Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 10.05.2012 11:47

dzięki, mam nadzieję że dotrzemy na szczyt i w jeszcze kilka miejsc opisywanych w tym temacie, ale rzeczywiście dobrze jest zostawić coś na przyszłe wakacje żeby mieć po co wracać. :D
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 10.05.2012 11:52

ewwwa napisał(a):dzięki, mam nadzieję że dotrzemy na szczyt


Pamiętajcie o dobrych butach, zapasie wody do picia i aparacie fotograficznym. Po drodze możecie obejrzeć franciszkański samostan i cmentarz.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.05.2012 12:12

Arek napisał(a):
ewwwa napisał(a):dzięki, mam nadzieję że dotrzemy na szczyt


Pamiętajcie o dobrych butach, zapasie wody do picia i aparacie fotograficznym. Po drodze możecie obejrzeć franciszkański samostan i cmentarz.

Nie jest to jedyna droga na szczyt. Druga prowadzi prosto z Orebica. W informacji turystycznej można dostać mapkę z zaznaczonymi szlakami.
Wiem, że Bocian zna tą drogę z Orebica, ja wchodziłam tą z klasztoru, nie mam niestety porównania, która lepsza (choć w tych kategoriach ich nie rozdzielam), może która lżejsza.
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 10.05.2012 12:13

wyczytałam że najlepiej wyruszyć bladym świtem (ok 5 rano) tylko żeby pogoda dopisała. I mam nadzieje że o niczym nie zapomnę.
:)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 10.05.2012 12:21

Bocian napisał(a):Ja jadę tam 8 raz i nie wszystko widziałem :)


Arek napisał(a):Zostaw trochę na przyszły rok, zawsze to powód by wrócić do Cro :)


Do Cro jeadę 5 raz a najdalej "zapuściliśmy" się do Splitu :( , na Peljesac do Borka pierwszy :hearts:
Więc wizja odwiedzenia tego miejsca jeszcze przynajmniej 7 razy :lol: bardzo mi się podoba. :hearts: po "przekopaniu" forum, czytaniu relacji i oglądaniu zdjęć, już jestem zauroczona tym zakątkiem Chorwacji.
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 10.05.2012 12:22

Nie jest to jedyna droga na szczyt. Druga prowadzi prosto z Orebica. W informacji turystycznej można dostać mapkę z zaznaczonymi szlakami.
Wiem, że Bocian zna tą drogę z Orebica, ja wchodziłam tą z klasztoru, nie mam niestety porównania, która lepsza (choć w tych kategoriach ich nie rozdzielam), może która lżejsza.[/quote]

a ta, którą szłaś jest do przejścia w miarę spokojnie czy jest ciężko. Ja chodzę po naszych Beskidach i nie mam problemu ale w Cro jeszcze nie byłam na prawie żadnym szlaku górskim, oprócz małego incydentu dwa lata temu: z Makarskiej doszliśmy do początku PN Biokovo i pięknego kościółka Św Antoniego. Było do przejścia :lol:
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 10.05.2012 12:23

no i źle zacytowałam Aldonkę :oops:
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 10.05.2012 12:42

Sylwetka napisał(a):
Bocian napisał(a):Ja jadę tam 8 raz i nie wszystko widziałem :)


Arek napisał(a):Zostaw trochę na przyszły rok, zawsze to powód by wrócić do Cro :)


Do Cro jeadę 5 raz a najdalej "zapuściliśmy" się do Splitu :( , na Peljesac do Borka pierwszy :hearts:
Więc wizja odwiedzenia tego miejsca jeszcze przynajmniej 7 razy :lol: bardzo mi się podoba. :hearts: po "przekopaniu" forum, czytaniu relacji i oglądaniu zdjęć, już jestem zauroczona tym zakątkiem Chorwacji.



a kiedy będziesz w Borku?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.05.2012 13:10

ewwwa napisał(a):
Aldonka napisał(a):Nie jest to jedyna droga na szczyt. Druga prowadzi prosto z Orebica. W informacji turystycznej można dostać mapkę z zaznaczonymi szlakami.
Wiem, że Bocian zna tą drogę z Orebica, ja wchodziłam tą z klasztoru, nie mam niestety porównania, która lepsza (choć w tych kategoriach ich nie rozdzielam), może która lżejsza.


a ta, którą szłaś jest do przejścia w miarę spokojnie czy jest ciężko. Ja chodzę po naszych Beskidach i nie mam problemu ale w Cro jeszcze nie byłam na prawie żadnym szlaku górskim, oprócz małego incydentu dwa lata temu: z Makarskiej doszliśmy do początku PN Biokovo i pięknego kościółka Św Antoniego. Było do przejścia :lol:


Jeśli masz doświadczenie w chodzeniu po górach wejdziesz bez problemu, jeśli nie masz - też dasz :) Droga nie jest jakoś szczególnie ciężka. Nie powiem, że to jakiś lajcik, ale spokojnie. Ważne, żeby wyjść w miarę wcześnie, zanim ostre słońce zacznie palić. Ale jak my schodziliśmy, mijaliśmy takich co dopiero zaczynali wędrówkę na szczyt :) Byli tacy co wbiegali i tacy co rowerem wjeżdżali :)

Szczytowanie - tutaj możesz zobaczyć nasze zmagania.

Wiesz, ja mam ześrubowane kolano i dałam radę - dacie na pewno :)
Ja, mimo że pogoda nie dopisała i mgły zasnuły prawie wszystko, nie żałuję. Co więcej, wejdę tam jeszcze raz, ale to dopiero jak mi Jula podrośnie.

ewwwa szkoda, że zdążycie wyjechać zanim my tam dotrzemy :)
Ostatnio edytowano 10.05.2012 14:05 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 10.05.2012 13:35

"szczytowanie" nie działa :cry:
szkoda że się nie zobaczymy, ale w tym roku i tak wyjątkowo w lipcu, przeważnie jeździmy w czerwcu
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.05.2012 14:05

Już działa :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.05.2012 14:16

Droga na szczyt, ta która ja chodzę , zaczyna się koło marketu i idzie się ulicą Kralja Tomislava. Raz schodziłem droga do samostanu, czyli ta co się zaczyna przy hotelach i nie podobała mi się, jest monotonna i długa. Jest jeszcze droga z Nakovany. Tą nie szedłem. Ja optuje za droga koło marketu bo to i bliżej później do sklepu czy na deptak. Poza tym samo podejście asfaltem pod samostan już niektórych załatwia :):)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.05.2012 15:07

Ja pod klasztor wjechałam samochodem :) Ale jak już pójdę kolejny raz to na pewno drogą spod marketu.
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 10.05.2012 15:22

Aldonka napisał(a):Ja pod klasztor wjechałam samochodem :) Ale jak już pójdę kolejny raz to na pewno drogą spod marketu.


to fajnie że można sobie skrócić i ułatwić :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.05.2012 15:33

ewwwa napisał(a):
Aldonka napisał(a):Ja pod klasztor wjechałam samochodem :) Ale jak już pójdę kolejny raz to na pewno drogą spod marketu.


to fajnie że można sobie skrócić i ułatwić :lol:



O nie, nie, trzeba wejść od poziomu morza :wink:
inaczej niezaliczone :wink:


Miałam nie zaglądać do wątku o Peljesacu, ale nie mogłam się powstrzymać :oops: .
Już żałuję, że w tym roku tam nie pojadę :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone