Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.05.2012 15:34

Najlepiej to moim zdaniem mieć osobę, która z jakiś tam powodów wspinać się nie chce i np. zawiezie Was pod klasztor, a odbierze w miasteczku lub odwrotnie. Można wówczas "zaliczyć" dwie drogi, jedną wejść, drugą zejść :)
pawlos72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlos72 » 10.05.2012 16:50

Arek napisał(a):
Bosm@n napisał(a):A co ciekawego warto zobaczyć w dorodze do Mostaru (1 dzień)?


Počitelj i wodospady Kravice.


... i dom Derwiszów w Blagaj. Partnerka dostanie ładne wdzianko, żeby mogła zwiedzić ten muzułmański przybytek. Naprawde warto.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 10.05.2012 16:53

Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):Hej. A czy możecie polecić jakieś godne zwiedzenia winiarnie na półwyspie, których nie wypada pominąć, będąc w tym rejonie 8)
Pozdrawiam
K

W Potomje. Państwowe i prywatne.


A w miejscowościach Janjina i Kuna :?:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.05.2012 16:55

krombocher napisał(a):
Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):Hej. A czy możecie polecić jakieś godne zwiedzenia winiarnie na półwyspie, których nie wypada pominąć, będąc w tym rejonie 8)
Pozdrawiam
K

W Potomje. Państwowe i prywatne.


A w miejscowościach Janjina i Kuna :?:

W Kunie u Antunovica w konobie jest moim zdaniem najlepsza wiśniówka pod słońcem.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 10.05.2012 19:20

ewwwa napisał(a):a kiedy będziesz w Borku?


Od 21.07 :D
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 10.05.2012 20:14

ja od 18 lipca w Podobucach:-)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 10.05.2012 21:00

Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):
Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):Hej. A czy możecie polecić jakieś godne zwiedzenia winiarnie na półwyspie, których nie wypada pominąć, będąc w tym rejonie 8)
Pozdrawiam
K

W Potomje. Państwowe i prywatne.


A w miejscowościach Janjina i Kuna :?:

W Kunie u Antunovica w konobie jest moim zdaniem najlepsza wiśniówka pod słońcem.


Jak zobaczyłem zdjęcia to od razu ta konoba znalazła się na jednym z pierwszych miejsc do odwiedzenia :wink:
Pozdrawiam
K
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 11.05.2012 07:45

Sylwetka napisał(a):
ewwwa napisał(a):a kiedy będziesz w Borku?


Od 21.07 :D


to dosłownie się miniemy po drodze, my wyjeżdżamy 20 07 do domu, chyba że apartamenty będą jeszcze wolne to może przedłużymy o jeden dzień.
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 11.05.2012 07:50

Aldonka napisał(a):
ewwwa napisał(a):
Aldonka napisał(a):Nie jest to jedyna droga na szczyt. Druga prowadzi prosto z Orebica. W informacji turystycznej można dostać mapkę z zaznaczonymi szlakami.
Wiem, że Bocian zna tą drogę z Orebica, ja wchodziłam tą z klasztoru, nie mam niestety porównania, która lepsza (choć w tych kategoriach ich nie rozdzielam), może która lżejsza.


a ta, którą szłaś jest do przejścia w miarę spokojnie czy jest ciężko. Ja chodzę po naszych Beskidach i nie mam problemu ale w Cro jeszcze nie byłam na prawie żadnym szlaku górskim, oprócz małego incydentu dwa lata temu: z Makarskiej doszliśmy do początku PN Biokovo i pięknego kościółka Św Antoniego. Było do przejścia :lol:


Jeśli masz doświadczenie w chodzeniu po górach wejdziesz bez problemu, jeśli nie masz - też dasz :) Droga nie jest jakoś szczególnie ciężka. Nie powiem, że to jakiś lajcik, ale spokojnie. Ważne, żeby wyjść w miarę wcześnie, zanim ostre słońce zacznie palić. Ale jak my schodziliśmy, mijaliśmy takich co dopiero zaczynali wędrówkę na szczyt :) Byli tacy co wbiegali i tacy co rowerem wjeżdżali :)

Szczytowanie - tutaj możesz zobaczyć nasze zmagania.

Wiesz, ja mam ześrubowane kolano i dałam radę - dacie na pewno :)
Ja, mimo że pogoda nie dopisała i mgły zasnuły prawie wszystko, nie żałuję. Co więcej, wejdę tam jeszcze raz, ale to dopiero jak mi Jula podrośnie.

ewwwa szkoda, że zdążycie wyjechać zanim my tam dotrzemy :)



przeczytałam całą Twoją relację i stwierdziłam że byłaś we wszystkich miejscach do których ja planuję w tym roku się wybrać. Mam tylko nadzieję że pogoda dopisze :) Zawsze o to najbardziej się boję
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 11.05.2012 09:21

ewwwa napisał(a):to dosłownie się miniemy po drodze, my wyjeżdżamy 20 07 do domu, chyba że apartamenty będą jeszcze wolne to może przedłużymy o jeden dzień.

My 20.07 też wyjeżdżamy ale z domu. :D

Aldonka przeczytałam twoją relacją i myślę że jak na mój pierwszy raz w tamtych rejonach będzie, doskonałym przewodnikiem, i właśnie oby pogoda dopisała :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.05.2012 09:28

Kochane, na pogodę niestety wpływu nie mamy, żadne czary nie pomogą :) Ja tam wierzę, że będzie pięknie. Najważniejsze dobre nastawienie, widzicie, mnie padał deszcz cały pobyt, żeby tylko padał, lał, kraksa w BiH - nic mi nie zepsuło wakacji.
Eeee i tak wiem, że będzie pięknie, musi być :D
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 11.05.2012 09:57

Przepraszam, że nie w temacie :oops: ale mam małe dwa pytanka
czy na Peljesacu jest stacja benzynowa co by na niej można zatankować naszą czterokołową "kuchenkę" i strasznie kusi mnie żeby zabrać rowerki a ponieważ mamy dachowy bagażnik rowerowy czy bez problemu przejedziemy przez tunel bo nie wygląda żeby był pokaźnych rozmiarów :wink:

nie coby tylko co by :oops:
Ostatnio edytowano 11.05.2012 15:44 przez Sylwetka..., łącznie edytowano 2 razy
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.05.2012 11:54

Sylwetka napisał(a):Przepraszam, że nie w temacie :oops: ale mam małe dwa pytanka
czy na Peljesacu jest stacja benztnowa coby na niej można zatankować naszą czterokołową "kuchenkę" i strasznie kusi mnie żeby zabrać rowerki a ponieważ mamy dachowy bagażnik rowerowy czy bez problemu przejedziemy przez tunel bo nie wygląda żeby był pokaźnych rozmiarów :wink:

Od Stonu do Orebića to masz 4 stacje, zwykłe, nie benztnowe :lol:
Jeszcze na jadrance , tuz przed skrętem na półwysep i ta może być całodobowa, później w Drace, później w Potomje i te są raczej dzienne a ta w Drace to krótkodzienna :) (w Potomje jest bankomat) i następnie przed wjazdem do Orebića może być całodobowa. Dalej nie kojarzę.
Spoko można przejechać przez tunel. Możesz nawet na tym dachu na tym rowerze siedzieć. 8)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 11.05.2012 15:20

Bocian napisał(a):
Sylwetka napisał(a):Przepraszam, że nie w temacie :oops: ale mam małe dwa pytanka
czy na Peljesacu jest stacja benzynowa co by na niej można zatankować naszą czterokołową "kuchenkę" i strasznie kusi mnie żeby zabrać rowerki a ponieważ mamy dachowy bagażnik rowerowy czy bez problemu przejedziemy przez tunel bo nie wygląda żeby był pokaźnych rozmiarów :wink:

Od Stonu do Orebića to masz 4 stacje, zwykłe, nie benztnowe :lol:
Jeszcze na jadrance , tuz przed skrętem na półwysep i ta może być całodobowa, później w Drace, później w Potomje i te są raczej dzienne a ta w Drace to krótkodzienna :) (w Potomje jest bankomat) i następnie przed wjazdem do Orebića może być całodobowa. Dalej nie kojarzę.
Spoko można przejechać przez tunel. Możesz nawet na tym dachu na tym rowerze siedzieć. 8)


Odnoszę wrażenie,że zostałam źle zrozumiana :oops: :wink: nie chodziło mi kiedy są czynne i w jakich godzinach i gdzie bo to wiem , tylko czy jest LPG :oops:


I czepiasz się literówki :twisted: no i odnoszę wrażenie, że wybiórczo przeczytałeś mój post :twisted: :lol: :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.05.2012 18:20

Przeczytałem cały i z uwagą. Nie mam auta na gaz i nie wiedziałem, że "kuchenka" to takie auto :) Myślałem, że to taka nazwa pieszczotliwa. Ja swoje auto nazywam Ergela :) Co do gazu to się nie wypowiadam. I nie czepiam się literek bo tak to bym jeszcze napisał, że nie na Peljesacu tylko na Pelješcu :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone