Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 08.05.2012 08:34

Ja też nie mogę sie doczekac wyjazdu i tych wszystkich miejsc o których piszecie tak ciekawie.
A jeszcze 3 i pół miesiąca.......... :(
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.05.2012 09:04

Warto też myślę zrobić sobie wycieczkę na Mljet, co zresztą planuję na ten rok. Wyspa kusi mnie od dawna, ale jakoś się nie składało. W zeszłym roku pogoda skutecznie krzyżowała plany, w tym roku musi się udać.
I jeszcze chciałabym na Badiję popłynąć.

Kusi nas też spacer z Podobuce w kierunku Borka. Wiem, że jakaś droga tam prowadzi.
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 08.05.2012 09:25

Aldonka będąc w zatunelowej części skąd najbliżej wypłynąć na Mljet? Czy transport na wyspę jest w klimatach fish pikniców czy zwykłego przewożnika?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.05.2012 10:10

Nie słyszałam o fish piknikach na Mljet, ale nie wykluczone, że są.
Na Mljet dostaniesz się z Trstenika i dotrzecie do Polače lub z Prapratno (szybsza opcja dotarcia na wyspę) i dotrzecie do Sobry

Świetnie Mljet opisała maslinka w swojej relacji.
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=587082#587082
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 08.05.2012 10:40

Bocian napisał(a):
Aldonka napisał(a):
Bocian napisał(a):
Loza_drinker napisał(a):Ja polecam miejscowość STON z murem wpisanym na listę UNESCO. Koniecznie też obiadek z owoców morza w jednej z tamtejszych restauracji.

A dokładnie w Kapetanova Kuca w Mali Ston.

Z nieba mi mój drogi spadłeś :) Już miałam szukać i uderzać do Ciebie po nazwę tej knajpki. Nie mogłam sobie za nic nazwy przypomnieć. Dzięki :)

Jak skręcisz w prawo z głównej drogi w Mali Ston, zostawiasz auto przy Hotelu Ostrea gdzie jest knajpa Mlinica i idziesz z buta kawałek dalej, za basztę i mur i tam :) Ale pewnie to wiesz :)
http://www.ostrea.hr/hr_tradicija.html


Aldonka napisał(a):Z nieba mi mój drogi spadłeś :)


Nie tylko Tobie
:wink:

Zapisane w notatniku :wink: :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.05.2012 11:11

Aldonka napisał(a):Warto też myślę zrobić sobie wycieczkę na Mljet, co zresztą planuję na ten rok. Wyspa kusi mnie od dawna, ale jakoś się nie składało. W zeszłym roku pogoda skutecznie krzyżowała plany, w tym roku musi się udać.
I jeszcze chciałabym na Badiję popłynąć.

Kusi nas też spacer z Podobuce w kierunku Borka. Wiem, że jakaś droga tam prowadzi.

Warto płynąc na Mljet. To ładna , zielona wyspa. Ja płynąłem z Trstenica.
Kilka spostrzeżeń. Płynie się ok 50 minut, jak kołysze, a zazwyczaj kołysze, to niektórzy zielenieją :) Dociera się do bram parku i tam kupuje bilety. W cenie biletów jest transport na wewnętrzną wyspę z samostanem. Zwiedzania wg mnie na jakieś 45 minut. Jest tam knajpa, ceny dużo wyższe niż na lądzie. Tak naprawdę to warto, czego my nie zrobiliśmy, wypożyczyć rowery albo kajaki i w ten sposób zwiedzić wyspę. Taki standard jak my mieliśmy, czyli wstęp do parku, transport na wyspę i nazad, kąpiel przy grobli, to trochę za mało jak na cenę biletów. Zresztą tak jak pisano, wszystko opisała maslinka.
Co do drogi z Podoboce do Borka to oczywiście, że jest, dochodzi się do tunelu Dingac.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.05.2012 11:59

O, opcja z wypożyczeniem rowerów jest interesująca. Jak rozumiem można to zrobić na miejscu, są wypożyczalnie? Tylko czy oprócz roweru dysponują siodełkiem do przewożenia dziecka. Kurcze, fajnie by było.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.05.2012 12:31

Aldonka napisał(a):O, opcja z wypożyczeniem rowerów jest interesująca. Jak rozumiem można to zrobić na miejscu, są wypożyczalnie? Tylko czy oprócz roweru dysponują siodełkiem do przewożenia dziecka. Kurcze, fajnie by było.

Spoko można tam wypożyczyć rowery, żyją tam z tego.

krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 08.05.2012 19:12

Hej. A czy możecie polecić jakieś godne zwiedzenia winiarnie na półwyspie, których nie wypada pominąć, będąc w tym rejonie 8)
Pozdrawiam
K
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.05.2012 20:39

krombocher napisał(a):Hej. A czy możecie polecić jakieś godne zwiedzenia winiarnie na półwyspie, których nie wypada pominąć, będąc w tym rejonie 8)
Pozdrawiam
K

W Potomje. Państwowe i prywatne.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 09.05.2012 13:55

A co ciekawego warto zobaczyć w drodze do Dubrovnika (1 dzień) i w dorodze do Mostaru (1 dzień)?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.05.2012 13:57

Do Dubrovnika - Ston.
Do Mostaru - Počitelj.
(przynajmniej taki mam plan :D ).
Ostatnio edytowano 09.05.2012 13:58 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 09.05.2012 13:58

Bosm@n napisał(a):A co ciekawego warto zobaczyć w dorodze do Mostaru (1 dzień)?


Počitelj i wodospady Kravice.
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 09.05.2012 14:25

witam
bardzo fajny temat:)) czytam z ciekawością bo za 58 dni..... będę w Borku:))
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 09.05.2012 14:56

A ja za 80 ! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone