Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - lista kempingów( opinie)

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bzyku2010
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyku2010 » 03.08.2010 13:24

Dzięki Bocian, a jak to wymawiać?

ita, cóż może się gdzieś spotkamy jeśli będziesz po 8 sierpnia, szczęśliwej drogi. bynajmniej się nie narzucam. :roll: :oops:
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 03.08.2010 16:42

ita napisał(a):a sama Denka przyzwoita?


Moim /i reszty rodzinki/ zdaniem jest o.k.

Stanowiska ułożone tarasowo, sporo cienia - choć nie wszędzie,
sanitariaty czyste i nieustannie sprzątane. Jest też lodówka ale trochę w niej ciasno.

Do sklepików 5 minut spacerkiem.

Teraz może być jednak problem z brakiem wolnych miejsc. Właściciel twierdził, że do 20 sierpnia wszystko ma zarezerwowane :(
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 03.08.2010 16:52

Przy okazji jeszcze pytanie do bywalców Peljesaca.

Na forum parokrotnie przewinęła się informacja o campie Perla w Trstenik.
Zajechałem tam w lipcu, pytam o camp a tu miejscowi twierdzą, że campingu w Trstenik nie ma 8O
Czy ktoś wie jak tam dojechać i w ogóle jak tam jest?
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 03.08.2010 19:46

wir955 napisał(a):Przy okazji jeszcze pytanie do bywalców Peljesaca.

Na forum parokrotnie przewinęła się informacja o campie Perla w Trstenik.
Zajechałem tam w lipcu, pytam o camp a tu miejscowi twierdzą, że campingu w Trstenik nie ma 8O
Czy ktoś wie jak tam dojechać i w ogóle jak tam jest?


Miałem tak samo. Też nie znalazłem, ale też specjalnie nie szukałem bo i tak jechałem na Vrilę w Trpanj, a Trstenik nie spodobał mi się zupełnie.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.08.2010 19:51

Hehe, my też szukaliśmy campu "Perla" w Trsteniku. Dziewczyna zaczepiona na nabrzeżu twierdziła, że jest, przy wjeździe do miasteczka, koło takiej dużej willi, ale że nam się nie spodoba...

Pojechaliśmy w tamte okolice. Przy wspomnianej willi stało kilka osób i na pytanie o camping jedna z pań odpowiedziała: "No camp". Wywnioskowaliśmy, że w Trsteniku nie ma campingu :lol:

I też pojechaliśmy do Trpanja na Vrilę :D
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 03.08.2010 20:17

No tak... i wszystko jasne 8O

Dzięki Maslinko, dzięki Piotr. Zawsze to milej dowiedzieć się,
że nie ja jeden "błądziłem" :lol:

Czyli pozostaje Paradiso i Postup /jeśli uda się "bis" w tym roku/ :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.08.2010 20:18

wir955 napisał(a):Czyli pozostaje Paradiso i Postup /jeśli uda się "bis" w tym roku/ :D

A masz plany na "bis"? :D Zazdroszczę :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.08.2010 20:44

bzyku2010 napisał(a):Dzięki Bocian, a jak to wymawiać?

Tak jak się pisze, na Peljeszcu... Jedziemy na Peljeszac, jesteśmy na Peljeszcu :)
Pozdrav.
bzyku2010
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyku2010 » 04.08.2010 11:59

OK, dzięki Bocian przynajmniej będę starał się dobrze wymawiać. Nie dziwię się Chorwatom, że chcą aby nazwy w Ich kraju wymawiać (a dla Polaków nie powinien być to problem) prawidłowo. Myślę, że takie nadęte nacje jak np. niemcy czy włosi olewają takie "drobiazgi" :wink:
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 04.08.2010 16:25

maslinka napisał(a):A masz plany na "bis"? :D


Planów to u mnie dostatek... , a tak poważnie - w lipcowym terminie nie "załapał się" starszy syn i teraz jest pretekst, by powtórzyć Peljesac.
W Loviste było pięknie ale lubię poznać coś nowego.
Tym pilniej śledzę Twoją Maslinko relację i już myślałem, że mam - Postup, a tu masz.... k o m a r y :cry:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.08.2010 17:02

wir955 napisał(a):
maslinka napisał(a):A masz plany na "bis"? :D


Planów to u mnie dostatek... , a tak poważnie - w lipcowym terminie nie "załapał się" starszy syn i teraz jest pretekst, by powtórzyć Peljesac.
W Loviste było pięknie ale lubię poznać coś nowego.
Tym pilniej śledzę Twoją Maslinko relację i już myślałem, że mam - Postup, a tu masz.... k o m a r y :cry:

Wir, ja bym się nie zrażała komarami, jeśli to jedyny powód, dlaczego "odpadł" Postup.
W tym roku komary mieliśmy absolutnie wszędzie - w Drage (zdecydowanie najmniej, ale jednak), w Postupie, na Mljecie i w Trpanju.

W Gliwicach tego lata też jest ich zdecydowanie więcej. Myślę, że to konsekwencja wiosny, która była deszczowa nie tylko u nas, ale i w całej Europie. Bo komary to nowy problem w Chorwacji, z którym spotkaliśmy się po raz pierwszy (a był to nasz piąty wyjazd do Cro).

Po prostu zaopatrz się w offa i nie przejmuj się tymi krwiopijcami :wink:

Pozdrawiam :papa:

P.S. A może Mljet? Myślę, że by Wam się tam spodobało :) Niedługo dopłyniemy tam w mojej relacji.
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 04.08.2010 21:34

maslinka napisał(a): ja bym się nie zrażała komarami, jeśli to jedyny powód, dlaczego "odpadł" Postup.
W tym roku komary mieliśmy absolutnie wszędzie - w Drage (zdecydowanie najmniej, ale jednak), w Postupie, na Mljecie i w Trpanju.





Postup jeszcze nie odpadł, tym bardziej, że jak widać z mapy ma idealne położenie zarówno do penetracji lądowej półwyspu, jak i morskich wypadów.
Tylko jak tu wieczorami delektować się piwkiem, chłonąć pod gwiazdami zapachy nocy... z off-em pod nosem :evil:

Muszę chyba jeszcze obejrzeć camp Vucine w Zuljanie.

P.S. "Twój" Mljet przyjdzie mi chyba obejrzeć za kilka dni - po powrocie z grodu nad Kłodnicą.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.03.2011 17:43

W poszukiwaniu informacji o Loviste dotarłam tutaj:)

W tym roku prawdopodobnie powtórka - Peljesac (no, chyba, że jednak Korcula wygra, albo Pag, wszystko w trakcie planowania).

A jeśli Peljesac to Loviste - Lupis lub Denka albo Trpanj i Vrila.
No właśnie, mamy dylemat. Osobiście wolę takie małe wioseczki jak Loviste (wakacje w Dubie to było to), ale chciałabym dopytać, bo Trpanj też ma wiele zalet:

czy z campu Lupis jest daleko na plażę kamyczkową, z łagodnym zejściem do morza (chodzi o dzieci). Z Denki jeśli dobrze zrozumiałam - to tylko przejście przez drogę. Plaża przy Vrila też dobra dla maluchów, no i palmy, czyli trochę cienia na plaży:)

czy w samym Loviste można pospacerować z wózkiem (jadą z nami znajomi z maluchem i muszę im zagwarantować możliwość spacerów). Wiem, że w Trpanj to możliwe, jest gdzie pochodzić, sama droga z Vrili do miasteczka to już spacerek.

sanitariaty na tych campach - czy jest dostęp do ciepłej wody, najlepiej o każdej porze. Na Vrili chyba z tym problem...
no i jak sanitariaty? z tego co czytałam na campach w Loviste bardzo w porządku. Najważniejsze, żeby było czysto.

cień - też chyba ok na tych campach, na Dence chyba najmniej cienia?

w cenniku campu Lupis nie ma informacji na temat prądu...wliczony jest w cenę, czy nie można się podłączyć?

i jeszcze dojazd do Loviste - rozumiem, że droga asfaltowa jest do końca, nie trzeba szutrem dojeżdżać? Mamy zamiar troszkę pojeździć po półwyspie, lepiej, żeby nie trzeba było szutrem za każdym razem wracać na camping.

Wybieramy się dopiero po 20 sierpnia, więc liczę na to, że tłoku unikniemy :D

Napisze ktoś słówko?
becia_beata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) becia_beata » 16.04.2011 20:57

Ania J.

Polecam Ci camp Lupis w Loviste ,byliśmy w zeszłym roku.
Samo Loviste--cisza i spokój,kameralnie ,ładna zatoczka,a na plażę z Denki i z Lupisa przez drogę, w zasadzie jak ma się miejsce na campie przy drodze ,to tak jakby się było caly czas na plaży .Dla małych dzieci idealnie.,drzewa na plaży też są,a więc można się schować przed słońcem.
Jak poszukam to postaram się wstawić zdjęcia.

I można w Loviste pospacerować z wózkiem tą drogą asfaltową,ta droga jest słabo uczęszczana.Nie ma tam hałasów,zaciszne miejsce jak ktoś lubi!

A jeśli chodzi o camp Lupis - to ciepła woda jest cały czas , a do prądu można się podłaczyć,ale radzę zabrać przedłużacz .
Poza tym gospodarze bardzo mili, pomocni.

No i te pyszne figi ,które rosną w sadzie na terenie campu.Objedliśmy się tak, że po trzech dniach nasze dzieci podziękowały.
mam nadzięję, że pomogłam.

Postaram się wstawić jakieś fotki.
PozdraV :D :D :D :D
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 16.04.2011 21:16

becia_beata napisał(a):Ania J.


Postaram się wstawić jakieś fotki.
PozdraV :D :D :D :D


Wstaw, wstaw koniecznie :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - lista kempingów( opinie) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone