic sie bez paskow od majtek czy stanika :D

jak przeczytasz wiadomosc to prosze o szybki telefon w celu potwierdzenia identyfikacji
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 24.05.2006 23:23

toudee świetna stronka

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Pierwsze Wakacje W Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone