Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pierwsza wyprawa na Bałkany - wątpliwości

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cael
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cael » 06.09.2015 22:20

Witam Was, drodzy forumowicze
W tym roku poraz pierwszy wybieram się na wakacje do Czarnogóry, stąd kilka pytań.
Oczywiście część z nich poruszana już była, ale często kilka alt temu, nie chcę odgrzebywać starych wątków. Do rzeczy:

1. Wybieram się to Tivat
Chcę jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację oraz BiH
Jak wygląda temat granicy Chorwacko - Bośniackiej? Przejeżdża się płynnie, czy trzeba liczyć na postój?

2. Kuny na autostrady wymienić w PL,a może da się płacić kartą? Lub wymienić je na miejscu?

3. W których krajach najlepiej tankować ON?
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.09.2015 22:28

cael napisał(a):Witam Was, drodzy forumowicze
W tym roku poraz pierwszy wybieram się na wakacje do Czarnogóry, stąd kilka pytań.
Oczywiście część z nich poruszana już była, ale często kilka alt temu, nie chcę odgrzebywać starych wątków. Do rzeczy:

1. Wybieram się to Tivat
Chcę jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację oraz BiH
Jak wygląda temat granicy Chorwacko - Bośniackiej? Przejeżdża się płynnie, czy trzeba liczyć na postój?

2. Kuny na autostrady wymienić w PL,a może da się płacić kartą? Lub wymienić je na miejscu?

3. W których krajach najlepiej tankować ON?

1.zależy kiedy ,ja jechałem początkiem lipca to ruch bardzo płynny
2. kuny kupowane w Polsce wychodzą najdrożej ,można płacić kartą i w euro
3.ON najlepiej tankować jak rezerwa mruga bo najwięcej wejdzie :mrgreen: a najtaniej to w Bośni :D
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.09.2015 23:09

2. Od kilku lat tylko karta i problem znika. Zwłaszcza jak tylko przejazdem jesteś to nie ma sensu wymieniąć. PKO BP liczył kuny po 0,58

3. W Austrii poza autostradą ropa tańsza niż w Cro, po 1,07 euro, Słowacja przy autostradach 1,07 eur,
Cro poza autostradą 8,43 kun - ceny sprzed 3 dni.
cael
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cael » 07.09.2015 19:37

Koledzy i koleżanki, a sprawa uchodźców?
Ktoś, kto jechał ostatnio spotkał się z jakimiś trudnościami?
Ja sie wybieram 2.10 więc nie wiadomo co do tego czasu

P.S. Jak z pogodą w Czarnogórze w pazdzierniku?
Czytalem ze ok 24

Rozumiem też, że bramki na autostradach obsługują płatność kartą?
Ostatnio edytowano 07.09.2015 21:36 przez cael, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.09.2015 20:38

2. 100€ możesz wymienić w kantorach na granicy. Kurs zbliżony do tego w głębi cro.
3. Ceny paliwa są zbliżone. A i SLO wychodziło najtaniej. Czasami A było tańsze, niż PL. Ktoś podawał wyszukiwarkę cen paliwa w poszczególnych Krajach/stacjach. Ceny paliwa potrafią zmieniać się co godzinę. Najdrożej w południe.
cael
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cael » 18.09.2015 23:00

To ja wrócę jeszce do tematu uchodźców - jadę przez Słowenię wiec powinienem ominąć gorącą granicę z Serbsko - Chorwacką.
Ktoś jechał ostatnio w okolicach Zagrzebia?

Pytanie nr 2 - jak z cenami w MNE? Interesiują mnie obiady w restauracji, owoce, ON, alkohol :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2015 07:52

cael napisał(a):To ja wrócę jeszce do tematu uchodźców - jadę przez Słowenię wiec powinienem ominąć gorącą granicę z Serbsko - Chorwacką.
Ktoś jechał ostatnio w okolicach Zagrzebia?

Pytanie nr 2 - jak z cenami w MNE? Interesiują mnie obiady w restauracji, owoce, ON, alkohol :)

zobacz na mapie gdzie serbia graniczy z chorwacją.

a co do wymiany euro na kuny zwłaszcza 100 -to sobie to daruj.Jedziesz przez kawałek chorwacji tranzytem i za autostrade zaplacisz kartą .Kuny kompletnie niepotrzebne .Nie wiem po co ci jakies 740 kun.
W Bośni na stacjach paliw trzeba patrzeć czy akceptują karty.
Romo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 19.09.2015 09:21

Płatność kartą na bramkach w Chorwacji ma tę niezaprzeczalną zaletę, tak jak w przypadku bramek pod Zagrzebiem, że są oddzielne pasy i bramki dla płacących kartą. Podczas, gdy przed bramkami z płatnością gotówką stoją wielesetmetrowe albo nawet wielokilometrowe korki, to na bramkach z płatnością kartą jest pusto.
Mikeee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 19.09.2015 10:58

cael napisał(a):jak z cenami w MNE? Interesiują mnie obiady w restauracji, owoce, ON, alkohol :)

najbardziej zapadła mi w pamięci cena alkoholu. A więc za swojską rakiję bardzo dobrej jakości płaciłem prosto od producenta 8-10 EUR za 1 litr.
Pamiętam również, że w restauracji płaciłem za średnią pizzę - 3-5 EUR, mięso z frytkami i sałatką - 5 EUR, porcja smażonych krewetek i kalmarów - 8 EUR, prosta sałatka grecka - 1 EUR, piwo 1,5 EUR. Powyższe ceny to rok 2013 i 2014.
pozdrawiam,
M
cael
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cael » 19.09.2015 16:06

zobacz na mapie gdzie serbia graniczy z chorwacją.

Bardziej ciekawi mnie sytuacja na granicy Chorwacja - Słowenia
Mam 2 tyg do wyjazdu i będę śledził sytuację, politycznie nie sądzę, żeby Słoweńcy wpuścili uchodźców więc znowu ich szturm przeniesie się w innemiejsce.

Co o tym sądzicie?

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019