Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paliwo, czyli wtopa...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 11.08.2010 10:30

W Chorwacji dotychczas do dwóch różnych samochodów tankowałem jedynie LPG. Miałem wrażenie, że spalanie było niższe niż na polskim. Nie zauważyłem jakichkolwiek spadków mocy, szarpania. Uważam, że chorwacki gaz nie jest gorszy od naszego!
Pozdrawiam
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 21.08.2010 02:29

Witam, w poniedziałek jadę do Cro trasą : Wrocław - ....... - Vodice, auto BMW 2,5 tds i po przeczytaniu tego wszystkiego co jest tu napisane w tym temacie - BOJĘ SIĘ ! :(

Dlatego jedyna słuszna opcja to Diesel Extra (na tym jeżdzę cały czas) albo V-Power Diesel na Shellu we Wro, później w Austrii też gdzieś pewnie trafię Shella to do pełna i powinno mi starczyć na powrotną Austrię. Zbiornik 70 litrów.

Pozdrawiam

Opisze coś jak wrócę :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.08.2010 05:24

efendi napisał(a):Witam, w poniedziałek jadę do Cro trasą : Wrocław - ....... - Vodice, auto BMW 2,5 tds i po przeczytaniu tego wszystkiego co jest tu napisane w tym temacie - BOJĘ SIĘ ! :(

Dlatego jedyna słuszna opcja to Diesel Extra (na tym jeżdzę cały czas) albo V-Power Diesel na Shellu we Wro, później w Austrii też gdzieś pewnie trafię Shella to do pełna i powinno mi starczyć na powrotną Austrię. Zbiornik 70 litrów.

Pozdrawiam

Opisze coś jak wrócę :)


Tankowałem w Słowenii, Chorwacji, Austrii na sieciowych stacjach. ZERO problemów...

Coś więcej wiary w siebie. Jak nie paliwo, to nawigacja... :wink:
matti_wse
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) matti_wse » 21.08.2010 08:43

efendi napisał(a):Witam, w poniedziałek jadę do Cro trasą : Wrocław - ....... - Vodice, auto BMW 2,5 tds i po przeczytaniu tego wszystkiego co jest tu napisane w tym temacie - BOJĘ SIĘ ! :(

Dlatego jedyna słuszna opcja to Diesel Extra (na tym jeżdzę cały czas) albo V-Power Diesel na Shellu we Wro, później w Austrii też gdzieś pewnie trafię Shella to do pełna i powinno mi starczyć na powrotną Austrię. Zbiornik 70 litrów.

Pozdrawiam

Opisze coś jak wrócę :)


Nie musisz tak się bać masz auto na pompie, to co mają powiedzieć właściciele aut na CR
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 22.08.2010 19:15

heheh moj strach popieram czyms z przeszlosci ;P a mianowicie mialem w garazu banke 20l ropy Polskiej ktora Tato kupil jak jechal na Ukraine zeby tam nie tankowac niewiadomo jakiego paliwa no i nie wykorzystal tego wiec postawil w garazu i ktoregos razu po ciemku zabralem sie za tankowanie auta i zamiast 20l ropy wlalem 20 litrow wody z banki wygladajacej tak samo jak tamta i nawet smierdzaca paliwami ;)

Doznania bezcenne ..... wiec jestem troche, wlasciwie od 3 lat przewrazliwony na punkcie paliw i tylko Shell.

;)
jankowski-uno
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankowski-uno » 22.08.2010 20:13

A czy ktoś odszyfruje Eurodiesel BS , bo mi się wydaje że to skrót od bioester.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2010 20:18

jankowski-uno napisał(a):A czy ktoś odszyfruje Eurodiesel BS , bo mi się wydaje że to skrót od bioester.


forum/viewtopic.php?t=27989&sid=4
Cromaniakk1
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromaniakk1 » 23.08.2010 11:46

Witam.Ostatnio wróciłem z Chorwacji i dla wszystkich posiadaczy benzyny polecam tankowac w Cro 98 na stacjach INA. Gdy ja byłem cena 95 i 98 byla ta sama 8,31 kun(na stacjach przy autostradzie w weekend 1-1,5h czekania w kolejce: D), wracajac tankowalismy na Chorwacji ttylko 98 i spalilismy mniej paliwa jadac w dzien przy wlaczonej cały czas klimie jadac szybciej niz w drodze do Cro jadac w nocy bez klimy i predkoscia 90-130km/h :P . Na stacjach INA warto lac 98 bo cena ta sama nie wiem jak teraz to wyglada.Moze jakies info jak tam ceny na stacjach?:]
Pozdrawiam
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 23.08.2010 12:39

Zavadcoff napisał(a):W Chorwacji dotychczas do dwóch różnych samochodów tankowałem jedynie LPG. Miałem wrażenie, że spalanie było niższe niż na polskim. Nie zauważyłem jakichkolwiek spadków mocy, szarpania. Uważam, że chorwacki gaz nie jest gorszy od naszego!
Pozdrawiam

Chorwacki gaz jest o wiele, wiele lepszy od polskiego.
I nie pisze tu o polskim gazie w jakiejś stacji pana Janka tylko gaz od dużych koncernów np. Orlen czy Statoil.
jankowski-uno
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankowski-uno » 24.08.2010 15:56

Moje odczucia są następujące , posiadam TDI PD po zatankowaniu tego BS-a na INA Zadar spalanie na autostadzie i załączonej klimie wyniosło 7 L. Natomiast w Krapinie zalałem zwykłego i spalanie spadło do 5,8 również przy klimie i tej samej prędkości a motorek jakby chodził łagodniej.
Takie są moje doświadczenia.
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008
Re: Laliśmy najtańszy ON

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 26.08.2010 07:12

Jeden000 napisał(a): ...z Avensisa poszedł błękitny dym w takich ilościach, że wyglądało jakby na autostradzie była mgła. Zatrzymaliśmy się bo kompletnie nie wiedzieliśmy co się stało. Wg późniejszych informacji od mechaników Toyoty prawdopodobnie filtr cząstek stałych zaczął przy odpowiedniej temperaturze dopalać co tam do dopalenia miał.


http://www.auto-swiat.pl/raporty,Filtr- ... 723,1.html

Niestety, trzeba skopiować link i wkleić w przeglądarkę w całości. Ciekawy artykuł na temat filtrów w nowoczesnych dieslach.
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 04.09.2010 15:46

już jestem po więc mogę Wam napisać, jak napisałem wyżej zatankowałem we Wro na Shellu diesel extra i było normalnie, pozniej w Słowenii eurodiesel bs na Petrolu tuż przed granicą - KATASTROFA, inny dzwiek silnika, wieksze spalanie, mulasty, później w Splicie na Lukoilu też eurodiesel bs (liczylem ze lukoil bedzie git) i okazalo sie ze jeszcze wieksza lipa niz na Petrolu - widac bylo jak wskazowka sie przesuwa niemaleze, spalanie po 8-10 litrow. Wracajac zatankowalem na ostatniej stacji przed wjazdem na autostrade w Austrii (cos na T.... 24h, żadna sieciowka zwykla stacja, diesel po 1,091) i to było paliwo - MEGA - auto cichutko, rwanie jak po chipie, spalanie BAJKA, niech kto chce to wierzy czy tez nie ale na 35 litrach +/- 2 litry przejechalem cala austrie (z mala pomylkowa wycieczka po wiedniu przez zly zjazd), cale czechy i dojechalem do domu. Zrobilem okolo 650 km na 35 litrach.

A teraz troche wyjasnienia.

Ktos tu na forum kiedys zrobil propagadne sukcesu i kazal wszystkim w slowenii czy tez w cro tankowac eurodiesel lub eurodiesel bs (wiecej jest tego) zamiast zwyklego diesla bo niby zwykly to do traktorow itp. TOTALNA BZDURA, diesel na tamtejszych stacjach to zwykly diesel natomiast ten eurodiesel bs to diesel z dodatkiem biodiesla a jak wiadomo bio procz mniej szkodliwego dzialania spalin na srodowisko to nizsza wartosc opalowa, wieksze spalanie i slabsze auto.

Zatem ludzie pamietajcie, tankujcie tam zwyklego diesla !!!!!!
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 05.09.2010 05:00

Ja w tym roku jechałem na LPG. Po zatankowaniu w Tifonie auto straciło moc. Dopiero po zatankowaniu w Czechach nabrało ochoty do jazdy. Nigdy więcej nie zatankuję w Tifonie.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.09.2010 05:28

Odradzam tankowanie na stacji PERIC przed Trogirem.
Mowa o LPG......
Jakoś dziwnie 40 l wystarcza jedynie na.......270 km,kiedy na przy tankowaniu na innej spokojnie robiliśmy ponad 400!!!
Liczydło na dystrybutorze(nie wiedzieć czemu)zaczyna się od.........20 litrów,tak więc tankując przykładowe 40, "tankujemy".........60 l. 8O :roll:
Sprawdzone na trzech zbiornikach,trzech różnych samochodów,więc to nie wina samochodu....
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 05.09.2010 08:48

właśnie wróciłem z CRO. Pierwszy raz jechałem dieslem, do tej pory z benzyną nie miałem kłopotów i czy tankowanie było w PL,A,SLO, czy CRO. Z dieslem przedstawia się tak że tankowałem w Austrii wszystko było o.k. - zero kopcenia i utraty mocy. Kolejne tankowanie w CRO na INA zwykłego diesla za 7,71, auto kopciło i była utrata mocy co przekładało się na większe spalanie, kolejne tankowanie w BiH(przejazd do Orebić-a) zwykłego diesla za 2,01KM autko odzyskało "nowe życie" - zero kopcenia i utraty mocy. Z racji tego że jechałem do CRO nowym samochodem i w warunkach gwarancji jest napisane żeby nie lać paliwa BIO trochę się bałem tankować diesla BS bo do końca nie wiedziałem co to jest, czy BIO czy jakieś inne ustrojstwo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Paliwo, czyli wtopa... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone