Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze i najdłuższe promenady do biegania - co polecacie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciek11
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.02.2018
Najlepsze i najdłuższe promenady do biegania - co polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek11 » 16.08.2022 14:55

Wiem, że biegać można wszędzie ale w tym roku mamy zamiar zabrać ze sobą wózek/przyczepkę do biegania z dzieckiem i biegać we dwoje z żoną, więc zależy mi na miejscowości z fajną, szeroką promenadą,długą na kilka kilometrów, aby móc aktywnie spędzać poranki. W których miejscowościach znajdę takie atrakcje ??
( Wiem, że były juz tematy biegania i promenady, ale tu chodzi koniecznie o fajny asfalt/beton)
Pozdrawiam
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004
Re: Najlepsze i na najdłuższe promenady do bieganie

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 16.08.2022 15:08

Np.
Primosten od zatoki Porat do końca półwyspu Raduca - jakieś 3..3,5 km, nie jestem pewien czy całość jest w asfalcie / betonie.
Z Dolac k/ Promosten do Bilo - ok 4 km nadmorskiej promenady, z tym, że nie asfalt / beton lecz kostka kamienna lub grysik.
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Najlepsze i na najdłuższe promenady do bieganie

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 16.08.2022 15:14

Tucepi, Gradac, Orebić.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Najlepsze i na najdłuższe promenady do bieganie

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 16.08.2022 15:41

Myślę że nic nie przebije Opatiji i jej Lungomare. 12 km promenady wzdłuż miasta i okolicznych miejscowości.
maciek11
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.02.2018
Re: Najlepsze i najdłuższe promenady do biegania - co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek11 » 17.08.2022 10:39

Super, dzięki za odpowiedź. Z tego co jeszcze patrzyłem to brela, Baska woda, prawie cała riwiera Makarska wygląda na połączone deptakiem, był ktoś może? Pozdrawiam
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020
Re: Najlepsze i najdłuższe promenady do biegania - co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 17.08.2022 10:48

Biegłem z Promajny do Breli, piękna droga betonowa przy samym morzu. Z przyczepką nie wiem - w paru miejscach są schodki - tak po 3-4 stopnie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Najlepsze i najdłuższe promenady do biegania - co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2022 13:02

A Podgora? Typowa promenada od centrum do Podgora-Caklje, a jak przedłuży się o drogę przy morzu w kierunku Tucepi to będzie ok. 3 km
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Najlepsze i najdłuższe promenady do biegania - co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2022 13:04

I jeszcze przyszła mi do głowy ścieżka/droga Vrbovska-Jelsa, tu ok 6 km spokojnie można biec w jedną stronę. https://www.google.com/maps/dir/43.1799 ... 9f!1m0!3e2
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020
Re: Najlepsze i najdłuższe promenady do biegania - co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 17.08.2022 14:02

piekara114 napisał(a):A Podgora? Typowa promenada od centrum do Podgora-Caklje, a jak przedłuży się o drogę przy morzu w kierunku Tucepi to będzie ok. 3 km


Też "robiłem". Od Caklje do plaży Garma elegancko i szeroko, dalej w kierunku Tucepi ścieżka wiedzie tuż przy drodze oddzielona barierką.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Najlepsze i najdłuższe promenady do biegania - co polecacie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone