Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza taka wyprawa- Chorwacja 2011 (Brela)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010
Pierwsza taka wyprawa- Chorwacja 2011 (Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 12.03.2012 22:28

Wolę czytać relacje niż pisać, ale z pewnych względów zostałam unieruchomiona w domu i mam duuuużo czasu, dlatego spróbuję coś wysmyczyć. Mimo nadmiaru czasu przerwy w pisaniu moga byc długie, za co przepraszam, jeśli ktoś będzie to czytać.

Wakacje 2011 to nasze (moje i męża) trzecie odwiedziny w Chorwacji.
Pierwszy raz spędzilismy tam podróz poślubną we wrześniu 2007 roku i od razu pokochalismy ten kraj. Korzystalismy wtedy z usług biura podróży- taki wypoczynek+zwiedzanie- i stacjonowaliśmy w pobliżu Trogiru. Odwiedziliśmy wtedy wodospady Krka, Trogir, Split, Dubrovnik i Medjugorje.
Kolejny raz udalo się spędzić wakacje w Chorwacji w 2010.
Sami poszukaliśmy sobie prywatnej kwatery na Ciovo, ale w części należącej do Trogiru i bilety na podróż linią wakacyjną autobusową.
Wtedy własnie odkryliśmy, że woda w Jadranie może być znacznie czystsza niż w okolicy Trogiru- zwiedziliśmy Sibenik, Primosten, ponownie Split (tym razem dokładniej), Trogir od A do Z, część Ciovo, Soltę i... doznałam kontuzji nogi, co uniemożliwiło dalszą objazdówkę :evil:

Po tamtych wakacjach bylismy zgodni- kolejne wakacje na pewno w Chorwacji.
Ponieważ uwielbiam planować ,od grudnia opracowywałam plan co, gdzie, jak i kiedy.
W styczniu, po przeglądnięciu dziesiątek ofert i wielu odpowiedziach na mojego maila, że niestety brak miejsc, zarezerwowaliśmy z wahaniem apartament w Breli na Frankopańskiej. Co prawda przerażały mnie komentarze, że na Frankopańskiej hałas, dzikie tłumy na motorach, itd, na szczęście nic z tych rzeczy się nie sprawdziło :D

Ponieważ nie mielismy żadnego doświadczenia w długich trasach (najdalej jechalismy 400 km nad morze), a w dodatku nie dysponowaliśmy samochodem i auto pożyczaliśmy od mojego taty postanowiliśmy zrobić aż 2 noclegi tranzytowe zarówno w drodze na wakacje, jak i z powrotem.
Chcieliśmy jednak wykorzystać je jak najlepiej i zaplanowaliśmy trasę, tak aby móc zwiedzić kilka ciekawych miejsc.
Ostatecznie trasa wyglądała następująco:
Ostrów- Cesky Krumlov-Plitvice-Brela i z powrotem Brela- Ptuj- Litomyśl-Ostrów. Na miejscu odwiedziliśmy Baską Vodę, Omis, Makarską, Dubrovnik, Bol i Jelsę na Hvarze.
Poniżej zdjęcie z Ceskiego Krumlova na zachętę :)
Obrazek
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 12.03.2012 22:38

Będę pierwsza w tej czytelni.......
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 12.03.2012 22:53

Iwona75 napisał(a):Będę pierwsza w tej czytelni.......

Druga :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.03.2012 23:10

Poniżej zdjęcie z Ceskiego Krumlova na zachętę


Zachęcony :D zostaję . . .

Czekam na dalszy ciąg

Pozdrawiam
Piotr
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 12.03.2012 23:28

To i ja zasiadam i czekam na dalszą część
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 12.03.2012 23:40

Ja też się podłączam do tej wycieczki :wink:
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 12.03.2012 23:44

Późno już ale ochoczo zasiadam do czytania :D
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 12.03.2012 23:54

Jest jeszcze poźniej... ale lista nie jest jeszcze zamknięta. I ja zasiądę przed tą relacją... z zaciekawieniem :)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 13.03.2012 00:33

Ooooooooo! Cesky Krumlov! Moja wielka milosc :)

Zasiadam i ja :lol:
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 13.03.2012 00:42

Też się dosiadam :)
hanka 34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 13.03.2012 08:45

Też poczytam :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.03.2012 14:41

I ja :D
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3280
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 13.03.2012 15:00

tygrysek0038 napisał(a):Wolę czytać relacje niż pisać, ale


Ja zdecydowanie wolę czytać, bez żadnego ale :lol:

ale może jak już wszystkie przeczytam to kiedyś też coś naskrobię :roll:

:wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.03.2012 16:29

Chętnie poczytam.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 13.03.2012 16:34

Start planowany na sobotę, 27.08 około 6tej rano. Upał w Polsce niemiłosierny- nie ma czym oddychać.Pakujemy walizki oraz prowiant i ruszamy :D .
Obrazek
Udało się w pół godziny przejechać Wrocław (obwodnica miała zostać oddana do użytku kilka dni później i rzeczywiście w drodze powrotnej zaoszczędziliśmy jakieś 20 minut). Jak pisałam, ani ja, ani mąż nie przepadamy za prowadzeniem auta :oops: , także zmienialiśmy się co 2 h i był to dla nas naprawdę najlepszy sposób na pokonywanie trasy.
Gdzieś po 3,5-4 godzinach dotarliśmy do przejścia Kudowa Słone-Nachod.
Obrazek
Dalej pogoda jakby lekko się zepsuła- nie było już tak ciepło i nawet się zachmurzyło, ale nam humory dopisywały :) .Zakupiliśmy czeską winietkę, przekąsiliśmy śniadanie i w drogę.
No cóż- trochę pietra mieliśmy- pierwszy raz kierowaliśmy autem za granicą, ale szło nieźle. Jechaliśmy trasą na Hradec Kralove, Pragę,Tabor, Ceske Budejovice, aż do Ceskiego Krumlova.
Im dalej w las, znaczy się od domu, tym pogoda gorsza :? ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na miejsce dotarliśmy około 15.30. Chwila konsternacji, ponieważ Hołek nie mógł znaleźć naszego pensjonatu (wszystkie noclegi mieliśmy zarezerwowane), ale na szczęście mieliśmy też dokładnie rozrysowane mapy.
Uff, udało się- dojechaliśmy do pierwszego celu podróży bez przygód.
Zaprkowaliśmy na naszym prywatnym parkingu, wysiadamy, ale co to??? zimno jak latem nad Bałtykiem, albo raczej jak jesienią... Zaczyna padać, a my w krótkich spodenkach i kusych koszulkach :x . Do tego na drzwiach kartka w cudnym języku angielskim, że recepcjonista musiał na chwilę wyjść, ale jakby co dzwonić pod numer XXXXXXXXX.
Mąż zaczyna się denerwować, a ja zaraz zamarznę- nie ma wyjścia- dzwonię. Na szczęście Pan jest bardzo miły i w kilka chwil zjawia się z kluczami bardzo nas przepraszając.

(Poniżej strona naszej "noclegowni" przez kolejne 2 dni na Kaplickiej 21- polecam- pyszne śniadania, dobry parking i super położenie, praktycznie na skraju starówki.
http://www.pensiongardena.com/en/welcom ... gardena/1/ )

Chwila formalności i nareszczie pokój, gorący prysznic, chwila relaksu i reszta bułek z kabanosami :lol: , co by przetrwać do kolacji na starym mieście i ruszamy na zwiady...
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pierwsza taka wyprawa- Chorwacja 2011 (Brela)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone